Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופר מיני עד 40K לנסיעות בין עירוניות - פולו/קליאו/פיאסטה?

Menro
שימו לב! השרשור הזה בן 1577 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים [emoji846]

מחפש לבת זוג המלצה על רכב סופר מיני אוטומט בלבד עד 40K ש"ח לנסיעות בין עירוניות ארוכות (כ-80 ק"מ ביום, הלוך-חזור) ללא פקקים.

כיום נוהגת על אלטו ורוצה להחליף בעיקר בגלל הבטיחות וגם בגלל שהמסלול הזה הוא לא סביבת המחיה הטבעית של הרכב (מאוד רועש, לא נוח, מתאמץ...)

אפשר גם מיני - אם תהיה אחת שתתאים.

בעיקרון אין צורך במקום, הבחירה דווקא בסופר מיני היא בגלל שבדרך כלל הן יציעו יותר בתחום ההנעה.

דברים שחשובים (יחסית לקטגוריה כמובן) -

בידוד רעשים

נוחות נסיעה

תיבת הילוכים - אם יש עם יותר מ4 הילוכים - וולקאם.

אמינות - כאן עולה החשש מהרכבים שרשמתי:

פולו, קליאו ופיאסטה ממה שהבנתי מצוינות (יחסית) בנסיעות בין עירוניות, אבל אני לא יודע עד כמה הן יתנו מענה בסעיף האמינות. כאן עולה השאלה, יש ממה לחשוש? בפורד הבנתי שהדגם הפחות מומלץ זה ה-1.6 הרובוטית. בפולו ובקליאו החשש הוא גם מתיבת ההילוכים וגם מהטורבו.

מישהו יכול לשפוך קצת אור לגבי הרכבים האלו?

יש רכבים נוספים שיכולים לתת מענה + מוניטין אמינות טוב?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי Menro

Volvo V40CC T3 Inscription 2019
Volvo S60 T5 R-Desing Plus 2015
Mazda 6 2.0L 2008
Mitsubishi Lancer Sportback 1.8L CVT 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פג׳ו 208 2016-2017 מנוע טורבו גיר אייסן 6 הילוכים יכולה להכנס בתקציב, בתור מישהו שנוהג 40 אלף בשנה הרכב עונה על כל הדרישות שרשמת. רק לבדוק את הטיימינג של הרכב ולהחליף במידה וצריך (1500-2500 ש״ח).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אומר, שבפיאסטה גרסת ה-1.6 אכן ממש פחות מומלצת, ואכן בגלל הגיר, אבל היא היחידה שקיימת (פרט לידנית).

מעבר לזה, מצטרף למגיב שמעלי.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אומר, שבפיאסטה גרסת ה-1.6 אכן ממש פחות מומלצת, ואכן בגלל הגיר, אבל היא היחידה שקיימת (פרט לידנית).

מעבר לזה, מצטרף למגיב שמעלי.

יש גם גרסת 1.4 פלנטרית לא?

לגבי הפיג'ו, פתרון מעולה אבל לא מצאתי כזאת בתקציב...

רק 1.6 עם 4 הילוכים

Mazda 6 2.0L 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב הזה אולי תיכנס הונדה ג'אז היברידית מהדור הקודם, צריך רק סבלנות למצוא אחת שמורה עם ק"מ נמוך ומטופלת כראוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי באמת תשקול את הונדה ג'אז הייבריד כפי שהציעו, אך לא הייתי פוסל את הפיאסטה 1.6.

כעת רכשתי כזאת, ונוחות הנסיעה מצוינת להפליא. 5 כוכבי ריסוק, 7 כריות אוויר. חיבור AUX + USB. אומנם שמעתי על בעיות אמינות של הגיר וזה סיכון, אך לדוגמא הונדה ג'אז לא נותנת את אותה נוחות. לגבי בידוד רעשים - אני לא יודע אם היא טובה, כי המנוע נשמע בחלונות סגורים. אך כמובן הוא לא נחנק בגלל עוצמתו. הוא עולה עליות בקלות רבה ומאיץ במהירות רבה.

בנוסף, יש כמה בעלי פיאסטה שכתבו על הרכב אמין. לגבי צריכת דלק אני בודק כעת עם הרכב שלי אם יש חיסכון או לא.

