Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם הזול עולה ביוקר? סיכום שנתיים עם פונטו 98 שנקנתה ב-2500 שקל.

matansab
שימו לב! השרשור הזה בן 3112 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שנתיים רציתי לקנות רכב בסכום נמוך, מתוך מחשבה שיהיה עדיף כך כאשר אתקל בתיקון יקר, ולא יכאב למכור את הרכב למגרש גרוטאות.

באותה תקופה לא ידעתי הרבה על תחזוקה, וחשבתי שרכב ישן תהיה דרך טובה ללמוד.

בצעד די פזיז קניתי את הרכב הראשון שעל פניו הכל פעל בו טוב. באותה תקופה "הכל" בשבילי היה מערכות שמזהים במבט ראשון כמו חלונות חשמל, נעילת דלתות, מחוונים וכו'. בכל שאר הרכבים היתה לפחות מערכת אחת לא תקינה. בנסיעת המבחן גם לא זוהו שום תקלות חריגות, חום המנוע לא עבר את החצי. אך הבדיקה לפני הקניה הייתה שטחית מידי.

כבר אחרי העברת הבעלות, בדרכי הביתה חום המנוע טיפס. שוחחתי עם המוכר בעניין, שטען שכלל לא ידע על הבעיה, וזה הגיוני כי לטענתו היה נוסע מביתו לבית הכנסת ובחזרה נסיעה של דקות ספורות בה המנוע לא מספיק לטפס לטמפ' גבוהה. גם טפסי הרישוי מהשנתיים הקודמות תומכים בכך, אכן יש לרכב נסועה נמוכה.

התברר שדרוש שיפוץ לראש המנוע. ולמרות שהרכב נקנה ב-2500 ש"ח, המוכר הסכים להשתתף ב-60 אחוז מעלות התיקון, בתנאי שאתקן במוסך שהוא בוחר. וקישר אותי למוסך (לא מדרכה - כזה שמוציא קבלה) שיבצע את העבודה ב-1300 שקל. הסכמתי.

לאחר כחודשיים הגיע זמן הטסט, חזרתי לאותו מוסך, הטיפול לפני הטסט הסתכם ב-1000 ש"ח - כולל את האגרות המשולמות למכון הטסטים.

לאחר מכן החלפתי את חוטי ההצתה, הפלאגים וקויל אחד עקב בעיה של גמגום המנוע. העלות הייתה 170 ש"ח, את ההחלפה ביצעתי לבד לראשונה.

לאחר כמה חודשים משאבת הדלק התחילה לנזול, קניתי משאבת דלק חדשה ב-280 ש"ח, ונתתי למוסך המדובר להחליף לי אותה בתמורה ל-100 שקל.

לאחר זמן מה החלפתי ציריה שתקתקה ב- 300 שקל.

לאחר מכן החלפתי רבעיית צמיגים, לצמיגי קומהו, לאחר שימוש בתו קניה באוטו דיפו, יצא 570 שקל.

וכך חתמנו שנה שלמה עם הרכב בעלויות אחזקה טכנית שמסתכמות בכ-3500 ש"ח.

כמובן שיש גם עלויות נוספות כמו האגרה השנתית, הביטוח, הדלק ושאר דברים קטנים. (פירוט נוסף בקובץ המצורף)

לאחר יישור הקו של השנה הראשונה, בשנה השניה היה הרבה יותר שקט, גם את כל התיקונים ביצעתי בצורה עצמאית או בעזרת חבר.

את השנה השניה פתחתי בהחלפת שמן, פילטר שמן ופילטר אוויר בעלות 140 ש"ח. (החלפה לבד)

לקראת הטסט השני חברתי לחבר הפורום מאור30 שאני חייב לו תודה ענקית על כל הידע ששיתף איתי ועל העזרה בביצוע עבודות שונות.

החלפנו יחד את הצלחות בלם, הרפידות, שלושת רצועות האביזרים ורצועת הטיימינג. העלות הכוללת הייתה 365 שקל.

בטסט נדרשתי להחליף מוט הגה (שמאור ואני לא הצלחנו להחליף בגלל חוסר בחולץ זרועות) ונפלתי בזיהום האוויר.

החלפתי את זרוע ההגה ב-150 שקל במוסך, ושילמתי 100 שקל למוסך אחר שאיכשהו גרם לרכב לעבור את בדיקת זיהום האוויר.

גם החלפתי את חוטי ההצתה והפלאגים שוב, בגלל שחוט הצתה אחד ופלאג אחד הפסיקו לתפקד. העלות הייתה 130 ש"ח.

