תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • אאודי
 • אאודי A3 ספורטבק
 • אאודי A3
 • אודי S3 החדשה נחשפת

  אאודי A3 ספורטבק

  אודי חושפת את ה-S3 החדשה. מצוידת במנוע חדש וחזק יותר, אך גם חסכוני יותר. שיווקה יחל במהלך שנת 2013.

  • 24-09-2012
  • מאת: מערכת CarsForum

  כמה ימים לאחר שנחשפה גרסת הספורטבק (5 דלתות) של ה-A3, נחשפת אודי S3 החדשה - הבכירה בגרסותיה של ה-A3 (לפחות עד להופעתה של ה-RS3). כמיטב המסורת, מציידת אודי את ה-S3 במיטב טכנולוגיית ההנעה עם מנוע 2 ליטר TFSI שהספקו המרבי עומד על כ-300 כוחות סוס. באודי מספרים שהנפח אמנם נותר זהה (1,984 סמ"ק) אך מדובר במנוע חדש לחלוטין שתוכנן במיוחד בעבור ה-S3 עם בוכנות מחוזקות, ראש מנוע מסגסוגת חדשה ומשאבת שמן עם ספיקה משתנה. תיבת ההילוכים תהיה ידנית (6 הילוכים) או רובוטית כפולת מצמדים (6 הילוכים) וההנעה כפולה.

  אודי S3 החדשה

  והביצועים של אודי S3 החדשה? לא פחות ממרשימים. זינוק מעמידה למהירות של 100 קמ"ש אורך כאן 5.1 שניות בגרסה האוטומטית או 5.4 שניות בגרסה הידנית. המהירות המרבית מוגבלת על ידי המחשב ל-250 קמ"ש. צריכת הדלק עומדת על כ-14.5 קילומטרים לליטר וכאן מדובר בשיפור של כ-2.5 קילומטרים לליטר בהשוואה לדגם היוצא.

  כמו הדגמים האחרים של ה-A3, גם אודי S3 החדשה מתבססת על פלטפורמת ה-MQB החדשה של היצרנית. היא תוצע בשלב זה  בגרסת 3 דלתות ובינה לבין אודי A3 בגרסת ה-3 דלתות ה"רגילה" יפרידו גריל קדמי כסוף, מראות צד כסופות, חישוקי סגסוגת שונים (18 אינטש') וכמובן סמלי S. רשימת האבזור כוללת מושבי ספורט במגוון גווני ריפוד, בקרת אקלים מפוצלת, גג שמש פנוראמי, מערכת שמע של Bang & Olufsen ובקרת שיוט אקטיבית. מערכת חדשה ומעניינת שתציע ה-S3 החדשה תתממשק אל מערכת הניווט של הרכב ותשנה את עוצמת התאורה של פנסי החזית בהתאם למיקום הרכב, כך שמחוץ לעיר יאירו פנסי החזית למרחק גדול יותר ובתוך העיר למרחק קצר יותר.

  שיווקה של אודי S3 החדשה בגרמניה צפוי להתחיל במהלך הרבעון הראשון של שנת 2013 ושם יעמוד מחירה ההתחלתי על כ-39 אלף אירו. היא צפויה להגיע גם לישראל, באיחור של כמה חודשים.  

  אודי S3 החדשה

  dddd