Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הדרך העדיפה להלוואה

adab5
שימו לב! השרשור הזה בן 1939 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לאחר התלבטות בפורום אנחנו מעוניינים בסיאט לאון החדשה,

היבואן מציע הלוואת בלון (יש בידנו את מלוא הסכום אך הוא מושקע במקומות עדיפים לכן זקוקים להלוואה)

הלוואה שבה משלמים במשך 3 שנים את ירידת הערך המשוערת (כ50 אחוז משווי הרכב) ובתום התקופה ניתן למכור את הרכב ואז פשוט לעשות את אותו דבר שוב (כמובן מקפידים לשלם לפחות 50 אחוז משווי הערך שזה הירידת ערך המקסימלית ב3 שנים)

אך בשיטוט ביד 2, מצאתי אקזמפלרים בני שנה- שנה וחצי שכבר ספגו ירידת ערך משמעותית ונמכרים במצב נושק למושלם עם כמה אלפי ק״מ בודדים

אבל פה התנאי תשלום קצת פחות נוחים.

מטרתנו היא לשלם במשך 3 שנים שהרכב יהיה אצלנו כ30-35% משווי הרכב שזה הירידת ערך משוערת של רכב בן שנה וחצי ל3 שנים שאחרי ולא יותר, אבל אני לא רואה שניתן לקחת הלוואת בלון לרכב יד 2

בבנק מציעים לנו בעקבות חשבון מנוהל טוב- הלוואה (מדובר ב100 אלף שקל, זה העלות של הרכב) בריבית של פריים + 0.5 אבל ניתן עד 60 תשלומים כך שאנחנו ב3 שנים נשלם יותר מ50 אחוז מההלוואה ולא רק 30-40 אחוז ממנה כמו שנוח לנו

מישהו מכיר אופציה עדיפה יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטעות שלך היא שאתה מחשב באחוזים.

עדיף לך לקנות רכב בן שנה עם קילומטרים בודדים בהרבה פחות כסף ואז לקחת הלוואה לחמש שנים (שבה ההחזר החודשי יהיה קטן יותר מאשר הלוואה על רכב חדש).

הלוואה כזאת, תהיה זולה יותר והתשלום החודשי קטן יותר. אז מה אם באחוזים יוצא שאתה משלם יותר מ-50%? מקסימום זה יחזור אליך במכירה ותזרימית יהיה לך יותר קל.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי משהו,

כאן, ביוני אשתקד כתבת שאתה בעסקת ליסינג תפעולי פרטי, מה קרה איתה?

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?655137-%D7%9E%D7%90%D7%96%D7%93%D7%94-2018-%D7%9C%D7%90-%D7%9B%D7%95%D7%9C%D7%9C-%D7%91%D7%A8%D7%A7%D7%A1%D7%99%D7%9D

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?655477-%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%9C%D7%A2%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A8%D7%A6%D7%94

וכאן כתבת לפני כמה ימים שאתה מחפש רכב טורבו עד 70K:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?666986-%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%91%D7%95-%D7%A6%D7%A2%D7%99%D7%A8-%D7%A2%D7%93-70k

עכשיו אני מנסה להבין, לטובתך אני שואל: יש לך איזה שהוא סכום ביד כרגע לרכישת רכב ללא הלוואה? ואם כן כמה? כמה אתה יכול להחזיר בחודש?.

הדרך הנכונה היא לקנות רכב בלי הלוואה. אבל, כשזה לא מתאפשר הדרך הכי נכונה זה לקחת כמה שפחות הלוואה כי את ההלוואה אתה צריך להחזיר והערך של הרכב יורד, בעוד שעל ההלוואה אתה משלם ריבית, ולא מעט.

תן יותר פרטים כמו מה הדרישות מהרכב, את מי הוא ישמש, כמה ק"מ ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי משהו,

כאן, ביוני אשתקד כתבת שאתה בעסקת ליסינג תפעולי פרטי, מה קרה איתה?