לאחר מכן החלפתי צינור מים מסובך עם ניקוז אוויר עליו וצומת עם שני קטרים שונים (100 שקל) וביצעתי ניקוי לבית המצערת והחלפת האטמים (20 שקל) והחלפת אטם מכסה שסתומים (את האטם קיבלתי במתנה ממאור - סיליקון של ויקטור ריינז עלה 30 ש"ח)

גם הוחלפו גומיות השסתומים בעלות 21 שקלים חדשים יחד עם חבר הפורום מאור30

לקינוח, סגרנו את השנה עם מצבר חדש, שעלה 400 ש"ח.

סה"כ עלויות אחזקה טכנית בשנה השניה כ-1600 ש"ח.

בנוסף לעלויות האחזקה הטכנית - יש גם דברים אחרים.

העלות הכוללת לכל הצעצועים שיגרמו לי להרגיש טוב ברכב (רדיו דיסק, רמקולים, פלסטיקה פנימית, שיפצורים למיניהם) הייתה כ-3000 שקל לשנתיים החולפות.

ביטוח: מעל גיל 24 העלות הייתה 2500 שקל לשנה לחובה + ג'.

בגלל שבשנה הראשונה עדיין לא הייתי בן 24, שילמתי חלק יחסי של מתחת לגיל 24. וכך יצא שהביטוח לשנתיים החולפות עלה כ-5300 ש"ח.

דלק: הנסיעה שלי היא כמעט עירונית בלבד. נסיעות קצרות מאוד, וצריכת הדלק יחסית טובה אם לוקחים זאת בחשבון. הצריכה רוב הזמן עומדת סביב 1:11 בתוך העיר.

סיכום כללי:

עלות קנית ואחזקת הרכב לשנתיים, כולל הכל (באמת הכל-מחיר קניה, ביטוחים, אגרות, תיקונים, דלק, וגם כל ריחן או אבזור שנקנה), היה כמעט 30000 שקל. שהם 1250 שקל לחודש.

מצורף קובץ (מעט ערוך - הושמטו שמות של אנשים ומקומות מסוימים) המפרט את כל ההוצאות לפי קטגוריות, ניתן לעבור על הפירוט באמצעות הטאבים הנמצאים בתחתית המסמך. להלן קישור להורדה: https://www.dropbox.com/s/w5bfrzg2cdtemfb/%D7%94%D7%95%D7%A6%D7%90%D7%95%D7%AA%20%D7%A8%D7%9B%D7%91%20CF.rar

היום, שנתיים אחרי, דעתי היא שאין כל פסול בקניית רכב ישן, ושבסה"כ מדובר בעלות כללית נמוכה יותר ברוב המקרים מאשר אחזקת רכב חדש. במיוחד אם אפשר לטפל בדברים לבד ולא לרוץ למוסך על כל פיפס.

מבחינתי אין לי בעיה להמשיך לקנות רכבים ישנים כל חיי, לאשתי יש דעה קצת שונה בעניין.

עוד לעיון, פרוייקטים ושרשורים הקשורים לרכב:

בניית רמקולים בדלתות: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=480920

בניית שלט הגה חוטי לפיוניר: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=480920

החלפת צבע נורות בקבינה: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?508428

החלפת צבע לוח השעונים: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?529591

יישום פלסטלינה ווקס: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?452970

יישום קארבון בקונסולה המרכזית + כיסוי הגה בתפירה: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?460599

הוספת מערכת שלטי נוחות עם מפתח מתקפל: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?464884

החלפת רדיאטור חימום: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?502780

החלפת גומיות שסתומים: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?512933

אשמח לענות לשאלות והערות.

מתן.

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 114
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

העלויות שלך נשמעות נורא נורא זולות, אני לא יודע אם זה מפאת סוג הרכב או איכות חלקים/מקום קניה, אבל:

"החלפנו יחד את הצלחות בלם, הרפידות, שלושת רצועות האביזרים ורצועת הטיימינג. העלות הכוללת הייתה 365 שקל"

איך שאני לא הופך את זה אני לא מבין איך החלקים הללו עלו כ"כ זול, גם בהשוואה אלי (רק טיימינג עלה לי 400 ש"ח) וגם באופן כללי.

מה הסוד שלך?

עכשיו: מאזדה 6 2009 2.0L

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל שאפו על ההשקעה בפוסט.

