Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתחיל- בינוני, מחפש את השלב הבא.

שימו לב! השרשור הזה בן 2070 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

קניתי לא מזמן רכב חדש ואני מעוניין לעשות קפיצה לאטוסטור לחדש מלאי (מגבות, סיטרוס וכו').

חשבתי לשדרג את השטיפות למשהו שהוא מעבר ל"ניקיון, פלסטלינה ואוטם".

הייתי שמח כמובן לשים מדבקה על הרכב אבל זה פשוט יקר מידי.

על מה אני יכול להתחיל להתעניין שאוכל לבצע בעצמי בצורה ידנית? (כלומר, בלי מכונות).

*בכוונה ציינתי רכב חדש. כלומר- אין צורך לעשות פוליש.

XRAIN כבר יש לי.

חשבתי להוסיף אנטי-פוג, האם זה באמת יעיל?

מה מומלץ לניקיון בדים בפנים הרכב? (משענות ידיים וכו').

האם יש משהו שדוחה אבק מהפלסטיקה?

עריכה:

לבת הזוג שלי יש i10 במצב חיצוני לא מזהיר. חשבתי לעבוד לה על הרכב קצת בצורה יסודית.

שטיפה פלסטלינה ואוטם ישפרו את המצב (הרכב מאובק לחלוטין) אך חשבתי גם לטפל לה בפנסים, הם צהובים ועכורים לחלוטין.

אשמח להמלצה על ערכה מתאימה והפניה להדרכה על התהליך. אם ניתן על I10 ספציפית (כולל פירוק פנסים), מה טוב.

תודה ענקית ותהילת עולם לעוזרים.

עריכה אחרונה על ידי Guy_25
נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מטליות הייתי ממליץ לך לרכוש מאלי אקספרס. ( עכשיו ביצעתי משם הזמנה גדולה, רבע ממחיר בארץ)

2. אתה יכול לעבור לגלייזים איכותיים בשילוב אוטם צבע מתאים.

מטרתו של גלייז לכסות חלק מיקרון של שריטות.

3. לעבור לציפוי פולמרי שמתחבר לשכבת הלכה ויעניק לך הגנה ארוכה

ומשטח חלק עקב "מילוי" של חריצים/מפגעים שיש לך בצבע (יש גם תואמי צבע לפי קוד)

שגם ייתן לך הידרופוביות ברמה גבוה.

4. ניקוי פנימי, אני נוהג להשתמש גם בחומרי ניקוי ביתיים -עושים את אותה עבודה.

לאחרונה עשיתי השוואה בין כמה חומרי ניקוי ממותגים מוכרים, לניסיוני Scholl SPAM היה עדיף. (אבל יקר יותר)

http://www.autostore.co.il/%D7%AA%D7%A8%D7%A1%D7%99%D7%A1-%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%9B%D7%9C%D7%9C%D7%99-Scholl-SPAM.html

5. אפשר לקנות ערכות מוכנות לחידוש פנסים ואפשר לרכוש נייר מים ( קניתי 1500/1200 ולעבוד לפי מדריך שיש כאן. אני לדוגמה עשיתי חידוש פנסים לרכב ממש מוזנח (של הבת זוג) שלא הריח בחייו סבון והפנסים היו ממש במצב קשה. לקח לי אומנם הרבה זמן להסיר את שכבת הצהוב מעל הפנסים אבל בסופו של דבר יצא נחמד. (לא מושלם כי הייתי לחוץ בזמן)

בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי yogev20
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה

אני משתמש באוטם של מנזרנה על סיויק חדשה לבנה. על איזה גלייז היית ממליץ לי?

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שידוע לי למנזרנה אין גלייז אבל יש להם ווקס שיושב טוב מעל מנזרנה.

