Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיול ספארי חורף בלפלנד - תיעוד

pasat04
שימו לב! השרשור הזה בן 3057 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה להודות ל-pasat04 על שהפנה את תשומת לבי לטיולים אלה.

בפוסט #6 כתבתי "חלומי" - הלילה חזרתי מטיול דומה שבהחלט היה חלומי, ואני ממליץ לכולכם. כלומר, למי שמוכן לצאת לטיול מאורגן בארצות הקור.

במה אוכל לחדש? לא בסרטים, כיון שלא לקחתי אתי מצלמת וידיאו. לא בתמונות של רכבים, כיון שלא צילמתי אותם (בעצם כן - מזחלות רתומות לכלבים, מזחלות רתומות לאייל הצפון וכמובן אופנועי שלג). מכסימום תאור של זנבות מכשכשים של מכוניות בשלג, ושל זנבות מכשכשים של כלבי האסקי בעלי מרץ בלתי נדלה.

הטיול שאליו הצטרפתי הותאם למורים - יציאה בערב הראשון של חופשת החנוכה, חזרה בלילה האחרון. כיון שמדובר ב-Off season הטיסות היו טיסות סדירות של Finnair עם קישור בהלסינקי. כמוכן, כיון שמדובר בתחילת העונה והמפרץ הבוטני טרם קפא לא נכלל שיט בשוברת הקרח. לעומת זאת קיבלנו את כל מה שתאר pasat04, וגם שני צ'ופרים קטנים: חצי יום התנסות בספורט חורף (אפשר היה לבחור בין סקי במדרון, snowboarding ו-cross country skiing) וביום האחרון ביקור קצר באתר סנטה נוסף, חצוב בהר - מסחרי לחלוטין אבל מעוצב בצורה מדהימה.

המלון היה אותו מלון שציין פות"ש ולמרות ביקורות לא מחמיאות ב-tripadvisor דווקא לא היו טענות כלפיו (בתוכנית המקורית צוין מלון אחר, מעברו השני של הכביש, עם ביקורות יותר טובות באותו אתר).

מרכז ההצטיידות - שאני נוטה לקרוא לו "אפסנאות", סימל לא מעט מהטוב שבפינלנד - הושאל לנו ציוד בשווי אלפי ש"ח (חליפות מרופדות, נעלי שלג כבדות, ולמי שרמה - גם כובעי גרב וגרביים עבים), כל זאת בלי חתימה על ציוד ואפילו לא רישום. הכל פועל על אמון.

חייב לציין את הארגון והמדריכים המצויינים (הטיול אורגן על ידי חברת גיאוטראוול ושווק על ידי קשרי תעופה), והטיול הצליח במידה רבה גם בזכות אוכלוסיית מטיילים ברמה גבוהה, ששמרו על משמעת והציגו את הישראלי היפה. מבחינתי זו הפעם הראשונה בה אני מצטרף לטיול מאורגן, והניסיון הזה היה חיובי.

ולנו היה גם מזל גדול - מרבית הימים מזג האויר היה מעונן, אבל מתוך שני ימים בהם השמיים התבהרו באחד קיבלנו הצגה נפלאה של הזוהר הצפוני. יחד עם הטיול למפלים הקפואים זה היה שיאו של הטיול, בהחלט סיבה טובה לצאת לקור של 10- מעלות ולהביט בשמיים.

בקצרה - מי שכבר גמר לחרוש את היער השחור, רומא וברצלונה מוזמן לנסות כיוונים חדשים. כתבתי לפני שנה על דרום פינלנד כטיול לחופשה רגועה, ועכשיו אני מוסיף המלצה לחלקה הצפונ, לפלנד. אלא שטיול בלפלנד מצריך יותר לוגיסטיקה ועלות הפעילויות גבוהה מאד אם מתבצעות באופן עצמאי (למשל, מצאתי שטיול אופניועי שלג של 3 שעות עולה 150 אירו לאדם), ולכן יש יתרונות רבים לטיול מאורגן (אני צריך לציין שמצאתי גם הצעה "למטייל העצמאי" - דיל של טיסות, מלון והשאלת ציוד לשבוע, משהו סביב 1500 אירו) לאדם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבלו כמה תמונות:

AjNRzwbf7I25js1Wl2oYexS4UkMdckUfxZ1i2aq4ZirJ.jpgAirw10wQeyA6s_cKI6oPTwne8d0Zn1rR0Nc7Yg8X2hpL.jpgIMG_5306.jpg

IMG_5313.jpg

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם הזוהר הצפוני? יצא לכם לראות? משיחה עם לקוח שלי בעבר, הבנתי שמדובר בחוויה של פעם בחיים בלי ספק אפילו.

לפלנד, יעד שנכנס במקום העבודה הקודם שלי, פשוט מקום עוצר נשימה ואין מקומות כאלו. אני הייתי בשוק ממה שהראו לנו בתדריכים לגבי היעד הזה. באמת שווה (במשך שנתיים וחצי חקרתי כלכך הרבה יעדים, ומעטים מאוד מהם מרהיבים כמו לפלנד).

