Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אושריקו
שימו לב! השרשור הזה בן 1482 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הגעתי אליו עם טויוטה קורולה 99 שפרסמתי כאן עליה http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?548234-%D7%91%D7%A2%D7%99%D7%94-%D7%91%D7%94%D7%92%D7%94-%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%9C%D7%94-99

אני חייב לציין לטובה את היחס שלו את הרצון לעזור, היה איתו עוד בחור בשם אסף שאיני יודע את שמו כאן בפורום אם הוא פה (לא זוכר כבר:-D).

מסתבר שהרצועה החמודה מחליקה וצריך רק למתוח אותה (את הפולי שלה). בנוסף הציע לי לעזור בטיפולים ואני מודה שאני לא חסיד ללכת למקומות שאני בכלל לא מכיר אבל ראיתי שהוא מומלץ כאן בפורום ואני שמח שהלכתי. תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
  • תגובות 741
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

השירור המקורי כאן.

לאחר התעיצות עם חברים לצוות המנהלים, החלטתי להחזיר את השירשור.

אך מעכשיו ואילך הוא יתנהל תחת מספר תנאים:

1. כל הצעות עזרה או שרות או טיפול, וגם בקשות ותאום יתבצעו בהודעות פרטיות בלבד. לא על גבי הפורום.

2. אם יש תעיוד מצולם של עבודה מעניינת - מוזמנים לעלות בשירשור נפרד.

3. עבודה בהתנדבות ועזרה הדדית לחברים מן הסתם תמיד תעלה פחות מאשר עבודה של בעל מקצוע מוסמך שעוסק בתחום לפרנסתו.

ולכן כל השוואות מחירים לא רלוונטית ואני מבקש לא להכנס לזה.

4. כבדו את בעלי המקצוע בענף. ענף הרכב מושתת כולו על בעלי מקצוע שעושים עבודה קשה ולא תמיד מתגמלת, ולכן הערות עוקצניות שלא מבוססות על עובדות לא יתקבלו בברכה. אם רוצים לדבר על מקרים ספציפיים שקרו לכם - בבקשה, אבל לא בשירשור הזה.

5. נושא החוקיות ולקיחת אחריות הוא בעייתי. כולנו מודעים לזה. הוא נידן בהרחבה בשירשור הקודם, מי שמעוניין מוזמן לקרוא בקישור בתחילת ההודעה.

מבקש לא לחזור יותר על הנושא הזה. בכל מקרה, בעל הרכב הוא האחראי הבלעדי.

----------------------------

בשירשור זה חבר פורום שקיבל עזרה מחבר פורום אחר יוכל להודות לו, לכתוב ביקורת חיובית או שלילית או כל דבר אחר בהתאם לכללים הנ"ל.

בברכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, בוקי.

אני רוצה פה לומר תודה רבה למאור 30 ואסף שעזרו לי והתלכלכו ברמות בשביל להחליף תושבות גיר באוטו ועוד כמה חלקים מסביב בלויים, האוטו היה יומיים אצל מאור, ובאמת הייתה עבודה נורא קשה. לצערי , התושבות הן באיכות זוועה(אני הסכמתי לקנות חליפי, לא קשור לאף אחד מהם כאמור) והעבודה צריכה לחזור על עצמה.

אבל כל זה ללא תמורה, זה מחמם את הלב.:-D

לצערי הפרונט במוסך מורשה גם איכזב אותי מעט, אבל יש דברים שלומדים בדרך הקשה, ולא מכיר הרבה אנשים שיסכימו לעשות עבודות כאלו ללא תמורה+עם לחץ של עבודה.

עריכה אחרונה על ידי אושריקו
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יומיים הרכב היה אצלו.. זה גם סוג של שיקול.

למוסך מוסדר יש כלים וליפט שלא תמיד יש לחבר'ה וגם שעות העבודה לא תמיד סטנדרטיות.

זה דבר לשיקול בעל הרכב.

שמח שעזרו לך ואתה מרוצה.

אלעד

עריכה אחרונה על ידי מלטבשי

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע איפה הוא גר? האוטו היה אצלו יומיים?

אולי תשלח לו איזה מארז יפה?

לא יודע אם זה ציני או לא, אבל ברור שאני יודע , הרי עבדתי איתו שם יומיים (בוקר+בוקר).

