Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השלכות ביצוע פוליש לאורך זמן

שימו לב! השרשור הזה בן 4051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

רציתי להעלות נושא לדיון בשאלה האם ביצוע של פוליש בתדירות של פעם - פעמיים בשנה יכולה לפגוע בצבע לאורך זמן?

אני מעלה את הנושא לדיון מכיוון שלא אחת מלהיבים אותנו עם פולישים למיניהם אבל ללא כל התייחסות להשלכות

של הפוליש. אתמול הלכתי לחנות מסויימת וביקשתי פוליש. יש לציין שהחנות מוכרת פולישים ווקסים מאיכות מעולה ומשווקת את מוצריה גם למספר פחחים בעיר. בעל החנות הסתכל על הרכב ואמר לי "תשמע בחור, חבל על הכסף שלך, אל תעשה פוליש לרכב, הצבע שלך במצב מצויין וחבל להוריד שכבה ולפגוע בלכה".

אז לגביי ביצוע ווקס באופן סדיר ככל הנראה אין מחלוקת שהווקס בריא לצבע לאורך זמן וגם מנסיון שלי עם הרבה מכוניות

שהיו במשפחה במשך שנים ראיתי בעיני שווקס שומר על הצבע גם בשמש הדרומית.

אך מה לגביי ביצע פוליש?

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעמיים בשנה לאורך זמן בטוח פוגע הצבע.

אבל אם חשבת שאתה צריך פוליש יכולת לקחת משהו מאוד עדין.. נגיד הV38 של קימיקל גייז..וה"נזק" היה ממש אפסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם

רציתי להעלות נושא לדיון בשאלה האם ביצוע של פוליש בתדירות של פעם - פעמיים בשנה יכולה לפגוע בצבע לאורך זמן?

אני מעלה את הנושא לדיון מכיוון שלא אחת מלהיבים אותנו עם פולישים למיניהם אבל ללא כל התייחסות להשלכות

של הפוליש. אתמול הלכתי לחנות מסויימת וביקשתי פוליש. יש לציין שהחנות מוכרת פולישים ווקסים מאיכות מעולה ומשווקת את מוצריה גם למספר פחחים בעיר. בעל החנות הסתכל על הרכב ואמר לי "תשמע בחור, חבל על הכסף שלך, אל תעשה פוליש לרכב, הצבע שלך במצב מצויין וחבל להוריד שכבה ולפגוע בלכה".

אז לגביי ביצוע ווקס באופן סדיר ככל הנראה אין מחלוקת שהווקס בריא לצבע לאורך זמן וגם מנסיון שלי עם הרבה מכוניות

שהיו במשפחה במשך שנים ראיתי בעיני שווקס שומר על הצבע גם בשמש הדרומית.

אך מה לגביי ביצע פוליש?

איתמר.

השאלה טמונה בהבנת תהליך הפוליש, לעומת יישום ווקס.

ווקס הוא תוסף, חומר שמורחים אותו מעל לשכבת הלכה, והוא מצפה אותה ומגן עליה, לאחר זמן מה השפעת הווקס תפוג והוא יעלם ויתפוגג כלא היה, אך הלכה עדיין שם ללא שום שינוי.

לעומת זאת, פוליש הוא לא תוסף, אלא פעולה שחותכת ומסירה שכבה של לכה, עובי השכבה המוסרת תלוי בעוצמת הפוליש ואופן הביצוע.

צבע הרכב כפי שאנו מכירים אותו, מורכב משכבה של צבע בסיס, שכבה של צבע רגיל, ושכבה עליונה של לכה, עוביים של כל אלו יחד אמור לנוע בין 127-178 מיקרון פלוס מינוס, כשמתוכם שכבת הלכה נעה בטווח של 35-110 מיקרונים, ואם לדייק יותר-ברוב הצבעים החדשים היום הטווח הצר יותר הוא 50-80 (קשה לאמר מס' מדוייק, יש המון נתונים סותרים, אבל אלו הטווחים המקובלים).