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?655137-%D7%9E%D7%90%D7%96%D7%93%D7%94-2018-%D7%9C%D7%90-%D7%9B%D7%95%D7%9C%D7%9C-%D7%91%D7%A8%D7%A7%D7%A1%D7%99%D7%9D

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?655477-%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%9C%D7%A2%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A8%D7%A6%D7%94

וכאן כתבת לפני כמה ימים שאתה מחפש רכב טורבו עד 70K:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?666986-%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%91%D7%95-%D7%A6%D7%A2%D7%99%D7%A8-%D7%A2%D7%93-70k

עכשיו אני מנסה להבין, לטובתך אני שואל: יש לך איזה שהוא סכום ביד כרגע לרכישת רכב ללא הלוואה? ואם כן כמה? כמה אתה יכול להחזיר בחודש?.

הדרך הנכונה היא לקנות רכב בלי הלוואה. אבל, כשזה לא מתאפשר הדרך הכי נכונה זה לקחת כמה שפחות הלוואה כי את ההלוואה אתה צריך להחזיר והערך של הרכב יורד, בעוד שעל ההלוואה אתה משלם ריבית, ולא מעט.

תן יותר פרטים כמו מה הדרישות מהרכב, את מי הוא ישמש, כמה ק"מ ועוד.

אני מתנצל, זה מה שקורה שמשתמש אחד משמש כמה אנשי משפחה

אני בעסקת ליסינג תפעולי, אחי מחפש רכב מסוג אחר (כמו לאון שלא מציעים בעסקאות כאלה)

הפוסט הזה והקודם זה בשמו. תתייחס אליו כחדש

בידו יש 30 אלף שקל

והוא צריך עוד 100 בהלוואה

בחברה מציעים חדש ב150

הוט מצא יד שנייה בן שנה בפחות 20 ומשהו אלף שקל

הוא מתלבט כיצד הכי נכון לקחת את ההלוואה כדי לשלם בשנים הראשונות בדיוק ירידת ערך +- ולא מעבר. זה יהיה לו הכי נכון כי הוא יכול לשים בחודש

1000 שקל על ירידת ערך ועוד 500 שקל ביטוח ו1000 שקל דלק וטיפולים (נוסע 10-12 אלף קמ בשנה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין נכון ולא נכון. אם אתה מקבל את הכסף בפריים + 0.5 אבל ה 100K האלו יעשו לך 15% בשנה הקרובה - ברור שעדיף לך לקחת את ההלוואה.

ארשום את דעתי לגבי הרכבים במצב המושלם, אצא מנקודת הנחה שאתם מתכוונים להחזיק את הרכב 3 שנים ושעלותו היא כ 100K.

אני אובססיבי עם מספרים כל מה שארשום מדויק ומסתמך על מחירון לוי יצחק.

קצת מספרים: ירידת הערך הממוצעת בשנה הראשונה של רכב, לרכבים עד 200K היא 16%, הנתון מסתמך על רכבים שנרשמו בינואר 2015 וירידת הערך היא הירידה עד ינואר 2016.

נבדוק ירידת ערך על פני 3 שנים [מינואר 2015 עד ינואר 2018]:

ירידת הערך הממוצעת של רכבים שעלו לכביש בינואר 2015 שמחירם כחדשים היה קטן מ 200K היא כ 42%.

ירידת הערך של רכבים שעלו לכביש בינואר 2014, באותם שנים בדיוק [כלומר כאן אנחנו מדמים אדם שקנה רכב בן שנה] היא כ 38%.

בוא נחיל את האחוזים על המקרה שלך. במידה ותקנה לאון חדשה ב 100K ותחזיק אותה 3 שנים הרכב יעלה לך בירידת ערך 42K. במסלול הזה אתה מקבל את כל השירותים של רכב חדש: הלוואה נוחה, לב שקט, אחריות שנתיים ועוד ועוד.

נניח שסיאט לאון זה רכב די מבוקש ונמכר בהפסד של 20% לעומת מחירו כחדש, כלומר במידה ותקנה רכב יד שנייה תרכוש אותו ב 80K.

