Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט : האם לרכוש רכב לא פרקטי?

R.L
שימו לב! השרשור הזה בן 6748 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחרונה אני שוקל לרכוש רכב גדול יותר , גדול בהשוואה לקליאו , ז"א רכב משפחתי מעל 1.4 סמ"ק

הרכב משמש אותי לעבודה ולשעות הפנאי ואני מתלבט האם לרכוש רכב "שמדבר" אלי , שלא קשור לעובדה שאין לי משפחה ואני לא צריך רכב גדול ופחות חסכוני , או לרכוש רכב שתואם את הדרישות שלי {שוב : עבודה , ושעות הפנאי} , קטן , קומפקטי , שמשרת את המטרה העיקרית , אבל פחות מהנה מבחינתי..

האם אני ארגיש חסרונות גדולים "במעבר" הזה ?

יש פה מישהו שעשה כזה מעבר שלא קשור לצורך כלכלי/פרקטי , ויכול לייעץ ?

GOT סחוג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר מרכב קופקטי לרכב משפחתי לא רק שאינו פוגע בפרקטיות,הוא משפר אותה.

יש לא מעט משפחתיות שנותנות הנאה מהנהיגה ומספקות גם את הפרקטיות שהמשפחה דורשת.

הכל שאלה של תקציב כי ככל שתדרוש יותר,זה בד"כ יעלה יותר אבל ידידי,הנאות עולות כסף..

ואם אתה רוצה מיאטה או MGF אז כמובן שתצטרך להשאיר את הקליאו בשביל המשפחה...

לך בעקבות הלב והתקציב...ותשאל גם לדעתה של האישה... :wink:

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מוזר שאתה כותב על רכב משפחתי כרכב ש"ידבר" אליך. בד"כ התכונה המאפיינת ביותר משפחתיות היא פניה למכנה המשותף הרחב ביותר. אם אתה רוצה רכב שידבר אליך (כלומר לא רק כזה שיביא אותך מנק' לנק', אלא יתן ערך מוסף), ולא זקוק למשפחתית, אולי עדיף לך גרסת 3 דלתות של משפחתית - ראנX, פוקוס, מזדה 3, 307 או C4, גרסה ספורטיבית של סופרמיני, או לחילופין ג'יפון (תלוי מה מדבר אליך).

משפחתית מלאה (סדאן) לא תתן לך שום ערך מוסף מלבד קושי רב יותר למצוא חניה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב השאלה שלי נוסחה בכוונה באופן מאוד כללי מבלי להיכנס לפרטים כמו שנה/דגם/מחיר..

העליתי אותה בגלל ששמתי לב שרוב האנשים שאני מכיר בגילי {24} ממליצים לי לרכוש רכב קטן שיתאים יותר לצרכים שציינתי מקודם ודיי דוחים את הרעיון של לקנות רכב גדול יותר.

בשורה התחתונה הם צודקים.

אבל בכל זאת לפעמים בא לי לשנות כיוון בחיפושים ולקנות רכב שלחלוטין לא תואם את הדרישות.

GOT סחוג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*** נמחק הציטוט ***

אני אומר דבר פשוט - תנסה, מה יש לך להפסיד ?

רכב זה לא חתונה קתולית. תקנה, "תמדוד", "תתרגל", תראה אם מתאים לך.

אם הבחירה שלך היא אמוציונלית ואתה תהיה מרוצה ממנה - מה טוב, במקרה הכי גרוע תמיד תוכל לחזור לבחירה הרציונלית.

בכל מקרה, אם אתה עובר מקטנה כמו "קליאו" למשפחתית קומפקטית כמו 306, סביר להניח שלא תרגיש בשום חיסרון אלא רק ביתרונות (מבנה האצ'בק, מרווח יותר, מתנהג יותר וכד').

אל תשכח דבר חשוב נוסף - בחירת רכב היא לא תמיד אמוציונלית *או* רציונלית בלבד, לפעמים מדובר בשילוב של שניהם.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שאומר לך את זה באמת צודק. אין טעם לקנות רכב גדול יותר מהצרכים שלך. יותר כדאי להשקיע את הכסף הנוסף בהגברת הכיף במקום בהגדלת המרווח, שבלאו הכי אתה לא צריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*** נמחק הציטוט ***

רכב גדול יותר זה לא רק עוד סתם מרווח...