אני קניתי אותה ממגרש ב21000 שח, 2013, 114500 ק"מ, יד 2. המחירון - 29000 ש"ח, ההנחה בגלל יד אחת של ליסינג.

שורה תחתונה - תבדוק את הפיאסטה טוב, אם תצא מרוצה - קח אותה. אני אומנם לא מומחה לרכבים, אך לפיאסטה יש יתרון של רכישה זולה, ואבזור טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון שמדובר בנסועה בינעירונית ללא פקקים, פחות הייתי חושש מרכב עם גיר רובוטי.

הייתי מחפש רכב שהגיר שלו עבר החלפת קלאצ'ים לאחרונה או שלא נסע הרבה.

בנסועה בינעירונית ללא פקקים, לא אמור להיות בלאי גדול לגיר ולקלאצ'ים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד משהו חשוב לגבי הפיאסטה - היא נוסעת ברוב המקרים כמו אוטומט לגמרי.

המצבים שלא - זה שאתה נוסע בעלייה ויש פקק. בזמן הזה התיבה גורמת לרכב לרעוד מעט, אך הרכב ממשיך לנסוע ולא נכבה.

חוץ מזה הרכב נוסע חלק, ואם יש עליות ללא פקקים הוא עולה אותם חלק ובקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה208 אופציה טובה, אם יש אפשרות לרכוש את גירסת הטורבו עדיף עקב מהוע חזק יותר, מנגד יש את עניין הרצועה שיכולה להתפורר. בתחילת 2017 התחילו להתקין רצועות אחרות אך צריך לראות אם הבעיה נפתרה.

חבר מחזיק בגירסת 1.6 מסוף 2014 עם 100 אלף ק״מ.

למעט משאבת מים ושני נורות אין תקלות והוא מאוד מרוצה.

הרכב באמת נוח עם מושבים טובים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה208 אופציה טובה, אם יש אפשרות לרכוש את גירסת הטורבו עדיף עקב מהוע חזק יותר, מנגד יש את עניין הרצועה שיכולה להתפורר. בתחילת 2017 התחילו להתקין רצועות אחרות אך צריך לראות אם הבעיה נפתרה.

חבר מחזיק בגירסת 1.6 מסוף 2014 עם 100 אלף ק״מ.

למעט משאבת מים ושני נורות אין תקלות והוא מאוד מרוצה.

הרכב באמת נוח עם מושבים טובים.

השאלה אם החלפת הרצועה פותרת את הבעיה? ואם כן מה המחיר פחות או יותר להחלפת הרצועה?

Mazda 6 2.0L 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת רצועה עולה כ 1500 שקל הבעיה היא רק במהוע ה 1.2.

ב 1.6 זה לא קיים.

לפי המקרים שראיתי בפורום התקלה התחילה אצל חלקם באזור ה 60 אלף ק״מ, היו מקרים שערב ההתפוררות היה צורך להחליף משאבת שמן, ומבקרים מסוימים גם טורבו.

מנגד, הגיר הרובוטי בפיאסטה לא ידוע בתור מצטיין באמינות.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבים שציינת ידרשו יותר תשומת לב לפרטים, לא יודע עד כמה בת הזוג תרצה בזה.

אם היא לא באמת באמת חייבת טורבו, אני הייתי הולך על יאריס משנת 2012 או על סוויפט. רכבים עם מוניטין אמינות מעולה, וללא מחלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד בספק שיאריס תתאים לנוכח הדרישות שלו, בייחוד בנושא של נוחות נסיעה.

יצא לי לנהוג על יאריס אוטומטית רגילה ועל היברידית, אף אחת מהן לא הייתה נוחה, לא רוצה לחשוב מה קורה ברכב בן 8 כמעט.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד בספק שיאריס תתאים לנוכח הדרישות שלו, בייחוד בנושא של נוחות נסיעה.

יצא לי לנהוג על יאריס אוטומטית רגילה ועל היברידית, אף אחת מהן לא הייתה נוחה, לא רוצה לחשוב מה קורה ברכב בן 8 כמעט.

בדיוק הסיבה שיאריס או סוויפט לא עלו על הפרק

Mazda 6 2.0L 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1577 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...