Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט רוצה להתנהג כמו סיטרואן?

Spire
שימו לב! השרשור הזה בן 2125 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם שילמדו מטויוטה איך לבנות מכוניות אמינות.

אה נכון, כי לטויוטה לא היו בעיות שדוושת התאוצה נתקעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היו, בדגש על זמן עבר

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בכתוב אומר מה המבחן בודק, איך ומי קבע שזה כך?

התכוונתי לנאמר בסרטון, מסתבר שכתוביות אוטומטיות עובד רק מאנגלית לשפות אחרות...

בכל אופן, המבחנים נצמדים לתקן הISO הנוגעים לשני סוגי המבחנים. התקנים מגדירים באופן מדויק נוסחאות להנחת הקונוסים כאשר חלק מהפרמטרים מחושבים ביחס לרוחב הרכב.

אפילו גובה הקונוסים ומימדי בסיס הקונוס מתוארים.

חשוב לציין דבר שגם במבוא התקן - המבחנים אינם מעידים באופן כוללני על התנהגות הרכב, וכמו כן התוצאות מושפעות מיכולות הנהג, אך עם זאת ניתן להסיק מהם על התנהגות הרכב בתמרוני בריחה.

לגבי חברינו הספרדים - כל אחד יכול להתייחס לאמינותם ומקצוענותם איך שמתאים לו. באופן אישי:

1. אני כן סומך על מקצוענותם מכיוון שנראה שהם מאוד מודעים לאופן ביצוע המבחן, על כל רכב מבצעים את המבחנים מספר רב של פעמים, ובנוסף צברו נסיון עם עשרות ואולי אף מאות דגמים שונים.

2. לגבי אמינותם אני גם סומך מכיוון שדווקא ברכבים ספרדים רבים הם מראים תוצאות לא מחמיאות בכלל, על אף הפגיעה באגו העצמי הספרדי (שלא ידוע כנמוך במיוחד). בנוסף, כאשר יש דבר אשר עשוי להשפיע על התוצאות כמו מצב צמיגים בינוני הם מציינים זאת ואף מוסיפים צילומים.

3. המבחן לא בא לבחון מי הרכב שמצליח את התמרון במהירות הכי גבוהה אלא לבחון את דינמיקת הרכב בקצה היכולת שלו והאם הרכב "מאבד את זה" או שעדין הרכב במצב נשלט ובטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אופן, המבחנים נצמדים לתקן הISO הנוגעים לשני סוגי המבחנים.

זה מה שחיפשתי. תודה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רק אני או שההתנהגות של הסיאט נראית לי סבירה לגמרי בהתחשב בסוג התמרון ובמהירות? למה אני אמור לצפות? לאחיזה של פורשה?

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רק אני או שההתנהגות של הסיאט נראית לי סבירה לגמרי בהתחשב בסוג התמרון ובמהירות? למה אני אמור לצפות? לאחיזה של פורשה?

אם אינך מבין מה בעייתי בהתנהגות אתה מוזמן להמשיך לצפות בערוץ שלהם, ולהיווכח איך רכב אמור להתנהג בתנאי הקצה שלו.

בכל הרכבים אותם הם בוחנים הם מראים גם כיצד הרכב מתנהג במהירות שהיא טיפונת מעל המהירות בה הרכב עבר את המבחן רשמית. במרבית הרכבים הרגילים שנחשבים לבעלי התנהגות סבירה ניתן לראות שאמנם ישנה הפלה של קונוס אך לא הרבה יותר דרמה מעבר לכך.

במקרה של הרכב הזה התוצאה היתה הרמת 2 צמיגים מהקרקע + היגוי יתר מתמשך.

גם שאר הרכבים של הקונצרן לא ממש מככבים במבחן הזה: לא הלאון ולא האיביזה שנחשבות בארצנו ל"דינמיות", כך שהתוצאות של רכב מאותו היצרן שנמצא גבוה יותר מהכביש לא ממש פתיעות.

החברה שם בסיאט חייבים להתאפס על עצמם.

עריכה אחרונה על ידי tepic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה של הרכב הזה התוצאה היתה הרמת 2 צמיגים מהקרקע + היגוי יתר מתמשך.

אני לא בטוח שמדובר בהיגוי יתר בהכרח.

בכל תמרון במהירות שמעל 40 עד 60 קילומטרים לשעה, החרטום מופנה יותר מאשר הצמיגים - בלי קשר להיגוי יתר או תת-היגוי.

זה כל הרעיון במבחן הזה: לבדוק עד כמה הנטיה הזו של המרכב מרוסנת או לא.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אינך מבין מה בעייתי בהתנהגות אתה מוזמן להמשיך לצפות בערוץ שלהם, ולהיווכח איך רכב אמור להתנהג בתנאי הקצה שלו.לא הלאון ולא האיביזה שנחשבות בארצנו ל"דינמיות", כך שהתוצאות של רכב מאותו היצרן שנמצא גבוה יותר מהכביש לא ממש פתיעות.

החברה שם בסיאט חייבים להתאפס על עצמם.

אוקיי, נראה לי שהבנתי, תודה.

בנוגע ל״דינמיות״ - ההתנהגות לא הייתה הצד החזק של האיביזה (לא מכיר את הלאון),

וגם לפני 15 שנה הייתה לה נטייה להיגוי יתר מפתיע במגבלות.

זה התבטא שוב ושוב בכל דור חדש שיצא - יופי של מנועים, אבל המתחרות לרוב התנהגו מרוסן יותר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוצאות די מפתיעות יש למבחן מהסוג הזה, לדוגמה 308 1.2 לעומת גולף GTI.

מפתיע. אבל פחות ממה שאפשר לחשוב. יש לפיג'ו 308 שלדה טובה מאוד. אפשר להרגיש את זה גם בגרסאות הבסיסיות שלה. קל לנהוג אותה, קל לשלוט עליה והיא מאוד צפויה במגבלות. הגולף הרגילה הרבה פחות מרשימה מבחינה דינמית.

בנוסף, ה-308 שנבחנה כאן היא גרסת ה-GT LINE, שיש לה צמיגים ספורטיביים מאוד (MICHELIN PS3 במידה 225/40/18 ) ומתלים שונים מה-308 הרגילות.

אז כן, זה מפתיע. עד שאתה מסתכל לעומק על הדגמים שנבחנים ואז זה קצת פחות מפתיע.

מה שמפתיע זה שה-GTI פחות הרשימה במבחן מהרכבים האלה למשל:

בעיקר ההשוואה בין הגולף הרגילה לGTI גורם לי פחות להבין את המבחן. הרי זאת אותה שלדה, וה-GTI באה עם מתלים ספורטיביים יותר, צמיגים אוחזים יותר ומערכות מתוחכמות יותר. לא מוזר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2125 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...