Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם צריכת הדלק של הפאביה החדשה שלי גבוהה? [כ״ע]

edemal
שימו לב! השרשור הזה בן 4486 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חבר׳ה מה שלומכם?

אז ככה, הפאביה שלי (1400 68 כ״ס) לאחר 375 ק״מ נאלצה לשתות בחזרה 36 ליטרים, עד לפול שלה.

מדובר ברכב ידני, נסיעה שהיא משולבת, אין עומס של משקל לאוטו( רק אני) ותא המטען ריק. לא נוסע עם מזגן. הנסיעה העירונית שלי מאופיינת ביציאה מהישוב שלי ( ראשון שני ברקס וכו למשך 5 דקות) ובתוך עפולה למשך דקות ספורות, וכל השאר נסיעה פתוחה.

המחשב ברכב מראה לי שהאוטו צורך 9 ליטר ל100 קילומטר ולאחר התדלוק התברר כנכון.

השאלה אם כך אמור להיות? או שהמנוע שלי גומע ביתר על מידה?

אשמח לתשובות ותודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב כנראה כבד ביחס לנתוני המנוע, אם כן הרכב הגרמני היה ידוע בתור רכב בעל שתית דלק ממוצעת עד להופעת מנו הtdi שלהם ומנוע 1.2 tsi, לדעתי מנוע 1.4 ידני אמור לשתות הרבה פחות.

אבל כאשר משכללים את כל הנתונים של הרכב 1: 11 נשמע הגיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו צריכת דלק שמתאימה בעיקר לנסיעות עירוניות ותנועה צפופה.

כמה ק"מ אתה נוסע בתוך העיר וכמה מחוץ לעיר?

יש לי רכב עם נתונים דומים מבחינת מנוע-גיר-משקל, אני תמיד בודק צריכת דלק ו-36 ליטר דלק (פלוס מינוס) יכנסו למיכל בד"כ אחרי 500-600 ק"מ בממוצע, תלוי באופי הנהיגה.

יכול להיות שהרכב שלך זקוק ל"רענון" כלשהו או שאתה צריך לשנות את סגנון הנהיגה שלך.

אולי תנסה לעשות 2-3 תדלוקים בתחנה שונה וחזור לדווח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו צריכת דלק שמתאימה בעיקר לנסיעות עירוניות ותנועה צפופה.

כמה ק"מ אתה נוסע בתוך העיר וכמה מחוץ לעיר?

יש לי רכב עם נתונים דומים מבחינת מנוע-גיר-משקל, אני תמיד בודק צריכת דלק ו-36 ליטר דלק (פלוס מינוס) יכנסו למיכל בד"כ אחרי 500-600 ק"מ בממוצע, תלוי באופי הנהיגה.

יכול להיות שהרכב שלך זקוק ל"רענון" כלשהו או שאתה צריך לשנות את סגנון הנהיגה שלך.

אולי תנסה לעשות 2-3 תדלוקים בתחנה שונה וחזור לדווח.

מחוץ לעיר אני נוסע כ12X2(הלוך חזור) כלומר 24 ק"מ חוץ, ובעיר בערך 8. דהיינו 32 ק"מ לנסיעה אופיינית רגילה שלי מהעבודה ובחזרה.

יש לציין שאני נוהג מאוד בקלות, לא לוחץ, מעביר הילוך ותמיד מסתכל על המסך שמורה על כמות ליטרים\ קילומטרים. כדי ללמוד על האופי של הצריכה.

נ.ב-

ברשיון הרכב רשום שהמשקל של הרכב 1600 ק"ג. זה נכון? זה שוקל כמו מוסטנג 76'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה נוהג בצורה שפויה אז לפי תנאי הנסיעה שלך (שאני מניח שהם מישוריים אם אתה גר באזור עפולה) צריכת הדלק לא תקינה לדעתי. רכב ששוקל טון עם מנוע 1.4 וגיר ידני אמר לשתות בסביבות ה-1/14.

1600 קילו זה משקל כולל מותר (כלומר משקל מקסימלי מותר שכולל את משקל הרכב ומשקל הנוסעים וציודם).

