Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוקל להיכנס לעולם האספנות, מה אתם אומרים כדי? או לחכות?

AleroBlack
שימו לב! השרשור הזה בן 6878 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני כולה בן 18 ואני מגיל קטן תמיד אהבתי מכוניות, תמיד במשפחה היו צוחקים שתמיד הייתי משחק עם מכוניות צעצוע ובתור תינוק תמיד הייתי אומר את המילה "אוטו".

כבר הרבה שנים החלום שלי זה פורד מוסטנג משנות ה60 המאוחרות. ואני באמת מתכוון לקיים את החלום הזה!!

לפני כמה זמן ההורים שלי שאלו אותי עם בא לי לעשות איזה קורס כזה או משהו שקשור במכונאות רכב, כי אני תתמיד אוהב לפרק ולהרכיב דברים (ובדרך כלל אני מצליח להרכיב חזרה והכל עובד). יש לי כסף לקנות אוטו, ואפילו לקנות פורד מוסטנג לפני שיפוץ רק הבעיה שאני נכון לעכשיו לא מבין הרבה במכאניקה וכל המערכות ברכב, מהסיבה הפשוטה שאין לי ניסיון...

אני שוקל לקחת את הקורס הזה שליאור פירסם...לרעננה אין לי בעיה להגיע כי אני גר ברעננה אבל לפתח תיקווה זה כבר יותר בעייתי...

זה גם תקופה טובה בשבילי כי אני מתגייס עוד 9 חודשים בערך וסיימיתי ללמוד לפני שבוע...

אני באמת שוקל לחפש איזה פורד מוסטג ישנה ולאט לאט (ממש לאט) להעמיד אותה על הרגלים...

מה אתם אומרים זה פרקטי? כדי להיכנס לזה או לחכות שאני יותר גדול/בוגר/מבוסס?

ובכמה לדעתכם אפשר למצוא פורד מוסטנג ממש הרוסה אבל במצב שאפשרי לשפץ אותה?

PIAGGO MP3 250LE

RENAULT MEGANE COUPE 2004 1.6L

CHEVROLET ALERO 2002 2.2L

PIAGGO VESPA SS 181CC 1966

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי לבעס אותך, אבל יהיה לך יותר זול ונכון לקנות אוטו "שלם" יחסית ולשפץ או לתחזק אותו מאשר לתקן רכב רקוב מהיסוד. כל זאת מבלי לדעת כלום על מכונאות, פחחות, ריתוכים, ערגול פחים, צבע, וכו'...

דוגמא מהחיים (שלי)

לא תמיד מה שזול זול באמת...

רוב הסיכויים שאם תמצא רכב במצב נואש ידרשו עליו סכום "נאה", בסביבות 10K (מוסטנג, אחרי הכל... ידוע שהיא עשויה מזהב , ממש כמו מיני :wink: )

גם אם יש לך את כל הכלים, לא נראה לי שברמת הידע שלך תוכל לשפץ אותו למצב טוב. ולבסוף תהיה חייב לתת אותו למישהו שיעשה עבודה טובה או למכור אותו ולספוג את ההפסד.

בקיצור, קנה משהו שלא מצריך שיפוץ מסיבי.

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז איך אני ילמד...

חשבתי לקנות איזה ספר שיעזור לי...וכמובן שלרגע לא חשבתי על לעבוד לבד...אלא עם מישהו שיודע

PIAGGO MP3 250LE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה סותר את עצמך.

אולי כדאי להתחיל ממשהו יותר צנוע, כמו חיפושית, וולבו, פורד כלשהי - להשתפשף קצת על משהו זול, לצבור נסיון ואז לחסוך כסף ולעבור למגרש של הגדולים.

תבין, זו לא בעיה של חלקים להשגה או המוסטנג - טיול של שבוע בארה"ב או הזמנה דרך האינטרנט, ויש לך את כל החלקים שאתה צריך. ומדיי פעם צצה לה פה ושם מוסטנג למכירה שדורשת שיפוץ, זו בעיה של כז"נ (כסף, זמן ניסיון) - שגם אני לוקה בה.

אם אין לך ניסיון שעומד איפשהו באמצע - עדיף שתשקיע את הכסף בטיול לפני גיוס.

בהצלחה.

אז איך אני ילמד...

חשבתי לקנות איזה ספר שיעזור לי...

ספר זה נחמד ואפילו רצוי שיהיו לך כמה מקורות מידע שכאלה, אבל מה שנראה קל בדפים, מסתבר כקשה מאוד בת'כלס (מניסיון! :mm_cry: )

עברתי לכתובת חדשה

(יותר מדי בעיות בהתחברות-משתמש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שרשמתי זה בגדר חשיבה...אני באמת שוקל את זה...אבל השאלה כמה באמת יצא מזה...

