Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקן שמן לפיג'ו 208 מנוע אטמוספרי

THELAD
שימו לב! השרשור הזה בן 1610 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב, (פירוט רכב מלא בחתימה)

הגיעו לידי שני מסמכים, האחד מפרט הטיפולים עפ"י היבואן, והאחר מפרט autodata.

בשניהם מצויינים תקני שמן שונים, כך שאיני יודע על מי מהם ניתן להסתמך, ייתכן שמסמך אחד נכתב לאחר השני ובתקופה זו נוצרו תקנים חדשים שתומכים בתקנים הישנים.

מצרף את החלק הרלוונטי מכל אחד מהמסמכים:

Untitled2.png

ברשותי שמן בצמיגות 5w-30 ובתקן PSA B71 2290, לפי אוטודאטה הוא בתקן המתאים, לפי מסמך היבואן הוא לא בתקן המתאים.

האם בטוח לעשות בו שימוש? אני כמובן נוטה יותר לסמוך על אוטודאטה.

כמו כן, נוזל הקירור ברכבי הוא בצבע ורוד, ידוע לי שנוזל הקירור המקורי של פיג'ו הוא בצבע כחול, אך נתקלתי בהמון אקזמפלרים, ברשת ומחוצה לה ברכבים שבדקתי טרם הרכישה, בהם נוזל הקירור הוא גם כן בצבע ורוד-כתום. באיזה נוזל קירור מדובר והאם מדובר בנוזל קירור מקורי של פיג'ו?

כמו כן, האם מומלץ לבצע החלפה של נוזל הקירור? הרכב עוד מעט סוגר 6 שנים ואני מניח שלא בוצעה מעולם החלפה שלו. היבואן ממליץ רק לבדוק את החומציות שלו (רמת PH) כל 15k ק"מ לאחר 120 אלף ק"מ ראשונים, ובכלל לא מורה על החלפתו. מדובר בנוזל שעולה 90 שקלים, לכן לא ברור לי למה צריך "לשבור את הראש" ולבדוק כאשר אפשר להחליפו כל כמה שנים.

תודה

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, כך שערתי. אני מניח שהתקנים החדשים מקטינים את זיהום האוויר יחסית לתקנים הישנים יותר, אך האם ניתן לעשות שימוש ללא חשש בשמן של מוטול בתקן PSA B71-2290 אם כבר הוא ברשותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אעשה שימוש בשמן שנמצא ברשותי בתקן PSA 2290 ובפעם הבאה ארכוש שמן בתקן החדש, מה גם שכרגע אין כל כך מבחר של שמנים בתקנים החדשים, והמחירים בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מודל הרכב שלך ואיזה שמן שמו בטיפול האחרון ? (צמיגות ? תקן ?)

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הקבלות שהוצאתי ממורשה היבואן, הם השתמשו ב-MOBIL1-5W30B71 2297.

הרכב ברוב חייו לא טופל במוסכים מורשי יבואן, ולבעלים הקודם לא היה תיעוד מלא של הטיפולים של הידיים הקודמות, לכן קשה לדעת. בדקתי את השמן ויזואלית על המדיד, הוא נראה במצב סביר. (לא נראה שחור כמו פחם, אלא בגוון חום) הבעלים הקודם נתן לי מיכל Motul בתקן b71 2290 5w30, אם הוא רכש שמן בתקן הנכון אני מניח שהוא וידא שממלאים במוסך שמן בתקן הנכון או לחלופין החליף בעצמו.

בכל מקרה, מכיוון שאין כאן 100% של וודאות, מעדיף לבצע החלפה כמה שיותר מהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1610 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...