Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקור ודיון אודות Opti-coat/Opti-Guard

שימו לב! השרשור הזה בן 2774 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם כך בדיון זה אסקר את המוצר המפורסם של חברת optimum ששמו opti-coat, למי שלא מכיר מדובר בשכבת הגנה קשיחה מסוג coating, יש שיגידו שכבה קרמית, בעלת יכולת למנוע שריטות (או לפחות חלק מהן) עם קשיחות ברמה של 9H שזה מאוד גבוה (ליהלום יש קשיחות ברמה של 10H על פי סולם מוס)

), בנוסף יש להגנה זו יכולת להתמודד עם חומרים מזיקים וכימיקלים חזקים.

gmlmizfjnzkt.jpg

שמו המלא והאמתי של המוצר הוא Opti-Guard ובשם הזה הוא נמכר ברחבי העולם לאנשי מקצוע בלבד שעובדים ישירות מול היצרן. לנו אין אפשרות לקנות את המכשיר בתצורת ה-Opti-Guard ולכן יצרו עבור המשתמש הביתי את המוצר שנקרא opti-coat, כאשר מדובר ב 2 מוצרים זהים למדי (ישנם הבדלים קטנים שקשורים לאופן היישום, זמן הייבוש והעמידות).

מה באמת אנחנו יודעים על המוצר הזה?

1. שכבה בעובי של כמעט 2 מיקרון (פי 50 ועד פי 100 מכל שכבת סילנט רגילה) :shock:
  2. עמיד בפני חומרים מזיקים/כימיקלים רבים
  3. עמיד הרבה יותר משכבת ה clearcoat של יצרני הרכב (אפילו רכבי "על")
  4. על פי היצרן שכבה זו היא שכבה תמידית לכל החיים
  5. בניגוד לסילנט קלאסי שמתיישב מעל ה clearcoat ה-Opti-Guard "חובר" לשכבה הקיימת והופך לחלק בלתי נפרד ממנה
  6. ניתן ליישם את המוצר על משטחים רבים (ישנו הבדל בין ה-Opti-Guard לבין ה- opticoat, תמונה מצורפת בהמשך)
  7. לדעתי המוצר הזה לא ממש מתאים למשתמש הביתי ורצוי שמקצוען יעשה את העבודה
  8. חובה! לפני יישום מוצר כזה להביא את המשטח למצב מושלם ולא פחות מזה
  9. שכבת ההגנה הזו לא מצהיבה, מראה סימני חמצון ודהייה לאורך השנים (ככה מספרים)

על אילו משטחים ניתן ליישם את המוצר? מצרף את המידע באנגלית לצורך דיוק בפרטים

● Painted Surfaces of the vehicle

● Headlights and Taillights of the vehicle

● Alloy or Light Weight Sport Rims

● Plastic, Polyurethane Surfaces

● Aluminum and Chrome Surfaces

● Sticker and Decal surfaces

● Front and Rear Windscreen and other side windows

● Panoramic roof for some cars

● Sun roof for some cars

חשוב לציין שאת ה-Opti-Coat 2.0 לא ניתן ליישם על משטחי זכוכית, סאנרוף (ניתן אבל העמידות לא תיהיה מרשימה).

את המוצר שמיועד לשוק המקצועי Opti-Guard ניתן בהחלט ליישם על משטחים אלו.

בכל הקשור לתוצאה הסופית, ברק, בידינג, שיטינג וכו' המוצר מספק תוצאות מרשימות מאוד.

#1 Hydrophobic Test

http://www.youtube.com/watch?v=-JPDBaTzXK0 דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

#2 Hydrophobic Test

http://www.youtube.com/watch?v=CbLl9vpTyvw דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

התנהגות לאחר שנה

http://www.youtube.com/watch?v=qCcYYGaKj20 דרך יוטיוב

Opti-Coat 2.0 Application

http://www.youtube.com/watch?v=nvj80cB2HLc דרך יוטיוב

Optimum Opti-coat 2.0 Application

http://www.youtube.com/watch?v=-a4637xYAag&list=TLWyFH-7Q-rqg דרך יוטיוב

Opti-Coat 2.0 application

http://www.youtube.com/watch?v=5itLTTTMexE דרך יוטיוב

Review and Extreme Testing: Opti-Coat 2.0 and CQuartz (נעשה על ידי CEE DOG או בשמו האמיתי Corey)

Comprehensive Opti-Coat 2.0 Application Guide - autopiaforums

אני אוהב את העובדה שעל פי הנחיית היצרן, כאשר החומר הזה מיושם על ידי מקצוען זה מלווה באחריות אמתית וארוכה, יש כאלו שאף נותנים אחריות ל 20 שנה כאשר הם מגובים לחלוטין על ידי היצרנים.

