Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התאונה המחרידה בה נהרג ליאור שריקי.-קצת חומר למחשבה

yuraskor
שימו לב! השרשור הזה בן 4951 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רציתי לפתוח שרשור על נושא שלי אישית מאוד מפריע.

אני בטוח שרבים מכם שמעו על מותו של הצעיר ליאור שריקי, אשר נהרג כאשר הרכב בו נסע שופד ע"י מעקה בטיחות.

פשפשתי בכמה אתרים על מכוניות ובכל אחד מהם הייתה כתבה בעניין ולפני כמה דקות, כשנכנסתי לאתר של אוטו ראיתי סקר, השואל מי אחראי למותו של הנער.

אני אשקר אם אגיד שלא הופתעתי מכך שהרוב חושבים כי האחראי למותו הוא הנהג הצעיר בן ה-17.5 ורק הוא בלבד.

אני חייב למחות על כך, הנהג אוליי אשם בתאונה (ללא כל צל של ספק), אבל במותו של ליאור שריקי אשם אותו אדם שהחליט לשים מעקה בטיחות זול, שבמקום לעצור את האוטו (ע"י פיזור האנרגייה בכך שהמעקה היה מתפרק, מתכווץ, ומה לא), שיפד אותו.

ולמה לשים מעקה כזה דבילי, כי הוא זול יותר.

אני באמת מבקש מכל האנשים, להקדיש כמה רגעים להבנה של הנושא, להבנה כי יש צורך להפריד את התאונה לשני חלקים, מי אשם בה, ומי אשם בפציעתם ומותם של הנוסעים.

הורגלנו כבר כי האשם הוא הנהג, תמיד, ובכל מצב.

אם נגיע להבנה כי יש עוד צדדים, ונשכיל ללמד את הנוער של היום (ואני מדבר בתור נוער, בתור אחד שיש לו רישיון רק שנתיים) שלא הנהג אשם (לא תמיד), אלה שיש להפנות אצבע מאשימה כלפי הרשויות, לא פחות מכפי שאנו מפנים אצבע מאשימה כלפי הנהג או אז אולי, ורק אוליי

נצליח למנוע את מותו של ליאור שריקי הבא.

לזכרו של ליאור שריקי, יהיה זכרו ברוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בלי קשר לאשם, אם תכין רשימה, של כל הגורמים שיכלו למנוע את התאונה, או להקטין את הנזק תגלה רשימה ארוכה מאוד. לא רק הנער עצמו.יהי זכרו ברוך.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק בהחלט.

אכן, הנהג אשם באיבוד השליטה שגרם לתאונה.

אבל הכביש צריך להיות סלחן לטעויות- גם קשות. קשה לומר עד כמה הכביש צריך להיות סלחן? לא בהכרח. יש תקנים למעקות בטיחות- ומדינת ישראל מוצאת לנכון להסתפק בגדר שבהגדרה אינה סלחנית.

יתרה מזאת, בדיקה שכל אחת מכם יכול לעשות תראה שבמקרים רבים הגדרות של מע"צ מותקנות עם כיוון חפיפה הפוך בין הקורות- כלומר- כשרכב נכנס בגדר, במקום שהיא תתקפל פנימה, היא תחדור לרכב.

אם הרכב נוסע במורד הדף, מימין לגדר, הגדר צריכה להיות בנויה כך:

\

\

\

אבל היא בנויה כך:

/

/

/

...אבל לכתוב על מחדלי בוני הכבישים בארץ זה לא מעניין ולא סקסי. נהגים צעירים משתוללים ורוצחים? כותרת סקסית הרבה יותר לעטוף בה את הדגים של מחר.

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע זאת, העניין הוא שהגיעו מים עד נפש, כמה אפשר להמשיך להטמין את הראש בחול, או להקטין ראש ולהגיד רק הנהג אשם.

