Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקירה ארוכת טווח- 4.5 עם יונדאי I20 2009 שגמעה מעל 202000 ק"מ

itamarg
שימו לב! השרשור הזה בן 2079 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למיטב זכרוני בדקו אותו במוסך כשהתלוננתי על בעיות ההתנעה.

יש לציין שעברתי כמה מוסכים ואף אחד מהם חוץ מרמי שירותי רכב לא ממש הצליח לסייע לי.

אז פעם אחת החלפת חיישן קראנק אצלו פתרה זמנית את בעיות ההתנעה והכיבוי באמצע נסיעה (לא אשכח את אותו היום שנתקעתי באמצע איילון בשעות הבוקר כשהייתי בדרך אליו) ובפעם השנייה תיקון של אנטנת אימובילייזר שכדי לאתר את התקלה היה צריך להשאיר את האוטו במוסך יומיים בערך כדי "לתפוס" את בעיית ההתנעה בזמן (דווקא כשהגעתי אליו פתאום הבעיה נעלמה).

היה לי קצת שקט (פחות מחצי שנה) לאחר תיקון אנטנת אימובילייזר אבל עכשיו שוב הבעיות חזרו ולדעתי זו שוב האנטנה כי אין סמל של מפתוח בלוח השעונים כשיש קושי בהתנעה.

לאחר מספר דקות זה מסדר ואפשר להתניע רגיל.

אני רוצה לחזור לרמי שירותי רכב כי הוא ממש מקצוען ואדם ישר, אבל המרחק בעייתי וכדי להגיע אליו אני צריך שוב להפסיד יום עבודה, אז בינתיים אני חי עם הבעיה הזו.

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 245
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אלעד, שמת לב שזה רק תקלות, כן? בלי מצבר, צמיגים, טיפולים ועצי ריח...
אז מה העלות כולל מה שרשמת?

אני הוצאתי אומנם 3900 שקל השנה על הרכב אבל זה רכב גדול יותר, וזה כלל רביעיית צמיגים, טסט, 4 טיפולים ותקלות מפה לשם

שנה אחת זה לא מייצג, צריך לפחות 3 שנים בכדי שיהיה ממוצע שמייצג.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגביי עלות כוללת לא יודע לומר לך בשלוף, אני צריך להסתכל בקבלות בבית אבל מההודעה הראשונה בשרשור שנכתבה ב 17-05-17 כתבתי:

טיפולים

את הרכב קיבלנו מחברת הליסינג לאחר שעבר טיפול. מחירי החלפים לטיפולים סבירים, לא זולים מדי ולא יקרים מדי. עלות טיפול קטן נעה סביב 650-800 ₪. טיפול גדול והחלפת שמן גיר מייקרים את העלויות משמעותית. בסך הכל, אני לא רואה שיש הבדל משמעותי בעלויות הטיפולים השוטפים בין היונדאי לבין רכבי ה VAG שהיו לי, אפילו שרכבי ה VAG דרשו החלפה של רצועת התזמון אחת ל 3 שנים. מבחינתי זהו יתרון ב I20 שאין צורך להתעסק עם החלפה של רצועת תזמון. מה שכן, אחת לכמה עשרות אלפי ק"מ יש להחליף שמן גיר. באחד מהטיפולים ביצעתי החלפה כזו במוסך שיש לו מכונה מיוחדת שמרוקנת את כל השמן במיכל ובגיר ומכניסה במקומו שמן חדש. עלות ההחלפה נעה סביב 1000 ₪. במקרה שלי יוצא לי כמעט להיכנס למוסך פעמיים בשנה לטיפול, עלות כוללת של טיפולים בתקופה שהרכב בבעלותי עומדת כרגע על כ 8500 ₪, לא כולל תקלות (העלות הולכת לגדול בקרוב מכיוון שהרכב צריך לעבור טיפול גדול בחודש וחצי הקרובים).

לאחר כשבועיים הרכב הוכנס לטיפול, יצא סביב 600 ש"ח (לא כולל החיישן קראנק)

הטיפול שלאחריו עלה 1300 ש"ח.

החלפת מצבר: 550 ש"ח

החלפת צמיגים בפעם הראשונה: 1000 ש"ח לרבעיית צמיגים סיניים (חברת Jinyu שהיו דווקא אחלה והפתיעו לטובה)

החלפת צמיגים בפעם השנייה, לפני מספר חודשים (מקדימה קונטיננטל, מאחורה בארום) - 1200 ש"ח.

לגביי הפסד ימי עבודה: זה כמובן תלוי כמה חשוב בשבילך יום עבודה, אני כשכיר כל יום שאני מפסיד יורד לי מהשכר.

אם מחשבים את ימי העבודה שאני הפסדתי בגלל שנתקעתי עם האוטו ואל הצלחתי להגיע לעבודה, יוצא בסביבות 3000 ש"ח (+/-).

עריכה:

1. לא לשכוח שבמשך שנתיים ראשונות הרכב חנה בחנייה ובקושי נסע 5000 ק"מ בשנתיים.

