Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש: סקודה פאביה (1.4 ידנית) או קיה ריו (ידנית 1.2)

FabiaORRio
שימו לב! השרשור הזה בן 4040 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

לקראת רכישת רכב חדש, שאמור לשמש כרכב משפחתי, אנחנו מתלבטים בין שני רכבי סופר מיני ידניים (מתפשרים על הגודל ועל תיבת ההילוכים משיקולי תקציב, ומעדיפים רכב חדש עם עלויות אחזקה נמוכות).

כרגע צמצמנו את זה לשתי אופציות עיקריות:

סקודה פאביה ידנית 1.4 (73,000)

קיה ריו ידנית 1.25 (82,000)

הקיה מעט יותר מרווחת (חשוב!) ויותר מאובזרת, אך המחיר בהתאם (+9000 ש"ח בהשוואה לפאביה). הפאביה לעומת זאת מרגישה (בנסיעת מבחן) בעלת מנוע חזק יותר.

אופציה נוספת היא הפג'ו 207 אוטומט 1.6 (86,000 במבצע), שנמצאת מעל התקציב שלנו, אבל בכל זאת מעניינית.

נשמח לשמוע לגבי האמינות הצפויה, בטיחות, עלות אחזקה ובכלל...

כ"כ, האם אנחנו שוגים בהתעקשותנו על רכב חדש? המלצות לרכב משפחתי משומש שיהיה זול משמעותית, בטיחותי וזול לאחזקה?

סליחה מראש על ריבוי השאלות... ותודה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה כבר מוכן לשלם את האקסטרא עבור הריו, לך על הפולו במחיר דומה.

אני בשום מקרה לא מוצא סיבה לשלם 82 אלף על הקיה. הפאביה עדיפה עליה בכל מובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

אין ספק שהרצון שלך ללכת לכיוון רכב חדש כדי להימנע "מכאבי ראש" של ביקור במוסך בשנים הראשונות מובן ומוצדק.

כל הרכבים בהם אתה מתעניין טובים, יחד עם זאת, רמת החומרים בפאביה תיתן לך מענה טוב יותר משתי המתחרות האחרות.

אם תגדיל את התקציב במעט, תתעניין בפולו חדשה (זולה יותר מה - 207!) שתיתן לך מענה מצוין לדרישות שלך.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעדיף את הריו יותר מאובזרת, הרבה יותר אחריות, לדעתי תראה אמינות גבוהה יותר (מהרושם שלי יונדאי [=קיה] יותר אמינה מהפאביה), הרבה יותר בטיחותית...

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מדבר על הפולו 1.4 ידני מול הריו או הפאביה ,

אני לא מוצא יתרון בפולו מול הפאביה .

אני אישית הייתי בוחר בריו בגלל 2 סיבות עיקריות

אחת והחשובה ביותר לדעתי בקניית רכב חדש 7 שנות א ח ר י ו ת

השני המרווח הפנימי 2 המכוניות האחרות מרגישות מיני ולא סופר מיני לעומתה .

ביצעתי עליה נסיעת מבחן נהניתי מכול רגע לא מורגש שמישהו חסך עליך .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התשובות. האם מישהו יכול לומר אם יש הבדל משמעותי בין הפאביה והריו בכל הנוגע לכוח המנוע (נסיעות ארוכות מדי פעם, עליות לירושלים וכיוב').

כ"כ, ה-207 אוטומט אינה אופציה עדיפה בהקשר זה? שמתי לב שאף אחד לא התייחס לאופציה הזו - יש משהו ב-207 שהופך אותה לכל כך לא אטרקטיבית?

מה לגבי השוק הצפוי לשלושתן בעוד מספר שנים כשארצה למכור (ברור לי שלא ניתן לחזות, ובכל זאת...)?

שוב תודה ושבת שלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה כבר מוכן לשלם את האקסטרא עבור הריו, לך על הפולו במחיר דומה.

אני בשום מקרה לא מוצא סיבה לשלם 82 אלף על הקיה. הפאביה עדיפה עליה בכל מובן.

ובמה בדיוק הפאביה עדיפה?? תשובה ללא נימוקים

DOMO2

WELLCOME TO THE END OF THE WORLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם עדיפה, אבל ההפרש של כ10K לא מצדיק את רכישת הריו.

מי שמחפש רכב קצת שונה בנוף המקומי, מאובזר היטב ואחריות ל-7 שנים כן יחשוב שזה מצדיק.

DOMO2

WELLCOME TO THE END OF THE WORLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למשפחה, הריו עדיפה ברוב הפרמטרים.

יותר בטוחה (5 כוכבים לריו ו-6 כריות אוויר לעומת 4 ו-4 לפאביה), יותר מאובזרת, מרגישה יותר מודרנית, נוחה יותר ומרווחת באופן משמעותי מהפאביה ובעצם כמעט מכל סופרמיני אחרת בשוק.

לפביה יש כמובן יתרון של מנוע גמיש יותר, אך זה של הריו מספק ובמיוחד, שקט בשיוט. שתי המכוניות עם ארבעה נוסעים, לא יככבו בעליות לירושליים, אבל אין להן כל בעיה לעשות את זה.

בערך מוחלט, הריו עדיפה בכל פרמטר כמעט. בהפשר של כ-9000 שקל, השיקול הוא בהחלט עניין לא קל, אבל בשל המרווח העדיף באופן מוחשי למדי ורמת הבטיחות הגבוהה יותר, על הריו צריך להסתכל כמו משפחתית קומפקטית ולא כמו סופרמיני.

אם היה מדובר ברכב שלא אמור לשמש משפחה, אז הבחירה הייתה יותר קלה והייתי בוחר בפאביה במקרה הזה, כי למרות היתרונות של הריו, 9000 שקל לא הולכים ברגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4040 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...