Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דעתכם על הונדה סיוויק 97'

nir3
שימו לב! השרשור הזה בן 2047 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

רציתי לדעת מה דעתכם עלהונדה סיוויק שנת 97', אוט', מנוע 1.6.

המודל אמנם ישן אבל אני מכיר מישהו שמוכר רכב כזה, יד שנייה, 93 אלף ק"מ, ככה שלדעתי המצב המכני שלו אמור להיות טוב.

מאמין שאפשר לקחת אותה באזור ה-6 אלף ש"ח.

איך הרכב מבחינת צריכה דלק? בטיחות? אמינות, רואה הרבה מוסך? כח? חלקים זולים? איך הביטוח שלה? נוחות נסיעה?

יש לי כרגע פולו ידני שנת 2008 עם כמעט 150 אלף ק"מ, תכלס אחלה רכב, אבל אני סטודנט אז חשבתי אולי לעשות את המעבר הזה כי ההונדה באמת לא נסע הרבה יחסית ולחסוך כמה ג'ובות על הדרך.

מה דעתכם וניסיונכם?

תודה על העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

שים לב, הרכב נסע באזור ה 5 אלף בשנה, זאת אומרת שבבדיקת הרכב תן דגש על יובש בצינורות דלק בלמים וכו', בנוסף למע' הקירור.

עוד דבר, מדובר בשתי טסטים+אישור בלמים כל שנה, לכן לא ההיתי בונה על לחסוך" ג'ובות".

אתה יכול להכנס לבור ללא תחתית.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. גם אם הרכב לא נסע הרבה, הוא כבר ישן ויהיו לך לא מעט בעיות.

2. קח בחשבון טסט ואישור בלמים פעמיים בשנה.

3. קח בחשבון שככל שהרכב מתיישן זמינות חלקי החילוף הולכת ופוחתת.

4. בטיחות- ההונדה הזו הרבה פחות בטיחותית מהפולו שלך! (עיין באתר euroncap.com וכן http://www.iihs.org/iihs/ratings )

להלן תוצאות להונדה:

https://www.euroncap.com/en/ratings-rewards/latest-safety-ratings/en/results/honda/civic/15484

ולהלן של הפולו:

https://www.euroncap.com/en/ratings-rewards/latest-safety-ratings/en/results/vw/polo/15597

רק מהתמונות אתה צריך להבין כמה ההבדל משמעותי.

5. ההונדה הזו הרבה פחות חסכונית בדלק מהפולו שלך.

6. מי מבטיח לך שהק"מ אמתי ולא זייפו אותו? אתה חושב שזו כ"כ בעיה לזייף ק"מ?

אני הייתי ממשיך לטפל בפולו כראוי ונישאר איתה. להורים שלי יש פולו כמו שלך והם לא חושבים אפילו להחליף אותה כי הם מאוד מרוצים, שולהם עלתה לכביש ביוני 2006....

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה לשניכם על התגובה.

איך עובד עניין ה-2 טסטים בשנה? מה הקריטריונים?

בעיקרון השיקול שלי בגדול זה שאם אני לא ארגיש ירידה ברמה, מבחינת שקט מהרכב ואמינות ומבחינת כח ונוחות, ואני אחסוך איזה 10-12 אלף שקל על הדרך, מה טוב.

אם למרות האמינות של ההונדה, בגלל השנתון הוותיק היא עלולה להיות כאב ראש זה לא משתלם.

אם באמת יש פה ירידה והמלצות בצורה גורפת להישאר עם הפולו, כנראה שזה מה שאעשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את ה 10K האלו ש"תחסוך" אתה תוציא על דלק, טיפולים תיקונים הפסד ימי עבודה ואני עוד לא מדבר על נסיעה ברכב לא בטיחותי בעליל שמבחינתי האישית בטיחות היא מעל הכל.

אם אתה מכיר את הפולו שלך ויודע מי טיפל בה ובמה טיפלו תישאר איתה, תחשוב קדימה רק להשתדרג בשנתון ולא להיפך.

פולו ידנית זה אחד הרכבים האמינים ביותר שקיימים ושלא יספרו לך סיפורים!.

לנו במשפחה הייתה פולו אחת בעייתית שנת 2002 אבל אלו שאחריה היו מעולות (כנ"ל הקורדובה עם המנוע 1.4 וגיר רגיל שזה בעצם אותו אוטו) ועוד לא דיברתי על חסכון בדלק שזה אחד הרכבים החסכוניים שאני מכיר.

כמו שאמרתי לך ההורים שלי ממש מסרבים למכור את הפולו וגם אני שאני נוהג בה לעתים רחוקות, מאוד מאוד אוהב אותה.

הדבר היחיד שמעצבן בה זה שפעם בכמה שנים צריך להחליף רצועות טיימינג אבל שוב, זה יהיה לך בכל רכב איזה טיפול גדול שצריך לעשות אחת לתקופה (אצלי ביונדאי למשל זו החלפה של שמן גיר שהיא לא זולה).

אגב כמה שמספרים סיפורים על פולקסוואגן מחירי חלקי החילוף בפולו סבירים בהחלט.

אגב ממליץ לך לקרוא את המדריך הבא:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?532527-%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%94%D7%9E%D7%9C%D7%90-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%A9%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%9E%D7%A9

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי להתייחס לרכב שיש לך כרגע.לי היה עד לפני שנה סיוויק98 עם 240000 קמ. האוטו היה מעולה יש לו הרבה כח זמין ,הייתי מאוד אוהב אותו צריכת דלק בתוך העיר בערך 1/8-9.מחוץ לעיר 1/13-14.לא היה לי שום בעיות עד שהייתה כנראה נזילה משמן גיר והגיר התחיל להחליק סחבתי איתו עוד קצת עד שמכרתי (ב2500,אם זה מעניין).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

תודה לכל מי שהגיב, הקשבתי להמלצות וירדתי מהרכב הזה.

החלטתי בינתיים להישאר עם הרכב שלי, אך מתלבט לגבי רכב נוסף שחשבתי עליו בחודשים האחרונים. ושנראה לי גם מתאים יותר בעקבות ההודעות בפוסט הזה, מבחינת שנתון וכו'.

אשמח אם תוכלו לדעת את דעתכם בפוסט החדש:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?660960-%D7%93%D7%A2%D7%AA%D7%9B%D7%9D-%D7%A2%D7%9C-%D7%A1%D7%95%D7%96%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%90%D7%9C%D7%98%D7%95-13

תודה רבה חברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2047 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...