שילוב שאני מכיר ומיישם אותו שנים עם מנזרנה -זה srp. שילוב פשוט מנצח. (אגב אני מוכר אחד כזה בלוחות כי אין לי כבר זמן להתעסק גם עם גלייז וגם אוטם)

[video=youtube_share;O5zFka8hOyA]

קרא את הת'רד הזה מאוד מעניין. היום כבר אין דיונים כאלו לצערי.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?560351-%D7%90%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%94%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9-%D7%91-Autoglym-SRP-%D7%9B%D7%9E%D7%95-%D7%A9%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9A

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שהp בsrp היא פוליש. האם זה פוליש במובן של מכוני שטיפה (הסרת שכבה עדינה מהלכה) או פוליש במובן של "למרק"/ "להבריק"?

אשמח אם תיתן לינק למודעה שלך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנות מגבות שאני אוהב בעלי - קונה משם לא מעט

https://www.aliexpress.com/store/1497681?spm=0.8937474.0.0.6daa2e0eCpwyAi

נ.ב השתמשתי השבת במנזרנה על הרכב והוא פשוט מדהים, כמו חמאה.

השאיר יופי של ברק לאחר חודשיים של הזנחה.

ממליץ על הווקס / אוטם הזה מקרב לב! תענוג של שימוש איתו והתוצאות עוד יותר,

נ.ב 2 יוגב כרגיל פוגע עם ההמלצות שלו.

ה SRP - לאחר לא מעט שימוש איתו, הוא מוצר מצויין שצריך לדעת להשתמש איתו, מומלץ לקחת פד איכותי ולעבוד כל חלק בנפרד למשך כמה דק', כלומר אם זו דלת - קח 5-10 דק' ותעבור בצורה מעגלית + מאוזנת ואנכית, כדי לכסות כל "סווירל" אפשרי, תן לחומר לנוח דקותיים שלושה ואז נגב עם מטלית (הכחולה הדקה מהלינק ששמתי כאן), לא לעבוד בשמש ולא להשאיר את ה SRP פתוח או בחום (לדאוג שלא יכנסו מים גם כן, הוא נוטה להיהרס מזה).

אצלי ברכב על מכסה המנוע והפגוש יש מדבקת PPF, העדפתי לשלם את זה מאשר שיכאב לי בלב.. אם הרכב שלך חדש ויקר יחסית, זה כדאי, אפילו רק על הפרונט. כל השאר יש ציפוי (שצריך לחדש)

IMAG1197.jpg

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר מנזרנה. משתמש כבר 3 שנים :)

כמה יעלה ppf לפרונט בלבד?

תודה על הלינק למגבות.

מאיפה אני קונה srp?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני גיליתי את מנזרנה שלשום :)

SRP אתה יכול לקנות מיעקובי למרות שאני ממליץ לבדוק טוב טוב את הבקבוק (בשקשוק :p ) שהוא לא נוזלי מדי! הוא אמור להיות קרמי ומשחתי מעט, ברגע שהוא נוזלי אתה יודע שהוא פגום והתרכובת לא תקינה, כנראה גם התועלת של החומר לא תבוא לידי ביטוח.

אז או זה, או להזמין מחו"ל מאתרים מוכרים / EBAY / DETAILEDCLEAN וכו' .

PPF זה לא דבר זול, זה בערך 1000 למטר ממה שידוע לי, אצלי זה עלה יחסית זול בגלל עסקת חבילה שעשיתי עם הפוליש אז נחתך בחצי המחיר.

שווה להתייעץ עם ארטיום מסמארט דיטיילינג בחולון אם אתה באיזור, יש לך גם את אודיבה ארט שמתמחים בזה.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנטסטיק, סנו שטיחים, אסטוניש על כל צורותיו,קרבונה לשטיחים עוד שלל תכשירים שגרמו לי לקוצר נשימה. (אמיתי)

וכמובן המלך> דיזיטול תרסיס+דיזיטול מטליות עבור חיטוי אזורים מזוהמים. (ידיות הילוכים,משענות ידיים וכד')

אבל אני לא דוגמה - כי יש לי אובססיית ניקיון באופן קיצוני הדרושה טיפול...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב הדיזיטול באמת מוגזם אחי...

