Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי להפוך מונית סקודה פאביה לרכב פרטי?

THELAD
שימו לב! השרשור הזה בן 2293 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

ברשות אבי מונית מסוג סקודה פאביה אוקטובר 2013, 285K ק"מ.

מנוע דיזל CAYB 1.6TDI 90HP טורבו

גיר ידני

מכל מיני סיבות שונות ומגוונות הוא פורש מהענף בסוף החודש הנוכחי, וכעת עומדות בפנינו שתי אפשרויות: למכור את המונית בעבור נזיד עדשים באופן שלחלוטין לא פרופורציונאלי למידת ההשקעה ברכב ולמצבו, או לשלם מכס בסך 10K בערך ולהפוך אותה לרכב פרטי שאותו אני אקח.

ברשותי כעת פנדה מבציר 05, שמגלה אמינות לא רעה בכלל כך שעלות האחזקה שלה היא כמעט בלתי מורגשת עבורי, אך מצד שני מדובר ברכב מאד ישן עם 200K קילומטרים שעל אף אמינותו עשוי לעולל כל מיני צרות בעתיד, בייחוד מכיוון הגיר הרובוטי.

בפאביה הנ"ל כבר הוחלפו הטיימינג והקלאץ', ומשיטוט ברשת אני למד כי המנוע שלה, שמותקן ברכבים רבים מהקונצרן הוא מאד אמין ויכול בלי שום בעיה להגיע לאיזור החצי מיליון ק"מ.

השאלה שלי היא מאיזה כיוון יכולות להגיע תקלות בדגם הזה, ועד כמה הן יקרות לתיקון?

תודה

עריכה אחרונה על ידי THELAD

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו נבלה וזו טרפה.

קשה מאוד לייעץ לך מה לעשות כי סיכון ליפול קיים גם כאן וגם כאן.

סביר להניח שדווקא הפיאט תהיה חסכונית יותר לאחזקה בטווח הארוך, בפאביה יש יותר מערכות ורכיבים שיכולים להתקלקל ותיקונם יקר מאוד.

מצד שני הפאביה טובה מהפנדה בכל פרמטר וצעירה ממנה ב 8 שנים פסיכולוגיות.

הייתי הולך על הפאביה רק אם יש לך חוש טכני וידיים טובות, ספרות יצרן מקורית ומקור להשגת חלקי חילוף וזאת בתנאי שהיא באמת במצב מצויין, לא הוזנחה ולא קרעו אותה.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שלך היא כלכלית בעיקרה: בדוק מה מחירה של הסקודה בשוק כמו שהיא (כמונית), נניח X. בדוק מה מחירה בשוק של סקודה פרטית שהיתה בעבר מונית עם נתונים זהים, נניח Y. בדוק מה גובה העלות להפיכתה לפרטית, נניח Z.

אם x+z קטן או שווה ל y, אז שווה לך לשקול הפיכת המונית לפרטית, אחרת, זה לא כדאי כלכלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה, אני זוכר שפתחתי כזה שרשור בעבר. פתחתי שרשור נוסף כדי לדון ספציפית בכשלים ובתקלות שאני עשוי להתקל בהם ברכב הזה, וגם כדי לקבל חוות דעת נוספת.

השאלה שלך היא כלכלית בעיקרה: בדוק מה מחירה של הסקודה בשוק כמו שהיא (כמונית), נניח X. בדוק מה מחירה בשוק של סקודה פרטית שהיתה בעבר מונית עם נתונים זהים, נניח Y. בדוק מה גובה העלות להפיכתה לפרטית, נניח Z.

אם x+z קטן או שווה ל y, אז שווה לך לשקול הפיכת המונית לפרטית, אחרת, זה לא כדאי כלכלית.

בתור מורה למתמטיקה, מוכרח לציין שאהבתי מאד את הגישה המתמטית, אך התעלמת מדבר אחד חשוב שהוא הסיבה העיקרית שאני שוקל בכובד ראש את הנושא והוא המידע המלא שיש לי לגבי כיצד נהגו ברכב וכיצד הוא טופל. המידע הזה שווה לא מעט כסף. בחיים לא הייתי רוכש מונית לשעבר בסיטואציה אחרת.

עריכה אחרונה על ידי THELAD

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מורה למתמטיקה, מוכרח לציין שאהבתי מאד את הגישה המתמטית, אך התעלמת מדבר אחד חשוב שהוא הסיבה העיקרית שאני שוקל בכובד ראש את הנושא והוא המידע המלא שיש לי לגבי כיצד נהגו ברכב וכיצד הוא טופל. המידע הזה שווה לא מעט כסף. בחיים לא הייתי רוכש מונית לשעבר בסיטואציה אחרת.

אכן המידע הזה שווה כסף והוא אמור להשפיע על ערכו של Y (להעלות את ערכו) ועדיין המשוואה תקפה :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה, אני זוכר שפתחתי כזה שרשור בעבר. פתחתי שרשור נוסף כדי לדון ספציפית בכשלים ובתקלות שאני עשוי להתקל בהם ברכב הזה, וגם כדי לקבל חוות דעת נוספת.

רכב מוכר מהווה בעיני יתרון גדול. זה א'.

פאביה סטישן דיזל היא אוטו יותר טוב מפנדה רובוטית. מתאים הרבה יותר לנסיעות ארוכות ולטיולים, הרבה יותר חזק ויותר חסכוני. זה ב'.

אבל גם ברכב הכי שמור שיש שננהג רגוע באיזור 300.000 מתחילים להחליף כל מיני דברים כמו סטרטרים, אלטרנטורים, מדחסים, אינג'קטורים במסילה משותפת, DPF ועוד. דברים אלו לא מושפעים מצורת הטיפול וצורת הנהיגה, והם עולים אלפי שקלים.

לכן קשה להמליץ פה על משהו. כמו שכתבתי מקודם, אישית עדיין הייתי מעדיף את הפאביה רק לא בטוח בכלל שזה יהיה נכון כלכלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2293 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...