Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט איביזה 95-בעיה בהנעה קרה

ami123
שימו לב! השרשור הזה בן 6906 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

כמו שחלק ממכם יודעים יש לי סיאט איביזה 95 1.4.

היא התחילה לאחרונה לעשות לי בעיות רק בהתנעה קרה, כלומר בהנעה ראשונה ולפעמים בעיה אחרת כאשר המנוע כבר חם.

הבעיה בהנעה קרה היא שכאשר אני מניע האוטו מניע במהירות לאחר כמה שניות של סטרטר אבל אז הטורים עולים ל3 אלף לכמה שניות ואז הם יורדים והאוטו נכבה, רק כאשר אני לוחץ על הגז כשאני מניע את האוטו הוא נשאר דולק, זה קורה רק לפעמים.

בעיה נוספת שיש לי זה שלפעמים כאשר האוטו לא מתכבה, כשאני לוחץ על גז ראשון האוטו מהסס לעלות בטורים, הגז לחוץ עד הסוף אבל המנוע עולה לאט לאט ומרגישים שהוא מקרטע קצת.

ואם שני הדברים האלו לא הספיקו אז לפעמים כשאני מתחיל לנסוע המנוע כאילו מתכבה ונדלק שוב כמה פעמים, זה מרגיש כמו לחיצה חזקה ופתאומית על הבלמים, האוטו רוצה לעצור ואז ממשיך זה מפריע במיוחד כי זה מעיף אותי קדימה.

מישהו יודע מה יכול לגרום לבעיות האלו? אני רק יודע שאלו סימפטומים של מערכת הצתה אבל אם אפשר לכוון אותי, המנוע הוא הזרקה חד נקודתית, לאחר טיפול 10K עם חלקים מקוריים(פלאגים,שמן חצי סינטטי, פילטר שמן, פילטר אוויר) וישנה הזעה ברמה של ליטר כל 10K.

תודה

עמיחי:-)

תמונות של הבובה http://Ami18.pic.co.il :razz:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק כמה דברים.

1. משהו באיזור האויר כמו הפילטר סתום או חיישן מתג מצערת דפוק לא נותן סיגנלים כמו שצריך מכיוון שהמגעים שלו רופפים או שהוא מלוכלך.

2. זה יכול להיות מאוד ה"מנוע צעדים" שלך. כי לפי מה שאתה מתאר פה יש פה הרבה סימפטומים של מנוע צעדים. שווה בדיקה אולי הוא דפוק. (תקווה שלא)

זה שכתבת בהתחלה שאתה מניע במנוע קר והוא כבה חשבתי אולי שסתום אבל אתה אומר שאם גז זה כן נדלק אז זה גם מצביע על מנוע צעדים.

בכל אופן זה נשמע לי יותר כמו בעיה של הזרקה מאשר בעיה של הצתה. כי הצתה לא קשורה לזה שאם אתה כן נותן גז אז המנוע כן נדלק. מבין?

בכל אופן בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי נשמע שזו בעיה במע' ההזרקה, שכן לרוב בעיה במע' ההצתה מופיעה ללא הפסק.

בכל אופן, יתכן גם שחיישן טמפ' האויר לא משדר אות נכון, מה שגוזר חישובים שגויים של מנות ההזרקה ולא מתבצעת העשרת תערובת נאותה.

בנוגע למנוע הצעדים - הוא לא אמור לתת אותותיו גם במהלך עמידה בהילוך סרק?

בברכה,

שחף בן צבי.

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק כמה דברים.

1. משהו באיזור האויר כמו הפילטר סתום או חיישן מתג מצערת דפוק לא נותן סיגנלים כמו שצריך מכיוון שהמגעים שלו רופפים או שהוא מלוכלך.

2. זה יכול להיות מאוד ה"מנוע צעדים" שלך. כי לפי מה שאתה מתאר פה יש פה הרבה סימפטומים של מנוע צעדים. שווה בדיקה אולי הוא דפוק. (תקווה שלא)

זה שכתבת בהתחלה שאתה מניע במנוע קר והוא כבה חשבתי אולי שסתום אבל אתה אומר שאם גז זה כן נדלק אז זה גם מצביע על מנוע צעדים.

בכל אופן זה נשמע לי יותר כמו בעיה של הזרקה מאשר בעיה של הצתה. כי הצתה לא קשורה לזה שאם אתה כן נותן גז אז המנוע כן נדלק. מבין?

בכל אופן בהצלחה.

אתה מאד צודק!

הסימפטום מראה על מנוע צעדים תקול!

הבעיה במערכת הזרקה ולא הצתה!

מניסיון אישי עם רכב כזה של הבן שלי הוחלף מנוע צעדים ותושבת גומי קרועה מתחת למכלול

המערכת הזרקה +חיישן טמפרטורה והבעייה נפתרה!

הרכב חובר למחשב וסקנר לבדיקה ראשונית ולאבחנה לפני שהוחלפו החלקים הנ"ל!

בהצלחה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל מי שעזר לבנתיים.

רציתי להוסיף עוד כמה דברים, בימים האחרונים האוטו הניע טוב ולא ניכבה וגם לא קירטע בגז ראשון אלא רק כאילו "ניתקע" לשנייה לאחר תחילת הנסיעה ואז המשיך.

אבל גם לי נראה שזו בעיה במנוע הצעדים, חשבתי שמערכת הצתה היא חלק ממנו כנראה שטעיתי.

ראיתי בעבר כמה שירשורים שאמרו שאפשר לנקות אותו והוא יחזור לפעול כמו שצריך, האם זה פיתרון טוב לבנתיים? ואיך אני מנקה אותו?