נראה אולי אני יתחיל עם הקורס שליאור פירסם...

אבל תודה על התגובות

PIAGGO MP3 250LE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז איך אני ילמד...

חשבתי לקנות איזה ספר שיעזור לי...וכמובן שלרגע לא חשבתי על לעבוד לבד...אלא עם מישהו שיודע

9 חודשים זה לא כל כך הרבה זמן...

"מורה פרטי" יעלה גם כן "ערמה"...

איך ללמוד? שאלה טובה...

ספרים יכולים ללמד אותך את התאוריה, אבל לא יכולים ללמד אותך כיך לעשות את זה בפועל... את זה תלמד בעצמך...

עדיף להיתאמן על איזו גרוטאה שאתה קונה ב 1000 ש"ח, משהו כמו סוסיתה, אסקורט, פיאסטה, או חיפושית... חיפושית היא רכב אידאלי, יש מועדון גדול של "חיפושאים", חבר'ה שאוהבים לעזור...

חיפושית באה בכל מיני "טעמים", אתה יכלו להתאים אתה לטעם שאהוב עליך... יש כאילו שאומרים שאין 2 חיפושיות דומות, אפילו אם הן יצאו אחת אחרי השניה מהפס יצור :wink:

החלקים זמינים, יש הרבה, ואם עשית נזק, ניתן לתקן יחסית בזול...

תתחיל עם משהו קל ופשוט, שלא תמצא את עצמך טובע בהוצאות ולבסוף מוכר את האוטו באמצע פרוייקט שאתה לא יכול להמשיך אותו, בהפסד...

הקורס של ליאור מומלץ. יתן לך רקע טוב למה אתה ניכנס, וגם אם תיקנה רכב, תוכל לדעת יותר טוב למה אתה ניכנס ולהעריך נכון את עלות השיפוץ!

אגב, מקום זה דבר חשוב...

גילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה גילי ההערות שלך בהחלט נכונות...

נראה לי שנכון לעכשיו אני ידחה את החלום הזה קצת...

אבל אולי באמת אני ישתפשף על איזה חיפושית בינתיים...

סתם שאלה מישהו יודע לאן נעלמה פורד מוסטנג משנות ה60 שעמדה ברחוב בורכוב ברעננה?

בצבע תכלת על גג לבן

PIAGGO MP3 250LE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההחלטה "להישתפשף" על חיפושית נכונה...

חיפושית היא רכב "מלא באופי", שיכול להיות מהנה מאוד :wink:

שיפורים לא חסרים, ולרוב לא יקרים...

הפנים שלה נורא וורסטילי וניתן לתפור אותו לפי טעמך בקלות יחסית.

בארה"ב זה נחשב כפלטפורמה מצויינת לשיפורים (טוב, כל דבר שם נחשב טוב, תקרא את השירשור שעל מה עדיף, מנוע גדול או מנוע קטן + טורבו, תקרא את התגובה של ד"ר מוטי, מנתח מיאטה בכיר...)

גילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כולה בן 18 ואני מגיל קטן תמיד אהבתי מכוניות, תמיד במשפחה היו צוחקים שתמיד הייתי משחק עם מכוניות צעצוע ובתור תינוק תמיד הייתי אומר את המילה "אוטו".

כבר הרבה שנים החלום שלי זה פורד מוסטנג משנות ה60 המאוחרות. ואני באמת מתכוון לקיים את החלום הזה!!

לפני כמה זמן ההורים שלי שאלו אותי עם בא לי לעשות איזה קורס כזה או משהו שקשור במכונאות רכב, כי אני תתמיד אוהב לפרק ולהרכיב דברים (ובדרך כלל אני מצליח להרכיב חזרה והכל עובד). יש לי כסף לקנות אוטו, ואפילו לקנות פורד מוסטנג לפני שיפוץ רק הבעיה שאני נכון לעכשיו לא מבין הרבה במכאניקה וכל המערכות ברכב, מהסיבה הפשוטה שאין לי ניסיון...

אני שוקל לקחת את הקורס הזה שליאור פירסם...לרעננה אין לי בעיה להגיע כי אני גר ברעננה אבל לפתח תיקווה זה כבר יותר בעייתי...

זה גם תקופה טובה בשבילי כי אני מתגייס עוד 9 חודשים בערך וסיימיתי ללמוד לפני שבוע...

