Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאן לטוס לירח דבש מאוחר\ציון שנת נישואים ראשון.

SpeeDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 3790 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, אשתי ואני נחגוג שנת נישואים ראשון בתאריך 1.1.2014

יש לציין שלא יצא לנו לצאת לירח דבש עד כה, ככה שכיוון החופשה לחו''ל!

זוג צעיר(25) אך זקן בנפש, לא אוהב מועדונים וצעירים שיכורים :-D .

מחפשים לראות נוף, לטייל, לצלם ולשתות בירה טובה.

לי זאת תיהיה הפעם הראשונה בחו''ל.

זמן החופשה עד 5 לילות,

תקציב עד 5000 שח.

מזג אויר מועדף כמו בארץ בערך שלא יהיה קר מדי בוא נאמר מתחת לזירו.

כל הצעה, כיוון, רעיון, יתקבל בברכה ובשמחה.

תודה רבה!

1983 & Opel Astra DTI 2003 , Citroen Visa Club 1982

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעט בעייתי, אירופה בתאריך הזה זה בדרך כלל קור מקפיא עצמות,

ומקומות שדומים לארץ מבחינת מזג אוויר (יוון וכיו"ב) סגורים ושוממים

בעונה הזאת. עד שיגיעו מומחים ממני, תוודא בינתיים שלשניכם יש דרכון בתוקף.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבת על סקוטלנד/אירלנד?

גלזגו עיר חביבה, פאבים חביבים, מסעדות טובות.

אפשר לקחת רכבת ללא מעט מקומות יפים - isle of skye, סטירלינג, לקחת רכבת לאברדין או דאנדי.

אירלנד - לדעתי פחות רלבנטית כי חייב רכב (עלות גבוהה יותר) אם אתה רוצה לצאת מדאבלין. ואתה תרצה לצאת מדאבלין.

Peugeot  5008 2023 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכבר ציינו, מרבית אירופה כרגע יותר קרה מהארץ

לירח דבש אשתי ואני נסענו לקוסטה בראווה לשבוע ימים, יש כאן את השרשור כולל עזרת הפורום בעצות רבות

מקום מומלץ עם כי לגבי התקציב אני מהמר שקבעתם 5000 ש"ח על מחיה לא כולל בזבוזים כיוון שזה יכול לטפס בקלות מעל אם תכננתם לחיות ולהנות כמו שצריך, זה עדיין ירח דבש

חבר טוב עכשיו מתכנן טיול לגאורגיה, תבדוק גם את האופציה הזו

Confidence In Motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ציינת אם נוף עירוני טוב לך ולחלופין אם אתה מוכן[כנראה כן לנהוג].

המלצותי בסדר יורד.

לחגוג באופן אחר ולהבטיח לעצמכם לנסוע לחו"ל בתאריך חמים יותר מבחינת מזג אויר.

לנסוע לצפון לגליל ולגולן אבל לחופשה מתוכננת היטב ומושקעת כאילו הייתם בחו"ל: צימר או שניים טובים, אולי עסוי, טיול טרקטורונים או גיפים, לברר על מסעדות טובות, לשלב טיולים רגליים, תצפיות נוף ואולי אתרים היסטוריים ותיקים וצעירים בשילוב עם קריאה בנושא: מבצר נמרוד מחד, עמק הבכא מאידך, מוזיאון תפן ועוד, דגש על תכנון.

קפריסין- לא אי קטן וכן לא לגמרי מת, חביב ומי שנוסע לראשונה גם מעניין אך לא מדהים[אגב, נהיגה כמו באנגליה]

יוון- אם היסטוריה עתיקה וארכיאולוגיה מענינות.

רומא- אם רוצים עיר מענינת ולא קפואה מדי, אך בד"כ גשומה.

מרכז או דרום איטליה בתנאי שמוצאים טיסה זולה- נניח עד 300 דולר. ניתן ליצור מסלול לדרום, למזרח או לטוסקנה ואומבריה.

ממרכז או צפון אירופה הייתי נמנע בעונה זו, גם במרכז איטליה קר למדי.

מזל טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתם בעניין של לטייל באופן עצמאי הייתי מאד ממליץ לכם לעשות טיול של טוס וסע לאירלנד , אבל זו לא התקופה הטובה ודי קר ורטוב שם עכשיו.

מנגד שהות של 5 ימים בצפון איטליה גם כן בסגנון טוס וסע מאד מומלץ.

שום צבא שבעולם לא יעצור אותי מלעשות פרצלציה מהפרצוף של הקונצרטינה הזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קר מאוד באירופה בתקופה הזו...

האמת היא שגם אמריקה קרה,ווגאס וטקסס גם קפואות.