שנית דבר אחד חוזר על עצמו מספר פעמים וזה העזרה של מאור30 ועוד כמה דברים שעשית לבד בחינם מתחת לבית, וכאן הבעיה.

אם תציץ מדי פעם בפורום ייעוץ תראה שאנשים שמבקשים הכוונה ברכבים זולים כאלה הם לרוב נטולי כל ידע טכני ואפילו פילטר אוויר/מזגן לא יחליפו לבד. (שב99% מהרכבים זה יותר פשוט מהחלפת נורה שרופה)

לא לכל האנשים האלה יש גישה למישהו כמו מאור30 שמתנדב לטפל להם ברכב בחינם, והם יוציאו הרבה יותר ממך על חלקים ושעות עבודה של מוסך.

ולאנשים האלה עדיף להשקיע עוד גרוש וחצי ולקחת ספייס צעירה מהרכב שלך ב5 שנים ש(כנראה)תסבול מפחות ביקורים במוסך.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא נולד עם ידע. ולפני שנתיים הייתי בור מוחלט. היום אם חו"ח ראש המנוע יזדקק שוב לשיפוץ, אני יודע שאבצע את העבודה לבד.

אצל מאור30 הייתי שלוש פעמים בלבד, כאשר אחת מהן כלל לא כתובה כאן. והן: החלפת דיסקים, רפידות, רצועת טיימינג ורצועות אביזרים, רדיאטור חימום שהוחלף למשומש, והחלפת גומיות שסתומים.

את השניים האחרונים היה אפשר לא לבצע. זה באמת היה עניין של רצון ללמוד נטו. את החימום כמעט בכלל לא הפעלתי, ויכלתי להמשיך להוסיף שמן, ולצרוך עוד גלון וחצי בשנה. גם לא נוח לי להסתכל על זה כאילו מאור טיפל לי ברכב, אלא שעשינו זאת ביחד, גם הבאתי איתי כלים כדי שנוכל לעשות דברים במקביל (כמובן שאין להשוות את כמות הכלים שלי לשלו) וזאת בעיקר כי לא הסכים לקבל דבר עבור העזרה. רק עשה טובה כשהסכים לי להזמין אותו לשווארמה בסיום העבודה.

באמת אדם זהב, ובהזדמנות זו נאחל לו מזל טוב להולדת בתו.

החלפת פלאגים, פילטרים (אוויר,שמן,מזגן), חוטי הצתה, סליל הצתה,צינור מים, אטם מכסה שסתומים, ניקוי בית המצערת ועוד.. באמת שכל אדם עם מעט חוש טכני וכמה כלים יכול לעשות. אין שום פעולה כירורגית מסובכת בכך.

ובמקרה הספציפי של פונטו ספייס אני חושב שזאת דוגמא לא טובה, הספייס היא רכב הרבה יותר מורכב ועלות האחזקה שלו תהיה גבוהה יותר משל פונטו רגילה גם אם שתיהן יטופלו באותו המוסך.

גם צריך לקחת בחשבון שעלות אותו הטיפול ברכב ישן מול חדש יותר היא שונה משמעותית מהרבה גורמים וסיבות.

ולדעתי גם אם כל התיקונים היו מבוצעים במוסך, יכול להיות שעדיף היה לקנות רכב ישן בהרבה מקרים. בעיקר מהפרש בעלות הביטוח (אין צורך במקיף) החלקים והטיפולים הזולים, והחוסר בירידת ערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה אנשים אתה מכיר שרוצים לשדרג את הידע הטכני שלהם מ'בור' למישהו שעושה שיפוץ ראש מנוע לבד? למי יש זמן לזה בין כל סידורי היום?

לא מסכים שהספייס תדרוש יישור קו יותר עצבני.

רכב יותר ישן סביר להניח שתוחזק תחזוקת שבר, ע"י אנשים שאין להם כסף לקנות רכב חדש יותר (סטודנטים וכו' שלא ממש אכפת להם מרצועת אביזרים שורקת או חריקת בלמים, לדוגמה) ורצף טיפולים מסודר במוסך זה לא משהו שתפגוש הרבה, ועוד לא התחלתי לדבר על מצב קוסמטי של רכב בן 11 לעומת 16.

הספייס (או למעשה כל רכב קצת יותר חדש וקצת יותר יקר) תהיה מודרנית יותר, בטיחותית יותר, ויותר קל יהיה למצוא רכבים עם רצף טיפולים במקום תחזוקת שבר.