נורא מבאס לגלות שאתה מתאמץ ככה ועושה עבודה והחלקים הם באיכות ירודה, אבל אני באמת מוריד בפניהם את הכובע שמסכימים לעשות עבודות כאלו ללא תמורה.

לגבי תמורה שהיא לא כספית, אתה צודק בהחלט, אבל כמו שהכרתי את הבנאדם, אני בספק אם יסכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צהריים טובים,

ראשית כל אני רוצה להודות לבוקי ולשאר המנהלים שהחזירו את השירשור אז...תודה רבה חברים.

אין לכנופייה שום כוונה לפגוע בבעל מקצוע כל שהוא במיוחד שיש כאן לא מעט בעלי מקצוע שכן מפרגנים לנו.

בענייני המחירים אני אישית כבר לא אכנס בדיונים אלה בטח שלא לשם השוואה כל שהיא. אם מישהו רוצה שאחווה דעתי על עלות כל שהיא אין לי בעיה שייפנה אליי בפרטי.

עכשיו לעניין הקורולה של אושריקו:

הרכב אכן חנה אצלי יומיים מכיוון שרק בבקרים הייתי פנוי למספר שעות ולא הייתה ברירה במיוחד לאור העבודה המורכבת שיש לבצע על מנת להחליף את התושבות הנ"ל שזה מצריך פירוק כל הגשר התחתון והמשולשים...על הדרך בוקסות המשולשים היתגלו כקרועות והוחלפו וזה גם עניין שהצריך עבודה של החרט שלי.

לגבי תשלום בדרך כלשהיא כולל מארזים למיניהם - לא מיתקבל על הדעת ונוגד את הרעיון המרכזי שעליו פועלת הכנופייה.

אדגיש ואומר שאושריקו אכן היתעקש לשלם וקיבל סירוב כך שהכל בסדר. מי שרוצה לשלם שיילך למוסך! :)

אצל הכנופייה הכל בחינם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני רוצה לפרגן.

נדיר למצוא אנשים שבאים לעזור בכיף בלי לקבל תמורה.

נפגשתי גם עם יגאל וגם עם ג'ובאני מהחבורה.

מסתבר שיש דברים שרק אני שומע ועוד מישהו אובייקטיבי שלא רואה שטרות מול העיניים.

אז תודה לג'ובאני שהתפנה לחצי שעה - שעה עבורי כדי להקשיב לכל ה "רעשים" שלא קיימים ועל הדרך גם החליף נורה שנשרפה.

תודה גם ליגאל שעם טונות של סבלנות פירק וניקה בית מצערת ולבקשתי ניסה לפרק את אגן השמן כחלק מיישור קו שאני מנסה לעשות , אבל בגלל גישה מסורבלת זנחתי את הרעיון אחרי שהוא הראה לי שקשה עד בלתי אפשרי בתנאים ביתיים לעשות את זה.

נשארנו עם המצערת ועם החלפת שמן ומסנן + ניקוי פילטר אויר ופילטר מזגן.

ביום ראשון עם התנעה קרה נראה איך האוטו מגיב ואם יש טעם לעדכן את השרשור שפתחתי לגבי מה עדיף , השמן של טוטאל או וולווליין.

עכשיו אני גם יודע איזה כלים צריך כדי להחליף בעצמי פילטרים ושמן.

אז שוב תודה רבה לשניכם ולכנופיה.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום עשיתי את הטיפול התקופתי לקורולה 93 ביחד עם אסףאסף, וכשאני אומר ביחד אני מתכוון שהוא עשה ואני ברברתי.

החלפנו פילטר אוויר, פלאגים, שמן ומסנן שמן כמובן. הצורה שבה אסף ניגש לטפל ברכב היא מקצועית - עבודה עם כפפות, אוטודאטה פתוח בצד, סדר וניקיון. כאילו היה זה האוטו שלו.

אחרי שעה בדיוק יצאתי כשהטיפול מאחורי, ועמי התודה הענקית לאסף ולכנופיית הטיפולים. אין ספק שאסף שיחרר אותי לדרכי עם ידע לבצע טיפולים שוטפים לבדי, ובגדולים יותר אשמח להיעזר בהם (בתקווה שיתנו לי לעבוד יותר).

