Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי ויטרה - התרשמות ראשונה

CX25GTI
שימו לב! השרשור הזה בן 1878 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

RK - "האם יש אפשרות לקבל את הרכב ללא מובילאיי?"

CX25GTI - "הייתי שמח אבל המערכת אינה מאפשרת לי לעדכן."

מה כבר לא יכול לא כראוי במענה שלך

שהמערכת אינה מאפשרת לך לעדכן את חברי הפורום?

עריכה אחרונה על ידי eyalkar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל, הוא התכוון לענות לזה:

נכון, והחתימה אף עודכנה בהתאם...

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הרכב עבודה עד לפני כשנה הייתה לי פלואנס דיזל מעולה , אבל לצערי החלפת מקום עבודה גררה ירידה דרסטית באיכות הרכב ללא יכולת מיקוח כלל.

לגבי הסוזוקי - התקציב היה קשיח ברמה של 125K, הפיזו והרנו לא תאמו את הציפיות של הנהגת העיקרית ברכב , הסוזוקי הייתה פשרה מתקבלת על הדעת גם לאחר נסיעה בספורטאז.

מספר ימים עברו ואני יכול להעיד שהסוזוקי מפתיעה לטובה , השלם עולה על סך החלקים ומהווה אופציה לרכב משפחתי מוגבהה ,שימושי, ונטול פוזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

עברו להם 40 חודש והסוזוקי כבר לא איתנו , הגיע הזמן לסכם ...

עלויות אחזקה- במילה אחת זול !!

טיפול שנתי - 650ש"ח

מקיף + צד ג - לנהגים מעל גיל 40 מסתכם בכ 3100 שקל.

צריכת דלק ממוצעת בנסיעה שרובה בתוך העיר (90%) - 10 קמ"ל

לסיכום , רכב זול לאחזקה , גם בטיפולים וגם בביטוחים.

באופן כללי הרכב שימש כרכב שני בבית , ובתפקידו זה ביצע את כל המוטל עליו בצורה טובה מאוד.

החיסרון העיקרי שלו הוא השילוב הנרפה של מנוע \ גיר... , לבת זוגתי זה כלל לא הזיז טענה שלמשימות שלה זה יותר ממספיק , עבורי זה לא מספיק.

חיסרון נוסף הוא חומרי דיפון הפנים..., פלסטיק שחור כהה ועגום אבל עמיד מאוד, הכל קשיח ולא מזמין.

מעבר לזה הרכב נוח לסגמנט, מרווח מאוד ליושבים מאחור , שלושה מתבגרים מצאו את הרכב כנוח מאוד לנסיעה.

תא מטען מכובד עם אפשרות לתא נסתר על ידי הסטת כיסוי תא המטען.

אם דוחקים בו לנסיעה מעט יותר ספורטיבית הרכב לא מתפזר, ההגה מעט ארוך אבל המיתלים קשים בדיוק ברמה הנכונה והרכינה בפניות היא לא דרמטית, אבל הכל נפסק מהר עקב קוצר נשימה אסמטי של המנוע בצירוף רעש אשר מבהיר לך היטב שזה לא התחום של המנוע, סע רגוע חבוב ...

שורה תחתונה:

למי שמחפש לשבת גבוהה, להתנהל בנינוחות , אחזקה זולה ורכב מרווח הסוזוקי בהחלט אופציה טובה , מבחינתי ממליץ בחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיכום - אבל לא רשמת:

כמה קילומטרים הרכב צבר אצלכם ?

איזה מנוע זה ?

לזכרוני - העכב אכילס של הויטרה היה בצריכת דלק נוראית (אתה מדווח על 10 ק"מ לליטר, שזה "בסדר", השאלה באיזה עיר ? אין דין תל-אביב כדין רחובות) ומבחינתי זו סיבה מספיק טובה לא לרוץ להמליץ עליו (זה גם עניין של מחיר: כמה שווה רכב כזה אחרי 3.5-4 שנים בשוק ?).

(בלי קשר - ראיתי שאת הויטרות החדשות כבר מוכרים עם מנוע טורבו 3 צילינדרים 1000 סמק ו-4 צילינדרים 1400 סמ"ק, שזו בשורה בפני עצמה...)

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע הוא ה-M16A המוכר מהקרוסאובר ומה-SX4 הותיק. מנוע אמין מאד. תיבת ההילוכים פלנטרית 6 הילוכים.

מנוע הטורבו 1400 מותקן בויטארה בעולם הגדול כבר 4 שנים, משום מה אחר להגיע אלינו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיכום - אבל לא רשמת:

כמה קילומטרים הרכב צבר אצלכם ?

איזה מנוע זה ?

