Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שברולט סוניק RS 2014 - צריכת דלק מזעזעת

yonisi
שימו לב! השרשור הזה בן 1800 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה על התגובה, מרשים! לא ידעתי שיש אופל אדם S. בטח מהירה לא? 150 כ"ס על רכב קטן יחסית (יותר קטנה מהסוניק נכון? או שהתמונות סתם מטעות?) עם גיר ידני. כמה זה עושה 0-100?

לגבי מאליבו 3.5, כן אני מכיר את הצריכה. המנועים הענקיים האלה יחסית חסכוניים לעומת מה שאנשים חושבים. כשהייתי מספר לאנשים שהאימפלה שלי עושה על בנזין 1/12 בינעירוני הם לא היו מאמינים.

עדכון קל: עשיתי היום ניקוי מצערת. היה מלא לכלוך שיצא גם מקדימה וגם דרך האגזוז אחרי שהנענו. אין לי עדיין אינדיקציה אם זה עזר חוץ מהעובדה שהמד צריכה הרגעי שיש לי מראה לי מספרים קצת יותר אופטימיים אני חושב. בעמידה למשל אני רואה ממש הבדל כי הצריכה בעמידה ירדה בלי מזגן מ 0.8-0.9 ליטר לשעה ל 0.6-0.7, ועם מזגן עובד מ 1.3-1.4 ליטר לשעה ל 0.9-1.0 שזה כבר יותר אופטימי כי לדעתי הצריכה בעמידה היא אחת הגורמים לצריכה הכללית הגבוהה, במיוחד בהתחשב בעובדה שהרכב נוסע המון נסיעות קצרות בעיר עם המון עמידות ברמזורים וכל מיני.

כרגע המחשב דרך בטנק הזה מראה ממוצע של 11.5 ליטר ל 100 ק"מ (זה היה עוד לפני הניקוי וזה כבר יותר טוב מהטנק הראשון ומהקודם), מסקרן אותי עכשיו לראות אם הצריכה תרד קצת יותר לכיוון הממוצע 11 או אולי אפילו 10.5. כרגע אני עומד מאז התדלוק על 214 ק"מ עירוניים כשנשארו במד דלק עוד 6 פסים כולל האחרון.

אכן כן ידניות בלבד, אין הרבה בארץ בכללי לדעתי כמה עשרות בודדות.

רכב זריז וכיפי, אכתוב על זה שרשור בקרוב על אחזקה (כבר שנה וחצי אצלי).

נתוני היצרן הן 8.5 ל 100 קמ"ש, אבל בפועל כשה ESP מבוטל לגמרי הורידה את הנתון ל 7+- שניות וכן יש הבדל כשזה עובד וכשלא.

הגודל דיי דומה לסוניק אולי טיפה פחות, אבל נמוכה יותר מהסוניק.

הצריכה שלך בניוטרל ללא מזגן דיי גבוהה באיזור ה 1 ליטר יחסית, אצלי זה גם סביב 06-08 ללא מזגן, עם מזגן סביב 0.9-1.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כמה דברים:

1. טענת באחת ההודעות שמד המרחק לא תואם למרחק האמיתי לכאורה, תעשה בדיקה מקיפה יותר ותמדוד לפי הוויז למשל כמה קמ הוא אומר לך שאתה אמור לנסוע (10 קמ ומעלה), וכמה מחשב הדרך מראה בפועל.

2. אם הנסיעות שלך ברובן קצרות ועירוניות על מנוע קר - זה התנאים הכי נוחים לצריכת דלק גבוהה.

3. האם ניקוי המצערת בוצע בניתוק המצערת מסעפת היניקה או שהוא עדיין היה מחובר?

תעדכן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כן ידניות בלבד, אין הרבה בארץ בכללי לדעתי כמה עשרות בודדות.

רכב זריז וכיפי, אכתוב על זה שרשור בקרוב על אחזקה (כבר שנה וחצי אצלי).

נתוני היצרן הן 8.5 ל 100 קמ"ש, אבל בפועל כשה ESP מבוטל לגמרי הורידה את הנתון ל 7+- שניות וכן יש הבדל כשזה עובד וכשלא.

הגודל דיי דומה לסוניק אולי טיפה פחות, אבל נמוכה יותר מהסוניק.

הצריכה שלך בניוטרל ללא מזגן דיי גבוהה באיזור ה 1 ליטר יחסית, אצלי זה גם סביב 06-08 ללא מזגן, עם מזגן סביב 0.9-1.

יפה מאוד!

