Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה ההבדל בין אונו S60 ל S70 ?

dkfir
שימו לב! השרשור הזה בן 7069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה ליקנות אונו ואני מיתלבט בן ה 60 ל 70 .שמעתי שיש ההבדלים (חוץ מהנפח) בסוג המנוע , אמינות המנוע , גמישות ... ,אבל כמה הם משמעותיים ?

אני צריך שהרכב יסע מנהריה לכרמיאל 5 ימים בשבוע (כולל עליה של 10 ק"מ למי שלא מכיר) ולכן השיקול של בלאי הוא הכרחי (בגלל שאני סטודנט ,אז גם שיקוליי צריכת בנזין).

חוץ מזה איזה נקודות אני צריך ליבדוק ליפני שאני לוקח לבדיקה מקיפה יותר במוסך ?

תודה מראש .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה ליקנות אונו ואני מיתלבט בן ה 60 ל 70 .שמעתי שיש ההבדלים (חוץ מהנפח) בסוג המנוע , אמינות המנוע , גמישות ... ,אבל כמה הם משמעותיים ?

אני צריך שהרכב יסע מנהריה לכרמיאל 5 ימים בשבוע (כולל עליה של 10 ק"מ למי שלא מכיר) ולכן השיקול של בלאי הוא הכרחי (בגלל שאני סטודנט ,אז גם שיקוליי צריכת בנזין).

חוץ מזה איזה נקודות אני צריך ליבדוק ליפני שאני לוקח לבדיקה מקיפה יותר במוסך ?

תודה מראש .

מניסיון על ה 70, המנוע גמיש מאוד ומספק ביצועים טובים יחסית (גם בזכות משקל נמוך).

תצרוכת הדלק נעה באיזור 10-12 קמ לליטר בעיר, סביר למנוע 1.4.

חלקי חילוף יש בשפע ובזול - ומדובר ביתרון חשוב על פני מתחרות אחרות.

דברים שצריך לבדוק ספציפית לרכב הזה:

- בולמי זעזועים קדמיים, מסרק הגה, רדיאטור + רדיאטור חימום פנימי, מזגן, משולשים (תפוחי פרונט), דוד אחורי (אגזוז) ושאר הדברים הרגילים (תקינות כל המכלולים, מתגים, בלאי צמיגים וכד').

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואו, קשה קצת. נסיעה כזו בפיאט אונו? לך על ה 70 קרבורטור לא הזרקה

(IES או XSIE), לפני שפיאט עברה להזרקה בשנים הראשונות הרכבים שלהם היו סוסונים במה שנוגע לאמינות (פיאט 127). ה 70 חזקה ב 10 כוחות סוס ולכן נעימה יותר לנסיעה.

קח בחשבון שזה רכב ישן לכן ה 70 תהיה עדיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון של 4 שנים על אונו אני דווקא יכול להמליץ לך על האונו 60S - מדובר על מנוע FIRE של פיאט קרי אמין וחסכן בדלק. אומנם מדובר על נפח מנוע של 1108 סמ"ק (60 כ"ס) לעומת 1372 סמ"ק (72 כ"ס) של האונו 70S אבל אינני חושב שהרכב לא יוכל להתמודד עם עליות שונות ומשונות (שלי התמודד פעמיים בשבוע עם העליות לירושלים) והמומנט נפלא ומפתיע. כמובן שגם האונו 70S הוא רכב בהחלט מוצלח ויותר חזק אבל פחות חסכן.שני הרכבים מאובזרים באותה רמה (S) ומדובר על רכבים משנת 1990 ומעלה MK2.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום dkfir

ואו, קשה קצת. נסיעה כזו בפיאט אונו? לך על ה 70 קרבורטור לא הזרקה

(IES או XSIE), לפני שפיאט עברה להזרקה בשנים הראשונות הרכבים שלהם היו סוסונים במה שנוגע לאמינות (פיאט 127). ה 70 חזקה ב 10 כוחות סוס ולכן נעימה יותר לנסיעה.

קח בחשבון שזה רכב ישן לכן ה 70 תהיה עדיפה.

דגם IES (החל משנת 94 - הזרקה).

הכותרת היא מה ההבדל בין אונו S60 ל S70, זאת אומרת - קרבורטור (עד שנת 93).

קיים דגם נוסף SXI שהוא דגם יותר מאובזר (פגושים בצבע הרכב, פנסי ערפל קדמיים, לוח שעונים שונה ועוד..), המחיר שלו, אם אני לא טועה, בתוספת של 5% לדגם ה-S.

