Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאן נעלמו האיקוולייזרים (וינטאג' סטריאו)

yuvk
שימו לב! השרשור הזה בן 1968 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כן, שוב אני.

בפרץ של נוסטלגיה, שלפתי מהארון את האיקווליזר הישן (טיאק 10 ערוצים משנות ה-80 כנראה) שקיבלתי מאחי וחיברתי למערכת. הסטרימר (XTREAMER) שהיה עד עתה מחובר לרסיבר (JVC ישן) דרך SPDIF אופטי, עכשיו מחובר גם דרך יציאות אנאלוגיות, דרך האיקווליזר, לרסיבר.

מנגן פינק פלויד. יש בעיות מגעים קשות, מצאתי כניסה (מהשתיים) שעובדת איכשהו, קצת משחקים עם הכפתורים (בעיות המגעים הן כולן בכפתורים, הבורר בין LINE1/2 ובין EQ/BYPASS) והופ - עובד!

כמה דקות של כיוונון, והסאונד לשביעות רצוני, עשיר ועמוק.

עכשיו בלחיצת כפתור, אני עובר ברסיבר בין האות הדיגיטלי המקורי לאנאלוגי, אחרי האיקווליזר. נחשו מי נשמע (הרבה) יותר טוב?

ניגשתי לשוק לבדוק אופציות. אין! נראה שנכון להיום אין איקווליזרים חדשים. אלו שנמכרים הם כנראה סחורה ישנה חדשה, או דגמים סיניים מעליאקספרס. לכולם כניסות ויציאות אנאלוגיות בלבד.

נראה שהאופציה (הסבירה) היחידה לאיקווליזר על אות דיגיטלי היא HTPC או סטרימר אנדרואיד, עם תוכנה/אפליקציה של איקווליזר.

האמנם?

ואם למישהו יש בבוידעם איקווליזר ישן (אך תקין יותר משלי) למסירה/מכירה במחיר סמלי/החלפה בש"ע - אשמח להודעה פרטית!

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו לי שניים לזכר הימים היפים של רוק כבד עם אקולייזר מכוון על גבוהים עד הקצה.

אחד של לקסמן ושני של טיאק. שניהם משנות השמונים כמובן. לדעתי מסרתי אותם

אחד אני יודע בוודאות לחבר פורום אודיופילים. שני? לא בטוח.

היה לי עוד אחד ממש יקר של של IMC עד כמה שאני זוכר? (צריך לבדוק)

אם אמצא במחסן? אתן לך אותו בכיף. הבעיה שהמחסן שלי מבולגן עקב פינוי בית שלם כמעט.

אבל אנסה.

כמובן שהיום אין להם שום תוספת במערכת טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SHERWOOD-EQ-3050C.jpg

כזה דבר יכול לעזור לך ?

אם כן, אחפש לך אותו (אמור להיות במחסן איפשהו).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האקולייזר כמכשיר לא נעלם, הוא פשוט השתנה.

במערכות הגברה רציניות הוא מופיע בדמויות שונות של מעבדי קול למיניהם, מה שמאפשר יותר גמישות -

לא רק בהגברה של תדרים מסוימים, אלא גם ״תפיסה״ של פידבק רגע לפני שהוא מתרחש,

כיול באמצעות מיקרופון וכדומה. המחיר לאו דווקא גבוה, השליטה נעה בין צג עם כפתור ותפריטים,

לבין תוכנות מחשב ואפליקציות.

החל מרמת מחיר מסוימת, רסיברים המודרניים מגיעים עם ערכת הכיול של Audyssey וכיו״ב,

עם אפשרות לכייל ידנית פרמטרים דרך אפליקציה, או ידנית, בצורה די מייגעת, דרך השלט.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתנצל.. לא ברור לי.

אתה מחפש אקולייזר אשר יש בו - כניסות ויציאות דיגטליות.

ונהנתי לקרוא :mm_yeah: .. יפה לגלות מחדש, שגם פעם היה לא.. רע

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, תיאורטית אפשר לייצר איקווליזר שמקבל אודיו ב- SPDIF (או אולי HDMI כדי להיות עדכני) ומוציא אודיו בחזרה באותו פורמט.

אם אפשר, שיהיה עם 20 כפתורים המצויידים בלדים אדומים, ותצוגה של אנאלייזר באמצע. רטרו כזה.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו השתעשתי ברעיון לשחק עם אלו (room correction ולחבר סאב), אבל אין לי כוח וסבלנות:

https://www.minidsp.com/products?gclid=CjwKCAjwsfreBRB9EiwAikSUHQxm5uwJQWVW7C7sr-1gblBshZXUPRIje_smx7IEq6vQ4jaKHNf_hRoCXcsQAvD_BwE

אין לדים וכו', אבל ככה עושים היום.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שברתי את הראש להיזכר איזה אקולייזר היה לי בשנות השמונים? (מעבר ללקסמן וטיאק)

בסוף מצאתי.

