Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חופשה בספרד - מבקש את עזרת תותחי הפורום

עידן ו
שימו לב! השרשור הזה בן 4142 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב לכולם,

אני ואישתי טסים לחופשה בספרד

היעד העיקרי הוא קוסטה בראווה כאשר הבנתי שברצלונה לא רחוקה משם ולכן כנראה גם לשם נגיע תוך כדי תכנון

אני פונה אליכם לגבי יעדים המלצות ומקומות שכדאי לבקר, מסעדות ושווקים.

אךך דריש הנה אתה חסר לי כאן.

תודה מראש לכל העוזרים

Confidence In Motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, אמנם לא תותח ולא אקדח, אך אשמח לעזור אם תאמר לי האם תשכור רכב, כמה ימיםומה העדפותיך, האם נוף הרים מדבר אליך.

בינתיים, אם לא סגרת עדיין מלון, אגיד לך שרצוי לשכור מלון בעיירה שבה יש תחנת רכבת לברצלונה, עבור הבקור שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה

מטרת הנופש בעיקר היא להירגע ולנוח וכמובן ים אבל גם להסתובב ולהכיר תרבות...

מדובר על 7 ימים מלאים, כבר סגרנו מלון שהוא על החוף בקוסטה

אין העדפה ספציפית, נוף הרים יכול להיות מעניין אם הוא נותן גם משהו מעבר כלומר איזה מקום ייחודי שכדאי לבקר בו וכו'

אנחנו נרצה לחזור מהחופשה הזו לאחר שספגנו מתרבות המקום ולא להגיד שכל היום ישבנו במלון בטן גב והשתזפנו...

בשביל זה יש את יוון :lol: (פעם זאת הייתה טורקיה :roll:)

זו פעם ראשונה של שנינו בחו"ל אסלי אז אנחנו מעוניינים למצות כמה שיותר... טורקיה יוון לא כל כך נחשב חו"ל כי מדברים איתך עברית ברחובות :twisted:

שווקים מעניינים גם כמובן שבאים בחשבון

Confidence In Motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא אם מה שמעניין אותך זה בטן-גב, או שאתה רוצה לראות עולם.

אישית פיתחתי אנטיפטיה לברצלונה - אבל יש הרב מאוד מה לראות בה ובסביבתה. עם זאת - התנועה בעיר צריכה להיות בתחבורה ציבורית בלבד. זו גם הסיבה שבגללה [פנדוב ציין את הרכבת - האמצעי הנוח להגעה למרכז עיר גדולה באירופה כאשר אתה שוהה מחוצה לה.

ברצלונה עצמה מצריכה לפחות 3-4 ימי סיורים, תלוי מה מענין אותך ובכמה מוזיאונים ואתרים אתה רוצה לבקר. באיזור הקוסטה בראבה יש לך את חירונה, עיר העשירים אמפוריהבראוה, פיגרס עם מוזיאון דאלי, מונסראט שמצריך נסיעה ברכבת + רכבת שיניים ומדובר בטיול של יום שלם מברצלונה. בקיצור - תוכלו למלא שבוע בטיולים מעניינים.

ועוד הערה לגבי יוון וטורקיה - גם בהן יש הרבה מאוד מה לראות. עברית תשמע בכל אירופה ובד"כ (לא תמיד) הישראלי יהיה שם יותר יפה מאשר בארץ.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכן אתחיל בכך שברצלונה היא עיר השווה טיול בפני עצמו. אם תגיעו לשם בעתיד, הקדישו לה כעת יום אחד מלא, אם לא, הקדישו יומיים או שלושה. ההחלטה בעניין הזה משפיעה על השיקול היכן לקחת רכב ולכמה ימים. אסביר את עצמי.

אני מניח שחלק מהחבילה כולל העברות באוטובוס למלון ובחזרה.

בחלק מעירות החוף יש רכבת, אמנם לא מהירה אך מגיעה בכחצי שעה למרכז ברצלונה. בברצלונה תחתית נוחה ואם יש לחץ זמן, גם מונית. אני בטוח שנכתב על העיר כאן בפורום ולכן אזכיר בקצרה, בכיכר המרכזית, כמדומני פיאציה ספניה חנויות גדולות, בעיקר איל קורט אינגלז הענקית.

מצד אחד של הכיכר יוצאות שדרות הרמבלאס התוססות בהן תיירים, פסלים אנושיים, כייסים ועוד.

כשתלך בשדרה לכיוון הים, מתישהו מימינך כניסה לשוק לה בוקרייה הגדול ובו גם אוכל ועניין.

חזרת לשדרה , הפעם פונים שמאלה ואתה ברובע הגותי, שבו קתדרלה מרשימה וסביבה רחובות יפים. ליד הקתדרלה גם מופעי רחוב רבים.

חזרת לשדירה והגעת לים, יש טיילת, מרכז מסחרי גדול ואקווריום נחמד.