וכן לגבי הצריכה בעמידה כמו שעדכנתי למעלה זה ירד אחרי הניקוי לאזור ה 0.6-0.8 בלי מזגן ו 1-1.1 עם, ז"א שמהבחינה הזו זה די תקין כי זה תואם למה שאתה רואה אצלך.

כמה דברים:

1. טענת באחת ההודעות שמד המרחק לא תואם למרחק האמיתי לכאורה, תעשה בדיקה מקיפה יותר ותמדוד לפי הוויז למשל כמה קמ הוא אומר לך שאתה אמור לנסוע (10 קמ ומעלה), וכמה מחשב הדרך מראה בפועל.

עדיין לא עשיתי יותר מקיפה אבל זה רעיון טוב לבדוק עם ווייז.

2. אם הנסיעות שלך ברובן קצרות ועירוניות על מנוע קר - זה התנאים הכי נוחים לצריכת דלק גבוהה.

אכן ידוע. הרכב רוב זמן אצל אשתי ואופי הנסיעות שלה בדיוק ככה, הנעה 2-4 ק"מ ועצירה ליותר משעה, ושוב. ברור לי שזה מתכון לצריכה גבוהה ולכן כתבתי שאהיה מאוד מרוצה עם 1/9. בוא נראה אחרי הטנק הזה.

3. האם ניקוי המצערת בוצע בניתוק המצערת מסעפת היניקה או שהוא עדיין היה מחובר?

תעדכן

לא בוצע ניתוק מהסעפת בניקוי, ז"א הצד שמחובר לפילטר אויר נשאר מחובר, הניקוי בוצע מהצד השני.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לפרק את המצערת לגמרי, חבר שלך לא מקצועי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע, הוא מספיק בשבילי, מטפל בעשרות מכוניות בקביעות.

כשעשינו אני ואחי ניקוי מצערת לאימפלה לפני שנים אז פירקנו את המצערת מהצד של הסעפת וניקינו. שאלנו אותו אם אנחנו יכולים לנקות לבד גם כאן והוא אמר שבגלל הטורבו עדיף שהוא יעשה את זה. לא יודע מה ההבדל אבל עובדה שהרכב צורך פחות בעמידה ולפחות לפי המחשב הצריכה הממוצעת ירדה מאזור ה 12-12.5 ל 10-10.5 ליטר ל 100. רק המשאבה תגיד מה הצריכה בפועל אבל אני חושב שזה כבר שיפור מורגש.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עדכון:

אז הצריכה בתדלוק האחרון יצאה בסוף 1/8.5 - לא כזה נורא אבל את האמת ציפיתי ליותר טוב.

מצד שני נראה שכשהרכב אצל אשתי הצריכה גבוהה יותר מאשר אצלי. למשל:

בטנק האחרון נהגתי יחסית הרבה בתחילתו (אבל לא את הכל, ז"א שגם בהתחלה חלק היא נהגה) והצריכה עמדה די יציב על 10 ליטר ל 100 ממוצעת במחשב וכבר עברו על הטנק כ 220 ק"מ.

עד סוף הטנק ביא נהגה בערך 100 ואני את השאר נניח. תדלוק בוצע על 347 ק"מ והצריכה הממוצעת במחשב הדרך לפני התדלוק עמדה על 11 ליטר ל 100.

ז"א שאשתי נוהגת פחות חסכוני ממני :roll:

אני מנסה להסביר לה שעדיף במקום לשמור על גז קבוע בהילוכים נמוכים, לתת לרכב כמה שאפשר לשייט, ולעזוב את הגז אם רואים שיש גם ככה עצירה עוד מעט ולתת לו לשייט עד לעצירה, הבעיה שאני לא יודע כמה זה יכול לתפוס, אני חושב שהיא בנהיגה דואגת מדברים אחרים מאשר אם הרכב צורך רגעית 25 ליטר ל 100 או 10 ליטר ל 100 :)

מה שכן היא גם נוהגת נסיעות קצרות עם הרבה עצירות אז אולי גם זה לא תורם, למרות שאני לא יודע כמה באמת זה משפיע, ממה שראיתי הוא מתחמם די מהר ואם הוא כבר חצי חם מהעצירה הקודמת, חוץ מהבוקר זה לא אמור להיות נורא כל-כך.

אז אולי אצליח לשפר עוד ואולי לא, אבל 8.5 זה כבר הרבה יותר סביר מ 7 אז אני אזרום עם זה ואעדכן אם יהיה שינוי רציני.

