Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקירה ארוכת טווח- 4.5 עם יונדאי I20 2009 שגמעה מעל 202000 ק"מ

itamarg
שימו לב! השרשור הזה בן 2080 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא החליפו מסרק, החליפו גלגל שיניים בתוך ההגה, כריות בולמים ומשולש שמאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 245
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

סה"כ הוצאות לא כולל מצבר, לא כולל צמיגים ולא כולל טיפולים: 8640 (וכמובן לא כולל את הכיוון פרונט שיש לבצע ואת התקלות שעדיין יש לאוטו)

עבור 6 שנים זה לא נורא בכלל. נניח עוד כ- 3000 ש"ח -/+ בשנה לאחזקת הרכב (250 ש"ח לחודש) בגלל התקלות.

אמנם לא היו לי תקלות כמו אצלך ומעולם לא נתקעתי עם הרכב, אבל הוצאתי במצטבר יותר ממך תוך 3 שנים בגלל בלאי , חוסר מזל וחוסר מקצועיות/בחירה נכונה של בעלי מקצוע.

גם בדיקה לא מספקת+קניית הרכב למרות שכל תמרורי האזהרה היו לפניי.

כדבריך, אתה הקפדת לעשות סקר שוק ולבחור בעלי מקצוע זולים יחסית.

קח את הרכב הזה ואת כל השתלשלות העניינים כשכר לימוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שזה כזה נורא, אבל גם לא כזו מציאה. מה גם שרוב התקלות התחילו ב 2016 (קח בחשבון מ 2012 עד 2014 הרכב בקושי נסע).

אם הייתי מתקן את כל הליקויים במורשה יבואן, הייתי מגיע לפי 3 ממה ששילמתי עד עכשיו (במיוחד בנוגע לבורר מצבים של המזגן ולמערכת ההיגוי).

אותי מאוד מרגיז הקטע של בורר המצבים. מה שלא תגידו, אוטו כזה נפוץ עם סטיגמה של חלקי חילוף זולים לא מסתדר עם מחיר כ"כ מופקע.

אם לא הייתי מוצא את הבחור מאשדוד שהצליח לעשות איזו קומבינה שם, ואם הבחור שתיקן לי בפעם הראשונה את הבורר לא היה מחליף לי אותו לאחר כמעט חצי שנה (כי האחריות לטענתו היא עד 3 חודשים ולי הוא אמר בעל פה 6 חודשים) תוסיף לסכום שציינתי עוד כמה אלפים ועוד כמה ימי עבודה שהפסדתי שאותם לא לקחתי בחשבון של ה 8600!.

לא ברור לי איך רכב כ"כ נפוץ וקשה להשיג את הבורר המזורגג הזה אפילו בתל אביב. באמת שלא ברור לי. או שזה חלק שמתקלקל כ"כ מהר ואז בוצרים אותו במהירות מרכבים שמגיעים לפירוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחילה על הבורות אבל כיון פרונט כל מוסך אמור לבצע או רק מכון פרונטים?.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר פירוט מה קרה לבורר מצבים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הכוונה מה קרה? הוא פשוט לא מדליק את המזגן. בפעם האחרונה זה היה הפוך שהוא פשוט לא היה מכבה אותו ונאלצנו לנסוע כל החורף עם מזגן דלוק אבל שרדנו, וכדי להחליף את הבורר צריך להחליף את כל הפאנל שעולה לא מעט, גם מפירוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחילה על הבורות אבל כיון פרונט כל מוסך אמור לבצע או רק מכון פרונטים?.

בעיקרון ביונדאי (ורוב היצרניות) אפשר לעשות כיוון ללא המחשב. פעם דנו על זה בפורום אחזקה.

אבל ישראלים לא אוהבים "בערך" ולשלם כסף, אז יש מחשב שמציג לעובד איך לכוון. בד"כ המחשב הזה נמצא במכון פרונט.