אני מנסה לחשוב על תשובה שלא תוציא אותי גייז, לא תגרום לי לתאר לך את הג'ונסון שלי ולא תזכה אותי בהתראה. אין כזו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מלכוד 22 בשאלה שלך:

התקציב שלך אומר "רק אירופה", אבל התאריך שלך צועק בקול רם "רק לא אירופה" - אירופה, כפי שכבר אמרו לך, קפואה בתקופה הזו, וממש לא עושה חשק לטייל בה.

אם הייתם יכולים למתוח את התקציב, ואתם לחוצים על התאריך, הייתי שולח אתכם לצד השני של קו המשווה - לאפריקה (דרום אפריקה או מדינות אחרות ביבשת): מקומות מדהימים, נופים מטמטמים, אנשים נחמדים, ובכלל מקום שאפשר לעשות בו גם טיול תרמילאים, וגם טיול של 5 כוכבים.

מצד שני, אם הכסף לחוץ אבל אתם יכולים להתגמש בתאריכים, אני במקומכם הייתי מזמין כרטיסים לאירופה בסביבות מאי-יוני-יולי, כשמזג האויר נעים והטיול יהיה הרבה יותר כיפי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רב תודות לעונים על כה ותודה על שהקדשתם מזמנכם!

הדרכונים חדשים ובתוקף כבר מאוגוסט 2011,

התקציב אכן מוגבל ולא גמיש מעבר (בכל זאת זוג צעיר שגר בישראל שחושב קדימה שבעוד אולי 30 שנה יחסוך לדירת 2 חדרים :? )

אני מבין שהתאריך והתקופה בעייתים, לנו בכל אופן אין יעד מועדף עדיין.

השאלה עדיין האם ישנו יעד שעדיין אפשר להנות ממנו בקור אירופי נפוץ לתקופה?

צ'כיה , הונגריה, בולגריה ,ספרד- ?

כיוון שלדעתי קרוב למזג אוויר החורפי בארץ,

תורכיה, קפריסין , יוון - ?

מה בעיניין השכרת אוטוקרוואן לטיול עצמי, האם יש יעד בתקציב?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראה דויל, השתדלתי להציע משהו שמתאים לאילוצים. הצעות נחמדות כמו אירלנד ואפריקה לא מתאימות לתקציב, לעתוי ולזמן הפנוי.

אם גשם וקור אינםמפריעים לך כלל, תוכל לנסוע לכל מקום שאליו יש טיסה במחיר סביר. מזג האויר באירופה אינו מזהיר בתקופה זו וניסיתי להציג לך הרע במיעוטו.

בנוגע ליעדים ששאלת, אני מציע עיון ראשוני באתרי מזג אויר כדי לקב למושג אל מזג אויר אופייני לעונה.

תגלה שצכיה והונגריה קרות וגשומות. איני יודע לאן ומה תעשה בדרום בולגריה ואם זו החופשה הראשונה שתרצה בחו"ל "בכל מחיר"

בדרום ספרד סביר אם יש טיסות במחיר סביר. בצפון בד"כ חורף קשה יותר אך אולי אפשרי בעיקר באזור החוף של קוסטה בראווה.

בתורכיה יש תורכים. ליוון התייחסתי וגם לקפריסין.

אוטוקראוון- ברר אם ניתן לשכור בגילך בעלות סבירה, האם מגבלות הגודל, מגבלות בכביש צפוף, בעיר, בצורך באתר קמפינג מסודר לא מפריעים לך. לי לא נראה הגיוני ומשתלם לחמישה ימם אך אולי אני טועה.

נראה לי שכדאי להתמקד מעט במה שמחפשים לאור האילוצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי צ'כיה כיעד ראשון יכולה להיות בחירה טובה. אך אני מצטרף לדעת החברים וממליץ לרדת מזה באם מזג אוויר קר מרתיע אותך.

כרגע ,המעלות שם מסתובבות סביב האפס ולפעמים למטה מכך. הייתי שם באוקטובר והיה קר מאוד. אז היה באיזור ה10 מעלות, אולי טיפה יותר ולמזלי כמעט ולא ירד גשם. עכשיו כאמור, המצב שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי עם אשתי לפני 3 ימים מטיול של 5 לילות בליסבון.

עלויות:

טיסות (הזמנו כחודשיים מראש ב-KLM/AF - עלו $425 לאדם (סה"כ כ-3,000 ש"ח).

מלון ל-5 לילות (3 כוכבים, מרכזי, נקי ונעים, על בסיס B&B - עלה כ-220 אירו - סה"כ כ-1000 ש"ח.

הוצאות אחרות - תחבורה, תקשורת, כנסיות לאתרים והרבה קניות - כ-600-700 אירו (כלומר 3000-3500 ש"ח.