כמה עוד חברה צעירים הולכים למות בגלל שלא נעשה דבר בעניין, ומה שעוד יותר מטריד זו העובדה, שאנו כציבור, ע"י זה שאנו לא מוחים, לא פועלים מספיק וע"י זה שלא כולם מבינים ומנתחים את המצב בצורה נכונה, נותנים בעצם לגיטימציה להמשך הדרך של פעולות כל הנוגעים בדבר.

הדבר כל כך אבסורדי עד שבויכוח שניהלתי עם בחור מהכיתה שלי, שחונך מהתקשורת כי הנהג אשם, טען שבכל תאונה, הנהג אשם, ועל הנהג לשמור על מרווח טעויות, גם אם אלו טעויות של מבנה הדרך, הרחוב או לצורך העניין מעקה הבטיחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אולי הנהג לא אשם ב 100%, אבל תסכים איתי שיש לו אחוז גבוה באשמה עם ה"הסטוריה" שלו...?

אפשר לתבוע את הרשויות על כל התשתיות במדינה, אבל זה יהיה בזבוז זמן יקר ונייר זול.

אפשר לתבוע את הקבלן ששם את המעקה הזול הזה שם ששיפד את האוטו... אבל אם המעקה לא היה שם - מאיפה לנו שגם הנהג לא היה נהרג?

אפשר להאשים את ליאור ז"ל (כמה שפל שזה יהיה) על זה שהוא בכלל הסכים להיות שותף ב"מירוץ" הזה...

אפשר למשוך את האפשרויות האלה עוד הרבה.

מצטער עליו, באמת. אבל עכשיו אין לנו הרבה מה לעזור לו.

ולמנוע ממקרה דומה שיקרה? - אנשים פשוט צריכים לפתוח את העיניים ולקרוא על תאונות כאלו ואחרות כדי להיות מודעים לזה ולהמנע מלחזור על אותן טעויות.

- מוכר?

- לא

- כמה? כמה אתה רוצה עליו?

:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה?

ומה היה קורה אם הוא לא היה מתחרה, מה היה קורה אילו הוא היה נוסע 50 באותו הכביש (או פחות), אבל במקום ביום אביבי היה זה יום חורפי, כאשר הכביש חלק והוא היה מאבד את השליטה ברכב ונכנס במעקה הבטיחות, מה אז, גם הנהג אשם?

וליאור שריקי ז"ל נהרג מהמעקה, ליאור ז"ל ישב באותו הרכב של הבחור בן ה17.5, והנהג יצא ללא פגע.

ועוד דבר, אם נמשיך כולנו להגיד על מקרים כאלה כי אין טעם להילחם, הרי שכבר כאן הפסדנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שזה לא חדש לאיש מאיתנו,

לפני שנה, אולי יותר, קראתי בynet,

שמצ"ע קונה את המעקי בטיחות מקבלן אזרחי

אותו קבלן, עובד בחוזה ומוכר למע"צ מתכות (מעקי בטיחות) - לפי משקל.

ואיפה הוא קונה אותם? קונה אותם מרשויות (כגון מע"צ), הקיימות במדינות אירופאיות

ששם המתכת הייתה מורכבת כמה שנים טובות, ושהגיע השעה להחליף אותם כי הן כבר אינן חזקות ואינן עומדות בתקן,

אותו קבלן קונה אותם (גם לפי משקל), מייבא אותם לארץ ומוכר אותם כחדשים.

ואני עוד לא התחלתי לדבר בכלל על התקן. מעקי הבטיחות בארץ אינם עומדים בתקן הבינ"ל, שאומר שצריך להיות מעקה כפול - כמו בסיבוב מוצא, שאלוהים יודע כמה נהרגו שם עד ששמו מעקה כזה.

הנהגים אינן אשמים באיך התאונה נגמרה, הם אשמים שאיך היא התחילה.