חוץ מזה צביקה במקרה אני ארצה להחליף כמה אמור לעלות לי כל הסיפור הזה? בנפרד מחיישן הטמפרטורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

בנוגע למנוע הצעדים - הוא לא אמור לתת אותותיו גם במהלך עמידה בהילוך סרק?

בברכה,

שחף בן צבי.

רק! לא גם... הוא אמור לייצב את פעולת המנוע בזמן סרק על מנת שהטורים לא יפלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מנוע צעדים צריך לתת את אותותיו רק בעמידה בסרק אז הוא לא מאותת לי כלום, בעמידה בסרק האוטו שומר יפה מאוד על סל"ד קבוע של 1100 ללא שינויים בכלל.

האם יש מצב שזהו לא מנוע צעדים אלא משהו אחר?

זה גם נעלם וחוזר כמו שרשמתי בהודעה הקודמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל מי שעזר לבנתיים.

רציתי להוסיף עוד כמה דברים, בימים האחרונים האוטו הניע טוב ולא ניכבה וגם לא קירטע בגז ראשון אלא רק כאילו "ניתקע" לשנייה לאחר תחילת הנסיעה ואז המשיך.

אבל גם לי נראה שזו בעיה במנוע הצעדים, חשבתי שמערכת הצתה היא חלק ממנו כנראה שטעיתי.

ראיתי בעבר כמה שירשורים שאמרו שאפשר לנקות אותו והוא יחזור לפעול כמו שצריך, האם זה פיתרון טוב לבנתיים? ואיך אני מנקה אותו?

חוץ מזה צביקה במקרה אני ארצה להחליף כמה אמור לעלות לי כל הסיפור הזה? בנפרד מחיישן הטמפרטורה.

לא ניתן לנקותו בסיאט איביזה משום שזהו מנוע צעדים בוש ולא ניתן לנקותו רק להחליפו אני שילמתי עליו בזמנו כ700 שקל לחשמלאי אני לא מתעסק עם מערכות הזרקה כאמור!

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

***עידכון מצב***

אחרי שהלכת לברר את המחיר של מנוע צעדים חדש והמוכר אמר לי גם מספר בעיות נוספות שיכולות להיות, נראה לי שהמנוע צעדים פחד לאבד את מקומו ברכב שלי וחזר לעבוד כמו שצריך. עכשיו אין שום בעיה בהנעה האוטו מניע מצויין ושומר על סל"ד סרק בצורה מצויינת.

אבל מה שנשאר זו הבעיה של היסוס בעלייה בסלד, אני לוחץ על הגז והמנוע עולה בדרגות, הוא לא עולה באותה צורה כמו אחרי חמש דקות שהוא חם.

זה קורה רק בתחילת נסיעה ובגלל שאמרתם פה שמנוע צעדים זה רק לסל"ד סרק לא הייתי בטוח שזה קשור לזה.

מה יכול לגרום להיסוס בעלייה בסל"ד(הגז עד הריצפה והסל"ד יורד טיפה ועולה טיפה) רק כשהוא קר? זה גם המנוע צעדים או משהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם הערה - ממש לא מומלץ להדביק את דוושת הגז לרצפה כשהמנוע קר...

הבלאי במנוע גבוה הרבה יותר לפני שהשמן הגיע לטמפ' עבודה, ובכלל לפני שהוא הגיע לכל המכלולים וסיכך אותם!!!

כמו כן, מכיוון שמדובר במנוע קר, ייתכן ומערכת ההזרקה מעבירה תערובת יותר עשירה של דלק (בדומה לפעולת הצ'וק ברכבים עם מאייד), והנסיון שלך להזרים עוד דלק לתא הביערה רק מציף, או פוגע בתערובת...

1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עודד אני לא עושה את זה תמיד זו הייתה רק דוגמה להמחשה.

חוץ מזה משהו ששכחתי להזכיר, לאחר שהמנוע מגמגם וכאילו ניתקע יש ריח חריף של דלק לכמה שניות ואז הוא נעלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחי יש איביזה בדיוק כמו שלך, אפילו אותה שנה.

הייתה לו בעייה גם בדיוק כמו שלך, ניסה הרבה אפשרויות לפתרון הבעייה, אך לבסוף חבר של אבא שלי שלח אותו לאיזה חשמלאי אחד שבדק את הרכב במחשב יומיים, ועלה על הבעייה שכמה מוסכים מורשים לא עלו עלייה, וזה היה מערכת הזרקה, חיישן למבדה וחיישן חמצן, ופלאגים שנשרפו כליל. מוסכים של צ'מפיון, ריטס, ברע"מ, ועוד אחד במרכז שאחי הלך אליו (לא זוכר את שמו) לא עלו על הבעייה, ואמרו לו שזה מחשב ניהול מנוע שעולה 8 אלף ש"ח. האוטו כיום נוסע כמו בובה, והתיקון עלה 2700.

אם תרצה את השם של אותו חשמלאי שלח אלי ה"פ ואני אגיד לך, הוא נמצא בב"ש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שכתבת ,הרכב עבר טיפול תקופתי הבעיה היתה לפני הטיפול ,או שנוצרה לאחריו?

יתכן שהבעיה שלך נעוצה במסנן דלק הזרקה סתום(לא רשמת אם הוחלף).

יש לנסות לסגור קו מחזיר ולראות אם הבעיה נפתרה.

נתי

נתי קובלנץ

מיתחם נמל ת"א מ1950

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שכתבת ,הרכב עבר טיפול תקופתי הבעיה היתה לפני הטיפול ,או שנוצרה לאחריו?

יש לנסות לסגור קו מחזיר ולראות אם הבעיה נפתרה.

נתי

הטיפול נעשה כמדומני על ידי בעל הרכב עצמו ,( טיפול עצמי!) וולא נראה לי שהוחלף מסנן דלק,

והאפשרות שהמסנן סתום סבירה ביותר!

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6906 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...