Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש : פולו, סיאט איביזה, פאביה ?

יובל501
שימו לב! השרשור הזה בן 1603 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

מזמן לא פרסמתי כאן:)

כרגע נוהג במזדה 2 2017 , מתחיל להתעניין בהחלפה לרכב חדש ( תחילת 2020 כנראה )

נתונים: נוהג לבד או 1+1 כ10k קמ בשנה . לא מעניין אותי תא מטען או מה קורה במושב האחורי . לא מעניינת אותי צריכת דלק .

חשוב:

1. רכב קטן , נעים , נוח , שקט ואם אפשר ביצועים סבירים...

2. מתלבט כרגע בין איביזה לפולו - שיקרה ממנה משמעותית .

3. קצת מרתיע אותי ה DSG למרות שאני נהג מתון ושומר על הרכב.

4. פתוח להצעות מעניינות נוספות

5. תקציב : עד 110k ש"ח "על הכביש"

תודה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיביזה ברמת איבזור אקסלנס שנמכרת דרך האינטרנט לדעתי תמורה עדיפה על הפולו.

האיביזה עולה כ95 אלף ש״ח ומגיע עם מנוע חזק יותר מאשר בפולו אשר מתחילה מ111 אלף ש״ח.

לפולו איכות חומרים עדיפה, אך לדעתי היא יקרה מידי.

התיבה אכן יכולה להיות נקודת החולשה מבחינת אמינות, אם כי פעולה מהירה מאוד ונעימה.

הייתי בודק גם את קיה ריו, מציעה יותר איבזור בטיחותי, מרווחת מאחור, זריזה ועם אחריות ארוכה יותר.

הגיר לדעתי פחות נעים.

לא מזמן הגיע המיקרה החדשה מוזמן לקרוא את המבחן:

https://www.carsforum.co.il/cars/מגזין-רכב/3445/מבחנים/מיני-מבחן---ניסן-מיקרה

אם אין לחץ בקרוב אמורה להגיע קליאו חדשה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי yulianx

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמדתי בהתלבטות דומה מאוד.

גם אני נוהג כיום על מאזדה 2017, אבל כשחיפשתי את האפשרות הידנית, פזלתי גם לעבר ה DSG

פאביה - נפסלה ראשונה, מבין השלוש היא מרגישה הכי מיושנת ואיכות החומרים בתא הנוסעים איכזבה אותי.

פולו - הגרסאות הבסיסיות (ידנית וDSG) מגיעות עם מנוע 95 כ"ס, כאשר הבכירה מגיעה עם 115 כ"ס תוספות אבזור שהעיקר הוא סאנרוף.

הגירסה הבכירה מתומחרת במחיר מגוכך של 125K על הכביש, מוגזם לכל הדעות (ואין הנחות, גם לי בימי מכירות)

איביזה - במחיר שציינת, ניתן לקנות (בימי מכירות) את גרסת הFR, המאובזרת ביותר ובעיני זו החבילה הכי משתלמת לDSG

מכיוון שבמקרה שלי בחרתי להתמקד בגרסאות הידנית, גם האיביזה וגם הפאביה ירדו ישר מהפרק בגלל אבזור בסיסי ביותר, בעוד הפולו הציעה אבזור נדיב יחסית.

הפולו שלי ממתינה לשבוע הראשון של ינואר לעלות לכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיביזה ברמת איבזור אקסלנס שנמכרת דרך האינטרנט לדעתי תמורה עדיפה על הפולו.

האיביזה עולה כ95 אלף ש״ח ומגיע עם מנוע חזק יותר מאשר בפולו אשר מתחילה מ111 אלף ש״ח.

לפולו איכות חומרים עדיפה, אך לדעתי היא יקרה מידי.

התיבה אכן יכולה להיות נקודת החולשה מבחינת אמינות, אם כי פעולה מהירה מאוד ונעימה.

הייתי בודק גם את קיה ריו, מציעה יותר איבזור בטיחותי, מרווחת מאחור, זריזה ועם אחריות ארוכה יותר.

הגיר לדעתי פחות נעים.

לא מזמן הגיע המיקרה החדשה מוזמן לקרוא את המבחן:

https://www.carsforum.co.il/cars/מגזין-רכב/3445/מבחנים/מיני-מבחן---ניסן-מיקרה

אם אין לחץ בקרוב אמורה להגיע קליאו חדשה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ראשית תודה על התגובה, נהגתי השבוע על המיקרה. נחמדה לא יותר ונפסלת במיידי -עבורי- בגלל הגיר הרציף ויותר מזה , טרטור המנוע! על הקיה טרם נהגתי.

