Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות לגבי אופן החלפת שמן מנוע

itamarg
שימו לב! השרשור הזה בן 6911 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

שאלתי היא: שמבצעים החלפת שמן מנוע, איך אפשר להוציא את השאריות של השמן הישן מהמנוע? האם ניתן למשל לשפוך למנוע משהו כמו חצי ליטר שמן חדש שינקה את שאריות השמן הישן?

במוסך של צ'מפיון ראיתי שפשוט מוציאים את השמן הישן ומוסיפים גלון מלא של 4 ל' למנוע, וסלמאת.

ועוד שאלה, עודף שמן של חצי ליטר, יכול לגרום לנזק?

הקיבלות שמן בפולו היא 3.5 ל', דבר שאני מתווכח עם העובדים במוסך לא פעם אחת והם אומרים לי "כדי שלא יהיה חסר שמן שמים יותר" דבר שניראה לי דבילי לחלוטין (אם המנהל מוסך היה שם בצד חצי ליטר עבור כל רכב היה חוסך המון כסף לעצמו)

בתודה,

איתמר ג'ורג'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בערך אתמול מישהו שאל שאלה דומה אבל לא משנה.... אני לפני שבוע גם החלפתי שמן באוטו, קח בחשבון שאולי כדי גם להחליף פילטר שמן (בסביבות ה20-30 שקל)- בכל מקרה ניגש לעניין, אני קניתי חומר מרוכז מאוד שמוסיפים לשמן הישן ומריצים את המנוע איתו איזה 5 דקות (לא נוסעים!) והוא כיביכול מנקה את כל הגיפה (וכשאתה מוציא את השמן הישן הוא יוצא איתו). קח בחשבון שאם אתה מריץ את החומר הזה אתה חייב להחליף פילטר שמן ובשביל זה אם הוא לא יוצא בקלות יש כלי מיוחד שחובק אותו ומאשפר לך לסובב אותו בלי בעיה. ד"א החומר עלה לי איזה 18 שקל המה תמונה שלו:

MF2C.jpg

יש כאלה שלא ממליצים לעשות את זה כי זה יכול לגרום לנזק אם משתמשים בצורה לא נכונה- תעשה חיפוש אולי תמצא את השרשור הקודם, נדמה לי משהו אם "אינפוזיה".

בכל מקרה בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, אם הרכב שלך לא באחריות- אולי הגיע הזמן לעזוב את צ'מפיון....!!!

מעבר לזה, לצורך ניקוי שאריות השמן- ניתן להשתמש בתוספים יעודיים לעניין כפי שציין קודמי-

זה לא מומלץ כי התוספים הנל לעיתים חריפים מאוד ועלולים לגרום נזק.

אפשר גם כמו שהצעת אתה- לרוקן השמן, למלא שמן דק יותר (צמיג פחות) במקום, להריץ כמה דקות - לרוקן להחליף פילטר ולמלא את השמן החדש.

פילטר שמן- חייבים להחליף! אתה מטפל בצ'מפיון אז כניראה שזה הוחלף יופי יופי!

אני לא יודע איזה רכב יש לך ומה מצבו- אבל בד"כ לא כ"כ חשוב לרוקן את הטיפות האחרונות....

לגבי עודף שמן- צריך למלא עד המקסימום ולא יותר! אחרת למה קיים המקסימום?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-FLUSH פוט מסוכן למנוע וא מומץ להשתמש בו

הנוהל של ריקון שמן ישן החלפת פילטר ומילוי חדש- הוא המומלץ

אם אתה מאד מתעקש- תחליף כל 3000קמ (במקום כל 5000)

:evil:וולו הנאה אחורית 6 צילינדר 164 960 .
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם קיבלת הוראות יצרן עם הרכב, (לי יש את מה שהגיע עם הרכב בקנייתו, ומדובר ב-DL'89!) היצרן מבקש, לא לעבור את המקסימום. וזה יכול לגרום לבעיות, בעיקר ברכבים מודרניים! לגבי החןמר שמוסיפים לפני ריקון שמן- ערוך חיפוש תחת "פלאשינג", זה איך שקוראים לתהליך פה בפורום.

גם אני הייתי תמיד מרוקן, מכניס קצת חדש ומסובב איזה חמש סיבובי מנוע, ממתין מעט, וזה מספיק. רק לעולם אל תריץ את המנוע בלי שמן כדי להוציא עוד קצת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאלה שלא ממליצים לעשות את זה כי זה יכול לגרום לנזק אם משתמשים בצורה לא נכונה- תעשה חיפוש אולי תמצא את השרשור הקודם, נדמה לי משהו אם "אינפוזיה".

בכל מקרה בהצלחה

אהלן

לפני מספר ימים שאלתי לגביי פלאש מנוע, והבנתי שהדבר לא כדאי במצב הנוכחי של הרכב:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=73910

עם כך, אני מפחד להתעסק עם כל מני תוספי שמן כדי לא לגרום לסתימות או להרס במנוע.

לגביי הפיח אני חושב שאני אתדלק 2 מיכלים באוקטן 98 ולאחר 2 מיכלים אקנה תוסף קיי-44 ואמלא שוב מיכל באוקטן98. אם הבעייה תחזור אגש למוסך לבצע אינפוזיה ולא פלאש מנוע כמו שהציע לי מנהל השירות הארצי של צ'מפיון (ההצעה הזו נישמעת לי מאוד "מקצועית" לאחר התשובות שקיבלתי לגביי הפלאש).

anyway,

אני חושב שבנוסף אני גם אבצע החלפת שמן ופילטר שמן בתדירות גבוהה יותר.

איתמר ג'ורג'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטיפה לניקוי בוצה מאגן שמן- פלאשינג

אינפוציה- שימוש בתרכיז (K44 למשל) לצורך ניקוי פיח וכו'...

שתי הפעולות לא קשורות זו בזו ולא נועדו לאותה המטרה!

לא ברור מה בדיוק הבעיה, ומי איבחן שהיא אכן נובעת מפיח במצערת

בכל מקרה אל תלך שבי אחרי צ'מפיון!!

בד"כ הם ילכו על הפתרון הקל עבורם ולא באמת יפתרו את הבעיה שלך ברכב.

באם יש לך גמגום או משהו ברכב, גש וברר מה מקורו במוסך רציני.

אני לא בטוח שפיח בבית מצערת מגיע לכזו רמה שכל חודש צריכים לנקות, ואם כן- לא ברור מדוע...

למרות שהפולו בנזין סובל ממיני תחלואות מוזרות... שאינני מכיר.

בכל אופן הצעתי לך- גש למוסך רציני (רצוי לא צ'מפיון) שיתנו חוות דעת מה קורה אצלך.

אם אתה מחפש למי לגשת אתה יכול להיוועץ ברפי לין מהפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאחרי מה שעברתי איתם אני כבר לא אחזור אליהם. לא רק שהם לא מקצועיים (או שאין לי מושג- אולי הם עושים את הדברים האלה בשביל להרוס ל את האוטו ושתבוא אליהם לתקן) המחיר גם בשמיים!

אלן למוסך אחר (יש יותר מקצוענים מצ'מפיון שאני מכיר) ואשמח לעדכן שאדע מה הבעייה.

איתמר ג'ורג'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6911 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...