אני באמת שוקל לחפש איזה פורד מוסטג ישנה ולאט לאט (ממש לאט) להעמיד אותה על הרגלים...

מה אתם אומרים זה פרקטי? כדי להיכנס לזה או לחכות שאני יותר גדול/בוגר/מבוסס?

זה שיש לך תשוקה ורצון זה כבר טוב..:)

מה שגם הגעת למקום הנכון...

תתחיל מזה: http://www.carsforum.co.il/vb/attachment.php?attachmentid=34734 תשחק קצת..תצבע תנקה ותסע בהנא(ע)ה..

תסיים את הצבא-תמכור...ואז נראה.

המון בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שקנה גרוטאה מוחלטת בתור שיפוץ ראשון, כשעוד הייתי חסר ידע כמעט לחלוטין בתחום המכונאות, אני חייב לייצג את אלה שמצדדים ב"קפיצה למים העמוקים".

תקנה אוטו, תקנה כמה ספרים, תצטרף לכמה פורומים באינטרנט, ותתחיל ללמוד. זה כיף. רק אל תצפה שתסע בו אחרי חודש. לי לקח שלוש שנים להחזיר אותו לכביש, והפרוייקט עוד לא נגמר אחרי יותר מארבע שנים. מצד שני, מתי הפרוייקטים האלה אי-פעם נגמרים?

מצד שני אני מסכים שחיפושית זו בחירה טובה. הרי האוטו שלי הוא בעצם חיפושית בתחפושת, והקלות בהשגת חלקים וידע, והפשטות היחסית של האוטו, מאוד עוזרים למי שרק מתחיל. אל תקנה סיטרואן DS או אלפה-רומיאו מונטריאל כאוטו ראשון :shock:

דניאל באום

פורד פיאסטה 1100 1987

www.type34.info

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש את ההתלבטות הזאת-

אני רוצה לקנות חיפושית או מיני כדי לשפץ, יש לי בחודש הקרוב כל יום שאני יכול לעבוד על הרכב כ6-7 שעות.

האם כדאי להתחיל עכשיו?

במה כדאי להתחיל- חיפושית או מיני?

כמה כסף צריך לשמור בצד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שקנה גרוטאה מוחלטת בתור שיפוץ ראשון, כשעוד הייתי חסר ידע כמעט לחלוטין בתחום המכונאות, אני חייב לייצג את אלה שמצדדים ב"קפיצה למים העמוקים".

תקנה אוטו, תקנה כמה ספרים, תצטרף לכמה פורומים באינטרנט, ותתחיל ללמוד. זה כיף. רק אל תצפה שתסע בו אחרי חודש. לי לקח שלוש שנים להחזיר אותו לכביש, והפרוייקט עוד לא נגמר אחרי יותר מארבע שנים. מצד שני, מתי הפרוייקטים האלה אי-פעם נגמרים?

מצד שני אני מסכים שחיפושית זו בחירה טובה. הרי האוטו שלי הוא בעצם חיפושית בתחפושת, והקלות בהשגת חלקים וידע, והפשטות היחסית של האוטו, מאוד עוזרים למי שרק מתחיל. אל תקנה סיטרואן DS או אלפה-רומיאו מונטריאל כאוטו ראשון :shock:

אני באמת מאמין בקפיצה למים עמוקים....ואני לא חושב שאני יקנה אוטו הרוס ואני יעמיד אותו על הכביש מוכן לנסיעה אחרי חודש...מינימום 5 שנים...

וזה לא מפריע לי...כי המחשבה על הסיפוק בסוף זה כל מה שאפשר לבקש...אני לא בונה בכלל על הרכב הזה לנסיעות...בשביל זה יש לי את הרכב של ההורים וכפי שראיתם בחתימה אני מחפש מגאן קופה...כי קיבלתי פול כסף מסבתא לאוטו...ואני מוכן להשקיע זמן וכסף ברכב אספנות במיוחד במוסטנג מכיוון שזה החלום!

והבעיה שלי זה שאני לא רוצה ל"בזבז" זמן וכסף על רכב שאני גם ככה לא אוהב ולא מעוניין בו...אני מעדיף להתחיל בגדול ויקח כמה שיקח בסופו של דבר אני יעמיד אותו על הרגליים...

ועם כל האנשים הנחמדים ששלחו לי הודעות פרטיות בעקבות תרד זה והביעו נכונות לעזור לי ולא מגלל איזה שהיא תועלת אישית אלא פשוט הסיפוק בלראות רכב אספנות קם על הרגלים וגם כמובן שכמה שיעסקו יותר אנשים בעיסוק זה ככה זה יטיב איתם ויותר מכוניות ישמרו ואף מכירי השוק יעלו בגלל המודעות.

