Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיבת ההילוכים רובוטית כפולת מצמדים ומנוע 1 ליטר של יונדאי

chaimv
שימו לב! השרשור הזה בן 1826 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ההתרשמות שלי מגיר כפול מצמדים, ללא קשר ליצרן הרכב, היא כי הוא סובל מהחסרונות הבאים לעומת גיר פלנטרי וגיר רציף:

בלאי שוטף שדורש החלפת מצמדים מדי קילומטרז׳ מסוים.

במצבים מסויימים של נסיעה בפקקים (ונסיעה לא ״מותאמת״ לגיר) הוא מתחמם עד כדי צורך בעצירת הרכב (מצבים די נדירים).

מוח גיר שמצריך החלפה מדי קילומטרז׳ מסוים, עקב תקלה או עקב בלאי שוטף.

(יש לגיר הזה כמובן יתרונות בכך שיש בו פחות הפסדי כוח דבר שמביא לחסכון בדלק ומיצוי ביצועים טוב יותר של המנוע.)

יש גם גירים רציפים ספיציפים שסבלו מבעיות (ניסאן, סוזוקי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה מסכים איתי שיונדאי לא תייצר תיבת הילוכים רובוטית כפולת מצמדים כמו פורד ותסתכן בבריחת לקוחות נאמנים ?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

מחילה מכבודו, אתה מדבר דברים בלי בסיס ואני אסביר ואתן דוגמאות.

הרבה הרבה פעמים החברות לא מייצרות את הרכיבים אלא קונות מחברות חיצוניות.

קח למשל את כריות האויר. הונדה, טויטה, מאזדה, פורד, אפילו מרצדס ופרארי עשו בכוונה שהרכיבו כריות אויר מתפוצצות שמסכנות חיים? )וזה רשימה מזערית של יצרנים, אף אחד היום לא יודע בדיוק באיזה כלי רכב יש פצצות מתקתקות כאלו(.

גם תיבות הילוכי, היצרנים לא מייצרים בעצמם, וזורקים את העבודה לחברה חיצונית.

עכשיו, לפי מה שאתה אומר יונדאי זה היצרן הכי אמין נכון?

כי אין להם תקלות בהיגוי, בסלילי כריות אויר וחיישנים נכון? ז"א התקלות שהיו לי ביונדאי שהייתה מטופלת כמו שעון זה סתם מזל נאחס? אה, וגם של עוד עשרות שרשורים בנושא נקישות בהגה שהיו כאן ונפתחים כל כמה ימים.

טויוטה רצו לעשות בכוונה שהמנועים שלהם התפגרו ב 2003? ניסן מיצובישי וסוזוקי עשו בכוונה שהגירים שלהם התקלקלו? לא באמת, אני רוצה להבין את הטענה שלך.

כי לפי הטענה שלך, כל מי שהלך לו גיר במיקרה, ג'וק, סוזוקי קרוסאובר כנראה היה צריך לקנות יונדאי, כי זה היצרן הכי טוב ס

בעולם, לא?. מה פיספסתי?.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא העניין. הכוונה שלא תמיד ליצרן יש שליטה מלאה על תהליך הייצור של הרכיבים.

דבר שני, גם ליונדאי וולוסטר היו בעיות בגיר, ככה שיונדאי לא נקיים מתקלות.

דבר אחרון, מנוע ןגיר זה לא החלקים היחידים שיכולים להתקלקל.

מספיק שיתקלקל לך כל חודש חודשיים איזה חיישן (או כמו שקרה לי כל כמה חודשים בורר מצבים למזגן שעולה בפירוקייה 1000 שקל ומאיביי 700 שקל כמובן בלי עבודה, חדש 2500) אז בכלל אתה יכול להגיע לעלויות אחזקה הרבה יותר גבוהות מגיר שיתקלקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

היו פה תלונות על הגיר רובוטי כפול מצמדים של קיה ספורטאז (בדגם GT) שנוטה להתחמם ובמקרים מסויימים לאלץ את הנהג לעצור בצד מס' דקות ורק לאחר מכן ניתן היה להמשיך בנסיעה.

האם הגיר של ספורטאז זהה לגיר של היונדאי 1 ליטר זו שאלה מעניינת כי אם התשובה כן,ייתכנו תופעות דומות.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי, הבדל של כ 15 אלף ש"ח וגם אין מערכות בטיחות ובנוסף לזה אתה יד 2?.

אם הבנתי נכון, אז זו ממש לא הנחה ולדעתי לפחות, לא משתלם.

אני לא מזלזל במערכות האלה אבל מה לעשות, יש אנשים שזה פחות מעניין אותם ולא בראש סדר העדיפויות שלהם מערכת בלימה אקטיבית כזו או אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה והיה לי רכב עם גיר רובוטי, הייתי מעדיף שיאלץ אותי לעצור בצד ולהמתין שיתקרר (יונדאי/קיה) מאשר שימשיך לנסוע תוך כדי שהוא מקצר לעצמו ולמצמדים את החיים (פורד/ואג)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניין הרכב עצמו, קיה ריו, אחותה של יונדאי I20, מגיעה רק בגרסה אחת ללא הפשטת מערכות הבטיחות ואפילו מתהדרת ב-20 כ"ס נוספים.