חזרת לכיכר המרכזית והמשכת בכיוון השני?ישנו רובע איקסמפלה ובו שלל יצירות של אנטוניו גאודי ואחרים, כולל קאסה בטליו וקאסה מילה, לאחת מהן ניתן וכדאי להיכנס, כולל עליה לגג. לא רחוק משם חנות עיצוב בשם וינסון. שווה ביקור.

עוד אתר חוובה הוא הסגרדה פמילייה, כנסיה שבנה גאודי והיא מדהימה. בנייה החלה לפני כמאה שנה ועדיין נמשכת. תגיעו עם תחבורה ציבורית, כנראה תחתית.

זה בערך יספיק ליום אחד אם תצרפו שיטוטים ומסעדות. ישנה רשת חביבה בשם טאפאס טאפאס. קל מאוד להבין התפריט המגוון. סביר מאוד אם כי יש גם טוב יותר, לעיתים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון קטן ל-[פנדוב אתה מתכוון לפלצה קטלוניה. פלצה אספניה היא המקום שבו נמצא הקניון שהיה פgם זירת השוורים, וכן העליה למזרקות המרקדות.

עוד להזכיר את הפאמיליה סאגראדה ועוד מספר אתרים, בנינים ומוזיאונים שעוצבו על ידי האדריכל גאודי וכמה מוזיאני אמנות (למשל של פיקאסו ומירו), ואם יש לך עניין - גם רובע יהודי, כאשר היהודים גורשו מברצלונה 100 שנה לפני גירוש ספרד הידוע.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התיקון. צודק.

עוד יעד חביב אך מרוחק מאחרים הוא פארק גואל.מיספר מיבנים ויצירות של.... גאודי, כמובן.

עוד אתר, לא רחוק מהים הוא גן החיות הגדול שבו גם הופעו דולפינים בשעות מסוימות.

ישנה גם העלייה להר בטיבידבו. כל זה על קצה המזלג. בטח נידון בעוד שרשורים.

בוא נחזור לרגע למלון. בחלק מהעיירות יש רכבת לברצלונה, אם לא, תגיע לרכבת עם אוטובוס או מונית.

בימים שלא תהיה בברצלונה, תרצה רכב. אני מעדיף לשכור מן הארץ. השאלה לאיזו חברה יש נקודת השכרה בעיירה שלך או בעיירה קרובה. ברר עם חברות בארץ. שוב, אתה צריך רכב רק בימים שאינך בברצלונה.

אחד האתרים הוא מונסרטאליו תגיע ברכב ואז רכבת משוננתאו רכבת מברצלונה ואז רכבת משוננת. מינזר ידוע במקום ציור בהרים. זוכה להמון המלצות, חוץ משלי.

ישנה העיר גירונה, עיר בגודל בינוני, עם אזור עתיק ובתים חביבים על שפת הנהר הזורם בלב העיר. ישנה העיר פיגארס שבה האטרקציה העיקרית היא מוזיאון דאלי. ראוי לבדוק הזמנת כרטיסים מהארץ או מהמלון כי התור גדול מאוד, לעיתים.

עוד צפונה, הכפר קדאקז, במקום ציורי על שפת הים ושם ביתו לשעבר של דאלי. יש לסדר כניסה מראש

לוקח זמן להגיע בכבישים איטיים.

לא רחוק, באמפוריוס, שרידים ארכיאולוגיים. העירות על חוף קוסטה ברווה חביבות ובבלננס כמדומני, נחמד לשוטט וישנו פארק בוטני קטן ומימנו תצפית לים. בכלל ,בחלק מכבישי קוסטה בראווה ים מצד אחד, הר מצד שני. לעיתים ההר יורד עד הים. שווה לעצור עבור הנוף.

עד כה, חוץ מגירונה, כל האתרים היו על חוף הים פחות או יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נסע קצת להרים. אתה יכול להקדיש יום או להגיע לשם אחרי שתמשיך מגירונה, אך אז תספיק פחות.

מגירונה אתה מצפין על הכביש עם עצירות בבניולס, בסאלו שבה כמדומני מקווה עתיק, אולות , ריפול. תמשיך עוד קצת עבור הנוף. זו קפיצה קטנה לטעימה בשוליים של הפירנאים הקטלניים. לא תיכנס שם לעומק, כי צריך לחזור למלון.

ודאי יש פרטים רבים ששכחתי. ברצלונה מקסימה ועוד אכריח את ספריאל לחזור לשם ולתקן את הרושם.

ומה לגבי העיירה שלך והבריכה במלון?

לשם תחזרו בסוף כל יום למנוחה. לא הייתי מקדיש לזה יום שלם.

זהו בערך, חלקו הזמן בין ברצלונה לקוסטה בראווה ולפי זה תדעו לכמה זמן לרכוש רכב. מן הסתם אפשר לשכור גם שם, כנראה יותר יקר, אם כי נתקלתי גם בכאלו המתקשרים משם לארץ כדי לשכור... קצת ביזבוז זמן.