עריכה אחרונה על ידי יובל501
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמדתי בהתלבטות דומה מאוד.

גם אני נוהג כיום על מאזדה 2017, אבל כשחיפשתי את האפשרות הידנית, פזלתי גם לעבר ה DSG

פאביה - נפסלה ראשונה, מבין השלוש היא מרגישה הכי מיושנת ואיכות החומרים בתא הנוסעים איכזבה אותי.

פולו - הגרסאות הבסיסיות (ידנית וDSG) מגיעות עם מנוע 95 כ"ס, כאשר הבכירה מגיעה עם 115 כ"ס תוספות אבזור שהעיקר הוא סאנרוף.

הגירסה הבכירה מתומחרת במחיר מגוכך של 125K על הכביש, מוגזם לכל הדעות (ואין הנחות, גם לי בימי מכירות)

איביזה - במחיר שציינת, ניתן לקנות (בימי מכירות) את גרסת הFR, המאובזרת ביותר ובעיני זו החבילה הכי משתלמת לDSG

מכיוון שבמקרה שלי בחרתי להתמקד בגרסאות הידנית, גם האיביזה וגם הפאביה ירדו ישר מהפרק בגלל אבזור בסיסי ביותר, בעוד הפולו הציעה אבזור נדיב יחסית.

הפולו שלי ממתינה לשבוע הראשון של ינואר לעלות לכביש.

תודה. נהגת במקרה על פולו בגרסת ה95 כ"ס? איך הוא לעומת המזדה עם ה112 כ"ס? ההבדל באיבזור הוא רק בגג שמש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי בפולו 95 כ"ס (DSG)

המאזדה מרגישה יותר זריזה ביציאה מהמקום, אבל זה קשור להשהייה שיש לDSG לעומת גיר פלנטרי.

במאזדה האטמוספרית נדרשת עלייה לסל"ד גבוה יותר כדי להפיק ביצועים ובכללי מרגישה הרבה יותר רועשת.

למאזדה עברתי ממנוע TSI 90 כ"ס והיה לי קשה להתרגל בהתחלה לרעש ועל הצורך "ללחוץ" כדי לקבל ביצועים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי בפולו 95 כ"ס (DSG)

המאזדה מרגישה יותר זריזה ביציאה מהמקום, אבל זה קשור להשהייה שיש לDSG לעומת גיר פלנטרי.

במאזדה האטמוספרית נדרשת עלייה לסל"ד גבוה יותר כדי להפיק ביצועים ובכללי מרגישה הרבה יותר רועשת.

למאזדה עברתי ממנוע TSI 90 כ"ס והיה לי קשה להתרגל בהתחלה לרעש ועל הצורך "ללחוץ" כדי לקבל ביצועים.

כלומר הפולו 95 כ"ס לא תיפול בביצועים ממזדה 2? אנסה לתאם עליה נסיעת מבחן. אני אוהב את המזדה אבל חסר בה "עידון".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיג'ו 208 ואופל קורסה החדשות שיגיעו בשנה הבאה מאוד מסקרנות, אם לא דחוף לך הייתי מחכה קצת

מההיצע הנוכחי אני חושב שהאיביזה עדיפה, הפרשי המחירים ביחס לפולו לא מוצדקים בעיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכשתי לפני שבועיים פולו ידנית. 95 כ"ס.

היתה לי סיטרואן C3 מספר חודשים. היא הרגישה מעט יותר חזקה , אך הפולו זריזה יותר, מהנה לנהיגה ופחות רוכנת.

אם לא היתה הזדמנות די נדירה לידנית הייתי רוכש את הDSG ללא היסוס למרות הפרש המחיר הגדול מאוד.

יחד עם זאת מבחינת המחיר אני לא חושב שהפולו שווה את ההפרש העצום מהאיביזה למרות שמלבד המנוע והגיר הזהים, פערי האיכות

גדולים מאוד. לא רק באיכות הגימור והחומרים אלא גם בנסיעה והכיול המעודנים יותר בפולו ובמסך המולטימדיה ש"שונמך" באיביזה.

אם כבר סיאט אז הארונה לדעתי עסקה לא רעה למרות שבמחירה מתקרבת מאוד לפולו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסך שונמך רק באיביזה סטייל.

באקסלנס וב-FR עדיין יש מסך 8 מעולה.

הארונה מתקרבת למחיר הפולו כשמשווים מחירונים אבל בסיאט מקבלים הנחות יפות ולכן בפועל גם הארונה FR זולה מהפולו החזקה והמאובזרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. ציינתי שמבחינת מחיר ההפרש עצום לפולו ולא עובר את מבחן ההגיון אך לא תמיד רוכשים עם הראש. מצד שני אני לא מתחבר לאיביזה ולא משנה באיזו תצורה. מבחינתי

אם היתה פאביה ידנית היא היתה האופציה המועדפת אפילו על הפולו ואני יודע שהיא הגיע ברמת גימור נמוכה.