בכל מקרה אני עדין לא סגור על זה...מה שבטוח אני יעדקן כאן

PIAGGO MP3 250LE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט החלטה נבונה, ואתה תהנה מכל רגע, מה שנישאר לך לעשות עכשיו, כמה דברים פעוטים...

1. למצוא מעומדת ראויה.

2. להשיג סכום כסף גדול (מאוד) תמיד כפול 5 ממה שחשבת בהתחלה ועוד קצת....

3. מקום מתאים לשיפוץ שיהיה קרוב לבית, שיהיה מקום לאפסן את החלקים, שהליכלוך לא יפריע לשכנים, שתוכל לעבוד בכל שעה שתבחר כולל שבתות וחגים...

4. כלי עבודה בסיסים הכוללים מגבהה (ג'ק) בוקים מפתוחות תואמים וכו....

5. ספרי הדרכה מעודכנים וקצת עזרה ממבינים.

6. חלקי חילוף ראויים, מהארץ או מחו"ל.

7. זמן סבלנות ועוד כסף בסבך הבירוקרטיה הישראלית.

8. ביטוח רפואי טוב הכולל נזקי גוף ונפש...

9. תפילה לאלוהים (שכידוע לכולם רוכב על הארלי) אף פעם לא מזיקה...

10 וזהו.

בטח שכחתי משהו אבל כל החברים יזכירו לי.

בקיצור חוויה שלא תירצה לוותר עליה, כמו שאומרים האהבה עיוורת (בגלל זה הגברים נוהגים למשש את קורבנם...) ב-ה-צ-ל-ח-ה רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט החלטה נבונה, ואתה תהנה מכל רגע, מה שנישאר לך לעשות עכשיו, כמה דברים פעוטים...

1. למצוא מעומדת ראויה.

2. להשיג סכום כסף גדול (מאוד) תמיד כפול 5 ממה שחשבת בהתחלה ועוד קצת....

3. מקום מתאים לשיפוץ שיהיה קרוב לבית, שיהיה מקום לאפסן את החלקים, שהליכלוך לא יפריע לשכנים, שתוכל לעבוד בכל שעה שתבחר כולל שבתות וחגים...

4. כלי עבודה בסיסים הכוללים מגבהה (ג'ק) בוקים מפתוחות תואמים וכו....

5. ספרי הדרכה מעודכנים וקצת עזרה ממבינים.

6. חלקי חילוף ראויים, מהארץ או מחו"ל.

7. זמן סבלנות ועוד כסף בסבך הבירוקרטיה הישראלית.

8. ביטוח רפואי טוב הכולל נזקי גוף ונפש...

9. תפילה לאלוהים (שכידוע לכולם רוכב על הארלי) אף פעם לא מזיקה...

10 וזהו.

בטח שכחתי משהו אבל כל החברים יזכירו לי.

בקיצור חוויה שלא תירצה לוותר עליה, כמו שאומרים האהבה עיוורת (בגלל זה הגברים נוהגים למשש את קורבנם...) ב-ה-צ-ל-ח-ה רן

אני אוסיף את:

11. חומר לניקוי ידיים (כזה של מוסכים), אחד הדברים החשובים ביותר בתהליך שיפוץ רכב ;-)

לכשתמצא "כלה" פוטנציאלית, ממליץ לך לקרוא את ה"מדריך" הבא:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=37834&highlight=%EE%EB%E5%F0%E9%FA

ליאור.

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

aleroblack

אני אולי גם ילד (כולה 22) אבל גם לי יש חלומות מוטוריים לא פחות ממך!

אבל בנתיים למדתי שבחיים לא צריך לחיות בחלומות , אלה לחיות במציאות(ולכן אני בנתיים נוסע על 205 חבוטה , אבל לא אמרתי שגם אתה צריך ליסוע על אחת כזאת!!!)

ולמה שאני מתכוון שאני אומר את זה זה שכמה שזה נראה כיף ומפתה להעמיד סוס פוני אמריקאי על המסלול מחדש ( רק אני אומר את זה ומתחיל לחייך :-D ) , זה גדול על אנשים כמוני וכמוך במאות מידות.

ואני לא ירחיב למה ואיך..... כי כבר הרחיבו פה מספיק .

כי פשוט יותר קל להסתכל באתר של ליאור וליראות מה המחירים של המכוניות האלה אחרי שיפוץ,

מחירים שדומים למחיר האוטו +שיפוצים+ זמן+ עצבים רבים מאוד מול משרד הרישוי הישראלי :mad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6878 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...