Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Starlet Vs. Hilux. אפוקוליפסה עכשיו

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 6291 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יכול להיות שזו אחת השאלות המוזרות ביותר שנשאלו אי פעם בפורום זה, אך בכל זאת הייתי שמח לשמוע דעות לגבי הסוגייה שאני עומד בה.

מאחר ואני פריק של טויוטה (ולא נראה שאי פעם יהיה לי רכב אחר) עומדת בפני אפשרות להחלפת הסטארלט שלי בטנדר טויוטה היילקס 2X4 מודל 95'. הרכב יד ראשונה ועבר כמעט 300K ק"מ (90%+ מהם בינעירוניים). מטופל בזמן אצל מכונאי שאני מכיר וכמעט שלא שימש לסחיבת מסעות. רכב בובה.

אני יודע שלרובכם זה נשמע תמוהה ולא הגיוני, אבל יש לי כמה סיבות טובות:

1. אמינות מופתית. (ובטח שאם אני אטפל בו הוא יקבל את כל הפינוקים האפשריים).

2. הרבה יותר גדול ומרווח מהסטארלט.

3. אני אוהב רכבים גדולים.

4. אין בעיית חלפים.

למה לא:

1. ביטוח יקר הרבה יותר.

2. טסט יקר יותר.

3. צריכת דלק (מישהו יודע כמה?)

4. הרבה יותר גדול.

5. ירידה בשנתון (סטארלט 97', זה 95').

למרות שהמהלך נראה בלתי הגיוני בעליל - אני ממש רוצה אותו.

ביצועים הם לא בראש מעייני, אבל מצד שני אני לא רוצה להשתרך על 60 בקסטל.

האם מישהו יכול לתת חיזוקים נוספים על ההיילקס מלבד האמינות?

תודה,

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה כבר הולך על היילקס, שתי אפשרויות שעדיפות:

1. אם תתעקש על שנת 95, חפש דגם TOP, שבו הכל חשמלי מלבד המראות, הרבה יותר אנושי לחיות ברכב הזה.

2. עדיף, אבל ממש עדיף, ללכת על שנת 98, שם כבר מדובר על משהו אחר לגמרי מבחינת תא נוסעים, וגם בטיחות, יש ABS, יש 2 כריות אוויר בכל הדגמים, ובכלל תא הנוסעים נראה הרבה יותר טוב.

מעבר לזה, הדגם הנמוך של ההילקס לא כל כך עצלן כמו ה4X4, ואני לא בטוח שהוא ישאר הרבה מאחורי הסטארלט שלך, אה, הוא לא כזה מרווח מאחורה, וגם לא יהיה לך יותר מידי מקום למערכת, רק מה שתצליח להכניס מאחורי המושב האחורי ומתחת לכסאות, אבל אישית, אין התלבטות בכלל, לך על זה.

(היה לי שנה שלמה היילקס כזאת, ועוד אי אלו שנים 4X4).

לגבי צריכת דלק, לא מדדתי, הרכב היה מהעבודה.

הדבר הכי קרוב שלמדידה שאני אוכל להגיד לך הוא שתדלקתי ברמת הגולן ונסעתי עד אילת 3/4 מיכל. אם זה יעזור לך. כ450 קילומטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על ההיילקס הספציפית שמוצעת לי. אני לא מחפש הרפתקאות עם 4X4 בשלב זה של החיים.

כל רכב יהיה יותר מרווח מהסטארלט (בטח כש 1.90 יושב במושב הקדמי). אני לא מחפש אחיזת כביש פנומנלית ואין לי בעיות גב.

לגבי המערכת, מי אמר שסאב צריך להיות מאחורה? :wink:

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כן, הרכב אמור להיות דיי חסכוני, לא עגלה במיוחד אם הוא עדיין תקין, הדוושה שם לא בינארית אם זה מדאיג אותך.

הוא יחסית מרווח מקדימה, אבל מאחורה זוועה.

איפה אפשר להרכיב שם סאב?

אגב, קראתי את השרשור שלך לגבי הבידוד, אל תצפה לשקט בתא הנוסעים, זה לא יקרה.

**** - עריכה - ***

לגבי ההודעה למטה, אני לא מכיר הרבה היילקסים שלא מעשנים, אין לך מה לדאוג, ההיילקס שהיתה שלי עישנה ב220K, והיום היא כבר מעל 400K קילומטר ועדיין מעשנת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר היחיד שמטריד אותי זה שהוא קצת מעשן (שחור). לא יודע אם רק במאמץ או גם בסרק, אבל יהיה לי כסף ליישור קו.

סאב אפשר למקם בכמעט כל מקום ברכב. צריך קצת יצירתיות, ידיים וראש טובים.