בכל אופן - אני כבר פחות נוהג כמו סבתא כמו בהתחלה, אלא אפילו לוחץ טיפה כשיש כביש, יחסית למנוע קטן הוא דווקא משייט יפה אחרי שתופס מהירות אז נראה לי שההאצה בהתחלה מתקזזת בהמשך עם השיוט.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרגלים בנהיגה זה חשוב גם בלי קשר לצריכת דלק. אין צורך להאיץ לרמזור אדום או כל הזמן להדבק לרכב שמלפנים בפקק, עדיף לשמור מרחק ולשמור על מהירות נמוכה וקבועה יחסית, כדי למנוע האצות ובלימות מיותרות שמעכבות את התנועה (וגם שוחקחת את הברקסים, אבל לא בחסכון עסקינן.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

טוב אז אחרי שעבר לא מעט זמן מאז שפתחתי את השרשור, נראה שצריכת הדלק השתפרה:

עירוני בלי מזגן - 8.5

בינעירוני בלי מזגן על 110 - 12.5

עירוני עם מזגן - עדיין אין מספר רשמי אבל מצפה ל 8 או קצת פחות

הייתי אומר שזה סה"כ די סביר, במיוחד לאור מה שהבנתי בינתיים שגם אסטרה עם המנוע הזה לא בדיוק נחשבת חסכונית.

בכל אופן, יש דבר אחד שעדיין מטריד אותי ומעוניין לקבל תשובה אם מישהו יודע:

מרגיש לי שהרכב צורך יותר מידי דלק בעמידה. מה ז"א יותר מידי? יש לי שעון (נפרד, מתחבר ל OBD) שמודד צריכה רגעית.

אם אני מניע את הרכב קר לגמריי, הסל"ד יחסית גבוה למשהו כמו דקה והצריכה נראית לי גבוהה - בין 2.5-3 ליטר לשעה

אם אני מניע רכב כשהוא חם למחצה - הצריכה יותר נמוכה אבל עדיין גבוהה לדעתי.

רכב עומד ברמזור - בלי מזגן הצריכה באזור ה 0.8-0.9 ליטר לשעה, עם מזגן זה בטווח די גדול של 1.1 - 1.8 ליטר לשעה.

האם כדאי לנסות להתעסק עם כיוונון של המנוע? האם בכלל עושים דברים כאלו במנועים מודרניים יחסית? כשהרכב בעמידה, הוא מגיב בלי גז הרבה יותר חזק מאשר למשל האימפלה הישנה שלי, משמעותית יותר חזק בלי גז, אבל אני מרגיש שאולי זה בא על חשבון צריכת דלק.

מישהו יודע?

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה להיות המבאס,

אבל בזמנו עם האסטרה 1.4 בנסועה של 80 אחוז בינעירוני על 110(לפעמים עם מזגן, לפעמים בלי ) עם לחיצות נורמליות בעקיפות בינעירוניות מדי פעם,

היא הייתה עושה 1 ל-14.5 שזה מעט יותר טוב מהקורולה שבאה לאחריה(באותם תנאים- 1 ל-14)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבאס בכלל, להפך, אני רוצה דווקא לקבל עוד מספרים כדי לדעת איפה אני עומד :) כתבתי על האסטרה לא מהיכרות אישית אלא בגלל השרשור הזה, יש כאן 2 דיווחים על צריכה בינעירונית שיותר קרובה ל 1/10-11:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?672217-%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%9C-%D7%90%D7%A1%D7%98%D7%A8%D7%94-%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91-%D7%93%D7%A8%D7%9A-%D7%9E%D7%96%D7%99%D7%99

עכשיו זה מסקרן אפילו יותר, איך יכולים להיות ההבדלים האלה בצריכה בינעירונית כשכולם אומרים שהם נוסעים יחסית רגוע עם עקיפת פה ושם.

אני שוקל לגשת למוסך מורשה לצורך סקירה ובדיקה שאולי יש איזה עדכון תוכנה או משהו שאני מפספס (הרכב אצלי רק 8 חודשים ואני יד רביעית, אבל הוא מטופל מצוין, עשיתי יישור קו על הכל ואפילו פלאשינג)

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני, כשנוהג איתה בינעירוני (די נדיר כי היא אצל אשתי בתוך העיר רוב הימים) תמיד עם בקרת שיוט.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי נסיעה לאילת הלוך ושוב עם הסוניק לאחרונה, רכב מלא (4 נפשות + תא מטען עמוס + מושב שלישי מאחור עמוס בציוד) - צריכת הדלק שנמדדה בהלוך (מעלות-אילת) + סיבובים בעיר במהלך הסופ"ש הייתה 14 בתדלוק.

