Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוצפה בקופת חולים כללית- תשלום על בדיקת משטח גרון

itamarg
שימו לב! השרשור הזה בן 4610 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

אני חבר בקופת החולים "כללית" מאז שאני זוכר את עצמי.

היום ניגשתי לבצע בדיקת משטח גרון ונדרשתי לשלם 10 שקלים עבור הערכה.

התירוץ היה שזוהי שיטה חדשה שבה יודעים תוך 5 דקות האם יש חיידק בגרון או לא.

אמנם תוצאה קיבלתי באמת תוך 5 דק', אבל השאלה שלי היא- אם אני מעוניין לעשות את הבדיקה "בשיטה הישנה" ולא לשלם כסף,

למה לא לאפשר זאת? תחשבו על מצב שבעל משפחה מסויים שיש לו נגיד 3-4 ילדים ואחד הדביק את השני, הבדיקה כבר תעלה 40-30 שקלים.

לאן נגיע? שנתחיל לשלם על ביקורים אצל רופא המשפחה?

איתמר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שלך לא הסבירו כראוי.

גם לי רופאת הילדים הציעה לעשות את הבדיקה מיידית במקביל למשטח גרון שנשלח למעבדה. הסיבה העיקרית היא לדעת אם כדאי להתחיל באנטיביוטיקה עם הילדה או לחכות יומיים לתשובה ואז להחליט מה עושים.

יכול להיות שהיה ראוי שנקבל את הערכה בחינם כי אנו משלמים מספיק כסף גם לקופות החולים וגם ביטוח בריאות דרך התלוש,אבל זה המצב ויש את האפשרות לא לשלם ולחכות לתשובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה קורה אצלך, אבל אצלנו כבר מזמן עושים את זה.

כל פעם שאני מבקר בארץ וקופץ לרופא בשביל טיפול 10000, מחייבים אותי לשלם בנפרד.

הם מספרים לי משהו לגבי תשלום רבעוני, אבל בשורה התחתונה אני עדיין משלם פעמיים.

בהתחלה זה היה מעצבן, אבל אז פשוט הוספתי את זה לרשימה* והשלמתי עם המצב.

* רשימת הדברים המטומטמים שמקשים על החיים בארץ. כל פעם שאני שוקל לחזור, אני מעיף מבט ונזכר למה זה לא רעיון טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי לא עידכנו אותך, כמו שאמרו פה, אתה משלם רבעונית על ביקור אצל רופא המשפחה (לדעתי פחות מ10 שקלים)

הקנס הגדול הוא אצל רופאים מומחים (עור וכו') - 21 שקל שירדו לי ישירות מהוויזה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב"כללית" לא משלמים על ביקור אצל רופה משפחה וילדים (ונדמה לי גם נשים), בניגוד לקופות האחרונות.

לגבי התשלום תמורת שירותים שונים: מדובר בתשלום שכלל אינו נקבע על ידי הקופה - אלא על ידי ממשלת ישראל, כלומר יש תכתיב ממשלתי לגבי שירותים הכלולים ב"סל הבריאות". כל שירות או תרופה שאינם כלולים בסל הבריאות גוררים תשלום, ויש גם השתתפות עצמית כפי שנקבעת בסל הבריאות.

ספציפית לגבי הבדיקה המהירה לסטרפטוקוקים - תשובת מעבדה של משטח לוע סטנדרטי אורכת 24-48 שעות. הבדיקה המהירה נותנת תשובה תוך דקות אחדות ברמת דיוק טובה (לא זוכר במדוייק כמה), ומאפשרת קבלת החלטה טיפולית מהירה. תביא בחשבון שטיפול אנטיביוטי מיותר (במקרה של דלקת לוע נגיפיתף שאינה ניתנת להבחנה קלינית חזו החיידקית) מכביד על הילד (והמשפחה) ועלול לגרום התפתחות חידקים עמידים לאנטיביוטיקה, ולעמות זאת זיהום סטרפטוקוקי בגרון שאינו מטופל באופן מלא (10 ימים, לא פחות) עלול לגרום לדלקת כליות או למחלה שקרויה rheumatic fever, אשר עלולה לגרום סיבוכים ארוכי טווח, במיוחד בלב. לכן חשוב להגיע לאבחנה נכונה מוקדם ולטפל נכון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...