כדאי שאסיים בגילוי נאות: יש לי המון אנטי לרכבים ממש ישנים שמיררו לאנשים סביבי את החיים עם הוצאות בלתי פוסקות על מוסכים, ולאחרונה הניסיון האישי שלי.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נפתח בזה שנגלה שאני בעצמי סטודנט, אבל כזה שלומד הנדסת מכונות, אז אני די קשוב למה שקורה עם הרכב.

כל מי ששואל אותי מאיפה יש לי זמן להתעסק עם האוטו מקבל הסבר שמעטים הם האנשים שכלל אין להם זמן פנוי, פשוט הרוב מעדיפים לראות בו טלוויזיה. אני מנתב את הזמן הפנוי שלי לדברים אחרים, וכך יצא שאני כלל לא יודע איזה ערוצים יש בטלוויזיה או איזה תוכניות משודרות.

יישור הקו הדרוש תלוי בבררנות של הקונה.

דיברתי על העלויות בשוטף. פונטו דור ראשון זה רכב מאוד פשוט. אין משאבות קלאץ', אין הגה חשמלי, המנוע מגיע בגרסת 8 שסתומים בלבד שהוא ממש פשוט במבנה שלו, בפלסטיקה יש פחות קליפסים ויותר ברגים, אין הרבה מערכות שחושבות שהן יותר חכמות מהנהג ונוטות לעשות צרות בזקנתן וכו'.

ובכלל כל המאפיינים שהזכרת תלויים ברכב יותר מאשר במחיר הקניה שלו. יש מכוניות יותר מודרניות עם ציון בטיחות כמו של הפונטו שלי.

אני מודע לכך שמי שנכווה עם רכב ישן לא יקנה שוב רכב ישן. בד"כ אלה אפילו המפרנסים העיקריים של הסוכנויות.

אבל אחרי שקצת חושבים בהיגיון ופורסים את הדברים, רכב ישן זה בכלל לא מפחיד, ובמקרים מסוימים, לאנשים מסוימים, יהיה עדיף מאשר רכב חדיש יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, מה שמתואר בפוסט של מתן, זו בדיוק ההצדקה לקיומו של הפורום הזה. (טוב, נו, חוץ מהגיבוב:D)

מי שלא רוצה ללמוד ולהתמקצע (או לכל הפחות להכיר בעלי מקצוע ישרים והגונים) להתחיל ולהבין משהו בתחום הרכב, מי שלא אוהב לנהוג, ומי שהרכב "רק מפריע לו בשלל עיסוקי היום-יום שלו", מראש לא נמצא כאן בכלל, אלא בפורום סריגה, רקמה, ומקרמה ב"תפוז".

מצד שני, ברור לי לחלוטין שרכב ב-2500 שקל, זו הרפתקאה שממש לא מתאימה לכל אחד.

ואני נזהר מאד מלהמליץ על רכישת רכב כזה לאנשים שאיני בטוח שידעו להתמודד איתו.

ובלי שום קשר- הפוסט של מתן מושקע מאד וראוי למחמאות (חוץ מזה שהקישור הראשון לא מוביל לבניית הרמקולים, אלא לפרויקט של השלט, בדיוק כמו השני).

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ראיתי את מגוון הקשת של רכבים יד2 ישנים וחוויתי אותם על בשרי.

שני הרכבים הראשונים - פיאסטה C שנת 89 שהחזיקה יפה מאוד שנתיים וחצי עם שקט מופטי ואז פתאום התחילה לעשות בעיות צ'וק וקרבורטור שפשוט לא נגמרו - לאחר שהוצאתי בתקופה קצרה מאוד 2500 על תקלות שהיו אמורות להסתיים במברג ומגע יד פשוט מכרתי את הרכב - גם מתוך חוסר ידע וחוסר סבלנות להתעסק בזה או למצוא בעל מקצוע שיתקן כהלכה את החלקים הבעייתיים. הרכב סה"כ נמכר כשהוא נוסע מצויין אבל עם בעיה לכבות מנוע בצורה שקטה.

והרכב השני היה דייהו לאנוס שבמשך חצי שנה עבד כמו שעון וחצי שנה לאחר מכן בעיות בלתי פוסקות במחזירי שמן, קאמשאפט ועד רצועת טיימינג שנקרעה ואובדן ערך הזוי לאותה תקופה שהסתיימו בכך שהסכום שהוצאתי על תיקון הרכב ובתוספת אבדן הערך שלו עלו כמעט כמו רכישת הרכב!