בדוק אם הגרסה העדכנית עם מנוע הטורבו מוצעת ב-0 ק"מ, במחיר הנכון היא תהיה עדיפה לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו פה תלונות על הגיר רובוטי כפול מצמדים של קיה ספורטאז (בדגם GT) שנוטה להתחמם ובמקרים מסויימים לאלץ את הנהג לעצור בצד מס' דקות ורק לאחר מכן ניתן היה להמשיך בנסיעה.

האם הגיר של ספורטאז זהה לגיר של היונדאי 1 ליטר זו שאלה מעניינת כי אם התשובה כן,ייתכנו תופעות דומות.

מתוך הערכה מוסכלת (והנחה כי זה אותו גיר) - התופעה תהיה פחות משמעותית מכיוון שה I20 שוקלת בקירוב כ-500 קילו פחות מהספורטאז (1130 לעומת 1609), או לחילופין כבערך 70% ממשקל הספורטאז'.

משמעות הדבר הוא שהעבודה שהקלאצ'ים בגיר צריכים לבצע היא קטנה משמעותית - ומכאן ייצור החום גם הוא קטן בהרבה.

לכן סביר להניח שהתופעה המתוארת תהיה הרבה פחות משמעותית (אם בכלל).

בנוסף - התחממות קלאצ'ים זאת לא תופעה ייחודית של קיה (ויונדאי) והיא רווחת ברוב היצרניות, באופן אישי אני מעדיף את האופציה הנוכחית שהרכב יתריע לי על המצב וינחה מה לעשות לעומת שאר היצרנים שפשוט יעלימו עין ויובילו את הצרכן לבלאי מואץ של הקלאץ.

ובאופן עוד יותר אישי - כל עוד הנסיעה שלי צפויה להיות עם אופי פקוק ו\או עירוני, לא הייתי בוחר באף רכב עם כל גיר דו מצמדי שהוא (בבעלות פרטית...).

עריכה אחרונה על ידי tepic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי בריו ספציפית, ניסיתי את יחידת ההינע הזאת.

חייב להגיד, מצד אחד? מבחינת זמינות כוח בריו לפחות היא לא רעה בכלל - בסך הכל שיפור אדיר שהוביל אותם לקדמת הבמה.

אבל המנוע הזה רועש, מאוד רועש - והרעש שלו בהאצה חזקה ממש לא נעים, ובצורה מורגשת מאוד לא נעים.

פותח השרשור כבר רכש I20 מ0 קילומטר אז אין מה להציע לו אלטרנטיבות.

יש בה הרבה דברים שיכבשו את מרבית הישראלים(מולטימדיה סינית של כלמוביל בהתקנה מקומית והגלגלי מגנזיום שגם הם לפי חשד שלי בהתקנה מקומית -פשוט לא נתקלתי בהם בשום אתר של היצרנית בעולם) - לתחושתי היבואן נתן פה בוננזה של ייבוא רכב עירום מאבזור והתקנה של אבזור אפטרמרקט זול בארץ, כמו רבים מהיבואנים.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

אני שוקל ברצינות רבה לרכוש את הריו החדשה , לאור התגובה שלך על המנוע ושאר הרכיבים ירד לי קצת החשק לקנות אותה .

מה החלופות המומלצות בסכום של הריו החדשה ?

תודה .

נהגתי בריו ספציפית, ניסיתי את יחידת ההינע הזאת.

חייב להגיד, מצד אחד? מבחינת זמינות כוח בריו לפחות היא לא רעה בכלל - בסך הכל שיפור אדיר שהוביל אותם לקדמת הבמה.

אבל המנוע הזה רועש, מאוד רועש - והרעש שלו בהאצה חזקה ממש לא נעים, ובצורה מורגשת מאוד לא נעים.

פותח השרשור כבר רכש I20 מ0 קילומטר אז אין מה להציע לו אלטרנטיבות.

יש בה הרבה דברים שיכבשו את מרבית הישראלים(מולטימדיה סינית של כלמוביל בהתקנה מקומית והגלגלי מגנזיום שגם הם לפי חשד שלי בהתקנה מקומית -פשוט לא נתקלתי בהם בשום אתר של היצרנית בעולם) - לתחושתי היבואן נתן פה בוננזה של ייבוא רכב עירום מאבזור והתקנה של אבזור אפטרמרקט זול בארץ, כמו רבים מהיבואנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שביונדאי i20 לא שמתי לב לרעשי מנוע חריגים. מוזמן לקרןא את המבחן שלי:

https://www.carsforum.co.il/cars/מגזין-רכב/3257/מבחנים/יונדאי-i20-במבחן---טוויסט-בעלילה

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

אני שוקל ברצינות רבה לרכוש את הריו החדשה , לאור התגובה שלך על המנוע ושאר הרכיבים ירד לי קצת החשק לקנות אותה .

תודה .

אם גיר רגיל בא בחשבון אז יש עכשיו (פסח) מבצע ממש טוב על קליאו 0.9 טורבו ב65 אלף שקלים

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעש בריו מורגש יותר מהרצוי בתא הנוסעים, תחת האצה כבדה. אולי יש השפעה להספק הגבוה יותר בהשוואה לI20.

שלום רב,

תודה .

תפתח שרשור ייעודי עם תקציב והדרישות שלך מהרכב או לחלופין תנסה את מתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1826 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...