Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיטוע וצילצולים רק בזמן תנועה,פיאט אונו 1.4.

davidmzr
שימו לב! השרשור הזה בן 6314 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כאמור פיאט אונו מודל 94 נפח 1.4.

בזמן תאוצה יש קיטוע וצילצולים לסרוגין.לפני שבוע פירקתי את בית המצערת קומפלט,יחד עם חיישן מצערת,מנוע צעדים, והווסט. נסעתי ליפו אצל אלי את אלי,מכון עליו המליצו לי ידידי רפי לין וצביקה קרבורטור.לאחר שבדק את החלקים אמר לי שחיישן המצערת והמזרק לא תקינים.קניתי ממנו בית מצערת משומשת שעליה היו מורכבים החלקים.הקירטועים והצילצולים לא הפסיקו אולם היה שיפור מה בסחיבה.היום חזרתי אליו עם האוטו , בדק במשך 3 שעות חיבר למחשב עשה מס' סיבובים ולא עלה על התקלה.בויכוח הטכני שהיה ביננו,אמר שנראה לו שרצועת הטיימינג קפצה שן.שללתי כל אפשרות כזאת מפני שהאוטו מניע ונוסע "פגז" המנוע עובד עגול, והבעיה רק בתנועת האוטו.הבעיה היא בקיטוע וצילצולים לסרוגין,רק בזמן נסיעה קדימה או אחורה.כאשר אני נותן גז בעמידה

אין שום בעיה.

הצעות יתקבלו בברכה.

דוד.

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כמה שזכור לי, יש מערכת דיג'יפלקס לרכב הזה.

ניתן לאחר את הצתה ע"י קיצור פין מסויים להארקה. יתכן ופעולה זו תביא מזור לבעיית הצילצולים.

רפי לין יוכל לעזור בהכוונה, איזה פין ביחידת הדיג'יפלקס צריך לקצר.

בנוסף בדוק פעולת מזרק, חיישן חמצן וחיישן טמפ' שיתכן וגורמים לבעיית תערובת ענייה - ולצילצולים.

לגבי התזמון - בדיקה של העניין לוקחת שתי דקות ולא הייתי פוסח אליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחשב ההצתה "דיג'יפלקס" נמצא מאחורי המצבר.

ראשית בדוק ע"י אוהמטר את מצב הארקתו וזאת בין כבל מינוס המצבר לבין גוף המתכת עם הצלעות קרור של המחשב ותוצאה טובה הנה עד כ 2 אוהם. אם ההתנגדות גבוהה בהרבה אז יש תקלת הארקה שעלולה לגרום לבעיה.

אם הארקת המחשב הצתה תקינה, אז אתה יכול לבצע אחור הצתה ע"י חבור חוט אל פין מס' 1 שריק כעת ואת קצה החוט לחבר להארקה קבועה.

נא עדכן בתוצאות. בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התעוררתי הדבר מדיר שינה מעיני,מה אגיד לאישה שהאוטו שלה ?.

דניאל ורפי,אלי את אלי דוש החליף את הדיג'יפלקס בחלק משומש(כנראה שתקין)כדי לנסות, והדבר לא עזר,החזיר את שלי, והציע לי לנסוע בלי צינור הווקום המתחבר אליו.כמובן שלא הסכמתי לצורת תיקון זאת.

הוא צבט עם פלייר פטנט את צינור העודפים שחוזר לטנק הדלק כדי להגביר את לחץ הדלק,ואמר לי "תעשה סיבוב ונראה".לא הסכמתי בטענה שעלול להגרם נזק למשאבת הדלק בגלל עומס יתר,כאשר היא תעבוד למעשה ללא

הווסט.(לדעתי לחיצת צינור העודפים, מבטלת את פעולת הווסט).לא עזר שאמרתי לו שלחץ הדלק תקין. בדקתי אותו עם שעון לפני שבוע כאשר הרכבתי את בית המצערת שקניתי ממנו.הלחץ עומד על 1 באר כפי שמופיע בתוכנה שיש לי.אחכה שיאיר היום ואבצע את מה שכתבו רפי ודניאל.

כמו כן עולה לי בראש שאולי יש חיישן נקישות ,והוא גורם לבעיה.

עידכון בהמשך.

בברכה דוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף בדוק ...חיישן חמצן ...

חיישן חמצן אכן יכול לגרום לקיטועים בנסיעה, את התופעה אני מכיר מנסיון עם רכבי פונטו דור ראשון.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד משמעית, בפיאט אונו שכתבת עליו אין חיישן נקישות.

לא הסתכלתי כלל במה ששלחת כי אני מכיר היטב מכוניות אלו.