לקוח מאתר מסויים:

" Warranty:

Optimum Auto Detailing provide the best warranty you can ever have!

We guarantee for 20 years that the coating will not FADE, will not OXIDISE, will not PEEL, will not TURN YELLOW, will not DEGRADE in any form, will not DEFORM in any way."

אני יודע שישנם עוד חברות ועוד מוצרים ממשפחת ה-coating, אם חשוב לכם לדבר עליהם תפתחו דיון רלוונטי בבקשה :mad2:

אני לא יודע אם זה החופש הגדול או תערוכת הרכבים שנערכה לא מזמן ובעקבותיה הגיעו לכאן המון יוזרים חדשים, באופן אישי זה בהחלט מורגש, רמת הדיונים פה לפעמים מגוחכת עד כדי דמעות, שואלים פה שאלות מבלי לבצע חיפוש או מאמץ מינימלי וזה די חבל כי זאת קהילה מיוחדת וראוי לטפח אותה. חבל שבמקום דיונים מפרים (ולא משנה מה רמת הידע של המשתתפים), אנשים עוסקים בשאלות כמו "מה מחיר מגבת Uber", כאשר מידע זה נכתב עשרות פעמים. (לכל אותם משתמשים קחו את זה לתשומת לבכם וחדלו להספים בבקשה).

זה הניסיון שלי להחיות קצת את במת הדיונים ולהפיח בפורום קצת חיות.

את החלק שלי עשיתי :multi: , עכשיו אתם מתבקשים להפיח בדיון הזה חיים, לשפוך תובנות, אני אשמח לשמוע על אנשים שזכו לעבוד עם המוצר הזה או בכאלו שרכבם זכה לטיפול כזה או כל דבר אחר שיש לכם להשמיע.

המידע נלקח ממאגרים שונים, אתרים שונים, דיווחים שונים והוא בעיקר משקף את המוצר דרך עיני, ייתכן והמידע לא מדויק במאת האחוזים, תרגישו בנוח לתקן אותי :mm_yeah:.

עבור אלו שאוהבים כמוני להעמיק ולהכיר את המוצר גם מאחורי הקלעים, מצרף תמונות ומסמכים רלוונטיים, אישורי מעבדות (CSIRO האוסטרלית).

MSDS Opti-Guard.pdf

PAINT PROTECTION COMPARISON CHART.pdf

rkxefrjd04.jpg

XC3166CoatingTesting.pdf

optimumopticoatflyer1pa.jpg

Opti-Coat BOTTLE.jpg

How to apply Opti.pdf

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני אשקר אם אגיד שאני לא הייתי רוצה לעשות את זה לרכב שלי.

זה ניראה לי ההוצאה הכי משתלמת שניתן לעשות בתחום הדיטיילינג.

מעניין כמה דיטיילר רציני ומקצועי ייקח על יישום של חומר כזה, אני לא הייתי מבצע בעצמי עקב ההכנה הקפדנית שנדרשת, אחרי שראיתי וקראתי כמה הסברים בנושא, אני מעדיף שבנאדם מקצוען עם מקום סגור לאבק יבצע את החומר הנ"ל.

הטכנולוגיה עצמה מדהימה, החוזק של החומר והכול..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואוו דימה, כל הכבוד.

אני חושב שהבעיה היחידה במוצר הזה היא שהוא לכול החיים ובעצם אחרי שאתה מיישם אותו אין צורך לעשות שום דבר אחר מלבד לשטוף את הרכב פעם בשבוע, משעמם קצת.

איך הוא מתמודד עם פוליש ? (יורד, מתנהג כמו לכה רגילה).

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד דימה, סיקור נהדר.

על הנייר המוצר נראה באמת משהו יוצא דופן ונשאלת השאלה למה לא משתמשים בו יותר?

כביכול מבחינה כלכלית המוצר הוא המוצר הכי חסכוני שיוצר אי פעם.

תיארתם לעצמיכם כמה אתם מוציאים על ווקסים, סילנטים, חומרי הכנה כל פעם, פלסטלינות, פולישים, פדים, מכונות רוטוריות?

אלפים על גבי אלפים של שקלים לאורך שנים.

כביכול כל אחד מאיתנו שרוצה פשוט לשטוף וזהו, מטעמי חוסר זמן או חוסר מקום סגור לבצע את הפעולות, יכול ללכת לדיטיילר ולעשות את הטיפול הזה בצורה מסודרת אבל משום מה זה לא קורה.

למה? יכול להיות שאנשים פשוט מפחדים ממוצר שהוא כזה כל יכול? יכול להיות שאנשים לא סומכים עליו?

