Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדוע זורמים מים חמים מהברז של מיכל ההדחה לאחר סגירת השיבר הראשי?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 2043 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הסבר ממצה אך לא מובן, יניקת המים החמים לא אמורה להיות בחלק העלין של הדוד?

בהינתן מצב שאין לחץ מים, מדוע שיזרמו מים דרך הצנרת של המים החמים?

יש רק את העניין הקטן של 5 קומות צנרת חמה שבהשפעת כוח-המשיכה יורדת אליך, אני מניח שיש שם כמה ליטרים טובים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לאחר בדיקה, חייב להיות על פי תקן שסתום אל חזור משולב עם פורק לחץ על קו כניסת המים הקרים לדוד.

פורק לחץ מונע פיצוץ של הדוד אם גוף החימום מחמם את המים יותר על המידה, שסתום אל חזור מונע את מה שהיה אצלי - זאת אומרת ריקון הדוד כשיש הפסקת מים.

ללא שסתום אל חוזר לאחר הפסקת מים הדוד יתרוקן, אם יופעל גוף החימום לפני שהדוד מתמלא בחזרה, גוף החימום ישרף.

שסתום אל חזור אמור למנוע את זה.

רוב הסיכויים שהוא קיים אבל לא תקין, מדובר בדוד ישן מאוד שהותקן לפני כ 25 שנה.

תלוי מתי הותקן הדוד כי האלחוזר הוא תוספת לר ותיקה (לפי התקן גם צריך להיות שסתום ערבוב שמונע יציאת מים חמים מידי אבל ברוב הדודים הוא לא קיים). בארץ תקן לחוד ומציאות לחוד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המים מהדוד לא זורמים דרך הצנרת הקרה, הם זורמים בצנרת החמה, מגיעים אל מיקסר שמאפשר מעבר חופשי אל הצנרת הקרה, ומשם דרך הצנרת הקרה לכל ברז אפשרי...

אני מקווה שההסבר ממצה, אשמח לענות לכל שאלת המשך/הבהרה.

רק אם הברז פתוח.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עיברוב במיקסר אכן יתבצע רק אם הברז פתוח רק שאני לא מבין איך בכלל יזרמו המים מהדוד דרך הצנרת של המים החמים.

המים החמים נלקחים מהחלק העליון ביותר של הדוד לא? אז איך הם יזרמו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הףהם יזרמו בגרויטציה לברז ובברז בגלל חוק כתים שלובים הם יזרמו לצנרת המים הקרים לנקודה הנמוכה יותר שהיא ברז הניאגרה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אולי לא הסברתי מה אני שואל.

פתח לקיחת המים החמים נמצא בחלקו העליון של הדוד.

נכון/לא נכון?

אם נכון, איך המים יזרמו בכוח הגרביטציה דרך הצנרת של המים החמים?

אם לא נכון, מסיר את השאלה. הכל מובן.

הכל בהתייחס לתגובה 13.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה שהמים יזרמו מצנרת המים החמים, הבעיה נוצרת כשאין לחץ בצנרת המים הקרים, אז המים החמים שבדוד זורמים בחזרה אל צנרת המים הקרים דרך צינור ההזנה (בניגוד לכיוון שהם אמורים לזרום).

שסתום אל-חזור תקין בכניסת המים לדוד ימנע את הזרימה ההפוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל העונים.

מקווה שאצליח להחליף את השסתום האל חוזר בלי לשבור את צינור ההזנה של הדוד.

הדוד הזה הותקן בשנת 1993, לפני כ 5 שנים החלפתי בו פלאנץ' עם גוף חימום. מצב הדוד כבר אז לא היה טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אולי לא הסברתי מה אני שואל.

פתח לקיחת המים החמים נמצא בחלקו העליון של הדוד.

נכון/לא נכון?

אם נכון, איך המים יזרמו בכוח הגרביטציה דרך הצנרת של המים החמים?

אם לא נכון, מסיר את השאלה. הכל מובן.

הכל בהתייחס לתגובה 13.

