Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תחזוקה מונעת,C3 פיקאסו דיזל

yoni2sh
שימו לב! השרשור הזה בן 3039 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום.

"התחתנתי" שוב פעם,הפעם הכלה היא סיטרואן C3 פיקאסו טורבו דיזל 1.6 רובוטית.

שנת עליה : ינואר 2013

נסועה : 135,000 ק"מ

הרכב נקנה מאלבר (לצורכי עבודה )

את הרכב לקחתי לבדיקה בצ'ק פויינט בחיפה,מקום קטן,אבל מאוד אמין,מחזיק רכבי אספנות,כולל קורבט מדהימה משנות ה 60,מי שמכיר את המקום יודע על מה אני מדבר.

בסוף הבדיקה בעל המכון המליץ לי לקחת את הרכב,והסביר לי שקילומטרז גבוה לא בהכרח מראה על מנוע גמור,יחס הדחיסה יצא 100-99-100-99,שלדה נקיה,ללא בעיות בגיר או בטורבו,וכמעט ללא נזילות.

הכלה המסכנה,אך השמורה,עמדה חצי שנה במגרש של אלבר,אי שם בסוף,מוקפת באין סוף פוקוסים.

עברו כמעט חודשיים והמגרש מלא באותם פוקוסים,אבל זה כבר נושא אחר (-:

בכל מקרה,הרכב היה מטופל אך ורק במוסך אקספרס בירושלים,כל 15,000 לפי ספר הטיפולים.

לפי דעתי האישית : תחזוקת שבר,אבל היא עמדה בזה בגבורה.

לאחר שבוע הכנסתי אותה למורשה ופינקתי אותה בטיפול גדול : שמן טוטאל,כל הפילטרים מקוריים,כולל פלאשינג,והחלפת נוזל רדיאטור,ולבסוף עדכון תוכנה (שאלבר לא בצעו מאז הרכב עלה לכביש)

היא נוסעת כמו חלום

2 דברים מדאיגים אותי : הטורבו והגיר (זה טורבו ראשון שלי,ודיזל ראשון שלי)

טורבו : למה לשים לב ? מה האמינות שלו ?

גיר : האם להחליף שמן ? האם בגלל הנסועה הגבוה יש סיכוי שאצטרך להחליף מצמדים ?

אם למישהו יש משהו להוסיף לגבי דגם הרכב הזה,ובכל מה שקשור לתחזוקה מונעת,אשמח לקבל עצות.

בתודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך ספר רכב? אם כן לגבי שמן הגיר, הכי טוב להיצמד להמלצות שבו. בנוגע לטורבו אפשר לבדוק מדי פעם שאין הזעת שמן מוגזמת, לא הרבה מעבר לזה. לדעתי רכב מגניב, בדוק גם אם החליפו טיימינג ומתי צריך לפי הספר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיימיניג צריך להחליף ב 180,000,עדיפות ל 150,000,ככה אמרו לי במורשה.

בקשר לשמן גיר,לא מצאתי שום דבר בספר רכב,אז אולי מישהו פה בפורום יכול לשפוך אור על הנושא הזה.

מה זה נוזל FAP ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נוזל הנמצא במיכל מתחת לרכב ומסייע בתהליך הניקוי (regeneration) של מערכת DPF Diesel Particle Filter.

הנוזל מסייע על ידי הפחתת טמפרטורת הבעירה של הפיח.

הניקוי נעשה באופן אוטומטי על ידי המערכת כל 300-1000 קילומטר ללא התערבות הנהג.

זו מערכת יעילה יותר מן הממיר הקטליטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תחליט לעבור לטפל בנוסך כללי, תוודא שמשתמשים בשמן מנוע שמתאים לדיזל עם מסנן חלקיקים בתקן ACEA C2 או C3, הצמיגות המאושרת היחידה הייתה 5-30, אבל יכול להיות שבתקופה האחרונה שינו ל 0-30.

כמו כן פילטר שמן, סולר ואוויר ממליץ להרכיב אך ורק מקוריים. נוזל קירור כנ"ל. הוא יחסית לא יקר, 80 או 90 ש"ח ל 5 ליטר.

אל תתן למוסכים לא מקצועיים לטפל באוטו, אל תרכיב חלקים סיניים ואל תדלג על טיפולים. אם תקפיד על הדברים הנ"ל, האוטו ישרת אותך ללא בעיות לעוד הרבה מאוד קילומטרים.

מצמד (יש רק אחד בתיבה הזו) כן תצטרך להחליף בשלב כלשהו. אי אפשר לדעת מתי, זה תלוי בשימוש שעבר הרכב אצל היד הקודמת ובשימוש שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הקוד מנוע ברישיון זה DV6D או DV6C ?

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במורשה החלפתי את כל הפילטרים למקוריים,שמן,סולר,אוויר,מזגן,,בוצע פלאשינג,וכמובן שמן מנוע מקורי של TOTAL 5-30.

נוזל רדיאטור מקורי כחול.

Start&stop לא עובדת,המצבר לא מתאים,אבל אני חי בשקט גם בלי המערכת הזו

בקשר לקוד מנוע,אבדוק את זה בעוד זמן קצר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3039 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...