Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב מיני או סופר מיני או רכב אחר?

123elad
שימו לב! השרשור הזה בן 2187 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

לאחרונה מכרתי את הרכב שלי ואני מעוניין בעתיד הקרוב לרכוש רכב אחר. אני לא נוסע הרבה, גג 6 7 אלף קילומטר בשנה. רוב הנסיעות שלי הן בעיר. התקציב הוא 30 אלף ש"ח.

חשוב לי בעיקר שהרכב יהיה בטוח וכמובן אמין. אני מחפש לקנות רכב משנתון יחסית מתקדם.

לא משנה לי אם הרכב ידני או אוטומט (הרכב הקודם היה ידני).

חשבתי על i10 אבל המנוע ליטר קצת מדאיג אותי כי בכל זאת אם הרכב יצטרך לנסוע מחוץ לעיר מה יהיה אז?

תודה על העזרה!

Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קרוב בתקציב לפיגו 208 ידנית, בטיחות טובה, מרווחת ונוחה ביחס ליונדאי ושאר קטגורית המיני.

ואם מיני אז הייתי מוסיף כמה אלפים לפיגו 108, היתרון שלה הוא במנוע הזריז לעומת שאר רכבי המיני.

Sent from my iPhone using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי yulianx

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קרוב בתקציב לפיגו 208 ידנית, בטיחות טובה, מרווחת ונוחה ביחס ליונדאי ושאר קטגורית המיני.

ואם מיני אז הייתי מוסיף כמה אלפים לפיגו 108, היתרון שלה הוא במנוע הזריז לעומת שאר רכבי המיני.

ממה צריך לדאוג בקשר ל208? תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב37,000 ש"ח בערך אתה יכול כיום לקנות 108 בת 3 ידנית עם מנוע 1.2.

השוק מת אז אם תלחץ קצת אני בטוח שתקנה ב33-35 בקלות.

גם מיני, גם יש מולטימדיה נחמדה, גם חסכונית וגם עם מנוע נחמד 1.2 שמפיק 82 כ"ס שיש בו מספיק כוח לנסיעות בינעירוניות.

(לא שלמנוע ליטר יש יותר מידי בעיה לעשות את זה כיום).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה צריך לדאוג בקשר ל208? תודה

הייתה בעיה עם הממיר הקטליטי בשנים הראשונות של הדגם. אצלי הוא הוחלף במסגרת אחריות לממיר קטליטי מדגם חדש.

תבדוק אם ברכב שאתה רואה הוחלף כבר ממיר קטליטי אם כן אז אתה יכול להיות בראש שקט אם לא אז יש סיכוי שבמהלך חיי הרכב אצלך תצתרך להחליפו עניין של 2000 ש"ח+-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה בעיה עם הממיר הקטליטי בשנים הראשונות של הדגם. אצלי הוא הוחלף במסגרת אחריות לממיר קטליטי מדגם חדש.

תבדוק אם ברכב שאתה רואה הוחלף כבר ממיר קטליטי אם כן אז אתה יכול להיות בראש שקט אם לא אז יש סיכוי שבמהלך חיי הרכב אצלך תצתרך להחליפו עניין של 2000 ש"ח+-

מאיזה שנים הבעיה כבר לא קיימת ברכב אם בכלל? ומה אתה חושב על הרכב באופן כללי? תודה רבה ⁦[emoji1317]⁩

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיזה שנים הבעיה כבר לא קיימת ברכב אם בכלל? ומה אתה חושב על הרכב באופן כללי? תודה רבה ⁦[emoji1317]⁩

למיטב ידיעתי מ2015 הרכבים כבר הגיעו עם ממיר קטליטי אחר מדגם לא בעייתי אצלי הוחלף ב2015 לדגם המשופר.

לגבי הרכב עצמו אז מדובר בעסקה מעולה הרכב עצמו לא נופל מבחינת שום מאפיין יש לו התנהגות טובה, הוא לא נוטה להתנדנד או לפסוע בפניות מהירות, המושבים פשוט מעולים בנוסף לנוחות כללית טובה בידוד הרעשים עד 110 טוב (מ110 מתחילים רעשים), הוא מרווח יחסית לרוב המתחרות (לא הכי מרווח בסגמנט אבל הוא במקום טוב באמצע) וההגה הקטן עם מד המהירות מעל ההגה זאת אחת ההברקות של פיגו בעשור האחרון. במיוחד אני אוהב את המנוע שאמנם בעל 82 כ"ס בלבד אך יש לו מומנט טוב שמושג בסל"ד נמוך יחסית (החל מ2800 בערך) ובפועל הרכב מרגיש יותר נמרץ וזריז מקיה ריו עם מנוע 1.4 שבחנתי או פורד פיאסטה 1.4 בנוסף לזה שהוא בין הרכבים היותר חסכוניים בסגמנט.