בוקי, הבנת נכון את מבנה המערכת, ההזנה היא אכן מהחלק העליון של הדוד, מעט מתחת לחלק העליון ביותר, לא בשליש הגובה. ראה תמונות של פנים הדוד בשרשור הבא (הצינור האנכי שמגיע כמעט עד ראש הדוד) :

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?630896-%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%A4%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%93%D7%95%D7%93-%D7%91%D7%9F-4-%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%9D-(%D7%A6%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%99-%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%99%D7%9C)&styleid=20

כמוכן, כמות המים שנשארו בצנרת החמה להערכתי זניחה ביחס לתיאור שלך. כהוכחה\הפרכה לכך תוכל לבצע את הבדיקה הבאה: סגור את ההזנה הראשית לבית, העבר את כל הברזים בבית למצה החם ביותר (אך השאר אותם סגורים) פתח את אחד הברזים על המצב החם ביותר. במצב זה המים מהצנרת החמה (יורדת) יתנקזו, כמוכן גם המים שמעל קצה צינור ההזנה שבדוד (שהם מעט מאוד מים). להערכתי אתה תראה זרם שנמשך מספר שניות ואז טפטוף זניח.

תודה לכל העונים.

מקווה שאצליח להחליף את השסתום האל חוזר בלי לשבור את צינור ההזנה של הדוד.

הדוד הזה הותקן בשנת 1993, לפני כ 5 שנים החלפתי בו פלאנץ' עם גוף חימום. מצב הדוד כבר אז לא היה טוב.

אולי עדיף לוותר על התקנת שסתום בדוד במצב כזה, מה גם שנתקלתי כבר בשסתום בן פחות מ 4 שנים (לא זה שבקישור) שהפסיק לעבוד (ככל הנראה כתוצאה מאבנית חלודה ושאר משקעים). במקום אני מציע להתקין ברז על קו ההזנה הקר לדוד, כך גם תרוויח אמצעי ניתוק במקרה של פיצוץ בדוד וכולי, וגם תחליף ידני לשסתום הסורר\חסר.

רעיון נוסף אבל אני לא בטוח כמה הוא ישים, להתקין אל חוזר על הצינור עצמו ולא על הדוד ,אם אתה רוצה לכסות מקרים של הפסקת מים לא יזומה.

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי מתי הותקן הדוד כי האלחוזר הוא תוספת לר ותיקה (לפי התקן גם צריך להיות שסתום ערבוב שמונע יציאת מים חמים מידי אבל ברוב הדודים הוא לא קיים). בארץ תקן לחוד ומציאות לחוד.

מה שהזוי, זה שניקח מצב היפותטי לחלוטין: הבן של החבר שלך נמצא אצלכם, ונכנס להתקלח. החמוד הקטן לא יודע לוסת לעצמו את המים מספיק טוב וקיבל מים רותחים -כוויות דרגה ב+ג. החבר שלך החליט לתבוע את ביטוח המשכנתא שלך ובבדיקה הם גילו שאין לך מיקסר בדוד.

מה תעשה עכשיו? תוכיח שאין לך אחות.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה יודע מתי הדוד הותקן אתה יכול להראות שזה מלפני שינוי התקן (התקן לא מחייב להתקין בדודים קיימים אלא בהתקנות דודים). אם אחרי אז מתקין הדודים אחראי אלא אם יצליח להוכיח שהוא התקין ומישהו אחר פירק.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שסתום אל חזור ופורק לחץ חובה להתקין, אבל גם משגיחום?

אתם בטוחים? אצלי בבית החלפתי דוד לפני 3-4 שנים, התקינו כמובן פורק לחץ ושסתום אל חזור אבל משגיחום לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חובה להתקין משגיחום עם התקנת דוד שמש חדש. אם הדוד שלך הותקן לפני התקנה הזו, אז לא.

זה כמובן התקן בטיחותי חשוב וזה, אבל גם מועד לתקלות, גורם לצריכת חשמל גבוהה, ולזמני חימום ארוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...