Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי להפוך מונית (פאביה) לרכב פרטי?

THELAD
שימו לב! השרשור הזה בן 2538 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אמל"ק:

אני רוצה להבין האם כדאי להפוך את המונית לרכב פרטי (פאביה ספטמבר 13, 280k) לצורך מכירתה או האם כדאי למכור כמונית בעבור נזיד עדשים ולשכוח מהרכב? (רכב מטופל ומושקע מאד שלא נחסך עליו שקל.)

הנוסח המלא:

מדובר בסקודה פאביה מודל 13 280k ק"מ (עליה לכביש בספטמבר 13) שתוחזקה כהלכה מרגע עלייתה לכביש, ראשית אצל הבעלים הראשונים שטיפל בה במוסך המורשה וביצע את כל הטיפולים בזמן ללא ניסיון לעגל פינות ולחסוך, וכעת אצלנו, אני קונה לאבא שלי את כל החלפים הכי איכותיים לכל טיפול.

אבא שלי מתכנן לעזוב את הענף, לכן האפשרויות הן למכור את הרכב בעבור נזיד עדשים כמונית, כניראה באיזור ה-12-13k או להפוך את הרכב לפרטי ע"י תשלום המכס ולמכור אותו כרכב פרטי. (מע"מ בכל מקרה נצטרך להחזיר, אני מניח שגובה המכס הינו בין 10-15k, טרם ביררתי)

האפשרות השלישית היא שאני אקח את הרכב לשימושי האישי, אך איני בטוח שיהיה לי נוח לנסוע ברכב כזה, כיוון שאני כרגע נוהג בפיאט פנדה שקצרה מהפאביה ביותר ממטר, יתרון עצום במציאת חניות במרכז.

עריכה אחרונה על ידי THELAD

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האפשרות השלישית היא שאני אקח את הרכב לשימושי האישי, אך איני בטוח שיהיה לי נוח לנסוע ברכב כזה, כיוון שאני כרגע נוהג בפיאט פנדה שקצרה מהפאביה ביותר ממטר, יתרון עצום במציאת חניות במרכז.

בערך 40 ס"מ הבדל, לא מטר. או 60 אם מדובר בפאביה סטיישן.

----------------------------------------------------

האמת, לא ממש מעניין איזה טלפון יש לכם. משתמשי Tapatalk, כנסו בבקשה ל Settings -> Signature ותעבירו למצב כבוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התיקון, ההבדל הוא 70 ס"מ לאחר בדיקה בגוגל. אמנם לא מטר, אבל בהחלט הבדל ניכר כאשר רוצים להיכנס באלגנטיות לחניות צפופות במרכז העיר.

הייתי מתחיל בלפתוח יד 2, ובודק כמה שווה פאביה כזו. להערכתי הפיכתה לרכב פרטי תהיה לא כלכלית, 280k זה קמ מאוד מכובד.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

בדקתי את זה כבר טרם פתיחת הפוסט, אין ביד 2 רכבים עם נתונים זהים כולל עבר של מונית, כמו כן, המחיר הנדרש הוא לא בהכרח מה שמתקבל בפועל, כך שקשה מאד להסיק מכך לגבי מחיר השוק הריאלי של המונית המוצגת בשרשור לאחר תשלום המכס והפיכתה לרכב פרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהמטרה של לשלוח אותך ליד2 היתה כדי להבין כמה מבקשים עבור פאביה כזו באופן כללי, מה טווח המחירים, כדי שתוכל לדעת אם יש מספיק בשר לשחק איתו. אני מעריך שלא יהיה כלכלי להסב לפרטי, כיון שרכב פרטי עם 280K ק"מ ימכר בפרוטות, אם בכלל - דווקא נהגי מונית פחות יפחדו (אני מניח) מקילומטראז' כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנהג מונית ,אני אמליץ לכמה שפחות כאבי ראש :

אמור לאביך לפרסם את הרכב בלוח (זה יקח זמן) ולמכור כמונית

אני מאמין שהרכב ימכר בכ-12000 ש"ח .

אם אביך יורד מהענף ורוצה לגמור את העניין כמה שיותר מהר ולהפסיד כ-4000 ש"ח -מגרש וזהו.

כל הסיפור של מכס ,הפיכה לפרטי ,משרד הרישוי ,כרוך בלא מעט כאבי ראש.

בדרך כלל עושים את זה עם מוניות יוקרתיות יותר כגון מרצדסים ואולי סקודה אוקטביה.