כפי שרשמתי למעלה, הרכב יעלה לך כ 38% על פני אותם 3 שנים, כלומר בערך 30K, כ 12K פחות מרכב חדש.

האם 12K שווים לך קנייה של רכב משומש במקום חדש? אותם 12K יכולים בקלות להתקזז בתקלה גדולה אחת או 2, בהלוואה פחות טובה ובתוספת סיכון שכרוכה בקנייה של רכב משומש לעומת חדש.

זו החלטה שכל אחד יעשה עם עצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין נכון ולא נכון. אם אתה מקבל את הכסף בפריים + 0.5 אבל ה 100K האלו יעשו לך 15% בשנה הקרובה - ברור שעדיף לך לקחת את ההלוואה.

ארשום את דעתי לגבי הרכבים במצב המושלם, אצא מנקודת הנחה שאתם מתכוונים להחזיק את הרכב 3 שנים ושעלותו היא כ 100K.

אני אובססיבי עם מספרים כל מה שארשום מדויק ומסתמך על מחירון לוי יצחק.

קצת מספרים: ירידת הערך הממוצעת בשנה הראשונה של רכב, לרכבים עד 200K היא 16%, הנתון מסתמך על רכבים שנרשמו בינואר 2015 וירידת הערך היא הירידה עד ינואר 2016.

נבדוק ירידת ערך על פני 3 שנים [מינואר 2015 עד ינואר 2018]:

ירידת הערך הממוצעת של רכבים שעלו לכביש בינואר 2015 שמחירם כחדשים היה קטן מ 200K היא כ 42%.

ירידת הערך של רכבים שעלו לכביש בינואר 2014, באותם שנים בדיוק [כלומר כאן אנחנו מדמים אדם שקנה רכב בן שנה] היא כ 38%.

בוא נחיל את האחוזים על המקרה שלך. במידה ותקנה לאון חדשה ב 100K ותחזיק אותה 3 שנים הרכב יעלה לך בירידת ערך 42K. במסלול הזה אתה מקבל את כל השירותים של רכב חדש: הלוואה נוחה, לב שקט, אחריות שנתיים ועוד ועוד.

נניח שסיאט לאון זה רכב די מבוקש ונמכר בהפסד של 20% לעומת מחירו כחדש, כלומר במידה ותקנה רכב יד שנייה תרכוש אותו ב 80K.

כפי שרשמתי למעלה, הרכב יעלה לך כ 38% על פני אותם 3 שנים, כלומר בערך 30K, כ 12K פחות מרכב חדש.

האם 12K שווים לך קנייה של רכב משומש במקום חדש? אותם 12K יכולים בקלות להתקזז בתקלה גדולה אחת או 2, בהלוואה פחות טובה ובתוספת סיכון שכרוכה בקנייה של רכב משומש לעומת חדש.

זו החלטה שכל אחד יעשה עם עצמו.

תודה רבה רבה רבה על ההסבר המפורט

נראה לי שהבנתי, אנא תקן אותי אם אני טועה

אבל כאן מדובר ברכב שעלותו 150 (אנחנו מוסיפים 50 במזומן)

לעומת רכב בן שנה שעולה 130

ברכב בן שנה אני אפסיד במשך כ3 שנים שמגלמת ירידת ערך של 38 אחוז 49400₪

ואילן ברכב חדש 42 אחוז שזה כ63,000

הבדל של כ13,000₪ אבל אני שנה בלי אחריות ובלי הרבה יתרונות

אם זה המצב, אני אלך על רכב חדש לגמרי, זה מה שהתכוונת בחישוב שלך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אפשרות לקבל הלוואת בלון במחיר של P-0.5% מבית השקעות שמנהל את קרן ההשתלמות שלך עד גובה של 80% מיתרת הקרן, במידה והיא נזילה, או 50% אם אינה נזילה. אם רלוונטי לך, שווה לך לבדוק.

זו הלוואה לשנה. בתום שנה אפשר לחדש אותה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1939 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...