Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ממיר קטליטי וחיישן חמצן עליון הלך? סיטרואן C5 2002

דרור א
שימו לב! השרשור הזה בן 5897 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אתמול לאחר תידלוק הרכב נידלקה לי נורת ה SERVISE והודעת שגיאה Antipollution Fault .

היום ניכנסתי למוסך סיטרואן פיזו בנתניה ונאמר לי כי הלך הממיר הקטליתי ו החשיין העליון.

עלות התיקון , כולל עבודה (ממיר משופץ/חלופי וחיישן חלפוי) כ 5000 שקל.

משיטות ברשת ובדיקת הנושא ניראה כי זו בעיה די נפוצה בסיטרואן .

האים ניתן לבצע משהוא כנגד דבר זה ? האים הבעיה היא מוחלטת ? האים ניתן לתקן בעיה זו שלא במוסך פיזו סיטוראן (אשמח לקבל המלצה למוסך שכזה בנתניה).

תודה מראש על כל מידע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרי אבל חשוד.

ממיר חלופי לא צריך לעלות כל הרבה, וחוץ מזה מוזר ששניהם מתקלקלים בו זמנית (למרות שאפשרי שהחיישן התקלקל, וגרם לפגיעה בממיר).

מה זאת אומרת "לאחר תדלוק"? מיד ביציאה מהתחנה ? איזה תחנה ?

וחוץ מזה, איזה מנוע (דיזל, בנזין), ואיזה נפח ? האם מורגש שינוי בתגובות המנוע, מלבד נורת האזהרה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך גם לבצע ע"י מחשב/סורק אבחון קריאת כל נתוני מע' נהול המנוע כדי לוודא שאין גורם כלשהוא להעשרת דלק גבוהה מדי הפוגעת הן בחיישן החמצן והן בממיר הקטליטי וזאת כדי לוודא שלא יתקלקו שוב החלקים החדשים לאחר החלפתם.

מקומות טובים כאלו מוכרים לי בפ"ת ובת"א.

דרך אגב, אצל איזה מ 2 מוסכי פז'ו וסיטרואן בנתניה היית?.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה נקודות להתיחסות .

א. מדובר בסיטוראן C5 שנת 2002, מנוע בנזין בנפח 2000 סמ"ק

ב. הנורה של ה SERVISE נידלקה לאחר כ 3 דקות נסיעה לערך מתידלוק בתחנת סונול מצפון לדרום מול רמת אביב בתל אביב (הרכב של אישתי , היא היתה בדרך מנתניה לעבודה בתל אביב).

ג. תוצאות הבדיקה על זה שהלך הממיר והחישן העליון נמסרו לי לאחר בדיקה במחשב במוסך פיזו סיטרואן בנתניה מוסך אמפאר בפנקס 9 באיזור התעשיה הישן בנתניה.

ד. אומנם נסעתי רק נסיעה עירונית מהביית למוסך בבוקר , וקשה לי להגיד , אבל לא ניראה לי שיש איזה שהוא שינוי בתגובת המנוע.

ה. לפי מיטב ידעתי המוסך השני בנתניה , כבר לא מוסך מורשה של פזיו סיטרואן , לפחות לא לפי אתר הביית של לובינסקי.

תודה על כל מידע אפשרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי לך (כספית) לגשת אל מוסך פרטי המתמחה במכוניות צרפתיות "מוסך שאפט" שבסמטה מדרך מנחם בגין 62 ת"א,

טל' 03-5379999 ובקש את ניצן, שהנו גם חבר בפורום זה, או את שותפו דודי.

בפורום "אוף טופיק" תוכל לקרוא המלצות עליהם.

בהצלחה ובברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על כל העיצות.

מבטיח לעדכן מחר איך התקדם העניין (כרגע אמרתי STOP לתיקון ב 5000 שקל במוסך פיזו סיטרואן בנתניה).

לילה טוב לכולם.......