זה לא היה IMC, אלא כמובן ADC. נו טוב, "30 שנה, לך תזכור..."

כמעט סגור שהדגם היה ADC SS-412X. שעות הייתי בוהה באורות שהמוזיקה מנגנת דרך רמקולים ענקיים. (היה מחובר לסט שלם של לקסמן)

adc-sound-shaper-ss-412x-spectrum_1_becf7975fdc7e17bc97b22afd529444e.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יוכל לחפש (או לדבר איתי)

אקולייזרים. מקצועיים.

או 15 ערוצים או 31.

המחירים היום סביב ה200-300 שקל ליחידה ועד 600-700.

של חברות מעולות. כמו אשלי. דיביאיקס. קלארק. ועוד.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יוכל לחפש (או לדבר איתי)

אקולייזרים. מקצועיים.

או 15 ערוצים או 31.

במידה ומצאתם יחידות אקולייזרים, עם כניסות דיגיטליות.

המתחברות למגברים ביתיים.

שתפו.. :wink: גם אותנו בקישורים ומידע.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני מכיר. אין.

גם המקצועי. מגיע עם חיבורי. XLR. / PL וחלקם גם מגיע עם RCA.

אופטי. / SPDIF לא מכיר

גם אחרי חיפוש קצר בגוגל. לא מצאתי

עריכה אחרונה על ידי Soundman

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, שוב אני.

בפרץ של נוסטלגיה, שלפתי מהארון את האיקווליזר הישן (טיאק 10 ערוצים משנות ה-80 כנראה) שקיבלתי מאחי וחיברתי למערכת. הסטרימר (XTREAMER) שהיה עד עתה מחובר לרסיבר (JVC ישן) דרך SPDIF אופטי, עכשיו מחובר גם דרך יציאות אנאלוגיות, דרך האיקווליזר, לרסיבר.

מנגן פינק פלויד. יש בעיות מגעים קשות, מצאתי כניסה (מהשתיים) שעובדת איכשהו, קצת משחקים עם הכפתורים (בעיות המגעים הן כולן בכפתורים, הבורר בין LINE1/2 ובין EQ/BYPASS) והופ - עובד!

כנראה המוסיקה זו הבעיה, קנה אחד איכותי/לאחר שתקבל אחד דומה מחבר פורום ונסה בני אלבז,חיים משה,רובי חן,זהר ארגוב וכו'.-כל הנוסטלגיות של שנות ה 80,שהחזרת אותי לשם ברגע אחד (מילידי שנת 1980,מה לעשות EVER ?)

כנראה יישמעו יותר טוב.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי היה אקולייזר של אקאי 7 ערוצים דיגיטאלים! עם זכרונות. מכשיר מרהיב.

לפני עשר שנים מכרתי אותו בגרושים באיביי, היום מכשירים כאלו נמכרים בכמה מאות דולרים.

הוידאו של המכשיר שלי (צולם לפני ~ 29 שנים!)

aka.jpg

[video=youtube_share;SjEcDWL905s]

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ממש היגיון בייצור של EQ גרפי בעל סליידרים נפרדים לכל תחום תדרים, שעובד על אות דיגיטלי.

מצד אחד זה בזבוז של חומרה ומצד שני זה שימוש מוגבל מאד בכוח העיבוד של היחידה.

אם אתה חייב סליידרים אז תאלץ להסתפק ביחידה אנלוגית.

אם הממשק פחות משנה תוכל לקנות מכשיר בעל חיבור spdif כמו Behringer DEQ2496 שמכיל EQ גרפי (וגם EQ פרמטרי, לימטר, RTA ועוד כמה ירקות).

Ford Fiesta Ambiente 2012

Ford Focus Active Tourer  2020

Magenta Workshop

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אחת הסיבות שאקוולייזרים נעלמו היא בגלל שהמוזיקה היום דחוסה בצורה מטורפת.

אלבומים איכותיים של פעם נחשבו מנורמלים, FLAT, כאלו שאתה יכול לשחק איתם אחר כך לפי הדרישות של הבמה\אוזניות\הופעה\בית... למעשה מקליטים היו מתחרים ביניהם, מי מקליט את האלבום הכי מנורמל...

היום כל האלבומים יוצאים מוכנים לרדיו ולאוזניות in ear בעזרת DRC - Dynamic Range Compression מה שמצמצם בצורה דרסטית את השינויים שאתה יכול לעשות איתם ולכן להחיל עליהם אקולייזר רק יפחית משמעותית מהתוצאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...