לגבי עיצוב ואיכות החומרים מבפנים אז כאמור זה משהו סובייקטיבי ואישי לכול אחד מההתרשמות האישית שלי בתקציב הנ"ל החלופות היפניות פלסטיקיות ומיושנות, הגרמניות משעממות ומיושנות (כולל סיאט וסקודה) והיחידות שאיכשהו ראיתי את עצמי נוהג בהן הן ריו ופיאסטה שמציגות מקום סביר באמצע אך לא בולטות לטובה כאשר הפיגו לדעתי הסובייקטיבית בולטת לטובה גם מבחינת עיצוב מודרני ומעניין אך בו זמנית הוא הרמוני ואיכותי.

וכמעת שכחתי לרכב יש מערכת שמע פשוט מעולה אין לי מילים אחרות באמת ובתור חובב מוזיקה אני נהנה ממנה כול רגע חבר שיש אצלו אוקטביה מ2012 לא האמין שאין לי סאב ברכב ושמדובר במערכת מקורית.

לשלילה אפשר לציין את זה שהקלאטצ קשה, מהלך ידית ההילוכים ארוך לכן להיכנס להילוך חמישי מצריך ממך להרים את הגב מהמשענת, מורגש שחסר הילוך שישי בשיוט (הרבה מהרעש שנוצר אחרי 110 נובע מהמנוע מה שאפשר היה למנוע אם היה הילוך שישי) יש הבדל גדול בין ההילוך השני לראשון מה שמצריך עבודה עם הקלאטצ ובתוספת לכך שהקלאטצ קשה לפעמים נוצרים נדנודים בעליה משני לראשון, המזגן שלה פשוט חלש (בימים חמים עובד על 5 מתוך 6 ויוצר הרבה רעש), אין אופציה לעשות מיזוג לרגליים וגם למעלה זה או זה או זה, מערכת המולטימדיה מסרבת להסתנכרן עם הפלאפון ולמשוך אנשי קשר (הדיבורית לעומת זאת מעולה) בכללי היא דיי לאגיט במהירות התגובה שלה, פתיחה של המיכל דלק נעשית עם המפתח, והמנוע מטרטר בעמידה ויוצר וויברציות חלשות אמנם אך עדיין קיימות.

אחרון לא יודע אם זה חסרון או היתרון תלוי בגישה שלך אך המנוע דיי רועש כראוי ל3 צילינדרי אך הרעש שלו לא מעצבן ומתכתי כמו שפגשתי במיני אלא מגרגר ובאסי לכן אני אישיתי אוהב אותו תיסע ברכב ותחליט מה אתה חושב עליו.

בגדול בתור מישהו שיש לו את הרכב הנ"ל אני חושב שעברתי פו על כול ההיתרונות והחסרונות של הרכב ממש בדקדוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם i10 עם מנוע ליטר אחד תעמוד בנסיעות בינעירוניות.

זה בהחלט יהיה פחות נעים מאשר מב-108 ובוודאי מה-208, אבל היא תיסע גם מאילת עד למטולה אם צריך.

האם זה יהיה נעים מבחינת נסיעה? כנראה שלא ממש. האם תצטרך לבחוש הרבה בידית ההילוכים בדרכים הרריות ובעליות? סביר מאוד להניח שכן.

אבל כן, היא תביא אותך למחוז חפצך.

ה-208 נשמעת לי כמו עסקה טובה, אתה קונה רכב מודרני, מרווח יותר מהיונדאי, חזק יותר, לא פחות חסכוני וכנראה גם נוח יותר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכם על התגובות. האמינות קצת מדאיגה אותי, בעבר החזקתי רכב שהיה ההפך מאמין ולא בא לי להכנס לסרט הזה שוב. מה אתם חושבים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחפש פה תגובות מבעלי 208 ותחליט.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2187 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...