Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[פיג'ו 407] השהייה בהידלקות אורות בלימה

ד.מירון
שימו לב! השרשור הזה בן 5902 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב לכולם,

פונה אליכם אחר שעברתי על התכתבות המשתמשים המועטים ברכב זה בפורום ושאלתי לא מהווה חזרה על מה שכבר טופל.

הרי זה כך: שמתי לב כי במקרה אחד מתוך עשר בערך, יש השהייה של שניה מרגע לחיצה על דוושת הבלם ועד להידלקות

אורות הבלם כולל אלו המצויים בחלקה העליון של השמשה האחורית (ניסיתי זאת בלילה כך שראיתי בדיוק אם נדלקים אם לאו).

הבלמים, הם, עובדים מצויין, ומייד.

הידלקות או אי הידלקות משפיעים על אותו קליק המבשר על פתיחה/נעילה של מוט הגיר האוטומטי כאשר מניעים את הרכב.

וגם: איחור בהידלקות משפיע אולי על הידלקות נורת אזהרת ESP , ואזהרה זו לא שבה אם מכבים את המנוע ומוציאים את

המפתח מהסוויץ'.

מבקש לשאול אתכם האם אורות הבלם נדלקים/נכבים כפונקציה של מכניקה אשר מצויה באזור דוושת הבלם או שמא זהו הליך

ממוחשב, אשר ידרוש העלאה לסקנר וכו' וכו'.

נ.ב. פעם או פעמיים היה חיווי של נורה שרופה, חיווי שנעלם באותה שניה בה בא.

אוטו מוזר....

בתודה ושלכם,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך שטיחון שקרוב לדוושה, תבדוק שהוא לא לוחץ על היוניט במקרה.

כל הנאמר בפורום הינו בגדר הסבר תיאורטי בלבד! (סעיף 14 לחוק יסוד קארספורום/יישום וביצוע פעולות).

וכן. ציון גולן הוא מ-ל-ך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעייה שלך מוכרת לי מהקליאו. מדובר על סוויצ' אורות בלימה. תתפלא אבל יש לא מעט חיישנים/ריליים/סוויצ'ים משותפים. מה שיותר אירוני הוא שעל מפוח המזגן שלי יש סמל של אאודי-פולקסוואגן לדוגמא.:roll:

הסוויצ' נמצא מאחורי דוושת הבלם. כאשר דוושת הבלם במצב ניטראלי (לא לחוצה) הסוויצ' נמצא במעגל פתוח.

ברגע שאתה לוחץ על דוושת הבלם אתה סוגר מעגל חשמלי שגורם להידלקות אורות בלימה.

בסוויצ' יש פין שיוצא ממנו ונוגע בדוושת הבלם. ברגע שהדוושה נלחצת, הלחץ על הפין הנ"ל נפסק והאורות נדלקים.

אם תרשום לי דגם מנוע, אוכל להראות לך איך נראה הפין הנ"ל ואיך לכוונו.

ליאור

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערת ההנהלה:

אין צורך לצטט את התגובה האחרונה, זו שמייד אתה מגיב לה, כמו במקרה זה, תגובתך לתגובתו של "ליאור".

ציטוט נמחק.

ההנהלה

תודה ליאור.

407 שנת 2005, 2000 סמ"ק, דגם מנוע RFN.

האם הנ"ל מידע שמספקך?

שלך,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחליף את המתג ובא לציון גואל.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי, אחרי בדיקה לא הצלחתי למצוא תמונה או דגם ספציפי של הסוויצ' שאתה צריך.

גש למוסך, סוויצ' כזה לא אמור להיות יקר. בכל מקרה, כדאי לתקן כי כנראה גם בפקקים בנסיעה איטית, האורות לא תמיד נדלקים ישר עם לחיצה על הדוושת בלם ואז זה כבר בעייה בטיחותית.

ליאור

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי נשמע כמצריך בדיקה של מתג אור בלם.

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודה אני לכולם. מתנצל על ה-quoting המיותר, מצוי אני במספר פורומים מקצועיים זרים בהם קיימת חובה

לצטט את מקור ההתייחסות ועל כן ההרגל. אקפיד בנושא.

אשר על כן, אפנה למוסך. אזי אפטר כנראה גם מאזהרת ה-esp המנג'סת והצפצוף הרגעי של נורה שרופה שלא מצאתיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי פעם בעיה דומה עם לחצן בפיאט אונו. ראיתי בלילה (כשהרכב עמד לאחר שהוחנה ברוורס ליד קיר) שאור הברקס נדלק לאחר שנייה או שתיים.

היה חשוך והייתי חייב לנסוע בהקדם, אז פירקתי את הלחצן מהרכב והתזתי עליו מעט ספריי WD-40.

הבעיה נפתרה מיידית ולא חזרה יותר.

אני בהחלט לא ממליץ לחפף בנושא בטיחותי כזה, אבל אם מדובר רק במעט לכלוך חיצוני שמפריע. אולי ניקוי יעזור עד החלפת הלחצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור להתיז חומרים אלו על הסוויצ' והחוטים ליד. אין מדובר בלכלוך אלא בקפיץ בפין שסיים את חייו כנראה.

הידלקות ה-ESP קשורה לסוויצ' הזה. אם הבעייה תחמיר, יש סיכוי שגם ה-ABS ידלק ויחדל לפעול ולכן כדאי לא להזניח.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשים לב שכתבתי שקודם פירקתי את הלחצן מהרכב ושאני ממליץ על זה כפתרון זמני בלבד עד להגעה למוסך.

...אז פירקתי את הלחצן מהרכב והתזתי עליו מעט ספריי WD-40.

הבעיה נפתרה מיידית ולא חזרה יותר.

אני בהחלט לא ממליץ לחפף בנושא בטיחותי כזה, אבל אם מדובר רק במעט לכלוך חיצוני שמפריע. אולי ניקוי יעזור עד החלפת הלחצן

אגב,

אסור לרסס חומרים כאלה ליד דוושת הבלם בכלל, שמא במקרה של צורך בבלימה חלילה תחליק הרגל מהדוושה. היית צריך לציין את זה בראש ובראשונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בשביל מה לרשום המלצה לרסס ב-WD40 מלכתחילה ? במכוניות ישנות, פיתרונות לתקלות היו קלים בהרבה. מה שעבד ועזר אז, ברכב מודרני יכול להרוס.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5902 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...