Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן מיני מרכזי לא מקרר מספיק טוב לטעמי

vxlan
שימו לב! השרשור הזה בן 2156 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי לכם.

ברשותי מזגן מיני מרכזי של טורנדו, 4 כס תלת פאזי, בן 7 חודשים.

בשרב האחרון לא קירר ככ טוב, אז הוזמן טכנאי מהשירות. הטכנאי מדד עם לייזר את הטמפרטורה בפתחי היציאה לסלון ולמטבח וקיבל קריאות של בין 7 ל5 מעלות.

אבל עדיין, הבית לא קר. מה גם שהמזגן עובד נונסטופ ולא עוצר, למרות שהשלט מכוון לטמפ' של 20 מעלות. בעבר היה עוצר לכמה דקות, מתישהו בעבר, בשלהי הקיץ הקודם כשהיה ממש חדש.

הטכנאי אמר שמבחינתו הכל תקין, ואולי בגלל שבאחד מתריסי המזגן, חלק מהתריס לא מחובר לשירשור ולא יוצא ממנו אוויר, מסביר את התופעה.

זה לא נשמע לי הגיוני, אך לא היה לו הסבר אחר.

אני לא מרוצה כרגע מהמזגן, ולא יודע מה לעשות עם זה.

מה ניתן לעשות? מה יכול לגרום לתופעה? למי אני יכול לפנות בכדי לקבל אבחון מדוייק של הבעיה - להביא טכנאי פרטי?

עריכה אחרונה על ידי אספ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון - תסדר את הצינור השרשורי.

דבר שני - צריך לבדוק כמה דברים קטנים שיכולים לעשות הבדלים גדולים (בינהם: אם המעבה נמצא במסתור הכביסה - לוודא שהוא *צמוד* לרפפות אלומיניום [פליטה לא תקינה של חום גורמת לביצועים נחותים של המזגן]. בנוסף, בדיקת הטמפ' שביצע הטכנאי טובה מאוד, אך צריך לבדוק שהמאייד לא שואב אויר מבחוץ [זה יכול לקרות מפתחים לא סגורים של צינורות ביוב ראשיים בתוך הנמכות גבס, חלונות לא אטומים ועוד כהנה וכהנה סיבות], בשביל להיות רגועים שיש מספיק גז במזגן, אפשר לבצע בדיקת שיחון).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק הוא לא בדק שום דבר מהדברים האלה.

רק כיוון את האקדח טמפ' שלו. זה לגיטימי לבקש מטורנדו טכנאי נוסף שיבדוק את הדברים הללו? או שזה על חשבוני בלבד?

אגב המאייד עומד על פלטת עץ, והיחידה הפנימי במקום אטום לחלוטין. אין שום פתחי ביבוב או כיוצא בזה.

בנוסף, פירקתי את כל התריסים, האוויר לא יוצא קר מספיק. זה וודאי. השוויתי לאוויר שיוצא מיח' המזגן הקטנה שיש בחדר הורים, יש הבדל משמעותי.

יכול להיות שהגז נעלם מהקיץ הקודם? המזגן עבד נהדר בחורף..

עריכה אחרונה על ידי אספ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דליפות תמיד יכולות להיות, זה מזגן בן 7 חודשים וברור שאם יש דליפה קטנה זה יורגש עכשיו.

בגלל זה הצעתי בדיקת שיחון: מחברים שעון ומסתכלים על הלחצים. קיימת טבלת לחצים עבור כל סוג של קרר - מה צריכה להיות הטמפרטורה שלו בכל לחץ נתון (לצורך העניין: ב R410A זה 5 מעלות צלזסיוס באיזור ה 120PSI כמדומני).

בדיקת השיחון בודקת את ההפרש בין הנתונים ה"יבשים" על הנייר, למצב האמיתי בפועל (מצב שבו הקרר קלט חום והטמפ' שלו השתנתה - אבל הלחץ *לא*).

לכן, טמפ' שיחון תקינה (אם הלחץ בשעון הוא 120PSI) שנמדדת פיזית על הצינור נחושת בצמוד לוונטיל בדיקה - צריכה להיות בין 6.5 מעלות צלזסיוס ל 9.5 מעלות צלזסיוס (בקיצור: בין 1.5 ל 4.5 מעלות יותר).

אם ההפרש גבוה יותר - חסר גז.

אם ההפרש קטן יותר - עודף גז.