אני יכול להסתפק במנקה כללי של חברת "קלין"...עולה 12 שח לשני ליטר ואני מדלל אותו 1:10, 1:8, 1:5, תלוי מה אני מנקה. אבל בתכלס? אני משתמש בו למנוע למשל או כניקוי לגלגלים בתור דגריזר, אין לי צורך לשימוש בו כמנקה פנים בכלל כי פנים הרכב שלי תמיד נקי. אין בו אפילו אבק, מרוב החומרים שאני מורח על הפלסטיקה בפנים. כנראה שהם דוחים אבק אבל הם גם מנקים ברמה נמוכה , וזה מה שיש לי, רמה נמוכה מאד של לכלוך, אולי מעט אבק אבל לא יותר.

כך שאין לי שום צורך להשתמש בAPC לניקוי פנים הרכב. למרות שיש לי את הקלין הזה, יש לי גם דגריזר של כימיקל גאייז ואת הAPC קומפו של קלינסטרס, אלו חומרים שבשימוש נבון גם ככה מחזיקים הרבה זמן מעמד, אבל בגלל שסתם אני אוהב להתנסות בכל מיני חומרים רכשתי את המנקה הביתי הזה שאני יכול להשתמש בו בנדיבות מבלי להתקמצן על חלקים מלוכלכים בחוץ של הרכב. הריפודים שלי נקיים תמיד כך שלא הצטרכתי אף פעם להסיר כתמים מהם.

שאר החומרים שאתה משתמש בהם נראים לי חזקים מדי, אין לי מושג איזה צורך יש בהם בתוך הרכב...

עריכה אחרונה על ידי ניסאן מיקרה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שהp בsrp היא פוליש. האם זה פוליש במובן של מכוני שטיפה (הסרת שכבה עדינה מהלכה) או פוליש במובן של "למרק"/ "להבריק"?

אשמח אם תיתן לינק למודעה שלך

למרות שsrp מוגדר פוליש למעשה רמת החיתוך שלו מינימלית. גם אם תתאמץ, לא באמת תצליח לחתוך איתו. (ביישום ידני) המטרה שלו זה לתת ערך מוסף לניקיון בעזרת חומרים פולימרים שמסירים לכלוך ומזהמים בצורה יעילה. בפועל אתה מקבל משטח נקי כאילו עשית פוליש, ללא חיתוך.

ייעודו? מיסוך סווירליס,הולוגרמות,שריטות עדינות,מפגעים שטחיים. לא תרופת פלא

אבל כן מעלים/מכסה חלק נכבד.

איך ליישם? קח פד איכותי תרטיב אותו במעט מים (עוזר לחומר לא להיספג בפד) וסוחט

כמעט שלא יישארו מים רק לחות. תן כמה נקודות מעל הפד ותתחיל לעסות את הפח (תחשוב שאתה עושה עיסוי לאהובתך) בהפעלת לחץ מלמעלה למטה ובאלכסון עד שתרגיש שכל החומר התייבש ומתחיל להתפורר רק אז תדע שהצלחת להחדיר אותו כהוגן. מדי פעם תרטיב שוב את הפד ותחזור על אותה פעולה.

אני נוהג לעבור על כל הרכב - ורק אז לעשות באפינג על רכב שלם. (לא קשה להסרה, מאוד ידידותי)

אפשר גם לעבוד על מקטע בודד ולעשות באפינג.

בהצלחה.

קרא ביקורות. (חלק קטן משלל הסופרלטיבים בהם הוא זוכה)

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=357001

https://trustedcarproducts.co.uk/product-review/autoglym-super-resin-polish

http://carporchdetailer.blogspot.com/2016/09/short-review-of-autoglym-super-resin.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע טוב. עדיין מוכר? מה הסיכוי שבאזור הרצליה פיתוח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אבל תן לי בדוק שהוא עדיין טוב? כי מכרו כמה ביעקובי שהיו מעט מדוללים. (היה להם ליין כזה)

לא אמכור מוצר פגום. (הוא יושב בארון מאז הרכישה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2070 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...