בפיאט אונו טורבו יש כן חיישן נקישות.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן,חיפשתי בבלוק חיישן נקישות ואין.

כמו כן בדקתי התנגדות בין כבל מינוס המצבר לבין גוף המתכת עם הצלעות קרור של המחשב. ההתנגרות 1.2 אוהם.אנסה עכשיו לחבר לפין הראשון

הארקה ואעשה סיבוב.רפי מעניין מדוע הבעיה מופיעה בזמן תנועת הרכב ולא בעמידה.

בברכה דוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיברתי הארקה לפין הראשון כפי שאמר רפי,אין שום שינוי ניתקתי.

בדקתי טיימינג,עומד במקום.

תופעה מדהימה נוספת שהתגלתה זה עתה,בזמן עמידה אני נותן מעט טורים ודורך על הקלאצ' מנוע מקרטע ,עוזב קלאצ' עובד כמו שעון.

דיברתי בטלפון עם המכון "אלי" ועם בנו ג'קי,אמר שאין לו מושג מה הבעיה.

רפי ודניאל, נא לזרוק השערות נוספות.

בברכה דוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך, אז יתכן והארקת המנוע אינה טובה ואז הוא מקבל הארקה דרך הכבל מצמד (קלאץ').

בדוק את חיבור כבל הארקת המנוע ואם הוא בכל זאת לא חופשי אז חבר כבל עזר של הנעת רכב ממינוס המצבר אל גוף המנוע וראה מה קורה.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדוד

מצטרף לעצתן של רפי והחלף נעלי כבל של המצבר,בדוק האם הקטבים מתחממים ?

האם דופן המצבר נפוח? אם כן ישנו סיכוי שהמצבר מקצר

וכמובן הארקה נוספת למנוע

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רפי,הבעיה אינה הארקה למנוע או לגיר ,חברתי כבל עזר של הנעת רכב ממינוס המצבר אל גוף המנוע וגם לגיר, ולא קורה דבר.

yigaljet הקטבים של המצבר לא מתחממים,אין בעיה עם המצבר החלפתי מצבר מאוטו אחר וכלום לא השתנה.

בברכה דוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתנגרות 1.2 אוהם.

דוד אני דיי משוכנע שמדובר בבעיה חשמלית, אחרת יהיה קשה להסביר את השינוי לרעה בעת לחיצה על הקלאץ'. למרות שרפי כתב שהתנגדות עד 2 אוהם תקינה, במונחים של יחידות בקרה אלקטרוניות מה שמדדת נשמע לי גבוה מאד לחיבור הארקה. אם הוא מקבל חוט אדמה מדוד גם את ההתנגדות בין חוט זה לבין מינוס המצבר וכן בין חוט זה לבין גוף המחשב.

אין שום סיבה שבין נקודות האדמה השונות ברכב אתה תמצא התנגדות שניתן למדוד אותה בעזרת אוהם-מטר רגיל. נסה לקחת חוט 4mm2 ולחבר אותו בין מינוס המצבר לנקודה בה יחידת המחשב אמורה לגעת בגוף הרכב או בחלק המתכתי שלה. אם אתה יכול פרק ונקה את החיבור.

אתה עובד עם מודד סביר? מה ההתנגדות שאתה רואה כשאתה מקצר את הפרובים שלו?

מעבר לזה אפשר שהבעיה היא בעיית הארקה או מתח במקום אחר ולאו דווקא בדיג'יפלקס. הייתי עובר עם מודד בין מינוס המצבר לבין נקודות מתכתיות בתא המנוע, גיר, גופי חיישינים ממתכת וכו'.

לפחות אצלך הבעיות תמיד מעניינות :-) אני רואה שהאיטלקיות לא אוהבות אותך:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=135921

אגב אתה יודע מה נסגר עם הבעיה הזו? דיברת עם הקונה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדוד

החוט המסוכך של חיישן נמע נמצא בדיוק מעל זרוע הקלאץ' כולל הקונקטור ,קורה שהסיכוך נחשף או נמתח וגורם לבעיות מסוג זה ,האם יש לך סקופ לבדוק את החיישן

עליתי על זה שם לב ,בדוק האם יש חופש במיסבי הקרנק תנועה החזק את הפולי ובדוק חופש במשיכה ובדחיפה

השיניים של חיישן הנמע נמצאות על גבי גלגל התנופה כאשר הן לחוצות בתוכו ולא על זר,לחיצה על הקלאץ מרחיקה את השיניים מהחיישן וגורם לקריאה לקויה

ישנם מכונאים אשר שולחים את הגלגל לליטוש ושולפים את השיניים וזו טעות חמורה ,כל שינוי בעומק יגרום לקרטועים בסגנון שתארת

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6314 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...