זו בדיקה דיי קלה לביצוע (מצמידים טרמומטר לצינור נחושת בסמוך לוונטיל בדיקה, עוטפים אותו ומבודדים ע"מ שלא תתעבה לחות על החיישן + מפעילים את המזגן על קירור, עוצמה מקסימלית של המפוח + מינימום טמפ' בשלט, ל 10-15 דקות וכמובן מחברים שעון לחץ [סט שעונים] מדוייק ככל שניתן - ומחכים שהמערכת תתייצב, לא פחות מ 10 דקות עבודה רצופות ואני ממליץ קצת יותר). אין צורך לסגור חלונות, להפך.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערנו הרב אנשים מחפשים בזול...וזו התוצאה. זה מעיד גם על רמת ההתקנות וגם על רמת הידע של הטכנאים והמקצועיות בכלל.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טורנדו הסכימו לשלוח טכנאי נוסף, בכיר יותר, שיבצע בדיקות גז במזגן. אדווח מה היו הממצאים.

אגב המזגן הזה היה יקר.. בכוונה לקחתי אחד שכביכול הוא מוגזם לבית, כי רציתי שיהיה לי קר ונעים בקיץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, הסבר מאלף. איך הבדיקה נקראת באנגלית, refrigerant superheat? אני רוצה לקרוא עוד.

עריכה אחרונה על ידי nitch

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, המזגן הזה עשה בעיות מהשניייה הראשונה. המתקין ניסה להפעיל אותו אחרי ההתקנה, ואמר שהמדחס הגיע שרוף מהמפעל.. החליפו את כל היחידה לחדשה תוך 48 שעות, או משהו כזה.

השירות שלהם באמת טוב, רק חבל שהמזגן קצת מפקשש..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הרשת (יוטיוב) מלאה בסירטונים שמסבירים על superheat ו subcooling.

האחד מתאר את מה שדיברנו עליו (סופר-היט: בדיקה בקו היניקה, והפרש טמפ' [תקין] כלפי מעלה).

הבדיקה השניה (סאבקולינג) מדברת על קו הדחיסה עם הפרש טמפ' [תקין] כלפי מטה (הרעיון בלבדוק את הקו הדחיסה הוא לוודא שהגז נדחס ללחצים גבוהים שגורמים למעבה (בסיוע המאוורר החשמלי שבו) לפלוט החוצה את החום שנוצר בזמן הדחיסה של הגז [שבינתיים הפך לנוזל בגלל הדחיסה והקירור].

בארץ הבדיקה הזו לא נפוצה כי טכנאים עצלנים או לא מבינים מה זה או איך לבצע את זה (אצלנו ברוב המזגנים עד 2.5-3 כ"ס גם אין וונטיל שירות לקו דחיסה, אלא רק לקו היניקה [זה יש לכולם] ).

דווקא כשאני למדתי מיזוג וקירור, המרצה (שהוא בעצמו איש מיזוג עם וותק של הרבה מאוד שנים) דווקא כן לימד אותנו על בדיקת השיחון.

בחו"ל קיימות סעפות ממוחשבות עם טרמומטרים שיודעות את הערכים המתאימים לבדיקה (בהתאם לסוג הגז שהזנת במכשיר). במערכות כאלה מספיק לחבר את 2 הצינורות למערכת + 2 חיישני הטמפ', להפעיל את המערכת ולחכות (המדדים והתוצאה מוצגים על גבי הסעפת הממוחשבת).

מתי בארץ ? נשאר לנו רק לחלום בינתיים...

אגב, המזגן הזה עשה בעיות מהשניייה הראשונה. המתקין ניסה להפעיל אותו אחרי ההתקנה, ואמר שהמדחס הגיע שרוף מהמפעל.. החליפו את כל היחידה לחדשה תוך 48 שעות, או משהו כזה.

השירות שלהם באמת טוב, רק חבל שהמזגן קצת מפקשש..

התחושה שלי במקרים כאלה היא שלרוב הגורם האנושי הוא הגורם לנזקים, והתקנות גרועות לא חסרות.

הדבר האחרון שאני מאשים בו את התקלות שיש במזגן - הוא בד"כ המתקין. אני לא אומר שמזגן לא יכול להתקלקל, אבל הסטטיסטיקה מראה שהמוצרים שמגיעים מסין לישראל (שידועה כמדינה חמה מאוד עם שימוש נרחב ביותר במזגנים) הם ברמת אמינות גבוהה מאוד (אפילו שמדובר ב"מוצר סיני" - הם עדיין שולטים ביד רמה בנתח גדול מאוד בשוק המזגנים בעולם).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון:

היה טכנאי של טורנדו. טען שהכל תקין, מצא איזה נקודה שלטענתו היחידה הפנימית שואבת ממנה אוויר חיצוני חם פנימה.

קראתי למתקין, הוא אטם את זה עם קצף פוליאורותן , וטען שהכל תקין.

בשורה התחתונה, כשאני מכוון את המזגן ל16 מעלות, אני מודד ברחבי החלל הממוזג - כ50 מר - טמפ' של 20 מעלות. ל 16 הטמפ' לא יורדת.

זה תקין? איך עוד ניתן לשפר את הקירור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...