Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד ניתן לדעת כמה שמן יש\חסר במערכת מיזוג של רכב?

Igalz
שימו לב! השרשור הזה בן 1698 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

100 גרם בחודשיים זו ממש לא דליפה קטנה, זו דליפה רצינית. או שלא בדקת כמו שצריך או שהיחידה הפנימית דולפת והבדיקה שלה עם המכשיר מאוד קשה - וזו הסיבה שלא הצלחת למצוא את מוקד הדליפה עליה.

לעיתים גם ההגעה לשסתום התפשטות על הקיר-אש קשה למדיי ובלא מעט פעמים גם מחפפים בבדיקה של המעבה כי לא רואים כתם משמעותי או שהמאוורר/רדיאטור מקשים על הגעה של הרגש לכל רשת המעבה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאיציק כתב, 100 גרם צריכים להריח בקלות. במיוחד אם זה בתא נוסעים.

אני לא מבין את הרעיון של למלא כל פעם גז בידיעה שהדליפה לא קטנה. זה מייבש את המערכת מבחינת שמן מדחסים ומכאן ועד מדחס תפוס הדרך קצרה.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דניאל, איציק, תודה על ההסברים.

המדחס אצלי מדגם שונה מאשר אצלך אבל אני לא שולל את הסצנריו.

אני משתדל לדחות את הסוף, אני עוקב אחר הלחץ הגבוה במערכת (דרך obd) וברגע שיש ירידה מורגשת בכמות הגז אני דואג למלא. מדובר בכ100 גרם פעם בחודשיים, לא משמעותי כשיש בלון.

מדאיג אותי אבל החוסר שימון ואני שוקל לרכוש שמן ולהוסיף איזה 20-30 מל במילוי הבא. האם לדעתכם זה רעיון טוב?

בהחלט כדאי להוסיף שמן במילוי הבא.

קראתי אינפורמציה דיי רחבה על הנושא ברשת (לפני כחודשיים) ולטענת רוב כותבי המאמרים - מעט עודף שמן לא פוגע במערכת אלא לכל היותר ביכולת ה"העברה התרמית" של הקרר ליחידות (לטענתם עודף שמן יוצר שכבת הגנה יותר עבה בחלק הפנימי של הצינורות והמעבה\מאייד, מה שמשמש כמעין "שכבת בידוד" עבה יותר ביחס לעובדה שהמערכת אמורה להיות ממש עם שכבת שמן דקיקה).

אצלך יכול להיות שיש מדחס DENSO או מדחס SANDEN SD6V12 כמו שיש ב C3 פיקאסו, ברלינגו מהמודלים הללו (איזור 2012 צפונה) וכד'.

זה מדחס שהוא פיזית וגם תיכנונית זהה לשלי רק שכמות הקרר שהוא מייצר נמוכה יותר ויש לו בוכנה אחת פחות (הם גם חולקים אותו שסתום ספיקה אלקטרוני, כך שאם תצטרך אחד - יש לי 2 בצד תקינים משומשים.... כל זאת בהנחה וזה SANDEN ולא DENSO).

סימן השאלה בכל הסיפור הוא שגם אני, וככל הנראה, גם אתה - קיבלנו את המכוניות לידיים מבעלים קודמים שגם כן חלקו בעיה במזגן וייתכן ומילאו גז בדיוק כמונו, מה שהחריף את הרעב המתמשך של המדחס לשמן - וזו בדיוק הסיבה שאני אומר לך שכדאי להוסיף שמן (בקלות בין 20 ל 50 מ"ל שמן).

אגב, אצלי כל המעבה היו פשוט מחורר (!) והגז היה נעלם מהמערכת תוך פחות מחודשיים - ועל המעבה לא היה כתם אחד !! כל זאת בגלל שבמערכת היה רעב מתמשך לשמן וכבר לא היה שם שמן.... כך שגז דלף חופשי החוצה ללא סימנים ויזאוליים (כתמי שמן).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט כדאי להוסיף שמן במילוי הבא.

