Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכבי דיזל- האם תצרוכת הדלק באמת יותר חסכונית?

mishmesh
שימו לב! השרשור הזה בן 5733 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם רכבי הדיזל באמת יותר חסכוניים לעומת רכבי הבנזין?

כי גם שמעתי מאנשים שיש להם גם רכבי דיזל יחסית חדשים והצריכה שלהם נושקת לרכבי הבנזין.

אשמח לשמוע גם מאנשים שיש להם רכבי דיזל והאם באמת יש חסכון בדלק.

מה אתם אומרים?

פאולאנר- זאת הבירה שלי! ואין לה מחליפה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כן,הם יותר חסכוניים.

השאלה היא בין איזה רכבים השוות?

אם השוות צריכת דלק של ג'יפ עם מנוע דיזל למשפחתית אז סביר להניח שהג'יפ יצרוך יותר.

מה גם שהמון תלוי באופי הנהיגה. גם ברכב עם מנוע דיזל אפשר לקבל צריכת דלק של פחות מ10 ק"מ לליטר אם נוסעים בצורה אגרסיבית מספיק.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר על מנועי טורבו דיזל מסילה משותפת - אז בפירוש כן, הם מספקים יותר כוח (כוח=מומנט) ממנוע בנזין בנפח מקביל ועושים זאת בפחות דלק.

אם מדובר על דיזלים ללא מסילה משותפת, זה תלוי כמובן בנפח המנוע והרכב הספציפי.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. חד משמעי, מנועי הדיזל יותר חסכוניים.

בקסנטיה ההפרש בין בנזין לדיזל עומד על כמה ליטרים נחמדים.

אבל זה תלוי איך אתה משווה. כדי לדעת האם באמת יש חסכון אתה צריך להשוות את אותה הקטגוריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכמות נתונה של סולר אצורה כמות גדולה יותר של אנרגיה מאשר בכמות דומה של בנזין, ולכן מנוע דיזל יפיק יותר אנרגיה לליטר לעומת מנוע בנזין, ובמלים אחרות, יהיה יותר חסכוני.

זאת כמובן בהנחה ששני המנועים תקינים ובנויים בטכנולוגיה מודרנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב חברה אני מדבר באופן כללי על דיזל מנועי 1600 , 1800 אפילו , במכוניות משפחתיות.

מה שעוד רציתי לדעת האם מבחינה כספית זה משלתם? כי זה הפכים מנוגדים - סולר הוא יותר יקר אבל חסכוני מבחינת צריכה, ובנזין הוא יותר זול אבל צריכתו גבוהה יותר.

אוטו כזה שווה להחזיק רק אם נוסעים עליו הרבה קילומטרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושוב... בפעם המליון ומשהו.

סולר לא יקר יותר מבנזין... ואפילו זול יותר.

השבוע מיליתי סולר ב 6.70, כשהבנזין היה 7 שקל לליטר.

תחפש שירשור לגבי זה פה.. הבאתי אפילו צילום של חשבונית.

GOLF TDI

תמונות של הרכב

אם היה לי אוגר רוסי הייתי קורא לו איגור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל תחנה אני רואה שהסולר הוא 9 ומשהו.

תצא מנקודת הנחה שלא כל התחנות נותנות הנחה משמעותית בסולר , יש כאלה שנותנות הנחה של שני שקלים + ויש כאלה שכמעט ולא נותנות הנחה.

באופן כללי הסולר יקר יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הסולר אין פיקוח ולכן כל תחנה קובעת את שיעור ההנחה שלה. מן הסתם שאם אתה רוצה לשלם פחות אתה תמצא תחנה שנותנת את ההנחה הגדולה ביותר. יש תחנות בהן ליטר סולר זול יותר אפילו ממה שאלמוג ציין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טנק מלא ? או 3/4 המיכל?

לא משנה, חצי ליטר, 4\3 ליטר - המחיר 6.79.

אני ממלא ב 6.54.

כמה אתה מתכוון לנסוע בשנה?

אם זה 12 אלף ק"מ - לא תחסוך הרבה.

אם זה 30 אלף ק"מ - הדיזל משתלם.

גם בין רכבי דיזל יש יותר חיסכוניים ופחות חיסכוניים. רכב דיזל ידני יהיה יותר חיסכוני מאשר אוטומטי.

בין המשפחתיות רנו מגאן 1500 סמ"ק DCI, לדעתי, חיסכוני ביותר.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5733 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...