2. אגב חבר מהעבודה החליף מדחס (בחברה רצו 4500 הוא הצליח לסדר את זה בפחות), סטארטר (איכשהוא השיג מפירוק אבל בחברה רצו 2000 ש"ח) ועוד כמה חלקים לא זולים בכלל שאני לא זוכר עכשיו, לרכב שלו יש 110000 ק"מ, שנת 2010 ומטופל כמו שעון במוסך מורשה יונדאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

במוסך כשתיקנתי את מערכת ההיגוי לאחרונה, נאמר לי שיש להחליף רפידות + צלחות בלימה מקדימה וגם מאחורה, אבל מקדימה רצוי להחליף בזמן הקרוב ומאחורה אפשר לסחוב עוד כמה חודשים. מוזר לי שבטיפול שבוצע בחודש מרץ לא אמרו לי שצריך להחליף רפידות וצלחות (עברו מאז כמעט 10K) אבל זה הגיוני סה"כ שצריך להחליף כי בפעם האחרונה שהחלפתי רפידות וצלחות מקדימה ומאחורה הייתה בטיפול 155000 ק"מ.

רכשתי מחבר, בעל חנות חלקי חילוף צלחות סיניות ורפידות תוצרת קוריאה (לא זוכר את שם החברה) - סה"כ 240 ש"ח (אחרי הנחה, בחנות אחרת ביקשו על צלחות ורפידות תוצרת קוריאה בסביבות 350 ש"ח).

עבודה תעלה עוד משהו כמו 200 ש"ח ממה שביררתי, ייצא בערך 450 ש"ח.

האוטו עומד כרגע על 226500 ק"מ, לפי החשבון שלי אמור להיכנס לטיפול הבא בסביבות ספטמבר-אוקטובר ואז אני יחליף גם את הרפידות והצלחות מאחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רפידות של HI-Q חברה קוריאנית שכמה פעמים אמרו פה בפורום שהם טובים.

צלחות קניתי סיני כי כבר האוטו גמר לי את הכיס, אז שמתי כמה שיותר זול (פעם ראשונה בחיי, תמיד הייתי קונה TRW/ברמבו/ATE וכו').

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהנסיון ההבדל בין צלחות סיניות לחברה סבירה הוא 50-30 ש"ח ואורך החיים של החברה הסבירה ארוך יותר כך שלדעתי ההפרש מתקזז ועדיף לא להתלכלך.

(טכנית זה נכון להונדה ג'אז מניח ש-I20 ההבדל יהיה פחות עד לא מורגש כלל)

now: Honda Jazz 2011 1339 i-vtec 99 HP CVT

past: Honda Jazz 2009 1339 i-vtec 100 HP manual

opel corsa C 2001 EcoTec 75HP manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

לאחרונה מד הדלק התחיל לזייף ובכל התנעה מצביע על ערך שונה. מחשב הרכב משתגע בהתאמה, פעם מראה שנשאר לנסוע 190 ק"מ, פעם 120 ומנורת האזהרה שהייתה אמורה להידלק לא נדלקה.

ככל הנראה מדובר במצוף תקול, הבעיה שזה מגיע ביחד עם משאבת דלק.

שוחחתי עם יונדאי שופ ואמרו לי שמשאבת דלק כזו עולה 2210 ש"ח :roll::shock::|:?:.

מי אמר שליונדאי יש חלקי חילוף זולים?.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זולים כלל וכלל (כנראה שאפילו יקרים יותר מ-PSA), ללא מעט בעלי יונדאי מזדקנות (7-8 שנים ומעלה) המציאות מתפוצצת בפרצוף (בהנחה שהיא לא התפוצצה עוד קודם ממחירי הטיפולים במוסכי יבואן כשהרכב היה צעיר).

אתה כבר נגררת להוצאות ענק עם הרכב הזה, מתי זה יגמר?

אם כבר ישן, שיהיה איזה סוזוקי מצ'וקמקת, לפחות היא עולה גרושים לאחזקה...

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע אני חוסך כדי לקנות משהו טוב, אם אני כבר קונה, אני רוצה משהו חסכוני בדלק, מרווח (אבל לא גדול מדי, מקסימום משפחתית הצ'בק), בטיחותי (5 כוכבי בטיחות כמובן, בלימה אוטונומית ואם אפשר עוד מערכות אז מעולה) ושיהיה כמה שיותר חדש.

אני משתדל למשוך עם הרכב הזה כמה שאפשר כדי שהרכב הבא באמת ישרת אותנו כמו שצריך ונהנה ממנו.

אם אני יכול לסחוב עם התקלה הזו אז אני אסחוב כמה שיותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתום שלוש שנים בה החזקנו יונדאי איי 10 ידנית שנרכשה וטופלה בחברה. מחירי הטיפולים השוטפים היו בשמיים. גבו עבור פקק שמן 37 ! שקל ועוד כהנה וכהנה. טיפול 30,000 כולל בלמים עבר 2,500 שקל.

הבנו והסקנו את המסקנה. הסיפור על אמינות ועלויות אחזקה נמוכות הוא כנראה מופרך במיוחד ככל שהרכב מזדקן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך לגבי מחירי טיפולים בסוזוקי, טיפול שנתי לויטרה בעלות של 650 ש"ח .

לצאת מהמוסך בחיוך...

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך לגבי מחירי טיפולים בסוזוקי, טיפול שנתי לויטרה בעלות של 650 ש"ח .

לצאת מהמוסך בחיוך...

במורשה יבואן? זה טיפול קטן?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2079 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...