לזכרוני - העכב אכילס של הויטרה היה בצריכת דלק נוראית (אתה מדווח על 10 ק"מ לליטר, שזה "בסדר", השאלה באיזה עיר ? אין דין תל-אביב כדין רחובות) ומבחינתי זו סיבה מספיק טובה לא לרוץ להמליץ עליו (זה גם עניין של מחיר: כמה שווה רכב כזה אחרי 3.5-4 שנים בשוק ?).

(בלי קשר - ראיתי שאת הויטרות החדשות כבר מוכרים עם מנוע טורבו 3 צילינדרים 1000 סמק ו-4 צילינדרים 1400 סמ"ק, שזו בשורה בפני עצמה...)

כפי שנכתב מטה , מנוע 1.6 ליטר 120 כ"ס , גיר אוטומט 6 הילוכים.

הרכב נסע כ 26K ק"מ בעיקר בתוך העיר, מרבית הנסיעות קצרות ברמה של עד 15 דקות , הנסיעות היו באיזור חיפה והקריות ולכן 10 קמ"ל זה בהחלט תוצאה טובה.

לגבי שוק יד 2 ...השוק קשה מאוד, התמזל מזלי ואדם אשר מכיר את בת זוגתי ראה את שלט המכירה והכיר את הרכב והיה מוכן לשלם מחירון + 1000 שקל...

אובדן ערך לאחר 40 חודש עומד על כ 38%.

בדקנו את הויטרה החדשה לפני שרכשנו את הארונה, הרכב פשוט מגיע ללא שום אביזר בטיחות, ערום מצויד מדיה , בקיצור התמורה מאוד נמוכה יחסית לעלות שלו ולכן נפסל על הסף.

ממבט על נתוני הספק וביצועים , הויטרה איטית יותר בקרוב ל 2.5 שניות במיאוץ ל 100 קמ"ש מהארונה , ככל הנראה הגיר הוא עקב האכילס של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לביצועים -

אתה אומר שיש הבדל של 2.5 שניות ודיי תולה את זה על הגיר, אבל אם תסתכל רגע על נתוני המנוע אז תראה שלויטרה יש 16.3 קג"מ ולארונה 20.3 קג"מ.

אם אני שניה שם את עניין הטורבו בצד - זה כמו להשוות מנוע 1600 סמק מול מנוע 2000 סמק. מספיק הבדל בשביל שתרגיש איזה 2 שניות במיאוץ הקלאסי ל 100 קמ"ש, נכון ?

תוסיף לחגיגה הזו גיר גפול מצמדים מול גיר פלנטרי - ויש לך מנצחת.

אני עדיין חושב שלמרות הגיר, אם המנוע היו 1:1 מבחינת מומנט, ההבדל היה הרבה פחות מ 2.5 שניות ל 100 קמ"ש (ואני פחות הייתי רץ להסתכל רק על הנתון הזה - יכול להיות שבנסיעה יום יומית לא היית מרגיש שום הבדל).

סה"כ לא נסעתם הרבה בכלל באוטו, כך שנושא הדלק פחות קריטי מבחינתכם.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לביצועים -

אתה אומר שיש הבדל של 2.5 שניות ודיי תולה את זה על הגיר, אבל אם תסתכל רגע על נתוני המנוע אז תראה שלויטרה יש 16.3 קג"מ ולארונה 20.3 קג"מ.

אם אני שניה שם את עניין הטורבו בצד - זה כמו להשוות מנוע 1600 סמק מול מנוע 2000 סמק. מספיק הבדל בשביל שתרגיש איזה 2 שניות במיאוץ הקלאסי ל 100 קמ"ש, נכון ?

תוסיף לחגיגה הזו גיר גפול מצמדים מול גיר פלנטרי - ויש לך מנצחת.

אני עדיין חושב שלמרות הגיר, אם המנוע היו 1:1 מבחינת מומנט, ההבדל היה הרבה פחות מ 2.5 שניות ל 100 קמ"ש (ואני פחות הייתי רץ להסתכל רק על הנתון הזה - יכול להיות שבנסיעה יום יומית לא היית מרגיש שום הבדל).

סה"כ לא נסעתם הרבה בכלל באוטו, כך שנושא הדלק פחות קריטי מבחינתכם.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תולה את זה בעיקר עקב הגיר של הסוזוקי, הוא פשוט לא מכויל בהתאם ליכולות המנוע אלא לחיסכון, הוא מעלה את ההילוכים כל כך מהר שהמנוע מתנשף כדי לצבור שוב סל"ד על מנת להניע את הרכב קדימה.

באופן ספציפי הרכב כאשר קיבלנו את הרכב הוא היה פשוט נרפה בצורה מדהימה, כל קשר בין המנוע לגיר היה מיקרי בהחלט, בוצע עידכון תוכנה על ידי היצרן דבר אשר שיפר במעט את ההתנהגות הכללית אבל כמכלול זוהי יחידה נרפית עם בעיית כיול קשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1878 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...