ראיתי בנוסף במקומות מסוימים ציפוי קריסטלי של מגווירס, שנטען גם כן שזה ציפוי שמחזיק לאורך שנים על גבי שנים וגם עליו האמת אין הרבה אנשים שיכולים להגיד שניסו אותו.

If you can't see the bright side of life, just polish the dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא עושים ? כי הוא יקר בטירוף.

הוא עולה אומנם 230 שקל באוטוסטור (מחיר דומה באנגליה)

אבל היישום שלו מסובך ורק בעל מקצוע יכול לעשות אותו. ובעלי מקצוע לוקחים על זה 500-600 שקל כי הם מחשבים סיכון במריחה לא טובה , עשיית פוליש ויישום חוזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכירים מישהו בארץ שמסוגל לבצע עבודה שכזו? (אני מאוד מעונין לבצע זאת על אחד הרכבים שברשותי.)

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר להניח שאלטר ויבגני עושים את זה, אולי גם טים.

אבל קח בחשבון שזה צריך לכלול גם פוליש ואת כל התהליך הנלווה אז המחיר יהיה בהתאם.

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד דימה , סיקור מקצועי ביותר , עשית לי חשק לעשות לאוטו שלי ראיתי מישהו בארץ שמתעסק בזה .

יש כאלה שאומרים חבל על מי שמת , אני אומר חבל על מי שחי ולא יודע איך....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשקר אם אגיד שאני לא הייתי רוצה לעשות את זה לרכב שלי.

זה ניראה לי ההוצאה הכי משתלמת שניתן לעשות בתחום הדיטיילינג.

מעניין כמה דיטיילר רציני ומקצועי ייקח על יישום של חומר כזה, אני לא הייתי מבצע בעצמי עקב ההכנה הקפדנית שנדרשת, אחרי שראיתי וקראתי כמה הסברים בנושא, אני מעדיף שבנאדם מקצוען עם מקום סגור לאבק יבצע את החומר הנ"ל.

הטכנולוגיה עצמה מדהימה, החוזק של החומר והכול..

אני מסכים, עושה רושם שזו בהחלט האופציה הכי חסכונית לטווח הארוך.

לדעתי איש מקצוע מכובד לא יקח על זה כלכך הרבה בהשוואה לטיפול דיטיילינג רגיל + LSP, בסה"כ מחיר החומר מתווסף ועוד כמה מאות לכל היותר על העבודה.

ואוו דימה, כל הכבוד.

אני חושב שהבעיה היחידה במוצר הזה היא שהוא לכול החיים ובעצם אחרי שאתה מיישם אותו אין צורך לעשות שום דבר אחר מלבד לשטוף את הרכב פעם בשבוע, משעמם קצת.

איך הוא מתמודד עם פוליש ? (יורד, מתנהג כמו לכה רגילה).

זו לא בעיה, זה הפתרון לכל הבעיות של כל האנשים שמלינים על לכלוך, סימנים, שריטות, חרא של ציפור וכו'.

בנוסף לזה אתה רשאי ומוזמן ליישם חומרי הגנה מעל כמו ווקסים עשירים בקארנובה ואף סילנטים שונים כמו אופטי סיל שמעודד את המשכיות תופעת הטיפות המחליקות או כל אוטם אחר.

אין שום מניעה ביישום חומרי LSP מעל שכבת ה-coating.

עדיין תוכל לשטוף מדי שבוע את רכבך ולהמשיך לפנקו בדרכים שונות.

אני חושב שלא צריכים לעשות פוליש לשכבת ה-coating אם כי ישנן עדויות שפוליש עדין מאוד שנעשה בצורה נכונה לא יסיר את ההגנה.

כל הכבוד דימה, סיקור נהדר.

על הנייר המוצר נראה באמת משהו יוצא דופן ונשאלת השאלה למה לא משתמשים בו יותר?

כביכול מבחינה כלכלית המוצר הוא המוצר הכי חסכוני שיוצר אי פעם.

תיארתם לעצמיכם כמה אתם מוציאים על ווקסים, סילנטים, חומרי הכנה כל פעם, פלסטלינות, פולישים, פדים, מכונות רוטוריות?

אלפים על גבי אלפים של שקלים לאורך שנים.

כביכול כל אחד מאיתנו שרוצה פשוט לשטוף וזהו, מטעמי חוסר זמן או חוסר מקום סגור לבצע את הפעולות, יכול ללכת לדיטיילר ולעשות את הטיפול הזה בצורה מסודרת אבל משום מה זה לא קורה.

למה? יכול להיות שאנשים פשוט מפחדים ממוצר שהוא כזה כל יכול? יכול להיות שאנשים לא סומכים עליו?

