Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השוואה בין קורות חיים - אלה שכתבתי אני לבין אלה שחיברו לי "מקצוענים"

Fitch
שימו לב! השרשור הזה בן 4102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

בהמשך לשרשור הזה, החלטתי לרענן קצת את הקו"ח.

עד היום דבקתי בפורמט אחיד שעבד לא רע, ומוצג בקובץ הנקרא "1".

בגלל ריבוי גרסאות (סטודנט, משרה מלאה, ללא תקציר ועם), פניתי לעזרה מקצועית בתחום, וקיבלתי את הקובץ הנקרא "2".

יש לציין שאני המום מהתוצאה, כי הפורמט שלי היה נראה לי "מנצח" וכך גם עזרתי לרבים מחבריי ואפילו כמה חברים פה בפורום.

איזה ניסוח יותר מוצלח בעיניכם?

אם יש לכם חברה/אישה בתחום ההשמה/משא"ן, אשמח לדעה מקצועית נוספת.

אני משוחד לניסוח שלי, אבל אם אשת מקצוע ניסחה את "2", אולי כך הן קוראות אותם (ההדגשות במילים החשובות :roll:).

תודה,

ניר.

1.pdf

2.pdf

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צ'מע, בהחלט רואים את ההבדל בין שני הניסוחים.

קורות החיים בניסוח 2 הרבה יותר תמציתיות. הניסוח שלך מתפרס על 2 דפים בקירוב וזה לא תופס את העין. קורות חיים צריכות להיות מתומצתות .

שנית (זו רק דעתי האישית)-בניסוח השני עדיף להוריד ב"תמצית" את תכונות האופי, מכיוון ש"אין הנחתום מעיד על עיסתו".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה מציין ת.ז., מצב משפחתי ותאריך לידה על הקורות חיים?!

מעולם לא ציינתי את זה, ומעולם לא היו לי בעיות בגלל זה.

1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

-2005היום- B.Sc בהנדסת מכונות, מכללת אורט בראודה, כרמיאל.

הייתי רושם בדיוק מאיזה שנה התחלת ללמוד את ההנדסה כמה זמן נשאר לך וזמינות בשבוע.

כלומר נניח שהתחלה ב2010:

2010-2014 - סטודנט להנדסה....ב....

לומד (מס ימים שבוע ובאיזה שעות),

זמין (לדוג-בימים א,ב כל היום, ג עד 16:00)

את התמצית רצוי לרשום בסוף איפה שהשפות, לפני אחרי לא משנה.

אם כבר התפטרת אז תמחק את "היום" ותכתוב את השנה שהתפטרת רצוי גם שתציין כמה שנים עבדת שם

כלומר:

2010-2012-(פירוט)

סהכ עבדתי שנתיים ו4 חודשים.

אני ישבתי עם רכזת עבודות אצלי במכללה והיא שכתבה לי שיראה קו"ח לסטודנט.

404

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לדעתי הקובץ השני נראה ילדותי למדי בהשוואה לראשון. הקובץ הראשון, עמוס מעט, אך כתוב בצורה הרבה יותר "מרשימה"... נסה לצמצם אותו לדף אחד ולדעתי אתה מסודר

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורות חיים זה הרבה עניין של אופנה. אין דבר כזה ניסוח טוב אבסולוטית - דברים משתנים כל הזמן.

מה שחשוב במיוחד בקורות חיים זה למשוך את העין. תחשוב שעל שולחנו של איש ה-HR מונחים 20 קו"חים והוא מעלעל בהם בחוסר עניין ומחפש למי לפנות קודם. אתה צריך לתפוס אותו.

נתחיל בגודל - דף אחד ולא יותר. אפילו לא בקצת. במיוחד לא בקצת...

אפשר לשים השכלה למעלה, אבל אולי במקרה שלך עדיף דווקא להדגיש את הניסיון המקצועי הרב יחסית לגילך, ורק מתחת את ההשכלה.

אין צורך ב-3 שורות להשכלה. מספיק שורה אחת שמסבירה הכל (לימודי הנדסאי, השלמה למהנדס).

מתחת לזה לשים את ההשתלמויות והקורסים בבולטים. השנים לא חשובות.

עדיף לקצר את הניסיון המקצועי ולשים לב שאתה לא חוזר על דברים.

להוריד את השליטה בתוכנות וכולי מהניסיון המקצועי ולשים את זה בסוף תחת "ידע במחשבים".

ה"תמצית" בהתחלה בגרסה שלה זה דבר חיובי מאוד, אבל לדעתי היא עשתה את זה לא נכון. אין טעם לכתוב שם כמה אתה מוצלח, אלא מה אתה מחפש. למשל אם היית שרברב (אני לוקח משהו מגוחך בכוונה) אז עדיף לכתוב "מעוניין להצטרף לצוות מנצח של שרברבים מקצוענים, במטרה לקדם את תחום השרברבות המתפתח בארץ". אופטימלי לשנות את השורה הזאת בהתאם למשרה המבוקשת.

עוד דברים - מיותר לכתוב פעמיים על הסיווג הבטחוני.

אם עבדת מול לקוחות מחו"ל זה יכול להיות בונוס משמעותי בחברות מסוימות.

מקווה שעזרתי.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אינני מקצועי בכתיבת קו"ח (למען האמת עשיתי זאת פעם אחת בחיי, לפני כ-17 שנה) אבל אני עונה על ההגדרה של "קהל היעד" של קו"ח - אני עוסק בין היתר בגיוס: מיון וראיונות, בתחום קרוב (הנדסת חשמל).