דרך חזרה + 2-3 נסיעות לעבודה עם המיכל יצא 13 בתדלוק.

אציין שאלו תוצאות קצת פחות טובות מהנסיעה הקודמת שעשיתי לאילת עם הרכב בתנאים דומים, הסיבה היא שיש לי כרגע תקלה בשסתום PCV שנמצא בסעפת היניקה מה שיוצר BOOST LEAK שמתבטא בחוסר סחיבה קל והשפעה על צריכת הדלק.

הכשל בשסתום הזה מסתבר נפוץ מאוד על פי פורומים ודיווחים בחול, העלתי את הנושא בפני מוסך היבואן שטיפל ברכב עד היום והם לא שמעו על הנושא מעולם אז אני מניח שאין מודעות כלכך לנושא הזה.

אסביר בקצרה את כל נושא השסתום הזה למען חברי הפורום.

ראשית, כאשר יש נזק בשסתום אלו התופעות שעשויות להתרחש:

1. פגיעה בצריכת הדלק, לא באופן משמעותי אך מי שעוקב בקביעות עשוי לשים לב.

2. חוסר סחיבה בעקבות BOOST LEAK וקוד תקלה UNDERBOOST מידי פעם (P0299, מופיע בלוח שעונים כ CODE 89 בסוניק ובקרוז שנמכרים בארץ ואת הקוד האמיתי אפשר לראות עם סורק יעודי בלבד)

3. צריכת שמן מוגברת ונזילות שמן ממכסה השסתומים.

השסתום הנ"ל ממוקם בתוך סעפת היניקה והוא חלק בלתי נפרד ממנה והוא נראה כך מבפנים:

[ATTACH=CONFIG]518539[/ATTACH]

תפקיד השסתום הוא למנוע מעבר לחץ שנבנה על ידי הטורבו בזמן שהטורבו גודש ולאפשר מעבר כאשר המנוע נמצא בוואקום - למעשה שסתום חד כיוונים.

בגלל תיכנון לקוי (או שלא תלוי אל מי שואלים) השסתום הזה פשוט מתנתק ממקומו ונעלם עם הזמן - כאשר הוא נעלם הלחץ של הטורבו למעשה בורח דרך הפתח הנ"ל ומגיע למקומות שהוא לא אמור להיות בהם - מכסה השסתומים בעיקר ובעצם גורם לפגיעה בביצועי המנוע שלא מקבל את הגדישה אותה הוא מצפה לקבל ועשוי גם להקפיץ קוד תקלה תואם.

כאשר הלחץ הזה מגיע למכסה השסתומים, הוא גורם גם נזק למכסה שכן יש שם שסתום נוסף שלא בנוי ולא אמור להתמודד עם לחץ הגדישה של הטורבו ולאחר זמן מה פשוט נהרס - כאשר זה קורה, השסתום במכסה השסתומים יתחיל לינוק אוויר מהחור הקטן שנמצא בחלקו העליון - כשזה קורה המנוע לא יפעל כראוי, ירעד וככל הנראה יקפיץ נורת בדוק מנוע עם קוד תקלה P0171.

במידה וזה קורה הבדיקה מאוד פשוטה שימו לב לתמונה - החור הקטן הנ"ל יתחיל לשאוב אוויר ועשויים ממש לשמוע זאת ברעש שריקה קלה - אפשר פשוט להניח עליו את האצבע ולהרגיש את יניקת האוויר.

[ATTACH=CONFIG]518540[/ATTACH]

אם השסתום הזה כושל - הפתרון היחיד הוא להחליף את המכסה שסתומים מכיוון שהשסתום הזה חלק בלתי נפרד ממנו.

מספר חלק קטלוגי של מכסה השסתומים: 25198877 - עולה במוסכי היבואן סביב ה700 שקלים - באמזון 350 + - שקלים כולל משלוח ומיסים.

החלק מגיע עם ברגים ואטם חדש וההחלפה פשוטה מאוד, הוראות למי שצריך בקישור הבא:

https://www.cruzetalk.com/forum/129-gen1-engine-transmission-tutorials/49665-how-replace-valve-camshaft-cover-1-4l-turbo.html

נאלצתם להחליף את מכסה השסתומים? אל תעצרו כאן - כנראה ששסתום הPCV שדיברנו עליו קודם גם כושל. לא תטפלו בו ותמצאו את עצמכם מחליפים מכסה שסתומים כל מספר חודשים ולא מבינים מה נפל עליכם.

