Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 3 2L - מזגן מתנתק בעומס

misterb
שימו לב! השרשור הזה בן 6201 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מסתבר שבמאזדה נורא רצו לתת לנהג הממהר את כל הכח האפשרי - אז במקרה של נסיעה מאומצת - קרי - דוושה ברצפה וסל"ד גבוה, המדחס של המזגן מתנתק. לנהג זריז, שגר בצפון ונוסע בכבישים תובעניים כל הזמן - זה לא מצב נדיר לנהוג ככה למשך דקות ארוכות - והמזגן פשוט לא עובד. יש לך ברירה - תרפה או תסבול. ככל שיותר חם בחוץ - המזגן מתנתק יותר בקלות. למשל בדרך חזרה מאילת דרך מצפה - כביש פתוח, עליות, סיבובים, נהיגה מאד נמרצת - 70% מהזמן המזגן לא עבד ! הגעתי מזיע, ולא מהאדרנלין.

חשבתי שיש תקלה ברכב הספציפי שלי. לקחתי סיבוב על מאזדה 3 1600 - עולם אחר - המזגן לא מתנתק בשום מצב. הלכתי למוסך, התעקשתי שיש בעיה, עשיתי סיבוב עם החשמלאי כשהמחשב שלו מחובר בזמן נסיעה - הוא אכן אישר שהמזגן מתנתק לדקות ארוכות, אבל הוא לא יודע מה לעשות עם זה.

הביאו את איש התמיכה ממאזדה - מומחה לענייני מחשב מנוע וכל זה. נסע איתי גם, אישר את ההתנהגות, אבל זה לא באג - זה פיצ'ר - ככה תכננו את הרכב, ואין דרך לעקוף את זה במחשב.

הוא טוען שהצורת נהיגה שלי "חריגה".

ליתר ביטחון לקחתי מאזדה 3 2000 נוספת לסיבוב - אותו סיפור.

עכשיו אני תקוע עם רכב שאני לא יכול לנצל כשחם...זה מגוחך.

אני חושב לפנות למאזדה העולמית כדי שימצאו לי פתרון לזה - עדכון תוכנה קטן וזה פתור. איך עושים דבר כזה ? למי פונים בדיוק ?

מצד שני - אולי יש אפשרות לעשות מעקף ברכב ? למשל לחבר את המדחס ישירות למפסק ה-AC ? לא דרך המנוע ..?

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

- 70% מהזמן המזגן לא עבד ! הגעתי מזיע, ולא מהאדרנלין
יצא לי לנסוע הרבה פעמים במאזדה 3 (ברכבים שונים) וגם לנהוג באחת. גם שאתה לא מאמץ את האוטו המזגן על הפנים. הבנתי שניתן להרכיב פילטר מזגן פחות "דחוס" וזה משפר את המזגן אבל אין לי מושג עד כמה זה עוזר ואם זה עלול לגרום לנזק.

גש לשירות הלקוחות ובקש כתובת בחו"ל שניתן לפנות דרכה ליצרן. שלח מכתב רשום עם מספר השלדה וכל הפרטים ותכתוב שבארץ לא יודעים לטפל בבעיה שאתה מאוכזב מאוד וכו' (בקיצור- מכתב חריף).

אם לא, נסה לפנות אליהם דרך האתר העולמי (חפש contact us או משהו כזה, ככה אני פניתי בפולקסוואגן לגביי הפולו שהייתה להוריי)

הרכב עדיין באחריות? איזה שנה הוא? אולי בנוסף פנייה לאחד העיתונים תעזור לך כנגד יבואן כזה גדול שמוכר מכוניות בכמויות כאלה גדולות.

ועוד עצה: תחליף אוטו :wink:

איתמר ג'ורג'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יחובר פיקוד המזגן ישירות ולא דרך מחשב נהול המנוע לא יהיה לך פיצוי של סבובי מנוע וכו' כי מחשב נהול המנוע לא "ידע" שהמזגן פועל.

אכן, רק שינוי בתוכנת מחשב נהול המנוע יכול לפתור הבעיה ע"י ביצוע ניתוק המדחס רק בעומס מנוע חזק יותר, כלומר עליה חזקה מאוד וכו'.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

itamar - ביררתי עכשיו את הנושא עם דלק מוטורס. הם טענו שכבר הייתה להם תלונה כזו בעבר - הם שלחו פניה ליצרן וקיבלו תשובה שככה זה ואין כוונה לשנות את זה. דלק מוטורס טוענים שאין בעיה לפנות ליצרן - אבל הוא לא יגיב - אלא יפנה לנציג המקומי - שזה הם..והתשובה שלהם כבר ידועה מראש..אז זה די אבוד בכיוון הזה

רפי - אני מבין את הנקודה שלך, אבל : בהנחה ו: רוב הזמן המחשב דואג שהמזגן יעבוד, בעמידה בסרק - המחשב לא מנתק את המזגן ולכן ניהול המנוע יתאים לעבודה עם מזגן עובד. המצב היחיד שתהייה אי התאמה בין מה שהמחשב "חושב" למה שקורה בפועל - זה בזמן מאמץ - ואז אני לא חושב שזה ממש קריטי למנוע מבחינת הניהול עם או בלי מזגן ב-5K סל"ד ומעלה, תקן אותי אם אני טועה.

