Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 205 מול סובארו ג'אסטי

yoav123
שימו לב! השרשור הזה בן 7047 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם היית מגדיר טיפה יותר פרמטרים מעבר לתקציב, כגון דרישת שנתון, נפח מנוע, נוחות, אמינות, או כל דבר אחר שעולה לך בראש, היה יותר קל...

אני משוחד לג'אסטי...

תראה:

ב-15 אלף אתה יכול לקנות אחלה ג'אסטי 93...

ויכול מצד שני לקנות 205 משנת 96

ב-205 יש מנוע 1400 בדר"כ (קיימים גם מנועי 1100), והם קצת יותר נוחים, אבל פחות אמינים....

בג'אסטי יש מנוע 1000, ומנוע 1200, כאשר רוב הדגמים הם בעלי קרבורטור, וב-205 אתה יכול לקבל מערכת הזרקה, הג'אסטי קצת פחות נוחה, אבל אמינה.

אם אתה רוצה יש לך עוד אופציה:

פיאט פונטו 95 או 96, היא גם לא שיא הנוחות, לא שיא האמינות, אבל חלפים זולים מאוד.

קיצר, תפרט קצת יותר, נוכל לכוון...

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגאסטי לפי דעתי פחות טובה מהפיזו, גם מנוע חלש יחסית לפיגו, גם לפיזו שנתון יותר גבוה,

נכון שהמנוע של הגאסטי יותר אמין, אין ויכוח על כך, אבל גם המנועים הצרפתיים לא רעים בכלל!

אתה כמובן יכול להשיג את הפיזו המאובזרת יותר (FOREVER), שהיא מאוד מאובזרת, נוחה ויפה.

תביא גם בחשבון את הפורד פיאסטה, אוטו אמין מאוד, נוח, יפה לדעתי, ביצועים לא רעים בכלל

וישרת אותך נאמנה!

יונתן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי הייתה התלבטות דומה שלך כליפני כמעט חודש [גאסטי & 205] בסופו של דבר העדפתי נוחות מירבית והתנהגות כביש טובה הרבה יותר [הנאה ] על חשבון אמינות מופלגת ופשטות לכן במקרה הזה בחרתי בפגו 205 שניקנתה לפני כשבועים אמנם היו קצת בעיות קטנות ועדין יש קצת אבל זה כלל לא מורגש ביחס לתמורה בנהיגה שאני מקבל ממנה .והינה אותו דיון שלי -דומה לשלך ובסוף הדיון ציינתי במילים ובתמונות את בחירתי! http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=54480

יצא לי גם לנהוג על גאסטי 1.2 היא אמנם זריזה בכלליות אבל היא מקפצת יותר מדי ממש לא יציבה בפניות חדות או בצומתים בעלי פניות קצרות וחדות וכלל לא נוחה ורועשת מבפנים לעומת הפגו שמשייטת ללא הרגשת המנוע גם בסלד גבוה יחסית ![ועוד שלי זה 1.1 ליטר..] אבל יאמר לזכותה שהיא באמת אמינה בצורה מופלגת..

בכל מקרה תעשה את השיקולים שלך:

אמינות=גאסטי

נוחות= 205

אגב 205 אם טופלה כראוי אין סיבה שתעשה בעיות מיוחדות .

כמו כן לא ציינתם שיש לבחור אפשרות לקנות פיאסטה יוטה 95 1.3 מעולה ביותר שהיא גם אמינה ויש לה פה ושם ביצועי נהיגה כמעט ברמתה של ה205 ,ובנוסף על כך היא אמינה ביותר[מנועי היוטה] ועמידה ברוב תנאי הנהיגה ואחזקה ויכולה לספוג הרבה!

:cry:IBIZA 20vT -נימכרה!:cry:

בחסדך רחם עליי,כוון אותי בצעדיי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש 20 רכבי ג'אסטי כפולת הנעה בארץ.

האמינות בין 205 לג'אסטי, היא ליגה אחרת לדעתי...

השמירת ערך של הג'אסטי מעולה פשוט...

ואם מטריד אותך נוחות, אתה יכול לעשות כמוני:

להחליף את מושב הנהג במושב של פיג'ו 106/205 או במושב של סיטרואן סאקסו, או בכל מושב אחר שנוח לך ויכול להכנס בג'אסטי...

המנוע של הג'אסטי שלי ממש לא רועש, והיא מספיק יציבה בפניות, יש לי מנוע 1200, שזה אומר צמיגים ברוחב 165...