אתחיל באמירה שאין אמת מוחלטת מה עדיף. הניסוח השני עדיף בעייני, אבל באופן זניח, ויותר בגלל עיצובו הנעים יותר מאשר הבדלי ניסוחים. לא נראה לי שההבדל ביניהם היה משפיע על החלטתי אם להזמין אותך לראיון או לא (או בקיצוור, לא נראה לי שהעזרה המקצועית שווה את מחירה).

לגבי אורך, אתנגד לדברי עמיתי המלומד - האורך תלוי בתוכן. למישהו צעיר וחסר נסיון יספיק עמוד יחיד. מי שעשה מספר תארים/קורסים ועבד במספר מקומות/תפקידים וכו' יתפרס על שני עמודים, או יותר. כדאי להיות תמציתי, ולכתוב את מה שמעניין ורלוונטי. מי שקורא עשרות קו"ח "במכה" קורא אותם ברפרוף ואז מתעמק רק באלו שנראו מעניינים, ולכן אסור שהמידע החשוב יטבע בים של מלל.

לעיצוב יש השפעה קטנה (ואולי תת הכרתית). הפונט שבחרה המקצוענית "מכובד" יותר מה"מריים" שבחרת, והשימוש בכחול משרה רוגע ונעימות לעומת שחור/לבן ש"מרצד" בעיניים למי שקורא הרבה. ההדגשה של המלים החשובות היא טובה מאוד, ומקלה על הקורא להתמקד במה שלדעתך חשוב.

פרטים אישיים: שם וגיל צריכים להיות ראשונים. טלפון ואימייל בסוף (רק אם ירצו ליצור אתך קשר). על ת.ז. אפשר לוותר (אלא אם המעסיק הוא "בטחוני"?).

השכלה: הצלחתי להתבלבל. התחלת ב-2005 לימודים לתואר BSc ואתה עדיין לומד? בניסוח שלך לא ברור איפה אתה לומד כרגע, ובניסוח ה"מקצועני" לא מובן שעדיין לא סיימת את התואר. מידע חסר או מעורפל בקו"ח הוא לעולם חסרון - אם הוא בולט למעסיק הפוטנציאלי, הוא יגרום לו לחשדנות, או אפילו אנטגוניזם (ובירור הפרטים יגיע אם לא תפסל קודם).

לגבי תאור תכונות האופי: אני אינני אוהב את הסעיף (למרות שה"מקצועניות" ימליצו) ואציע להצניע את הטקסט בסוף, כמו שעשית, ולצמצם לתכונות בודדות ורלוונטיות, שבאמת מאפיינות אותך (במיוחד אם נתת ממליצים). עובדות ו"תעודות" חשובות יותר מעדות אופי אישית.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפ היחידי שאוכל לעזור לך: רק מישהו בדרגה גבוהה שעבר הרבה מאוד יכול להרשות לעצמו לפרוס את הקורות חיים שלו מעל לעמוד אחד :lol:

כולם בכפר עם AK ורק אתה עם קפצונים ?

זה לא קצת דפוק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגשתי קורות חיים אחד רציני בחיי, והיה לי ממליץ מבפנים.

לדעתי העיצוב שלה הרבה יותר נכון, באמת יותר נעים לקרוא ויותר קל לראות את הנסיון שלך, שבאמת נראה מרשים מהטופס.

אני שונא את השורות תמצית הפלצניות האלו, כאילו שמישהו יכתוב שם : עובד בינוני מחפש רק משכורת וללכת הביתה בארבע, אם אין אספרסו אני לא בא.

מה שכן עשינו כמה חברים שכול עובדים היום בתחום, זה תמצית בסגננון הזה (בהשראת רוני) :

תמצית : נסיון במערכות ביוב מסוג סולידקקי, נסיון רב בעבודת צוות וניהולו, ידע בתכן צנרת ועבר כמחרבן בכיר.

אחר כך בסעיפים את מביא את הפירוט מאיפה כל דבר נרכש.

בנוסף אני מצטרף לאלו שהמליצו על עמוד אחד, אבל חושב שכן להשאיר מייל וטלפון בהתחלה, עם שתי השורות הראשונות הרשימו אותו אז שימצא את המייל בקלות.

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

yuvk, דבריך נלקחו ברצינות רבה.

שיפרתי מעט את הגרסא שלה עם מלל "נכון" יותר, בעיקר בתמצית - קובץ "3".

הכנתי קובץ חדש עם המלל שלי, הסגנון וההדגשות שלה - קובץ "4".

מה עדיף, 3 או 4?

האם יש למישהו הערות נוספות (חוץ מלעשות את ה"קורסים" בפסקה משלהם, שכמה שרציתי - בגלל הריווח, אין מקום :()?

תודה לכולם על ההערות וההארות עד כה, אני בטוח שהשרשור הזה יחסוך פה איזה 20 אחרים בנושא ;).

3.pdf

4.pdf

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שקרא הרבה קו"ח במקומות שונים,שפות ומנטליות שונה ולמד לקחים לגבי הצלחות / בזבוזי זמן בבחירת המוזמן לראיון מתוך הערימה:-

המקצוענים שעשו מכתיבת הקו"ח "מדע" גורסים ברובם שהמטרה הראשונה שלך היא למשוך את העין כדי שאותך, מתוך כל הערימה, ייזמנו לראיון.אחד העקרונות הוא תמציתיות וביטול ה"תפל".

בולשיט.

1.המטרה שלך היא לקבל עבודה,לא להיות בכמה שיותר ראיונות. - ההיפך.

2. איש מקצוע מנוסה ייאתר את הקו"ח שנכתבו בהתאם לקו זה ממרחק מייל והאפקט יהיה הפוך.

3. תפל ועיקר הם בעיני המתבונן ומאד משתנים.בהרבה מקרים דווקא מה שלימד אותך "מומחה" לא לכלול יימצא חן בעיני הקורא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...