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי דרור

תנסה לפתוח את מיכל הדלק ולסגור אותו.

אם זה לא עובד, תמתין לתדלוק הבא.

התופעה קרתה לי פעמיים ותמיד נעלמה בתדלוק הבא.

אריאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה לכך שמוסכים נוטים לומר ללקוח שגם החיישן העליון דורש החלפה היא בגלל שבמכוניות אלו החיישן העליון יושב על סעפת הפליטה - והמשמעות של זה היא שעם הזמן והטמפרטורה האדירה ששוררת על סעפת הפליטה, החיישן הישן לא יוצא שלם מהסעפת פליטה וכל ההברגה שלו נגזרת בזמן פירוק (אם בכלל מצליחים לפרק אותו בצורה נורמלית).

במקרה זה, ככל הנראה, המוסך הקדים תרופה למכה ואמר ללקוח את כל מה שצריך להחליף עם מינימום אפשרויות ל"הפתעות" אחר כך.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פטנט לפירוק החיישן.

השבוע יצא לי לפרק בהצלחה חיישן קידמי של מזדה 2002 לאחר שאף מוסך לא הצליח לפרקו וחלקם לא רצו להתעסק עם הפתיחה בכדי לא לגרום נזק לממיר.

חלקם ניסו בעזרת WD40 וגם חימום בעזרת ברנר.

הפיתרון שלי מאוד פשוט.

הוצאתי מהמקרר קוביות קרח שפכתי עליהם מים ואת המים הקפואים שפכתי על החיישן פלא ופלא תוך דקה החיישן יצא ממקומו.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים.

מבקש לעדכן אותכם בהמשך הסאגה של הממיר הקטליטי "שהלך" (הגרשיים לא במקרה).

אז כעצת חברי הפרום הוצאתי את הרכב ממוסך פיזו סיטרואן המורשה בנתניה , שילמתי 250 שקל על הבדיקה וסמתי פעמי למוסך שאפט לאחר שיחה עם ניצן.

כבר בשיחת הטלפון ניתגלה ניצן כבחור מבין עניין עם יחס ושרות מדהימים , אמר תניע תיסע תבוא ניבדוק במקום.

הגעתי אל המוסך (שהתברר שהוא במרחק של 500 מטר ממקום עבודה של אישתי , עוד יתרון עצום) והתקבלתי בברכה על ידי ניצן ודודי.

לקחו את הרכב בדקו במחשב ולאחר חצי שעה אמרו שלהערכתם הבעיה היא בכלל לא בממיר אלה באחד החיישנים האחרים (טמפרטורת המנוע) עלות של 500 שקל לערך.

חזרתי למקום עבודתי (ברמת גן) ולקראת סיום יום העבודה הרמתי טלפון לראות מה קורה עם הרכב . דודי אמר לי שלאחר בדיקה נוספת ואיפוס התקלות במחשב אין שום בעיה כרגע ברכב ושהכול ניראה תקין (גם הודעת השגיאה על חום המנוע לא מופיע יותר).

שאלתי על עלות התיקון , בדיקה ? ניצן חטף הטלפון ואמר 0 שקלים !

כן שמעתם נכון , 0 שקלים ,קח את האוטו סע איתו וניראה בעוד שבוע.

אני אישית לא האמנתי למשמע אוזני, מקצועיות , שרות ומחיר שכזה לא נתקלתי מעולם .

עוד כמה אנשים כמו הצוות של שאפט והמדינה שלנו היתה ניראת אחרת, אחרת לגמרי.

מאז היציאה מהמוסך אישתי נסעה מתל אביב לנתניה והבוקר מנתניה לרעננה ובחזרה ללא כול נורת התראה שנידלקה חזרה או הרגשה כזו או אחרת באיכות הנסיעה של הרכב.

אותי הם קנו כלקוח נאמן לרכב הפרטי שלי ובכלל.

כן ירבו.

שבת שלום, דרור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5897 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...