בכל פעם שמבצעים על הרכב שלך פוליש, מוסרים מס' מיקרונים משכבת הלכה, ולכן יש למדוד תמיד את שכבת הצבע ולבחון מתי צריך לעצור, כדי שלא להסיר יותר מדי משכבת הלכה.

לחילופין, כשעושים תיקוני צבע וצובעים חלקים מסויימים, מוסיפים שכבה לעובי הצבע וכך אם הפחח מודד את הצבע ורואה שיש לך 200 מיקרון לדוג', ניתן להסיק שצבעו את אותו חלק.

לסיכום, אם תמרח על הרכב ווקס במשך 20 שנים, כל מה שיקרה הוא שהלכה תהיה מוגנת ושמורה היטב, ותשאר במצב קרוב מאוד ליום בו הרכב יצא מהסוכנות.

אבל אם תעשה פוליש פעמיים בשנה, ובכל פעם תסיר 3-5 מיקרון, תעשה את החישוב שלך ותראה שבתוך זמן לא ארוך, תשאר בלי שכבת לכה כלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את המשמעות של פוליש ווקס אני מבין, הבעיה שלא תמיד מזהירים מפני ביצוע פוליש ועל ההשלכות שלו, וחבל.

היו לי רכבים שמעולם לא עברו פוליש אלא ווקס/ציפוי טפלון בלבד והצבע היה כחדש גם לאחר 8 ו- 5 שנים בשמש באר-שבעית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעמיים בשנה זה טירוף. יש לי מכונית בת 6++ שעברה פעמיים וחצי בחייה פוליש. הצבע במצב חדש.

יש פגיעות חניה וכד'.

רק פוליש עדין.

אני חושב שהבעיה העיקרית היא אנשים עם תסמונת פוביית סווירלס. אלו מתחרפנים כל תקופה קצרה ומשייפים...

אסון מבחינתי.

אם יש צורך, עושים יישור קו - ניקוי נכון כולל פוליש עדין ושמירה על שיגרת ציפוי איכותי וניקוי נכון בשוטף. צבע יכול להחזיק כך שנים במצב נהדר וללא איבוד משכבת המגן המקורית.

פגמים שמדי פעם מופעים אני מעדיף לעשות כל מאמץ לנקות עם פלסטלינה או חומר שאינו משייף. ברוב המקרים זה מספיק.

אנשים פונים מהר מדי לפוליש.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם חושב שפעמיים בשנה, או אפילו פעם בשנה זה מוגזם.

פעם בשנתיים שלוש, ואפילו יותר, אפשר לעשות פוליש, לחידוש ורענון של הצבע, אבל לא יותר מזה.

מריחת ווקס פעמיים עד שלוש בשנה ישמרו על הצבע ועל הלכה שלו, ולדעתי זה מספיק.

אנשים נכנסים לטירוף של פוליש, ואח"כ מתפלאים שהלכה נעלמה והצבע נשרף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שזה גם מה שמנסים למכור לנו, שפוליש לעיתים תכופות זה בריא וטוב.

אם אותו בעל חנות שהלכתי אליו היה רוצה לדפוק אותי הוא בכייף היה מוכר לי את הפוליש בלי להתעניין בכלל

ועל כך אני מעריך אותו מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להוסיף לכה ואז לעשות פוליש?

אם עשו לדוגמא תיקון כנף אז הפחח שם על זה גם לכה חדשה?

במצב כזה שתוקן חלק כלשהו, או בכלל, כל הרכב, כן.

אם תמדוד את הצבע בחלק שתוקן, אתה תראה שהוא עבה יותר מהאחרים שלא תוקנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעל מקצוע ב-ע-ל נ-ס-י-ו-ן יוריד שכבה אפסית מהלכה.

כל מי שתופס פולישר וחושב שזה לא בעיה...משלם אחר כך מחיר כבד!.

לא חסרים גם כאלה שמציגים את עצמם כבעלי מקצוע,רק שאין להם נסיון,והם שוחטים את הצבע.

כל עוד שהולכים לבעל מקצוע עם ותק,ניתן לעשות לאותו הרכב עשרות פעמים פוליש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...