אם אתה מסכים איתי אשמח לקבל קצת הדרכה איך בדיוק לעשות את המעקף.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך ידיים טובות, אז תעשה את הדברים הבאים.

צד נוסע, בצד שמאל של הקונסולה יש חיפוי מפלסטיק שחור. הסר אותו בעזרת קליפס. אם אתה לא רואה מדבקה כלשהי (אני לא זוכר אם היא כחולה או ירוקה) אז תיגש למוסך מורשה אחר ותבקש מהם עדכון תוכנה והתקנת מאיץ מזגן. זה אמור לפתור לך את הבעייה.

אני חושב שבכל מקרה, אם אתה רואה מדבקה באיזור, תיגש למוסך כי יש מוסכניקים שפשוט מתעצלים להרכיב את מאיץ המזגן כי זה דורש קצת עבודה וזה לא נוח. אז הם פשוט שמים מדבקה.

אם אתה רוצה, אני אסביר לך איזה חיפוי בדיוק לפתוח אם תצלם לי תמונה של צד הנוסע עם זווית לכיוון צד שמאל של הקונסולה.

כמו כן, אתה מוזמן להכנס לפורום שלנו (הבית של בעלי המאזדות בארץ)

http://www.mc-il.net/forum

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במזדה 6 יש שני אופציות מזגן חסכוני ורגיל.

החסכוני מנתק את המזגן בתאוצה כדי לשמור על הדלק, תבדוק אם יש לך את ההגדרות הנ"ל ואולי לחיצה פשוטה על המזגן תפטור את הכל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

shmullik - א. אני אעלה תמונה מחר אני מקווה.

ב. מה זה מאיץ מזגן בדיוק ? הייתי כבר במוסך עם מומחה מדלק מוטורס שגם עשה עדכון תוכנה, והודה שההתנהגות הזאת היא אכן מעצבנת אבל ככה זה תוכנן לעבוד, ואין לו דרך לשנות את זה. SENDA - זה גם עונה לך.. אין מצב כזה כמו במאזדה 6 אחרת מן הסתם ה"מומחוי" היה עולה על זה...

אני רוצה להדגיש - אני לא מדבר על זה שהמזגן חלש - כשהוא עובד הוא מקרר, אומנם הוא לא מהחזקים שפגשתי, אבל סביר. הבעיה היא שהוא פשוט מפסיק לעבוד..

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספיק עם הצדקנות. אני בטוח שאם לכם היה 150 כ"ס, רכב חדש (שאפי' מתנהג לא רע) ודלק חינם, גם אתם הייתם נוהגים ככה.

:mm_yeah:

חבר'ס, לא לסטות מהנושא - מחקתי את ההודעות הלא רלוונטיות. את הצדקנות תשאירו בבוידעם לעת עתה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

MH53 איציק בדיוק רשם משהו.

המאיץ מזגן הוא בעצם חתיכת פלסטיק שנכנס בתוך יחידת המזגן ברכב.

איזה שנה האוטו ? כי משנה מסויימת (אם אני לא טועה אוקטובר 2005) זה בילט אין.

שמוליק

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמוליק,

מה תפקידה של חתיכת הפלסטיק אותה הזכרת?

מסקרן לדעת כיצד מתפצע ה"פיצוי" על חוסר יעילות המזגן במצב במתואר, בשימוש באמצעי זה.

אשמח אם תפרט.

אפי.

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב עלה לכביש בפברואר 2006. אבל שוב - ה"מאיץ" מזגן הוא פתרון לבעיה שהמזגן מקרר לא משהו גם כשהוא עובד. אצלי הבעיה היא שהוא מנותק ע"י המחשב מנוע - אז זה לא מה שיפתור את הבעיה. וגם כנראה שזה כבר הותקן ברכב הזה לפי השנתון.

אשמח לשמוע עוד דעות לגבי מעקף למחשב.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מחשב נהול המנוע לא "ידע" שהמזגן פועל, כי עקפו אותו, אז תהיה דווקא בעיה בסרק שבה לא יהיה פיצוי לירידת סל"ד בגלל שהמזגן פועל ועלול להיות מצב בו מנוע הרכב ירעד ויכבה או שהוא יפעל בסל"ד נמוך.

בינתיים הפניתי שאלה לכמה מומחים שינסו לחשוב ולבדוק אם יש אפשרות לשנות הגדרות בתוכנת נהול המנוע שבמחשב הרכב, אך אני די מפקפק שמזה יבוא פתרון, אעדכן כשיהיה משהוא.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוספת על דבריו הנכונים של רפי:

במירב הרכבים המודרניים מדחס המזגן מנותק, מלבד במצב של עומס, גם בעת התנעה, כדי למנוע עומס יתר על המתנע.

אפי.

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חתיכת הפלסטיק בגודל 10 ס"מ על כמעט 20 ס"מ שבחצייה הראשון יש חלון ובחצייה השני יש חורים קטנים (דרכם האוויר עובר).

בכל מקרה, לבחור עם המאזדה 3, הייתי ממליץ לך לגשת למוסך לראות אם יש עדכון תוכנה.

אל תעשה שום מעקף ושום שטויות כי העסק שם די רגיש ואתה יכול לפגוע במערכת אחרת.

שמוליק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6201 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...