זה נכון שהדגם אמור להצביע על כ"ס, אך לעתים מעגלים את המספר: לאונו 70S יש 71 כ"ס ולאונו 60S

יש 56 כ"ס (אונו 45 - 45 כ"ס).

ההבדל במחיר בין שני הדגמים לא כ"כ משמעותי, כדאי שתחפש אונו 70, היא תענה טוב על הצרכים שלך (אל תשכח את הקיץ, היא סוחבת בעליות יפה מאוד גם עם מזגן..), עלויות האחזקה והטיפולים שלה מאוד זולים, חשוב שבבדיקות שתבצע שים לב ל"מחלות" שאיציק ציין.

כל שנותר לי הוא לאחל לך בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי דגם ה-60S עדיף על ה-70S בכל הנוגע לאמינות ופשטות טיפול (דגם 70S ie לא מצטיין אמינותו בלשון המעטה והמחשב שנוטה להשרף בדמי ימיו עולה אלפי שקלים)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאונו 60 החל משנת 90 יש מנוע FIRE עם 58 כ"ס,שההבדל העיקרי בינו לבין מנוע ה 1.0 הוא הגדלת מהלך הבוכנה,מה שתרם לגמישותו.בעת תמיחת הפנים שבוצעה באונו בשנת 90 הוחלף מנוע ה1.3(ששימש בין היתר את הריטמו\רגאטה,לנצ'ייה דלתא ופריזמה ועוד)במנוע 1.4(1372 סמ"ק)שהתבסס על סדרת המנועים הישנה של פיאט,ובגיר 5 הילוכים שנלקח מהטיפו,והיה שונה מהגיר של האונו 60.מנוע ה 1.4 הוצע בגירסאות מאייד(וובר כפול)או הזרקה חד נקודתית,בעלות אותו הספק(72 כ"ס)עם גמישות עדיפה לדגם המוזרק.בנוסף,צויידה הגירסה המוזרקת במוט מייצב קדמי.בשנים הראשונות(90-92)הגיעה גירסה מצויידת של ה 70,בעלת לוח מחוונים מצוייד ומחשב בקרה.משנת 94 הגיעה ה 70 ברמת גימור אחת עד סוף הייצור ב 96.האונו 60 נמכרה עד 94(כולל),כשב94 נמכרו מעט יחסית,עקב הפרש מחיר נמוך בינה לבין ה70.האונו 60 נעימה יותר לנהיגה,ביצועיה סה"כ טובים והיא חסכונית מאד.לאונו 70 יש הגה כבד יחסית,עקב משקלו הגבוה של המנוע,והתנהגות הכביש רהוטה פחות.מבחינת אמינות הן די דומות,ובניגוד למה שכתב קודמי,אין ל 70 מחשב ניהול מנוע.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון עם 2 הרכבים..

ה 70S יותר מאובזרת..

אם מדובר על נפח..כמובן שתלך על ה 1.4 הרבה יותר חזק..

ולנסיעות שאתה מדבר עליהן..אח שלי..זה לא לפיאט.!!!!

הוא בקושי סוחב.אני הייתי מציע לך לקחת את ה 60S פחות איבזורי חשמל.

פיאט ידועה כבעיית חשמל.!! וזה נכון.היא שחטה אותי מהחשמל.

קח בלי ח"ח בלי נ"מ מינימום חשמל ומנוע 1.4.

כביש ישר היא סוחבת יופי ואפי' דיי מהירה..הכל במובן היחסי.

חלקים זולים.!יותר זול מכונן דיסקטים ויש שפע ביד שניה.

בקשר לדוד של האגזוז..אח שלי תעשה עליו בדיקה.!שאין בריחת אוויר וכדו'.

קרבורטור תבדוק אותו לפני שאתה קונה..יש לאונו איתם בעיות סוף הדרך כנ"ל לגבי המזגן

אלה הדברים היקרים ברכב כי זה מזגן מקורי והקרבורטור מובנה על המנוע וקשה מאוד מאוד לניקוי..

יציבות בסיבובים=על הפנים.!!!חרא(מצטער על הביטוי)

בסה"כ רכב נחמד לנסיעות נורמליות,אך לא בשביל מה שאתה צריך.!אתה תקרע אותו אח שלי.!

לגבי ברקסים בפתאומיות,היא יכולה לאבד שיווי משקל בצורה לא נורמלית ומהווה סכנה ברמה גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...