איך בודקים את שסתום הPCV?

האמת שזה ממש פשוט.

בגלל הצורה של השסתום, יש לו מעין פטמה קטנה וכתומה/ורודה שבולטת החוצה ואפשר לראות אם השסתום נמצא במקומו על ידי ניתוק של צינורית בחלקה העליון של סעפת היניקה.

[ATTACH=CONFIG]518537[/ATTACH]

יש לנתק את הצינורית הזו (יש נועל מתכת קטן ששולפים הצידה) ומשיכה כלפי מעלה בעדינות כי הצינור מעט עדין.

לאחר מכן, מסתכלים פנימה עם פנס ומחפשים לראות את הפטמה הקטנה בולטת:

[ATTACH=CONFIG]518538[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]518539[/ATTACH]

אם הפטמה שם - השסתום תקין.

אם הפטמה לא שם - השסתום כשל.

שימו לב שיכול להיות שיהיה קצת מלוכלך ויקשה לראות את הפטמה הזו, קחו מקל אוזניים או משהו בסגנון, הרטיבו במעט אלכוהול ונסו לנקות קצת כדי לוודא שהראות טובה.

איך פותרים את זה?

בגדול, הפתרון הוא להחליף את סעפת היניקה שכן השסתום הזה הוא חלק בלתי נפרד ממנה - מחירה במוסכי היבואן 3500 שקלים, אמזון עם משלוח ומיסים 1300 שקלים.

פתרון נוסף ולדעתי עדיף הוא קיט שבחור אמריקאי בנה ומאפשר לעשות מעקף לשסתום המקורי ולמקם שסתום חלופי וחיצוני במקומו ועלותו 430 שקלים (115 דולרים) כולל משלוח לישראל. התקנת הקיט הזה לא נראת מסובכת במיוחד ודורשת פירוק הסעפת, סתימת החור של השסתום המקורי עם אפוקסי ובורג, יצירת חור חדש והתקנת שסתום חיצוני בחור החדש - הקיט מגיע עם כל החלקים הנדרשים להתקנה הזו וברגע שהפכתם את השסתום לחיצוני למעשה אם אי פעם הוא יכשל יהיה אפשר להחליף אותו ממש בקלות ובעלות מזערית ביותר.

אני הזמנתי את הקיט הזה וממתין להגעתו והתקנתו - אשתדל לחזור לדווח לאחר מכן, אפשר לראות הוראות התקנה ומלא מידע בקישור בתחתית התגובה.

את הקיט מזמינים בקישור הבא: https://cruzekits.com/shop?olsPage=products%2Fgm-14l-turbo-intake-manifold-pcv-fix-kit-v2

שימו לב - בשני מוסכי יבואן שביקרתי בהם ברגע שהעלתי בפניהם שקיימת תקלה CODE 89 ובסריקת המחשב יוצא קוד P0299, הפתרון היחידי מבחינתם זה החלפת טורבו, מבחינתם קוד P0299 אומר שהטורבו תקול וצריך להחליפו. בפועל, כל המשמעות של הקוד הזה - זה בסה"כ שהמחשב רכב מצפה לקבל לחץ מסויים מהטורבו ומקבל בפועל פחות ממנו, זה אומנם יכול להיות הטורבו עצמו שלא תקין אבל יש עוד עשרות סיבות נוספות ומקומות שבהם יכולה להתרחש בריחת לחץ כלשהי כמו למשל בשסתום הPCV הנ"ל ואז הקוד הזה יקפוץ.

בקיצור, אל תמהרו להכריז על הטרובו טוטאלוס בגלל הקוד תקלה הזה.

קישור שמסביר את כל הנושא לעומק בפורום בחו"ל + פתרונות ודרכי אבחון וכו'

https://www.cruzetalk.com/forum/34-gen1-1-4l-turbo/175793-2011-2016-cruze-1-4l-pcv-system-explained.html

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שקראתי את כל השרשור, יש מסקנה אחת מתבקשת.

יש לך בעיה באישה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, ברשותי סוניק מדגם סדאן מנוע 1.4. סתם לידיעה:

צריכת הדלק סביב ה1-13/12 משולב (כולל פקקים מידי יום). הנסיעה ברכב הזה נעימה. מה שמפריע טיפה זאת העברת ההילוכים היא ממש מורגשת בהילוכים 1-3.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1800 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...