ואז קניתי קורולה 96 שהיתה אצלי למעלה משבע שנים והיא טופלה אך ורק במוסך מורשה ולא ידעתי איתה תקלה אחת.

ואז קניתי רנו מגאן 08 (מגאן 2) והיא טופלה במוסך מורשה - ולא היתה לי איתה תקלה אחת גם כן למעט פיוז שנשרף והוחלף במקום.

וגם האוונסיס הנוכחית שמטופלת אך ורק במוסך מורשה וטפו טפו טפו אף תקלה.

הדברים היחידיים בהם טיפלתי בעצם נמדד אך ורק כבלאי ולא תקלות.

מה שאני למד מכך זה שאם אתה רוצה לעשות משהו טוב - תעשה אותו או בעצמך או אצל מוסך מורשה או מוסך מומחה מומלץ ולא בשום צורה אחרת.

מוסך מורשה הוא אמנם יקר משמעותית מהרבה מוסכים אחרים כולל מוסכים מומחים - אבל לאורך זמן, אם אתה מחזיק רכב לפחות לתקופה של 4-5 שנים - זה משתלם.

ואם אתה עושה בעצמך ואתה יודע מה אתה עושה או שאתה מלווה ע"י מישהו שיודע מה הוא עושה - אתה יודע שעשית טוב, לא חיפפת ולא עבדת על עצמך - רק תדאג לחלקים מקוריים בלבד או תחליפיים אשר ידוע כי הם לא נופלים מהמקורי.

ובשביל מה שהשקעת על עלות רכישת הרכב וכל מה שעבר עליך בשנתיים האלה - זה כלום כסף בשביל רכב סביר ביותר וראוי.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקו תודה על המחמאות.

גם אתה ראוי לשבחים על כך שעזרת לי בזמנו עם התקנת מערכת שלטי הנוחות.

אגב אם תרצה סמל לשלט של הרכב של אשתך, רק תבחר, השליחה בדואר על חשבוני (מצורפת תמונה), כולם בגודל 14 מ"מ.

תם זמן עריכת ההודעה המקורית, להלן הלינק לבנית הרמקולים בדלתות: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?454823

MadCat_LE אני פחות אהבתי, לקח לי הרבה זמן לעלות על הבעיה בסיוע של דוד מפורום פיאט.

תודה יוסי, יש כבר פרוייקט חדש בקנה.

סמלים.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד!! פוסט יפה. אני אגיד רק שזה נשמע מפחיד לתקן דברים מורכבים לבד. אני מניח שקודם כל, צריך כלים לדברים הללו. דבר שני, אחריות. אם אתה דופק משהו אז אתה יכול לשלם על זה כפליים. אבל על היוזמה והכל, שווה ממש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, נהניתי מאוד לקרוא והיה מעניין לא מעט (כולל הפרוייקטים שביצעת)

אהבתי מאוד שתיעדת כל הוצאה והוצאה.

שאלה אלייך, מתי אתה שוקל לעבור לרכב ישן אחר? (מניח שקצת פחות ישן מהנוכחי)

מחכה שתגיע למצב שתדרש לעשות טסט פעמיים בשנה?

Seat Mii 3Doors

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכום מעולה!

הזכרת לי את ההודעה הראשונה שלי בפורום שבה התלוננתי על פונטו שנת 97 שמחוג חום המנוע שלה סירב להישאר במקום.

היה לך מזל שקנית את הרכב מבן אדם הגון שלקח אחריות והשתתף בתיקון של הראש מנוע. אנחנו קנינו את הנבלה הקטנה ב3000 ש"ח ממשפחה שהייתה מאוד נחמדה, אבל כשהם קיבלו טלפון כמה שעות אחרי העברת בעלות לגבי ההתחממות, התשובה הייתה: "אה, כן, מתחמם ואז מתקרר בחזרה" כמובן שלא היה עם מי לדבר על השתתפות.

לגבי הביטוח, אני זוכרת שכשהעברנו את הפוליסה מפונטו דור ראשון לספייס 2001, הביטוח השתנה לנהג עד 24 ועדיין קיבלנו החזר של 40 ש"ח כי הספייס בטיחותית יותר. (שתיהן היו עם ABS ו2 כריות אוויר), סכום מדוייק אני כבר לא ממש זוכרת.

אני לא חושבת שזה נכון להגיד שתמיד עדיף לקנות ספייס 2003 במקום פונטו 98, כי שני הרכבים ישנים והכל תלוי באיך תוחזקו.

עריכה אחרונה על ידי Murzilka

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3112 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...