באיך היא נגמרת, יש לרשויות אפשרות לעשות שינוי מסויים

אלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים הכט דיבר על כך בתוכניתן,אך מה לעשות שבארצנו כל תאונה גם אם יפול עליך מקרר,הנהג אשם אף אחד לא שם לב,או מעלים עין מהמחדלים מסביב שהם הם ההורגים ולא טעות האנוש ,שיכלה להסתיים בפציעה ולא במוות. יהי זיכרו ברוך,משתתף בצער המשפחה רן.

opel astra,כבר מרגישים יותר טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי לפתוח שרשור על נושא שלי אישית מאוד מפריע.

אני בטוח שרבים מכם שמעו על מותו של הצעיר ליאור שריקי, אשר נהרג כאשר הרכב בו נסע שופד ע"י מעקה בטיחות.

פשפשתי בכמה אתרים על מכוניות ובכל אחד מהם הייתה כתבה בעניין ולפני כמה דקות, כשנכנסתי

בלה בלה בלה בלה

אם נגיע להבנה כי יש עוד צדדים, ונשכיל ללמד את הנוער של היום (ואני מדבר בתור נוער, בתור אחד שיש לו רישיון רק שנתיים) שלא הנהג אשם (לא תמיד), אלה שיש להפנות אצבע מאשימה כלפי הרשויות, לא פחות מכפי שאנו מפנים אצבע מאשימה כלפי הנהג או אז אולי, ורק אוליי

נצליח למנוע את מותו של ליאור שריקי הבא.

לזכרו של ליאור שריקי, יהיה זכרו ברוך.

בולשיט.

כבר הרבה זמן לא קראתי כזה גיבוב של שטויות.

מי שאדיוט ונוהג כמו אדיוט סופו להשתפד על מעקה בטיחות.

משתתף בצער? כן

מרחם על המשפחה? קצת

אבל מסכים עם מה שכתוב למעלה? - המילה הראשונה של התגובה שלי.

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום אני בן 17.5,עוד שבועיים לערך נגמר המלווה.

כן,גם אני קצת פרוע-אבל,אני מודע לעובדה שאם אבא שלי יגלה שהרכב שלו משמש למירוצי רחוב/פתיחות/מה לעזעזל שזה לא יהיה,אני יודע שאני אוטו יותר לא יקבל.

ואבא שלי מדגיש בפניי כל פעם,שהרכב זה הרגליים שלו.

ואם ההורים שלו היו עושים אותו דבר -זה היה נמנע.

ילד בן 17.5 שנוסע ברכב קטן ספורטיבי ומוגדש,ומצפים שיהיה רגוע?

אם אבא שלו היה בא אליו ומסביר לו את זה הכל היה נמנע.

החינוך מהבית קובע את מרבית המצבים האלה,ילד בגילי שאיבד את החיים שלו רק בגלל טיפשות של הוריו.

וכן,אני מרחם על ההורים שלו-אבל חוץ מרחמנות יש גם ביקורת.

שישאלו את עצמם איפה הם היו ומה הם אמרו כשילד בן 17.5 לוקח מפתחות של הרכב מהארון?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בולשיט.

כבר הרבה זמן לא קראתי כזה גיבוב של שטויות.

מי שאדיוט ונוהג כמו אדיוט סופו להשתפד על מעקה בטיחות.

משתתף בצער? כן

מרחם על המשפחה? קצת לי אישית כואב עד דמעות כל פעם שאני שומע על המקרה (שליאור נהרג אבא,אמא שלו , משפחתו וחבריו נהרגו גם- נקודה למחשבה.)

אבל מסכים עם מה שכתוב למעלה? - המילה הראשונה של התגובה שלי.

רון.

רון , אני בהלם מהמילים האלה , במקרה הזה היית יכול להיות טיפה "סלחן" גם אם מרימים להנחתה .

נכון הילד עשה טעות ונהרג - אבל קצת כבוד.

תכ'לס לעניין האם יש עצומה או משהו בסגנון שאפשר לארגן ואוליי לנסות לשנות את המצב ?