עריכה: לא מחפש שקט. מערכת זה חלום אחד ורכב זה חלום אחר. מצד שני יש פתרונות בידוד וגם היילקס ישן יכול להיות הרבה יותר שקט ממה שחושבים.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לנסוע רבות על ההילקס. בצד המינוס עומד מנוע חלש ורופס (את התאוצה שלו ניתן למדוד עם לוח שנה), רמת נוחות של JD, איבזור מקביל לסיטרואן ויזה, רמת הרעש (רוחות,מנוע) שמומלץ לא ליבדוק אותה בדציבלדים (אלא במדד גבוה יותר). אין מבחני ריסוק שאני מכיר על הרכב הזה אבל אביזרי הבטיחות שלו מסתכמים בחגורות בטיחות (שאפילו לא מתכוננות) וכמובן שעל הנאה מנהיגה/אחיזת כביש אין טעם להרחיב.

אבל רגע... מדובר על טויטה! יש את הסמל T מקדימה. אז בעצם כל החיסרונות לא ממש משמעותים הרי בכל זאת, טויטה.

הדלתא חוזרת! (לא הרומנית, האמיתית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח טיעונים נגד:

• אינו נבחן במבחני ריסוק כיוון שנחשב בארה"ב למשאית (אמיתי, לא צחוק).
  • מתלים פרימיטיביים מאחור (קפיצי עלה), מצויינים לסחיבת משאות כבדים, אך במחיר אחיזה עלובה וסיכוי סביר להיגוי יתר במהירויות נמוכות יחסית.
  • (הרבה) פחות נוח כשאין מטען בארגז.
  • חניה בעיר - תיאורטית.
  • מרחב במושב האחורי - פחות מהסטארלט, ככל שזה נשמע בלתי אפשרי.
  • אשר לאמינות - אחרי מה שעשו לו בטופ-גיר, אין ספק. אמין יותר מהאפיפיור. :-)

לסיכום, טנדר הוא כלי רכב עם אינספור פשרות, לטובת יכולת הובלת משאות. אם אינך זקוק ליכולת, חבל על הפשרות.

אם אתה כל כך חם על טויוטה, חפש לך סליקה משומשת.

מאחל לך שיום אחד תקרע נילונים מקורולה חדשה. :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר, רד מזה :shock:

העניין שהכי מפריע לי ב-Hilux זה נוחות נסיעה גרועה, על הגב שלך חשבת? :roll:

וכן - הרעש בלתי נסבל!

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר, הכל בסדר בבית ? אתה לוקח סדיר את התרופות ? :twisted:

בעניין הרעיון ההזוי שהצעת - רד מזה מייד.

ההילקס הוא אומנם כלי עבודה מאוד מאוד מאוד אמין, אבל לצד זה יש לו ה-ר-ב-ה חסרונות **גם** עבור מי שמחפש שינוע בסיסי.

ההילקס מאוד לא נוח, איטי להחריד, רועש מאוד ורמת הויברציות המועברות לתא הנוסעים פשוט רחוקות מאלו המקובלות ברכבים פרטיים נורמליים.

אומנם אתה גרופי של טויוטה, אבל יש גבול להתעללות (כאירוניה למקרה שלך, ראית אותי אי פעם משתעשע ברעיון של לקנות ג'אסטי ? :silly: )

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר חצי שעה אני מחפש את התמונה של ההיילקס שהבעלים שלו כתב עליו כמה שהוא שונא את הרכב (אולי זה לא היה היילקס).

בכל מקרה, גם אני מצטרף למקהלת המזהירים - אם אתה לא חייב לקנות טנדר לצרכי עבודה או טיולים, אל תקנה טנדר.

זו ירידה משמעותית באיכות החיים. קח טנדר כזה לנסיעת מבחן ליום סידורים בעיר ותקלל את הגודל שלו. קח אותו לנסיעה ארוכה מחוץ לעיר ותתחיל להתעניין במושבים של אספיר.

ובכלל, זה שהטנדר מתוצרת טויוטה זה שיקול לקנות אותו? רק בגלל המותג?

אז מזל שטויוטה לא מייצרת אוניות מטען כמו סובארו (פוג'י)! :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכל הטענות שהועלו נגד הטנדר הזה היחידה שלא נכונה היא שהוא לא אמין.

התמונה הזאת אולי מצחיקה אבל לא משקפת את המציאות.

סתם בשביל פרופורציה הטויוטה היילקס נסחרת היום מעל למחירון עם נתוני זוועה של 300K+ ויד 5

אגב, רכב מאוד מאוד גניב.

Jealousy is misery, suffering is grief

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסוגל להבין למה הוא פתח את השרשור הזה כמו גנב בלילה.

אחרי כמה סיבובים על היילקס צבאית (אך שמורה למדי), פשוט תשכח מזה. חוויה נוראית.

מה שכן, אם אתה בעסקי השיפוצים הכללים, או לחילופין מגדל כבשים אוסטרלי, לך על זה.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6291 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...