הארונה כבר הרגישה לי יותר בשלה עם מרווח ראש טוב יותר.

עריכה אחרונה על ידי OSאס
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. ציינתי שמבחינת מחיר ההפרש עצום לפולו ולא עובר את מבחן ההגיון אך לא תמיד רוכשים עם הראש. מצד שני אני לא מתחבר לאיביזה ולא משנה באיזו תצורה. מבחינתי

אם היתה פאביה ידנית היא היתה האופציה המועדפת אפילו על הפולו ואני יודע שהיא הגיע ברמת גימור נמוכה.

הארונה כבר הרגישה לי יותר בשלה עם מרווח ראש טוב יותר.

1. למה לא מתחבר לאיביזה?

2. לא אכפת לי לשלם יותר על איכות, נוחות ועידון + שקט בנסיעה אם אכן הם קיימים. מניח שצריך לנהוג על שתיהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. למה לא מתחבר לאיביזה?

2. לא אכפת לי לשלם יותר על איכות, נוחות ועידון + שקט בנסיעה אם אכן הם קיימים. מניח שצריך לנהוג על שתיהן.

מספר סיבות:

1. עניין של עיצוב. פחות מתחבר בכלל לעיצוב של סיאט. הארונה מרגישה מבחינה זאת בשלה ומחוברת יותר. יחד עם זאת האיביזה הדור האחרון היא הנאה ביותר בעיניי מדורות קודמים.

2. איכות חומרים וגימור- סיאט הינה המותג העממי ביותר של קונצרן פולקסוואגן. בקצה העליון- אאודי. ומעל סיאט-סקודה. זה מתבטא בחומרים בתא הנוסעים ובבידוד רעשים. תפתח מכסה מנוע של פולו ושל איביזה. אתה תראה באיביזה פח חשוף וחוסר בבידוד שמתבטא ברעשי כביש ורוח. הפולו מבודדת לעילה, היא שקטה מאוד ונעימה.

3. כיול מתלים ותחושה כללית של נהיגה- האיביזה כנראה מעט מהנה יותר, הפולו יותר "סולידית". עבורי זה בעיקר מתבטא במתלים מעט נוקשים יותר בסיאט.

4. אחת הסיבות לנוחות העדיפה של הפולו היא שהיא מיובאת ברמת גימור COMFORTLINE המגיעה עם מושבים משופרים עם כיוונן

תמיכה לגב התחתון. עבורי זה קריטי. יש עוד דברים קטנים- ירידה לפרטים בפולו כמו תאורת קריאה לנוסעים מאחור, ימין ושמאל לחוד. פתרונות אחסון שונים וכו.

אני חוזר שוב על דעתי שההפרש הריאלי הוא לא 18000 שח בין האיביזה לפולו. יחד עם זאת אני הייתי משלם גם את הפער הזה אם לא הייתה לי את ההזדמנות לידנית.

שב בשני הרכבים ותעשה נסיעת מבחן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בחנתי את האיביזה ואת הפולו, איכות תא הנוסעים בפולו גבוהה יותר, זה מורגש, הדשבורד עשוי מחומרים נעימים ואיכותיים יותר למשל.

מצד שני, לא מצאתי מעבר לזה הצדקה למחיר הגבוה (ברור שהשם והמותג משפיעים).

את הפאביה הייתי מוציא מהמשוואה נכון לעכשיו, כי לא תקבל שם בקרת שיוט אדפטיבית (למשל) שתקבל בפולו ובאיביזה.

לדעתי האיביזה FR לא מספיק נוחה, הארונה נוחה יותר, גם ברמת גימור FR.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בחנתי את האיביזה ואת הפולו, איכות תא הנוסעים בפולו גבוהה יותר, זה מורגש, הדשבורד עשוי מחומרים נעימים ואיכותיים יותר למשל.

מצד שני, לא מצאתי מעבר לזה הצדקה למחיר הגבוה (ברור שהשם והמותג משפיעים).

את הפאביה הייתי מוציא מהמשוואה נכון לעכשיו, כי לא תקבל שם בקרת שיוט אדפטיבית (למשל) שתקבל בפולו ובאיביזה.

לדעתי האיביזה FR לא מספיק נוחה, הארונה נוחה יותר, גם ברמת גימור FR.

בוקר טוב,

נהגת בשתיהן? ואם כן באיזה גרסאות? תודה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1603 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...