מה לגבי הג'אנטים? רואים בסימלון שהם לא מקוריים, האם הגדלת את המידה? אם כן זה יכול לייצר יותר התנגדות ומפה צריכת דלק מוגברת.

נסה בתור צעד ראשוני להחליף תחנת דלק, לאחת שאתה יודע שהיא מוכרת ויש בה תחלופה גבוהה.

גם בדוק לחץ אוויר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן הג'אנטים הם לא מקורים אבל מידתם נשארה 14' לפי הרישיון, לגבי התחנת דלק. אני מתדלק ב"תפוז" אולי התחנה הכי מסחרית בעפולה, לא שמעתי שיש איתה בעיה כלשהיא אבל אקשיב לעצתך ואנסה בתחנה אחרת. לגבי הלחץ אוויר- הינו תקין.

יש מצב שפעולת טרמוסטט לא תקינה עלולה להשפיע? כי כמו שציינתי פה לפני מספר שבועות הטרמוסטט שלי אינו תקין\ מצב פתוח. לכן שאני נוסע בקור, חום הרכב צונח למטה.

אילו עוד אפשרויות אתה חושב שעליי לבדוק? תודה רבה לך!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצב שפעולת טרמוסטט לא תקינה עלולה להשפיע? כי כמו שציינתי פה לפני מספר שבועות הטרמוסטט שלי אינו תקין\ מצב פתוח. לכן שאני נוסע בקור, חום הרכב צונח למטה.

גם כשאתה נוסע בחום, טמפרטורת המנוע לא תקינה.

כדי שהמנוע יעבוד בצורה תקינה, יש לו טמפ' עבודה מבוקרת, הבקר הוא אדון טרמוסטט.

אחת ההשלכות של חוסר בטרמוסטט ו\או טרמוסטט לא תקין הן צריכת דלק גבוהה מעט + זיהום אויר מוגבר.

אם אתה מעוניין לתקן את הטרמוסטט, תבדוק קודם לכן את מערכת הקירור ברכב, כפי שכתבתי כאן בהודעה 17: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=3215466#post3215466

אם תטפל קבוע אצל אותו מוסכניק, יגיע השלב שהוא יפסיק לעבוד עליך וסתם יהיה יקרן...
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אז אחרי שיחה עם המוסך ( חוסאם חוסאם עפולה- מוסך מורשה) התברר לי כי תיקון של התרמוסטט יעלה לי אחרי עבודה ומע"מ 250 שקלים. הכדאי? למרות כששאלתי את מנהל המוסך האם זה באמת פוגע בצריכת דלק שלי, הוא השיב:" הפאביה שלך אמורה לצרוך 1:11 בחוץ ו1:9 בעיר. בעוד שאני יודע שפאביה צורכת 1:14 אז עכשיו אני כבר מבולבל לגמרי.. אשמח לתשובה חברים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שבאמת תצרוכת דלק גבוהה קצת, אצלי בפאביה החדשה הצריכה נע בין 16 ל20 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת.

קשה לי להאמין שאפשר להגיע עם הרכב לצריכה של 1:20 משולב. אולי מדובר ב1:20 בבינעירוני בלבד, למרות על זה קשה לשמור לאורך זמן.

הצריכה המשולבת הכי טובה שהגעתי אליה היתה 17:1 בנהיגה כמו סבתא בצורה הכי חסכונית שאפשר לפי הספר.

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אז אחרי שיחה עם המוסך ( חוסאם חוסאם עפולה- מוסך מורשה) התברר לי כי תיקון של התרמוסטט יעלה לי אחרי עבודה ומע"מ 250 שקלים. הכדאי? למרות כששאלתי את מנהל המוסך האם זה באמת פוגע בצריכת דלק שלי, הוא השיב:" הפאביה שלך אמורה לצרוך 1:11 בחוץ ו1:9 בעיר. בעוד שאני יודע שפאביה צורכת 1:14 אז עכשיו אני כבר מבולבל לגמרי.. אשמח לתשובה חברים

1/11 עושה רכב משפחתית אוטומט,לכן זה לא ניראה לי הגיוני,בKML מצוין שזה יותר ב אזור 13.5 למשולב שזה יותר הגיוני,תקן את התרמוסטט וחזור לדווח.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4486 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...