סה"כ כ-7000 ש"ח. מזג האויר האיר לנו פנים עם שמיים צחים וטמפרטורות בין 12-18 מעלות, אידיאלי לטיולים (אנחנו נוהגים ללכת הרבה מאד).

טיול שערכנו בקיץ 2012 בסלובניה (דיל של טיסות באל-על + רכב, ומלון ששכרנו עצמאית בפאתי ליובליאנה, ברמה קצת יותר נמוכה אבל בהחלט מומלץ) עלה סכום דומה.

להערכתי טיול זוגי לא יעלה פחות מסכומים אלה, ומדובר במציאות (מספר שבועות לאחר שרכשנו את כרטיסי הטיסה בדקנו אפשרות לרכוש כרטיס לאחד הבנים על מנת שיצטרף אלינו לליסבון - האופציה נפסלה לאחר שמחיר כרטיס הטיסה עלה לכ-$900).

ובכל זאת כמה עצות:

1. כטיול אשון בחו"ל לחסרי נסיון אני ממליץ על מספר ימים בעיר גדולה - כגון ברלין (לדעתי תהיה הנוחה ביותר כנסיון ראשון), פריס, רומא, ברצלונה או בירות אחרות, פשוט כיון שהתח"צ האירופי בדרך כלל משובח, וקל מאוד לעשות plan B במקרה של מזג אויר גשום: במקום לצאת לאתרים פתוחים הולכים למוזיאונים, כנסיות וכו' או משוטטים בקניוני הענק.

2. מרבית האתרים באירופה יכולים להיות גשומים גם בקיץ (חוץ מאשר, אולי, ספרד ופורטוגל). עם זאת הסכנה של סערות שישאירו אתכם ספונים במלון הרבה יותר גדולה בחורף. סיבה טובה לדחות את הנסיעה לאביב או לקיץ. עם זאת ערכתי מספר טיולים באירוםה בחורף (רומא, וינה, פראג, ובשבוע שעבר ליסבון). אולי אני בר מזל, אבל למרות הקור לא סבלנו מיותר מדי משקעים כך שחרשנו את האתרים, במצבים הגרועים ביותר לבשנו מעיל יותר כבד והאצנו את קצב ההליכה כדי להתחמם. נדמה לי שבמרכז אירופה יש יותר סיכוי למזג אויר יחסית יבש, אבל גם כאן יכולות להיות הפתעות, זכור החורף הקשה שהציף את פראג (דומני 2004/5), ואקטואלי לגמרי , במערב אירופה - בשבוע שעבר נאלצתי לשנות טיסה בגלל מזג האויר הסוער באמסטרדם.

3. יש הרבה שיטות כיצד לחסוך בעת טיולים בחו"ל, חלקן כלליות, חלקן ספצי]יות ליעד זה או אחר. אם תרצה אשמח לפרט מניסיוני. להביא בחשבון שחלק מהמידע עשוי להיות לא רלוונטי בגלל שינויים במחירים, שיטות חיוב וכו', אבל תמיד אפשר לנסות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב - אופציה נוספת זה לעשות טיול שהוא מראש "טיול חורף" - יעד שלדעתי יכול להיות מעניין הוא רומניה: הייתי לפני שנתיים (או שלוש, לא זוכר) ברומניה בחורף, ועשיתי את מסלול נחמד ולא ארוך של בוקרשט - סינייה - ברשוב (ופויינה ברשוב), כשחלק מהמסלול (בעיקר באזור ברשוב והלאה) היה מושלג לגמרי, ועם הג'יפ שהיה לי (יונדאי סנטה פה) היה ממש כיף לנהוג בשלג.

5 ימים זה קלאסי לעשות את זה באיזי, ואישית היה לי כיף לראות שלג. מעבר לזה, באזורים האלו מאוד מוכנים לעונות הקרות, מה שאומר שכל בית קפה/מסעדה שתכנסו אליהם יהיו מחוממים היטב ויציעו מבחר משקאות חמים ומרקים מעניינים.

אופי אחר של טיול, אבל נחמד לא פחות - והיתרון הוא שמזרח אירופה זולה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים הצלחתם לשכנע אותנו, באמת לא חייב לנסוע בלחץ כזה אם לא נהנה הרי זה יהיה סתם בזבוז.

כמו כל שנה אנחנו מתכננים לטוס לשבוע לבורגס בעונה אבל לא יוצא נקווה שיולי אוגוסט הבא יצא לנו.

בינתיים נראה לי שאנו ניסע לצפון לצימר מפנק וחמים. :roll:

תודה רבה על העזרה והעידוד לרדת מהעיניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...