Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

באנו שריטות לגרש, בידנו מכונה ומלטש :)

שימו לב! השרשור הזה בן 3762 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אז פעם ראשונה שפרוייקט לוקח לי כל כך הרבה זמן וזו מהסיבה שפשוט למדתי ואני לומד המון ותודות לחברי הפורום היקרים.

אז ככה מדובר בהונדה אקורד 2010 יד ראשונה דגם הכי מפואר שייך לאבא של חבר (אדם מבוגר) שתמיד רואה אותי מנקה את הרכב ורוצה גם טיפול.

מבחינת הרכב היו הרבה סרווילים על הצבע והדלת הימנית קדמית הייתה מלאה שריטות וסימנים והבן אדם היה ממש מבואס כי הוא מאוד אוהב את הרכב.

משךהעבודה: 12 שעות!

הכלים:

מכונת ליטוש רוטורית AEG דגם PE150 בעלת 6 מהירויות.

מכונת שטיפה בלחץ Karcher k2.98 + SnowFoam.

שואב אבק זק"ש יבש-רטוב.

קיטורית Shark.

פד ספוג Cutting של Meguiar's.

פד ספוג פוליש (נרכש מ א.גלובל, בצבע צהוב).

פד ספוג רך לגלייז lake country.

מברשות, ספוגים, מטליות מיקרופייבר,ג'ילדות.

נייר מים 1500, נייר מים 2500 (לפנסים).

אפליקטורים.

חומרים:

פלסטלינה סינית.

פוליש גס Meguiar's CorrectionCompound (בשימוש עם פד cutting של מגוואריס).

פוליש בינוני Ardex 1500 Plus (בשימוש עם פד פוליש).

גלייז chemical guys glossworkz glaze.

אוטם צבע Meguiar's Synthetic Sealant.

ווקס Meguiar's Finshing Wax.

שמפו+ווקס,IPA, נוזל כלים פיירי, נוזל לחלונות של Astonish, ספריי ייעודי לריפודים של סנט מוריץ,

מבשם אויר.

אז ככה מבחינת השינוי בעבודה:

1) פעמים קודמות השתמשתי בפד פרווה לפוליש הגס, עכשיו אני מבין כמה הפד ספוג הרבה יותר נוח לעבודה ועושה פחות וויברציות במכונה.

2) פעמים קודמות הייתי מורח הרבה פוליש ועובד כמו חמור אחרי זה לנקות הכל. הפעם, העברתי הכל לבקבוקים של קטשופ (כמובן רשמתי שזה פוליש /גלייז / ווקס ולא למאכל :wink:) שמתי 5 נקודות על הפד "הדבקתי" אותו כמה פעמים בכמה מקומות ועבדתי באיזורים קטנים. פחות לכלוך, פחות בזבוז של חומר, הרבה יותר תוצאה.

תמונות לפני:

2ndqzgtine1z.jpg

kwywfoxmenww.jpg

zhmlnjyjjvyh.jpg

mojmffzljlhg.jpg

tgvhj1mngn2q.jpg

dmdotivjl1no.jpg

znmwe2zy4ym4.jpg

vyytikw2vmmn.jpg

vixjjfmennwz.jpg

m0ymz5zankmz.jpg

אחרי פוליש גס+בינוני:

3ewnoeenwgt4.jpg

znounj21c0kd.jpg

zdwjyzm4kejv.jpg

x5wmtk4qyzgi.jpg

mnq02ni1zuy2.jpg

bmjzgyz2ndnl.jpg

לאחר מכן העברנו את הרכב לצל כי התחיל להיות חם (בבוקר היה שמש אבל היה דיי קריר) שטפתי את הרכב והשתמשתי ב IPA על מנת להסיר את שאריות הפוליש, בוצע ייבוש ויישום גלייז עם פד ספוג רך לגלייז lake country.

לאחר מכן יישום אוטם צבע, בזמן שהוא התייבש התחלנו לעבוד על פנים הרכב עם הספריי לריפודים, השואב והקיטורית.

לאחר חצי שעה הסרנו את האוטם, מרחנו את הווקס ובינתיים המשכנו לעבוד על פנים הרכב.