עידן.

Fiat Punto 02' Spice 60 BHP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן,גם אני קצת פרוע-אבל,אני מודע לעובדה שאם אבא שלי יגלה שהרכב שלו משמש למירוצי רחוב/פתיחות/מה לעזעזל שזה לא יהיה,אני יודע שאני אוטו יותר לא יקבל.

החינוך מהבית קובע את מרבית המצבים האלה,ילד בגילי שאיבד את החיים שלו רק בגלל טיפשות של הוריו.

שישאלו את עצמם איפה הם היו ומה הם אמרו כשילד בן 17.5 לוקח מפתחות של הרכב מהארון?!

אני נוטה לא להסכים עם מה שאתה אומר...

טעות לחשוב שהאשמה מוטלת על הוריו, אחרי הכל הוא זה שיושב מאחורי ההגה ואפשר שיטחנו לו את המוח ויטיפו לו מוסר כל יום, כל היום. אבל בשנייה הקריטית שנשלחת לך האות למוח שאומרת לך "תדביק דוושה עכשיו.."אז אף אחד לא יכול למנוע את זה ולא משנה כמה טחנו לך את המוח בבית לפני כן.

"ילד בן 17.5 שנוסע ברכב קטן ספורטיבי ומוגדש,ומצפים שיהיה רגוע?

אם אבא שלו היה בא אליו ומסביר לו את זה הכל היה נמנע.."- מן הסתם הילד לא קנה את הרכב כדי לנסוע בקצב של סובארו ג'סטי, מצד שני זה מוביל אותנו לעיניין אחר שבזמן האחרון יוצא לי להגיד את המשפט המון אז סימן שהוא נכון, לפני שקונים רכב ספורטיבי/משפרים רכב ספורטיבי, תשפרו את עצמכם! אני לא יכול להצביע על הנקודה ולהגיד אם הוא היה לומד נהיגה מתקדמת זה היה נמנע, אבל אולי הוא היה יותר מתון ושקול, אולי הוא היה יותר בוגר, ואולי מאותו מצב הוא כן היה יכול להיחלץ.

זה דבר ששום הורה לא יכול לעשות כדי למנוע כי הם בעצמם לא יודעים מזה נהיגה,לצורך העיניין לכו לאדם מבוגר נניח איזה נהג משאית, 30 שנה על הכביש. תגידו לו שהוא צריך ללמוד דבר או שתים בנהיגה והיחלצות ממצבים ותראו לבד מה תיהיה התגובה...(צפו למבט של "אני יכול ללמד את כל המשפחה שלך לנהוג...").

כולם בארצנו בטוחים שהם יודעים מה הם עושים!,אבל רק מעט יודעים, את מה שהם צריכים לעשות.

Honda hornet 600

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי... בינתיים רק קראתי את כל האינ-ספור שרשורים/כתבות/מהדורות בנושא...

אבל עכשיו אני רוצה להגיב:

קודם כל, בתור תושב מעלה אדומים, ואחד שעובד ביחד עם בחורה שהכירה את שניהם, הבנתי מדבריה, שהנהג באמת היה מופרע על כל הראש, והמקרה הספציפי הזה, זה רק אחד מני רבים מכל השטויות שהבן אדם עשה!! (היה עושה צלחות, עולה על מדרכות באמצע נסיעה, חותך אנשים... בקיצור מופרע לתפארת מדינת ישראל!)

עד כאן העניין של הנהג, שבאמת במקרה הספציפי שלנו, היה א-ש-ם, גם אשם!!

אבל!! (וזה חתיכת אבל גדול) לגבי הכביש הזה, אציין שזה כביש שהוא מלכודת מוות לכל נהג שאינו מנוסה מספיק, ואינו בעל שליטה מושלמת באוטו שלו!!

קודם כל, הכביש נורא ישן, ומלא בורות, תעלות, חורים, קפיצות, וזוויות פניה בשיפוע לא נכון (הפוך מכיוון הפניה)!