כל זאת בהנחה וזה SANDEN ולא DENSO).

סימן השאלה בכל הסיפור הוא שגם אני, וככל הנראה, גם אתה - קיבלנו את המכוניות לידיים מבעלים קודמים שגם כן חלקו בעיה במזגן וייתכן ומילאו גז בדיוק כמונו, מה שהחריף את הרעב המתמשך של המדחס לשמן - וזו בדיוק הסיבה שאני אומר לך שכדאי להוסיף שמן (בקלות בין 20 ל 50 מ"ל שמן).

המדחס אצלי הוא דנסו מסוג ספיקה משתנה ללא קלאצ'.

לדעתי, במקרה שלי, הבעיה החלה להתפתח כאשר הרכב כבר היה אצלי, שכן במשך כשנה מרגע רכישת הרכב לא נדרשתי למלא גז.

בכל אופן, בסופ"ש הקרוב אוסיף כ30 מ"ל שמן עם זרחן על פי עצתו של teyal וניראה מה יתפתח משם..

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להניח כי הדליפה היתה קיימת והמוכר מילא גז והדליפה היתה קטנה בתחילה ולכן לקח שנה עד שנדרשת למלא.

בלי קשר לזמן הנדרש בין מילוי למילוי - נתקלתי לא מעט ברכבים כאלה עם בעיות במאייד פנימי. זה סוג של מחלה של ה-C4/308, כך שאם תמלא חומר זורח ב-UV (וחלילה זרחן) לא בטוח שתראה את הנזילה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדור הראשון של ה C4 וה-308 זו היתה מכה סדרתית שלהערכתי לא פסחה על אף רכב.

בדור השני של ה C4 - אני לא מכיר מספיק טוב בשביל לדעת אם זו אותה מחלה כמו של הסידרה הראשונה.

בכל מקרה ברכב בן 8 שכבר מתחיל לגרד מלמטה את ה 300K ק"מ, צריך לקחת בחשבון שיש לעיתים גם בלאי ועייפות החומר. קורה.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עידכון,

בשבוע האחרון החל להופיע ריח מפתחי המיזוג, בשניות הראשונות להפעלת המפוח, לאחר עמידה ארוכה (חצי יום +).

ריח שלא משתמע לשתי פנים - דליפת הגז היא מהמאייד.

לבנתיים הזמנתי מהרשת שמן PAG46 ומזרק מילוי למערכת R134. אוסיף שמן ואשרוד עם הדליפה הזו עד שתגמר התקופה החמה.

להבנתי בC4 שלי (דור שני, 2011), החלפת מאייד מחייבת פירוק דשבורד מלא. משהו מכיר דרכי קיצור?

חיפשתי בסרוויס בוקס מק"ט למאייד, ולהפתעתי הרבה לא מצאתי שום מק"ט וגם לא הוראות עבודה. אשמח לעזרה באיתור המק"ט :king:

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקט למאייד לא קיים, אלה לבית כולו.

נסה לשתף במספר שלדה כדי שיהיה אפשר לעזור

אצלך קיימת בקרת אקלים דו אזורית או רגילה?

אגב, פירוק מלא של הדשבורד. מה שראיתי - לפרק את הדש זה הקטע הקל. מקווה שאצלך לא צריך לחתוך את הבית ואז להחלים את הפלסטיק כדי להחליף את המאייד כמו בדור הקודם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לשתף במספר שלדה כדי שיהיה אפשר לעזור

אצלך קיימת בקרת אקלים דו אזורית או רגילה?

מספר השילדה הוא VF7NC9HR8BY507093

המזגן אצלי הוא "מכאני", לא בקרת אקלים.

שוב תודה

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ ניתן להשיג יחידה תחליפית לפי דוגמא.

פתיחת בית החימום מצריכה במקומות מסוימים מעט ניסור ולאחר מכן הלחמה.

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1698 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...