תמונה של הקורולה על ה"ליפט":

uploadfromtaptalk1424196511992.jpg

עריכה אחרונה על ידי Ziv
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנצל"ש ורוצה להודות ליגאל, הייתי אצלו בשבת אחה"צ לבדיקת לחץ במנוע של הענתיקה שלי. נפגשנו ברחובות לייד הבית קברות (תרגעו, פשוט יש שם חנייה ענקית וריקה...) והוא ביצע את זה במהירות ואלגנטיות. הייתי רוצה לציין כי זה לא היה טריוויאלי עם המנוע שלי, זה M112 שאינו קטן והוא V6 עם שני מצתים לצילנדר כך שלגשת למצתים ולפרק אותם כדי לחבר את צינור מדידת הלחץ זה לא ממש קל.

לאחר המדידות (שלוש במספר, בוצעו לשני ראשי המנוע) הנתונים נבדקו מול "אוטודאטא" וגיליתי כי הלחץ נמוך ממה שצריך להיות, נמדדו 150-160psi בזמן שהספרות מציינת כי לחץ המינימום הנדרש הוא 170. מכיוון שאין אצלי חיישן גל זיזים במנוע (לבדוק אם שרשראות התזמון נמתחו וגורמות לתיזמון שסתומים לקוי שבגללו בורח הלחץ) וליגאל לא היתה משאבה לבדיקת לחץ הפוך (לבדוק אם זו בעיה בטבעות השימון/אטימה) נסעתי קצת מדוכא הבייתה. נראה לי כי אעשה את הבדיקה שוב לאחר טיפול ה 10 הבא בו אחליף את השמן מ 5W-40 סיננטטי מלא של Rheinol לשמן סיננטטי מלא בצמיגות גבוהה יותר (10W-40 אם אמצא כזה).

בכל מקרה, שוב תודה יגאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט שווה תודה וחיזוק חיובי!!!

אסף עזר לי עם דיאגנוסטיפה לרכב והציע לעזור בהחלפת שמן גיר.

כרגע אני עוד מתלבט מה כדאי לעשות אעדכן בשרשור רלבנטית.

.יישר כוח חבר'ה!!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום אני רוצה לפרגן לאסף שעזר לי אתמול להחליף רדיאטור ברכב ( יונדאי אלנטרה 2001 )

אסף המון תודה על העזרה אני גם רצה בהזדמנות להודות לך על הטיפול המסור ברכב שלי גם בקיץ

שמח שנפלתי על אדם מוכשר שדואג שהרכב יצא ברמה הכי טובה ממש כיף לדעת שיש אנשים טובים

תודה

20150217_092851.jpg20150217_092857.jpg20150217_092903.jpg20150217_092906.jpg20150217_102348.jpg20150217_102352.jpg

עריכה אחרונה על ידי alondon
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לשרשור - אני רוצה להודות לאסף הגבר מהכנופיה. עזר לי שלשום(יום שלישי) להחליף באלנטרה 2007 שלי שמן גיר+פילטר גיר. חשוב לציין את הסובלנות שלו במהלך העבודה ואת ההסברים המלווים לכל תהליך שעושים וההקפדה באיכות ! באמת חשוב לו שהעבודה תהיה מקצועית כאילו מדובר בטיפול לאוטו שלו.

בסיום העבודה הקפיד שנעשה סיבוב באוטו ולתת לי לחוש שאני הולך בהרגשה רגועה - אני חייב להוסיף גם שאפילו את המגעים בכפתור של חלון החשמל ליד הנהג (שלא עבד לי) הוא שלף ופירק את המכלול והחזיר אותו לחיים :-)

אני מצרף כאן מספר קטן של תמונות: יש כאן תמונה אחת של האגן שמן עם המגנטים העגולים,תמונה של הפילטר שמן בעת הרכבתו, תמונה של השמן האדום בעת המילוי ותמונה של המכלול ללא אגן שמן-ניתן לראות את הטיפות שמן האחרונות שנערמו בקצוות

תודה לך אסף ולכל הצוות !!!

20150217_172546.jpg

20150217_172616.jpg

20150217_173150.jpg

20150217_181908.jpg

התנגדות של בידוד איננה לינארית ואם המתח השאריתי באזור הזליגה של גוף החימום כשהאפס מחובר נמוך מספיק לא תהיה זליגה משמעותית. כשהאפס מנותק מלוא המתח מופיע בנקודה החלשה ונוצרת פריצה להקפיץ את הפחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...