הפיכה לפרטי -רק אם יש לאביך את הסבלנות והזמן ואין לו את היכולת להפסיד יותר (כי רווח לא יהיה)

זוהי רק המלצה

ובהצלחה לאבא בדרכו החדשה

בברכה

מוטי

עריכה אחרונה על ידי MOTIOZ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם, אני מבין שהפיכתו לפרטי לצורך מכירה לא תהיה כלכלית.

כעת נשאר לי להחליט האם אני רוצה להפוך לפרטי לשימושי האישי, שכן אי לי ספק שהרכב יוכל לשמש אותי בנאמנה במשך לא מעט שנים לאור רמת האחזקה הגבוהה שעליה דרשתי שיקפיד לכל אורך תקופת אחזקת המונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת: לכמה ק"מ לדעתכם ניתן לצפות לקבל מהמנוע הזה בטרם יידרוש שיפוץ \ החלפה? מדובר במנוע 1.6 TDI בעל 90 כ"ס, דגם מנוע CAYB.

בנוסף האם למישהו ידוע על מחלות כלשהן בדגם שיכולות להתבטא כשמגיעים לאיזור ה-300k ק"מ ועלות התיקון שלהן היא מאד יקרה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פאביה דיזל ידנית שנכנסה למוזיאון של פולקסווגן אחרי שהיא הגיע למיליון קמ על גיר ומנוע מקוריים. חפש בגוגל תמצא אולי עוד מידע על זה

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת: לכמה ק"מ לדעתכם ניתן לצפות לקבל מהמנוע הזה בטרם יידרוש שיפוץ \ החלפה? מדובר במנוע 1.6 TDI בעל 90 כ"ס, דגם מנוע CAYB.

בנוסף האם למישהו ידוע על מחלות כלשהן בדגם שיכולות להתבטא כשמגיעים לאיזור ה-300k ק"מ ועלות התיקון שלהן היא מאד יקרה?

המנוע יכול להגיע בטיפול נכון גם לקילומטראז' שציין החבר מעליי ,אך עליך לזכור שישנם רכיבים יקרים שידרשו שיפוץ /החלפה ,כגון מזרקים ,משאבת סולר ,טורבו,מסנן חלקיקים ,מדובר באלפי שקלים לכל רכיב..

בקילומטראז' שציינת ,הזמן קרב ואי אפשר לדעת מתי בדיוק זה יקרה .

כדאי שתיקח את זה בחשבון .

בברכה

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, מוטי!

ידוע לך במקרה גובה המכס שנצטרך לשלם בעד המונית הזאת בעת הפיכתה לרכב פרטי או לחלופין לאן ניתן לפנות עם הבקשה במשרד הרישוי? (ללא הגעה פיזית כמובן, מייל או פקס.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, מוטי!

ידוע לך במקרה גובה המכס שנצטרך לשלם בעד המונית הזאת בעת הפיכתה לרכב פרטי או לחלופין לאן ניתן לפנות עם הבקשה במשרד הרישוי? (ללא הגעה פיזית כמובן, מייל או פקס.)

הערכה גסה - 9000 ש"ח .

יש צורך להגיע למכס עם רשיון הרכב והם עושים תחשיב מדויק (לא יודע איך ,כי אין לי נסיון בזה).

הם לא יאמרו לך טלפונית כמה יעלה ולא יתנו הערכה .

לפי הידוע לי ,קודם כל ,משלמים מכס ורק אחר כך ניתן להגיש בקשה במשרד הרישוי לקבלת מספר "אזרחי".

לאחר מכן יש לחזור למכס ולהראות חשבונית בעבור המכירה .

רד לתחתית הדף בקישור שצירפתי.

אין בלי הגעה פיזית לצערי .

http://rishuy.mot.gov.il/he/vehicle/licensing/registration/330-taxis-operating-licenses

בברכה

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על תגובתך!

האמת שלפני 3 שנים התעניינתי בהפיכת מונית מסוג קיה ריו לרכב פרטי, שלחתי אל המכס בפקס את רשיון הרכב בצירוף בקשת לקבלת עלות המכס, ודווקא הם כן חזרו אליי לאחר פרק זמן קצר ואמרו לי בדיוק מה המכס אותו אצטרך לשלם. הם רצו בערך 10K, זה לא היה משתלם אז כיוון שהרכב לא היה במצב מכני שמצדיק את זה.

לצערי לא שמרתי את מספר הפקס שלהם ואני לא זוכר היכן מצאתי את הפקס שלהם, חיפוש בגוגל לא הניב יותר מתי תוצאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2538 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...