ראיתי בנוסף במקומות מסוימים ציפוי קריסטלי של מגווירס, שנטען גם כן שזה ציפוי שמחזיק לאורך שנים על גבי שנים וגם עליו האמת אין הרבה אנשים שיכולים להגיד שניסו אותו.

ראשית כן משתמשים בו והרבה מאוד! אני מדבר על העולם בעיקר, אני בספק אם בארץ יותר מ20 רכבים השתמשו בחומר הזה.

בניגוד למוצר הזה של מגיוורס שלא שומעים עליו בפורומים בעולם, יש המון עדויות אודות הopti-coat, כבר יש המון אנשים שעברו את השנה השנייה והשלישית והם מדווחים על עמידות מעולה ותוצאות מרשימות.

הקטע עם המוצר הזה שהוא כביכול פוגע בפרנסתם של העוסקים בתחום שכן במקום לשמר לקוח ולטפל בו כל חצי שנה או שנה הם נותנים לו פתרון לכל החיים ואם לא נרצה להגזים אז אפשר לומר פתרון לעשור הקרוב. לדעתי זו אחת הסיבות לכך שלא שומעים את אנשי המקצוע מעודדים קנייה של מוצר כזה ובמקומו יעדיפו למכור לנו, סבון prewas ושמפו ייעודי ופוליש ידני וגלייז ואוטם וQD וספרי ווקס ועוד ועוד ועוד...:roll:

למה לא עושים ? כי הוא יקר בטירוף.

הוא עולה אומנם 230 שקל באוטוסטור (מחיר דומה באנגליה)

אבל היישום שלו מסובך ורק בעל מקצוע יכול לעשות אותו. ובעלי מקצוע לוקחים על זה 500-600 שקל כי הם מחשבים סיכון במריחה לא טובה , עשיית פוליש ויישום חוזר.

זה לא ממש יקר בטירוף, מספיק שמישהו עושה לרכבו 2 טיפולי דיטיילינג מקצועיים וזה כבר יקר יותר מאשר טיפול אחד( Opti-coat) כזה שיספיק להמון שנים.

מכירים מישהו בארץ שמסוגל לבצע עבודה שכזו? (אני מאוד מעונין לבצע זאת על אחד הרכבים שברשותי.)

כל איש מקצוע שמכבד את עצמו ועוסק מספיק שנים בתחום.

כל הכבוד דימה , סיקור מקצועי ביותר , עשית לי חשק לעשות לאוטו שלי ראיתי מישהו בארץ שמתעסק בזה .

אתה מדבר על מישהו שקיבל היתר רשמי מחברת אופטימום לעבוד עם ה- Opti-Guard המקצועית? כי אני לא מכיר כאלו בארץ.

לגבי Opti-coat כמו שאמרתי כל דיטיילר יכול לקנות את המוצר בעצמו וליישמו ואני בטוח שאם יבקשו מכל אחד מהם הם יעשו זאת.

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סחטיין על ההשקעה, לדעתי אם המוצר באמת טוב ומחזיק המון זמן, זו אחלה של השקעה לטווח ארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובתזמון מעניין vix יוצאים עם מוצר חדש, Second Skin 6 (ss6). שהוא בעצם couting.

http://www.chemicalguys.com/ProductDetails.asp?ProductCode=WAC_224_02&Click=17940

דימה יש לך קשר עסקי עם vix ?.

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובתזמון מעניין vix יוצאים עם מוצר חדש, Second Skin 6 (ss6). שהוא בעצם couting.

http://www.chemicalguys.com/ProductDetails.asp?ProductCode=WAC_224_02&Click=17940

דימה יש לך קשר עסקי עם vix ?.

אם היה לי קשר עסקי אזי היו מפטרים אותי כי כרגע הסטתי את הזרקורים מהמוצר החדש שלהם והתמקדתי במוצר אחר :roll:, כבר הרבה זמן שרציתי לפתח דיון אודות שכבות ה-coating השונות ובגלל שבוטל לי היום שיעור בלימודים מצאתי לנכון ללכת לספרייה ולעשות זאת.

לגבי המוצר החדש, אתמול ראיתי במקרה סרטון רשמי של CG אודות המוצר ובהחלט התרשמתי.

זהו, עד כאן לגבי המוצר הזה שאני בטוח שעוד נשמע ממנו , בחזרה ל Opti-coat.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאלו את עצמכם שאלה פשוטה - מדוע יצרני הרכב לא מיישמים את זה?

הרי המחיר הוא אפסי לעומת מחיר מכונית, בוודאי מכונית יוקרה.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתי את עצמי ולמרות שאני לא באמת יודע מה התשובה יש לי המון השערות.

מה לדעתך הסיבה ומה אתה למד מכך על המוצר הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2774 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...