מה שכן, היא קופצנית, אבל מתרגלים, ואני כעת מודה לעצמי על שרכשתי אותה ולא צרפתיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל-ORSE - אתה טוען שההבדל בנוחות בין 205 לJUSTY הוא קטן - אז הרשה לי לתקן אותך - ההבדל הוא ע נ ק - כמובן לטובת ה-205 . הסובארו פשטנית, פחונית - וחסרת כל יומרות מוטוריות/ספורטיביות.

ה-205 אומנם סובלת מבעיות קטנות ומעצבנות - פלסטיקה, חשמל ועוד - אבל למי שמחפש רכב שיכול לתת קצת יותר מיכולת להגיע ממקום למקום - אני ממליץ על 205, ורצוי בגירסת 1.4 ליטר אשר באה עם צמיגים רחבים יותר.

בהצלחה.

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחירה היא בין מכונית (205) למכונה (ג'אסטי)...

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירון, יכוליות שלא הבנת אותי נכון, אבל ההבדל הוא ענק לדעתי, ברמות שאין לתאר בכלל, לצורך המחשה:

נסעתי עם ידידה ב-205 שלה, נסיעה של שעה וחצי בעיר, וסבבה.

נסעתי עם חבר בסיטרואן סקסו שכורה שהייתה לי פעם (מנוע 1100), מחולון לאילת, ללא עצירה, וגם סבבה.

נסעתי עם הסובארו מחולון לת"א, כואב בגב תחתון.

אני מתכנן להחליף את המושב נהג שלי במושב של צרפתיה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה צריך ללכת בכיוון של הסובארו .

אני מכיר הרבה אנשים שרצו קצת יותר סופרטיביות ופוזה אבל מה הם קיבלו בסוף ?

בסוף הם קיבלו תקלות כל שני וחמישי אכן הם יותר נוחות ויותר מהירות .

בסובארו האמינות היא שם המשחק אתה קם בבוקר אם ראש שקט הולך מתניע ונוסע ואם פזו זה לא תמיד כך .

יתרונות נוספים הם טיפולים זולים וחלקים

http://photos.walla.co.il/sagishu <--אלבום תמונות של הרכב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניטרו, לגבי הנושא של חלקים זולים אני די חולק על דעתך, החלקים לא זולים כ"כ, פיאט הרבה יותר זול, ופיג'ו לא הרבה יותר יקר, רק ההבדל הוא כזה:

פיאט יש המון תקלות, בהצטברות, אתה מגיע בערך לסכומי התקלות של הג'אסטי...

הנוחות של פיאט ? בקנטים.

בפיג'ו אתה עובר את הג'אסטי, אבל מתנחם בזה שהאוטו נוח.

אני עדיין חושב שעדיף לקנות ג'אסטי ולשפר את הנוחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי לפני כמה שנים 205 מודל 97 ,ועכשיו יש לי מודל 98 שקניתי כדי להעביר את החורף ואני מאד מרוצה.אני לא זוכר שום בעיה גדולה ומשמעותית שלא היתה יכולה לקרות ברכב אחר.הרכב נוח ,זריז,חסכוני,וממש לא יקר לתחזוקה.ראיה לכך מאות הרכבים שהיו בשירות המדינה ושקרעו להם את הצורה ועדיין נוסעים כמו שדים...הכל עניין של טיפול נכון והרכב יחזיר אהבה.(בדיוק כמו אישה,מפסיקים להתייחס אליה והיא עושה בעיות...) :wink:

מספר המשתמשים המחוברים הרב ביותר אי פעם היה :-D1963 1/4/08 ב- 17:54.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההמחשה בעניין האישה = אהבתי ...! ,אגב לא חייב 205 או גאסטי שם לב שציינתי שבסכום שכזה אתה יכול בשקט להביא לך פורד פיאסטה [יוטה] 1.3 ידנית משנתון 95 [אולי גם 96] אוטו מעולה שלא יודע מזה מוסך ובעיות ...אם זה לא היה ניראה אוטו הייתי בטוח שזה טנק ...פשוט עומד ממש בכל שיגעון וצורת נהיגה מהעדינה ועד לחוליגנית ...[כמובן שבמינון הגיוני] אוטו סוחב ..יותר נוח מג'אסטי נותן קצת הנאת נהיגה [אמנם לא כמו 205 אך עדין מכובד] ואחזקה ממש זולה וכמובן כסכוני.

אתה מוזמן לחשוב על האופציה הזו ואם תחליט לא אז אלטרנטיבה שניה היא ה205!

:cry:IBIZA 20vT -נימכרה!:cry:

בחסדך רחם עליי,כוון אותי בצעדיי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7047 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...