מקנא בכם!

עריכה אחרונה על ידי שומאכר

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר כתבתי - קיבלנו תצוגת זוהר של כ-40 דקות. אני לא הצלחתי לצלם עם הציוד שלי, יש לי סרטון שצולם על ידי איזה מקצוען (הציוד שלו נישא על ידי כל המשפחה), ולמרות שיש לי רשות (בע"פ) לא נעים לי להעלות את הסרטון לרשת.

אשתדל להעלות עוד תמונות בימים הקרובים, יש בעיה עם משקל הקבצים ואני צריך להשקיע קצת זמן בצמצום שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה קטע, פספסתי לגמרי את השרשור הזה כשעלה לפני קרוב לשנה. אז תודה sperial שהקפצת אותו.

באופן עצמאי העלויות לא בהכרח מאוד יקרות. ברוב העיירות הללו, כמו rovaniemi, הכל יחסית קרוב ויש המון תמיכה מצד נותני השירות, כך שקל יחסית להסתדר. גם לא זכור לי שהעלויות ליחידים מטורפות כמו 150 יורו לאדם ל-3 שעות באופנועי שלג (אני שילמתי פחות מזה לזוג). אבל זה בוודאי לא טיול זול - הכל שם יקר.

בשביל לצלם זוהר צפוני אגב לא צריך יותר מדי ציוד. רק מצלמת DSLR וחצובה (או מקום לשים את המצלמה ללא תזוזה למשך כ-20-30 שניות). כך צילמתי את התמונה הזו:

1780025_788705274486695_476028586_o.jpg

היום, אגב, הייתי מצלם את זה הרבה יותר טוב. הטכניקה השתפרה מאז...

ול-pasat04 - מעולה שנהנית (גם אם זה היה לפני כמעט שנה, אתה בטח עדיין זוכר כי טיול כזה מיוחד קשה לשכוח).

אגב, לאחר שביקרתי גם בנורבגיה בקיץ מבחינתי אין ספק שאם צריך לבחור מבין השניים, זה הטיול העדיף.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני - אתה מתגורר בקו רוחב שבו הזוהר יכול להראות פעם בכמה שבועות, כמובן בתלות בעננות, לא צריך לטוס לצורך זה 5 שעות. וחוץ מזה, אתה משקיע לא מעט בתחום הצילום, אני מצלם בירוק.

אין ספק שהטיול שלך מעורר השראה, אבל, מה לעשות, כנראה שאני זקן מדי, וגם הלוגיסטיקה הנדרשת לא כל כך מתאימה למי שמתגורר בישראל (אפשרי, אבל יקר ומורכב). מבחינתי הפתרון של טיול מאורגן התאים ליעד הזה (ועקרונית אני בהחלט מעדיף ארגון עצמי). נורווגיה נמצאת על ה-wish list, אם כי לא ברור אם בצורת קרוז (כנראה ההעדפה של אשתי) או בנהיגה עצמית (ההעדפה שלי). העניין הוא שברור לי שמצריכה מינימום שבועיים, וגם זה בלי לעלות יותר מדי צפונה, ועד שהבן הצעיר שלי לא ישתחרר מהצבא כנראה שאעדיף יותר טיולים קצרים על פני פחות טיולים אבל יותר ממושכים.

המחיר שנקבתי היה מחיר שנתקלתי בו ברשת כמה ימים לפני הנסיעה, ממש במקרה כאשר שוטטתי באתרים שעוסקים ברובניאמי. אבל הנה קישור לחברה שמבקשת 100 אירו לאדם לסיור של שעתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא כזה פשוט לראות. הקו רוחב שבו אני נמצא עדיין נמוך מדי והתדירות והאיכות של הזוהר הצפוני נמוכה (וגם הרבה פעמים סתם מעונן).

אתה צודק לגבי נורבגיה, זה באמת יותר מסובך. ולדעתי לגמרי עדיף בנהיגה עצמית.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבטחתי עוד כמה תמונות, אז הנה:

קבלת הפנים בשדה התעופה:

IMG_5300.jpg

נהר Kemojoki הקפוא ברובניאמי:

IMG_5311.jpg

שמורות טבע והמפלים הקפואים:

IMG_5341.jpgIMG_5421.jpgIMG_5429.jpg

אופנועי שלג על אגם קפוא.

IMG_5358.jpg

פסלונים של איילי הצפון - סמל שמופיע בכל מקום.

IMG_5372.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בית הדואר של סנטה קלאוס על חוג הקוטב. כרגע שיא העויה, מתקבלים אלפי מכתבים המיועדים לסנטה:

IMG_5391.jpg-IMG_5393.jpg

כלבי האסקי גוררים מזחלת.

IMG_5487.jpg

פרידה מלפלנד - מבט משדה התעופה לסביבה, לפני העליה למטוס בדרך ארצה. השעה 13:30 והשמש כבר שוקעת.

IMG_5582.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בזכות אשתי ששמה לב לשלטים. לקח לי די הרבה נסיונות עד שהצלחתי לצוד תמונה סבירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...