ודאי תקבל עוד המלצות. נסיעה טובה.

נ.ב בברצלונה חפש גם את המזרקה המזמרת, לכו רק בערב כי היא מאירה. תבררו באיזה ימים ושעות היא מופעלת.

ישנו מוזיאון חואן מירו, מרוחק מן המרכז.

ישנו מוזיאון קטן לפיקסו, לא רחוק מהרובע נגותי והרחוב, כמדומני רחוב מונטקדה, מלא גלריות, ברים ועוד,

על פואבלו אספניול אינני ממליץ, מלכודת תיירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנדוב - ברצלונה מדהימה. אלא מה - בשבוע אחד ניסו לכייס את אשתי לא פחות מ-4 פעמים. וניסו לרמות אותי בכל חנות או בית אוכל, אפילו במקדונלד ניסו להדביק לי מנות שלא הזמנתי. וזאת מעבר לכך שהמקומיים מזיעים ומזיעים (הייתי ביולי-אוגוסט, ומזג האויר יותר גרוע מזה של תל אביב) - וכנראה שיש מחסור במקלחות, דיאודורנט ומזגנים. אפילו אולם הנוסעים הנכנסים בנמה"ת וחדר הכושר במלון לא היו ממוזגים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו נרצה לחזור מהחופשה הזו לאחר שספגנו מתרבות המקום ולא להגיד שכל היום ישבנו במלון בטן גב והשתזפנו...

בשביל זה יש את יוון :lol: (פעם זאת הייתה טורקיה :roll:)

הייתי ביוון לפני שנתיים - יש ה-מ-ו-ן מה לעשות חוץ מבטן גב. זה שמרבית הישראלים עושים רק את זה, לא אומר שאין מה לעשות אם אתה לא עצלן כרוני.

ובנוגע לספרד - אהיה שם בסוכות עם המשפחה, אבל לא בברצלונה אלא דווקא מדריד ודרומה - טולדו, גרנדה, סיירה נבאדה, מונאצ'יל, אלהמברה, אל טורקל, רונדה, סביליה, קורדובה וכולי. בברצלונה הייתי לפני שנים ומאוד נהנתי. שווה לבדוק שעות פעילות של מסלול קטלוניה הסמוך, וכמובן לנסוע בכבישי ראלי קטלוניה המדהימים.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, אנני זוכר היכן ישנ מיתקן ספורט מוטורי הקשור בקרלוס סיינז.

ספריאל, המודעות למזגנים אכן נמוכה אך משתפרת. לא הרחתי אותם, אולי כי לאחר יום שיטוט, אני עצמי לא מרנין.

בקשר לכושר אני נמנע באושר.

ברשת טאפאס טאפאס הסבירה, תחמחור ברור וסביר.

במקדונלדס קיבלתי קופון שהוזיל מאוד את גן החיות.

פעם במסעדה, לקחו על קנוח מחיר מופקעאך היה טעים.

באשר לכייסים, כנראה השתפרו כי לא הרגשתי בהם. אולי לקחו לי לא שמתי לב ואני שמח בגן עדן של שוטים.

בארץ אני מרגיש כשדוחפים לי יד לכיס. מודיעים על כך בחדשות.

מקווה שתהיה לך התרשמות מתקנת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, אנני זוכר היכן ישנ מיתקן ספורט מוטורי הקשור בקרלוס סיינז.

נכון! יש באזור מסלול קארטינג מעולה של סיינז! אני זוכר שנהנתי שם מאוד.

בארץ אני מרגיש כשדוחפים לי יד לכיס. מודיעים על כך בחדשות.

.

:lol: :lol:

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני - חתיכת מסלול בנית לך. רק מדריד מצריכה כמה ימים - כך שכדאי לך להתחל לתכנן גם את הטיול הבא. אבל אניחייב לומר - בניגוד לברצלונה, מדריד עשתה רושם יותר סימפטי חוץ מהתקלות עם איזה טיםוס שנתקלנו בו בשולי הפארק המערבי, בדרך לרכבל, ושהודיע שהוא רוצה את הכסף שלנו. זקנים שכמונו, פתחנו צעד והשארנו את הצעיר מתנשם מאחורינו.

וזה מה שמתקשר לחדר הכושר - אשתי לא תוותר על אימון אלא אם היא הלכה 15 ק"מ בשטח. ואני נוטה להצטרף, רק שאני סובל יותר ממנה מחום סביבתי, או, יותר נכון, מהעדר מיזוג אויר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אני אחראי למסלול אבל כן - זה די הרבה. מזל שאנחנו שם כמעט 10 ימים מלאים. מדריד תקבל כמעט שלושה מהם. בכל מקרה, עדיף עשרות מונים לדעתי על פני שבוע של בטן גב...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...