אילו הייתי מוסך, והייתי צריך להחליף משולש, הייתי שולח את הרכב בזהירות למכון פרונט או עושה "בערך". לדעתי זה חלק מהשירות: הרכב נכנס תקול, יוצא תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סה"כ הוצאות לא כולל מצבר, לא כולל צמיגים ולא כולל טיפולים: 8640 (וכמובן לא כולל את הכיוון פרונט שיש לבצע ואת התקלות שעדיין יש לאוטו)

בנוסף הפסדתי משהו כמו 10 ימי עבודה.

לא יודע על מה אתה "מתבכיין". אני בכוונה מעגל למעלה, 9000 ש"ח ב-6 שנים זה 1500 ש"ח בשנה שזה ממש לא בשמיים.

לשם השוואה רכב ישן יותר בבעלות המשפחה עולה בממוצע 2000 ש"ח בשנה:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=4328142

נכון שאלו תקנות קטנות ומעצבנות (ועל זה אני מצדיק את הרצון להשתדרג) אבל השורה התחתונה לא כזו נוראה.

עריכה אחרונה על ידי redroze

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע על מה אתה "מתבכיין". אני בכוונה מעגל למעלה, 9000 ש"ח ב-6 שנים זה 1500 ש"ח בשנה שזה ממש לא בשמיים.

לשם השוואה רכב ישן יותר בבעלות המשפחה עולה בממוצע 2000 ש"ח בשנה:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=4328142

נכון שאלו תקנות קטנות ומעצבנות (ועל זה אני מצדיק את הרצון להשתדרג) אבל השורה התחתונה לא כזו נוראה.

1500 בלי טיפולים ובלי צמיגים, זה לא מעט האמת.. ותלוי גם כמה נסע כל שנה.

אני הוצאתי אומנם 3900 שקל השנה על הרכב אבל זה רכב גדול יותר, וזה כלל רביעיית צמיגים, טסט, 4 טיפולים ותקלות מפה לשם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובלי ימי עבודה שהפסדתי, 10 ימי עבודה זה לא דבר של מה בכך. זה כסף בסופו של דבר.

ואיפה הזמן לחפש חלקים בזול כמו הבורר המזורגג...

אני חוזר: לדעתי האמינות סבירה, לא גרועה, ולא טובה.

כן מרגיז אותי המחירים של חלקי החילוף והזמינות שלהם.

כן מרגיז אותי היחס ב 3 מוסכים של יונדאי, שבעבר פתחתי על כך כמה שרשורים.

מעניין אותי אם ייפתח שרשור עם רשימת תקלות בדיוק כמו כאן, רק הכותרת תהיה לרכב אחר כמו סיטרואן C4 או רחמנא ליצלן פולקסוואגן ג'טה DSG, אם התגובות של המשתמשים יישארו אותן תגובות, מה שלא ניראה לי שיקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פתחתי קונספירציה מסוימת עבור יונדאי/קיה: רכבים שמיוצרים בקוריאה, אפשר למצוא חלפים מקוריים דרך ספק בקוריאה שהם זמינים בד"כ. רכבים שמיוצרים לא בקוריאה (למשל תורכיה), קשה למצוא דרכו חלפים מקורים במחיר מוזל.

החלפים בארץ (גם לתוצרת הקוריאנית וגם לתוצרת הלא קוריאנית) יחסית גבוהים מאשר יבוא (הגיוני בסך הכל).

בנוסף יש הטוענים שאיכות תורכית לעומת איכות קוריאנית הן שונים, ואולי בגלל זה יש כ"כ הרבה תקלות (ידית דלת שנשברת פעמיים בתקופה קצרה, חישנים שמתפגרים בגיל צעיר).

אבל זה עדין מאוד מוזר, כי רכבי רנו פלואנס (דיזל) שמיוצרים, אין תקלות מוזרות כמו ביונדאי. רק גיר שמתפגר לקראת 200 אלף קילומטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2080 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...