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה כן? מנוע? אפשר לקנות סופרמיני או קומפקטית עם מנוע 1600...

בטיחות? קטנות מודרניות בטוחות יותר ממשפחתיות "זקנות" יותר באותו מחיר, כנ"ל לגבי אבזור...

רושם? לקטנה ספורטיבית (או ג'יפון) יש אמירה ומקדם רושם יותר מאשר משפחתומטית אנונימית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*** תוכן ההודעה נמחק ***

הודעה שמכילה "חחחחחחחח גדול אחי" לא מוסיפה כלום לפורום. אנא המנעו משימוש.

אלא אם אח שלכם כותב בפורום, אף אחד אחר כאן הוא לא "אחי".

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=737

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*** נמחק הציטוט ***

בעידן האוטומטיות של היום - גם 1600 כבר לא מספיק למכונית אוטומטית, אם אתה רוצה שהיא *קצת* תרגש אותך כשאתה "לוחץ".

מעטות האופציות למשהו "מרגש" בטווח ה 2000 סמק בקטגוריה הזו (משפחתיות קומפקטיות / קטנות) - כשבמכוניות סדאן גדולות זו נקודת הפתיחה (והביצועים טובים משמעותית מ 1600 אוטומט, למרות הגודל).

למרות כל מבחני הריסוק, הכוכבים והנצנצים - עדיין משפחתית גדולה (מודרנית יחסית), על אף היותה מעט יותר ישנה מקטנה מודרנית - תהיה ברוב המקרים, סביר להניח, קצת יותר בטוחה. אני בטוח שאתה היית מעדיף שהילדים שלך ישבו במונדאו או פוקוס סדאן ולא ביאריס - אם חלילה מישהו מאחורה יחליט לבצע "ביקר פתע" בישבן הרכב שלך... ואתה גם בטח יודע ש 4 כוכבי ריסוק ביאריס אינם שווי ערך ל-4 כוכבי ריסוק של מונדאו.

אם מדברים על משומשות ישנות יחסית אזי במכוניות הגדולות יותר תמצא כמה דברים שבד"כ רוב היצרנים לא השקיעו בהם במכוניות הקטנות:

1. איבזור נדיב יותר

2. איכות טובה יותר (הרכבה, תכנון, דגש על גימור)

3. בידוד טוב יותר

בעידן של היום, בו יש לא מעט אופציות למכונית קטנה או משפחתית קומפקטית/גדולה, קשה לבצע השוואות כוללניות מהסוג הזה שאנו דנים בו בהודעות אלו ממש. אם לא מדברים על 2 מכוניות ספציפיות, קשה לתאר מי תיתן יותר ולמה.

כל עוד אין תקציב, כל מה שאנחנו דנים בו כרגע הוא לא יותר מ"פקה-פקה". אתה הכנסת לדיון משפחתיות מודרניות חדשות יחסית - שלא בטוח שלשואל השאלות שלנו יש את התקציב עבורן.

אם אתה אחד שאוהב את תחום הרכב ובשבילך מכונית היא לא סתם כלי רכב להגעה מנקודה א' ל ב', כל החשיבה בכיוון הפרקטי היא לא ממש נכונה ב 100%. אם הלב אומר משהו אחר, תמיד כדאי להקשיב וללכת בעקבות הלב.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*** נמחק הציטוט ***

בעידן האוטומטיות של היום - גם 1600 כבר לא מספיק למכונית אוטומטית, אם אתה רוצה שהיא *קצת* תרגש אותך כשאתה "לוחץ".

מעטות האופציות למשהו "מרגש" בטווח ה 2000 סמק בקטגוריה הזו (משפחתיות קומפקטיות / קטנות) - כשבמכוניות סדאן גדולות זו נקודת הפתיחה (והביצועים טובים משמעותית מ 1600 אוטומט, למרות הגודל).

למרות כל מבחני הריסוק, הכוכבים והנצנצים - עדיין משפחתית גדולה (מודרנית יחסית), על אף היותה מעט יותר ישנה מקטנה מודרנית - תהיה ברוב המקרים, סביר להניח, קצת יותר בטוחה. אני בטוח שאתה היית מעדיף שהילדים שלך ישבו במונדאו או פוקוס סדאן ולא ביאריס - אם חלילה מישהו מאחורה יחליט לבצע "ביקר פתע" בישבן הרכב שלך... ואתה גם בטח יודע ש 4 כוכבי ריסוק ביאריס אינם שווי ערך ל-4 כוכבי ריסוק של מונדאו.