דבר שני, מעקה הבטיחות באמצע הכביש, הוא יחסית חדש (אולי 3-4 שנים גג), כאשר, קודם פשוט היה פס הפרדה רצוף שכולם ציפצפו עליו(בייחוד בפקקים), ושני נתיבים דיי צפופים לכל כיוון! , והיו מקרים כמעט כל חודש של אנשים שהיו עפים לתנועה הנגדית או לוואדי בצדי הכביש, והרבה תאונות הסתיימו בבכי המשפחות!

כאשר התחילו לבנות שם את המעקה בטיחות, כולם נשמו לרווחה, בתקווה שהחל מעכשיו יהיה בטוח יותר לנסוע בכביש זה!... אלא מה: במקום לבנות מעקה צר אחד, הם בנו מעקה "שמן" ורחב בעל שני מעקים.... דבר שצימצם את מספר המסלולים מכל צד ל1.5 (זאת לא טעות כתיב, אחד וחצי מסלולים)!

וכיום, אלו שעדיין בוחרים להשתמש בכביש זה, (ולא בכביש מנהרות החדש), "נהנים" מ1.5 נתיבים לכל כיוון, כאשר בכל כיוון יש את הבורות הנוראיים, שגורמים ל"סטייה מרצון" אצל כל נהג שפוי ששומר על האוטו שלו כלפי החצי השני של הנתיב, אשר בו בדיוק מישהו ניסה לעקוף אותו!!!!

בקיצור, יש כאן נהג נוראי ומטורף יחד עם כביש נוראי, מבלבל, ובלתי סלחני!!! דבר שיצר את הטרגדיה שכולם פה המומים ממנה!!

מי אשם יותר? מי פחות?... זה לא התפקיד שלי להחליט... אבל מה שכן בטוח פה, זה שיש כאן מספיק אשמה בשביל שני הצדדים ועוד קצת לקינוח!

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בוא נחזור רגע איזה 4, 5, 6 שורות למעלה בתגובה שלך...

אבא שלך מדגיש בפניך שהאוטו זה הרגליים שלו, אבל אתה ממשיך לנהוג "קצת פרוע" בידיעה שאם הוא יידע איך אתה באמת נוהג - לא תקבל ממנו את האוטו. :roll:

אז ממי בדיוק למדת לנהוג "קצת פרוע" כזה? אני מתאר לעצמי שלא למדת נהיגה על איזה אימפרזה טורבו / גולף GTI או משהו אחר בסגנון... :|

לפני שאתה מתחיל עם רחמנות או ביקורת - תנסה לחשוב קצת יותר על ההורים שלך כל פעם שאתה מתחיל לנהוג "קצת פרוע" כזה...

- מוכר?

- לא

- כמה? כמה אתה רוצה עליו?

:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להוסיף עוד גורם ששכחתם, והוא תרבות.

התרבות הישראלית, בה "הכבוד" הוא גורם מכריע (כשהפוזה היא תת גורם בתוכו), מילים כמו "סליחה" "תודה" "בבקשה" אינן נמצאות בכלל בלקסיקון שלנו. כשאתה הולך ברחוב ומסתכל למישהו בעיניים אתה רואה עויינות, אף פעם לא יחייכו לך פה.

במדינה שאף אחד לא רוצה לצאת "פראייר", אין ספק שידקרו אותך בגלל שביקשת שלא ישענו לך על הרכב, או שירצחו אותך במכות במועדון בגלל שהסתכלת על מישהו לא נכון, וגם אין ספק שתמצא את עצמך מרוח על קיר בטון בגלל שלא רצית להיות הפראייר שעקפו אותו.

התרבות שלנו הגיעה גם לכבישים, ושם אנחנו משלמים עליה ביוקר.

הראל.

ספרינט QV 1.7i

146 1.7 16V

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4951 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...