Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הכנת קיר במצב עגום לצביעה או: בוב הבנאי צובע חדר בבית

adarbaratz
שימו לב! השרשור הזה בן 3819 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צהריים טובים,

יש לנו חדר בבית שמשמש כמחסן והוחלט להסב אותו לחדר שינה והחדר זקוק לשיפוץ קל.

קיר אחד במצב שרובו מתקלף, צילמתי לכם תמונה.

גירדתי הרבה עם שפכטל ויש לי הרגשה שזה לא מספיק. אולי כדאי לעבור על כל הקיר עם נייר שיוף גס? או שיש טריקים אחרים?

ולגבי המילוי, מספיק טיט, נכון?

אוכל לקבל טיפים איך לעשות מילוי ישר? (זה לא כמו למלא חור בקוטר 5 ס"מ, שקל לעשות את זה חלק.

תודה לעוזרים,

בוב.

עריכה:

http://www.siz.co.il/my.php?i=mizn3rinmmdz.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איו צורך לעבור עם נייר שיוף בשלב הזה.

תמרח על הקיר צלוטייט עם שפכטל רחב, ואז תעבור עם נייר שיוף, ייתכן שתצטרך לעבור עוד פעם עם צלוטייט ועוד פעם שיוף, אני הייתי עושה גם שכבת בונדרול ורק אז את הצבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד ימין בתמונה ליד יש סדקים בקיר/צבע אתה חייב להוריד גם אותם.

תשדל להוריד כמה שיותר את הצבע עם שפכטל תנסה אפילו עם סכין גירוד,כמו סכין יפנית רק לאורך שאפשר לגרד איתה .

כדי לשייף ישר הייתי לוקח חתיכת עץ ושם עליה נייר שיוף שתשמש לך כמו בלוק שיוף,אתה יכול גם לקנות בלוק שיוף עולה כמה עשרות שקלים.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

היום התחלתי במלאכה- כ- 2 ק"ג צלוטיט נמרחו על הקיר :lol:

נראה יותר טוב, אבל אצטרך לעשות עוד יד ואח"כ לשייף. אמשיך מחר

הרעיון של חתיכת עץ נשמע מעניין:ok:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון תפרק את הכיסוי של השקע, את הסדקים בקיר תרחיב (בעזרת מברג או משהו חד), ותנקה אותם טוב מאבק.

תמלה את הסדקים, ואחרי זה תמשיך הלאה.

אצלי בבית כל הקירות נראו הרבה יותר גרוע, תמונה של קיר אחד לפני ותמונה אחרי (קיר אחר אבל היה באותו מצב)

2011-08-05 13.40.03.jpg

2011-08-05 13.40.09.jpg

2011-08-14 15.12.41.jpg

2011-08-17 19.47.31.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי במצב ה"חורים" בקיר.

האמת היא שהתמונה לא גדולה במיוחד וקשה לראות את מצבו האמיתי של הקיר.

למילוי סדקים עמוקים או חורים, אפשר להשתמש בצלוטיט או קלסימו\פרופילה (אישית אני לא משתמש בצלוטיט). למלא את החורים "0" (לא להשאיר חומר עודף על הקיר, פשוט למלא את החור ולגרוף עודפים).

להחלקה סופית:

1. ללטש קלות את התיקונים עם נייר ליטוש 80 או 100.

2. לקנות פח שפכטל אמריקאי (כ 60 שח) ולעבור על כל הקיר באמצעות שפכטל רחב (10" איכותי, עדיף של HYDE) על ה"0". זאת אומרת לא לעשות מילוי לקיר אלא למרוח ולגרוף עודפים.

במידה וכן צריך מילוי, לא לעבור עובי של 1-2 מ"מ.

על השלב הזה יש לחזור לפחות פעמיים, עדיף שתי וערב, עם ייבוש מלא בין פעם לפעם.

אם עבדת טוב, כמעט ולא תצטרך לשייף את הקיר לפני בונדרול וצבע, הוא יהיה חלק כמעט לחלוטין.

ליטוש סופי עדין עם נייר 100-120 ולאחר מכן שכבה אחת של בונדרול-סופר ואחכ צבע.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן קניתי היום שפכטל 10" ואיתו עשיתי את העבודה.

אין צורך לשייף לפני יד שנייה, נכון?

ברור שאת העודפים אני גורף ולא יוצר גבעות של חומר.

היות ואחרי היד הראשונה הקיר יצא יחסית ישר(אמנם לא מספיק), אני מניח שעוד יד אחת תספיק.

אחרי היד השנייה אשייף קצת כמו שהמלצתם.

לגבי בונדרול- אני מבין שרצוי לשים את החומר הזה אחרי שסיימתי את עבודת השפכטל והקיר ישר.

איך משתמשים בחומר הזה? אני לא מכיר אותו. זו אבקה שמערבבים עם מים או שקונים את זה נוזלי כמו צבע? מורחים אותו עם שפכטל או עם רולר?

ומה צריך לעשות אחרי שמורחים אותו? שוב לשייף או שכבר אפשר לצבוע?

מצטער על החפירה ותודה על הסבלנות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בעיה לבדוק אם הקיר ישר, אתה יכול אם סרגל, פנס, או קרש עץ.

אין צורך להגזים יותר מדי עם החומר, אני נתתי לחומר להתייבש, ולפני שממש התייבש סופית עברתי על הקיר אם ספוג רטוב (עדיף לח), כדי להוריד את העודפים.

ולבסוף אם באמת צריך אז משייפים.

אם צריך לבצע תיקונים, אז ממש לפני שהחומר מתייבש לגמרי, אל תנסה לבצע תיקונים שהחומר עדין טרי, רטוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי בונדרול- אני מבין שרצוי לשים את החומר הזה אחרי שסיימתי את עבודת השפכטל והקיר ישר.

איך משתמשים בחומר הזה? אני לא מכיר אותו. זו אבקה שמערבבים עם מים או שקונים את זה נוזלי כמו צבע? מורחים אותו עם שפכטל או עם רולר?

ומה צריך לעשות אחרי שמורחים אותו? שוב לשייף או שכבר אפשר לצבוע?

מצטער על החפירה ותודה על הסבלנות

בונדרול הוא למעשה דבק. הוא נספג בקיר ומדביק\מחזק את כל השכבות ביחד.

זה טוב כאשר התשתית ישנה ומכילה כמה שכבות של צבע, וזה מעולה לאחר תיקונים עם שפכטל אמריקאי.

זה מצמצם ספיגה של צבע בקיר.

מאחר ושפכטל אמריקאי סופג המון, זה גם חוסך קצת צבע אבל יותר חשוב - משאיר את השכבה של השפכטל האמריקאי כמו שהיא (שפכטל אמריקאי שספג צבע - והצבע עדיין לא התייבש, עלול להתחיל להתקלף\להתפורר אם בטעות תעבור עליו שוב עם הרולר).

במשפט אחד: בונדרול תעשה כשהקיר נמצא במצב "מוכן לצביעה" (לאחר שפכטל ושיופים).

אני רק שאלה :biglaugh:

עם החומר שבתמונה,ניתן ליישר קירות עם גימור שפריץ ?

ניתן להיפטר משפריץ ע"י קילוף (יש כאלה שגם שורפים עם ברנר) או ע"י מילוי בטיח גבס (אם השפריץ תקין ולא מתקלף).

אני לא יודע מה החומר שיש בשקים אבל לפי התיאור עושה רושם שמדובר בחומר מקביל לטיח גבס או שזה טיח גבס...

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...