ואלו התמונות הסופיות (אפשר לראות את השריטות שנעלמו ממכסה תא המטען, מהשקע שמתחת לידיות, מהכנף הקדמית ומהדלת הקדמית ימנית):

tyzrtmhrhoet.jpg

wnrgj5vhiyto.jpg

2rmnm31mikyz.jpg

ygnidwri3n2z.jpg

rzmkjidybzhj.jpg

mmmdtwdmeo02.jpg

mmywfyyh1n23.jpg

jyjzgz5wguto.jpg

fidwwywzymoe.jpg

tvmxmgmnhnik.jpg

חוות דעת על הציוד וחומרי העבודה:

פלסטלינה סינית: פשוט זוועה! שברה לי את הידיים ובקושי עשתה את העבודה!.

השואב של זק"ש- עושה עבודה טובה אבל כל שנייה מתפרק עקב פלסטיקה גרועה.

מכונת השטיפה הוותיקה שלי- מצויינת, אין מילים.

מכונת הליטוש- כנ"ל.

קיטורית- לא שווה שום שקל. עלתה 600 ש"ח מהום סנטר וצריך להשים אותה באשפה. בקושי ניקתה את הלכלוך והייתי צריך להתאמץ כדי להוריד להלוך.

החומר לריפודי עור של סנט מוריץ- מעולה! מוריד לכלוך ללא מאמץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה יפה מאוד,הסבר אינפורמטיבי כל הכבוד!

את האמת אני לא חסיד של מוצרי מגווירס,איך היישום של האוטם שלהם? עמידות?

אחד הדברים שבאמת מתסכלים אותי זה לבצע כזה פרוייקט ולהתקע עם מוצרים שהם לא טובים כדוגמה אצלך הפלסטלינה והקיטורית.

איך מנקים ריפוד עם קיטורית?

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגביי עמידות של מוצרי מגוואריס קשה לי להגיש כי רק לאחרונה התחלתי להשתמש איתם (אני יודע שאני נשמע נרקומן, החברה שלי כבר בטוחה שאני כן מרוב החומרים האלו :wink: כל פעם היא שואלת מה אני עושה ואני אומר לה שאני מנסה חומר חדש, אני מתכוון לגלייז/פוליש/ווקס והיא חושבת משהו אחר :lol:).

הריפודים אצלו היו מעור אז העבודה הייתה מאוד קלה, החומר של סנט מוריץ עשה עבודה מדהימה.

עם הקיטורית השתמשתי למשל לפתחים של המזגן ולמקומות הקשים.

לגביי החריטה- הצלחתי לטשטש כמעט לחלוטין בעזרת הפוליש (הגס והבינוני).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מילים עבודה ממש יפה !!!!!!!!!

לגבי המושבים הייתי ממליץ בחום אחרי טיפול כזה הייתי ממליץ לך לשים קונדישינר לעור על מנת לשמור על כך לאורך זמן וגם לשמור על המושבים מהשמש הארץ ישראלית.

ממליץ לך בחום על שני מוצרים:

יש את החומור של CG שאני אישית ממש אוהב הוא העור נשאר יבש למגע וחי:

http://www.detailing.co.il/Product/leather-conditioner-with-vitamin-e--473ml

חומר נוסף של CG זה הסרום החדש שלהם שנותן תוצאות מדהימות והגנה ממש חזקה לעור:

http://www.detailing.co.il/Product/chemical-guys-leather-serum-coating-110ml

ויש את החומר של NanoSkin שהוא על אותו עיקרון :

http://www.detailing.co.il/Product/nanoskin-feed-leather--vinyl-protectant-473ml

בכל מקרה עוד פעם עבודה מצויינת תמשיך ככה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה מאוד מושקעת,הייתי שמח לראות את הטישטוש של השריטה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

yulianx

אפשר לראות את הטשטוש כפי שאמרתי בשקע של הידיות לפני ואחרי, בדלת הימנית קדמית והכנף הימנית קדמית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה ממש טובה! כל הכבוד!

המכונה רוטורית נכון? אתה לא מפחד לעבוד עם מכונה כזו על רכב מחשש להורדה או חימום יתר של הצבע?

-I'd rather loose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car, is your story, so don't let someone else write the book. -Moog 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכונה רוטורית חשוב להיות בתנועה כל הזמן ולא להישאר במקום אחד על מנת לא לשרוף את הצבע מה גם שאני לא עובד במהירות גבוהה אלא במהירות בינונית וכמובן מדי פעם עוצר כדי לבדוק אם המשטח התחמם.

ביצעתי מספר טיפולים במכונה רוטורית בשיטה הזו ולא נתקלתי בבעיות עד היום (חמסה חמסה חמסה, שום בצל דגים... :wink:).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
שימו לב! השרשור הזה בן 3762 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...