אם מדברים על משומשות ישנות יחסית אזי במכוניות הגדולות יותר תמצא כמה דברים שבד"כ רוב היצרנים לא השקיעו בהם במכוניות הקטנות:

1. איבזור נדיב יותר

2. איכות טובה יותר (הרכבה, תכנון, דגש על גימור)

3. בידוד טוב יותר

בעידן של היום, בו יש לא מעט אופציות למכונית קטנה או משפחתית קומפקטית/גדולה, קשה לבצע השוואות כוללניות מהסוג הזה שאנו דנים בו בהודעות אלו ממש. אם לא מדברים על 2 מכוניות ספציפיות, קשה לתאר מי תיתן יותר ולמה.

כל עוד אין תקציב, כל מה שאנחנו דנים בו כרגע הוא לא יותר מ"פקה-פקה". אתה הכנסת לדיון משפחתיות מודרניות חדשות יחסית - שלא בטוח שלשואל השאלות שלנו יש את התקציב עבורן.

אם אתה אחד שאוהב את תחום הרכב ובשבילך מכונית היא לא סתם כלי רכב להגעה מנקודה א' ל ב', כל החשיבה בכיוון הפרקטי היא לא ממש נכונה ב 100%. אם הלב אומר משהו אחר, תמיד כדאי להקשיב וללכת בעקבות הלב.

איציק

א. מכונית גדולה וכבדה יותר דורשת מנוע חזק יותר לשמירה על היחס בין ההספק למשקל... סופרמיני ידנית עם מנוע 1600 תהיה טיל קטן.

ב. באותו תקציב (בד"כ) ניתן לרכוש מכונית קטנה משנתון מתקדם יותר מאשר מכונית גדולה, הווה אומר בטיחות טובה יותר ואבזור עשיר יותר (הסטנדרטים עולם עם השנים).

ג. דווקא מי שמחפש משהו קצת מעבר למשפחתומטית אנונימית שתביא אותו מנק' א' לב', אלא משהו קצת כיפי, יחפש את הקטנה החמה, או לחילופין הג'יפון הספרטני אך עביר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. ידנית - ברור שתהיה זריזה מאוד - אוטומטית כבר לא (עדיין, הרוב אוטומט).

ב. תלוי מה התקציב - וגם כאן, עדיין לא כל מכונית קטנה מודרנית היא יותר בטיחותית פאסיבית ממכונית גדולה יותר. חוקי הפיסיקה בכל זאת משחקים תפקיד וכידוע
מרבית
המכונית הקטנות
עד
שנת 2000 חלמו על רמת בטיחות טובה, שלא לדבר על כך שמרביתן השיגו תוצאות סבירות רק בגלל כריות אויר (אחרת מצבן היה בכי רע)...

ג. איש איש והעדפותיו. לא חסרות מכוניות עם מקדם פוזה מדהים אך מקדם הנאה שווה ל-0 - ולהפך (מקדם פוזה נמוך אך הנאה מרובה). ג'יפון ספרטני עביר ? לא תודה, לפחות לא בשבילי.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר -אתה חי פעם אחת, לפחות תהנה מזה.

היתה לי מונדיאו 2000 סמ"ק אוטומטית : לא הכי פרקטי לזוג צעיר בלי ילדים, אבל נהניתי מהכוח, האבזור וההתנהגות (כמה שאפשר באוטומט). אחרת כל החיים הייתי קונה קורולה.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלי באמת מדובר ברכבים משנות ה- 90.

אני מאמין שבשנים הנ"ל ובניגוד להיום שהגבולות מטושטשים יותר רכב קטן היה בדר"כ פחות מאובזר/מפנק..

כנס לג'אסטי 94 , צא ממנה וכנס לאימפרזה "משפחתית" מאותה השנה

אותו הדבר ב : שרייד/אפלאוז , 106/306 , פונטו/בראבה , 121/323 וכו' וכו'..

GOT סחוג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6748 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...