Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יבוא חגורות בטיחות - המכס רוצה אישור ייבואן ! לאן הגענו ?

ravivhaik
שימו לב! השרשור הזה בן 4485 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הזמנתי זוג חגורות בטיחות לפיאט ספיידר. הגשתי את כל הטפסים למשרד התחבורה.

לאחר שבועיים קיבלתי את המכתב המיוחל הביתה ובו רשום "במידה והחגורות מקוריות, דרוש אישור מהיבואן"

שאלות:

1. האם יש לפיאט מחלקה טכנית ?

2. האם מותר ליבא חגורות בטיחות שאינן חדשות ?

3. מאיפה לעזאזל היבואן של פיאט יודע איך חגורות של פיאט ספיידר נראות ? לא נראה לי שהוא יודע איך הרכב בכלל נראה.

בקיצור, איך מתקדמים מכאן ? אשמח לתגובות.

אני כבר שועל ותיק ביבוא חלקים , אבל בדבר כזה עוד לא נתקלתי.

כאילו, מה עכשיו אני צריך להוכיח שיש לי גם אחות.

אם החגורות לא מקוריות - הם לא יתאימו. מה לא ברור כאן ?

חלמאות לשמה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר באוטו אספנות נכון? יפה, תביא אישור כל מוסך מורשה משרד התחבורה. הצהרה שבו הוא מצהיר שהחגורות הנ"ל אכן מתאימות לרכב ושהוא (המוסך) זה שהולך להרכיב אותם. תצלם להם את פירוט החגורות ותוכיח להם שיש להם תו תקן לשמש בתור חגורות בטיחות וזהו זה. זה צריך להספיק. אלה הם החוקים של משרד התחבורה עצמו בכל הנוגע לרכי אספנות. אישור מוסך יכול להתקבל מכל מוסך מורשה משרד תחבורה, גם אם הוא נמצא באום אל פאחם.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משרד התחבורה רשאי לבקש גם אישור יבואן ביבוא חלקים, לא ידועה לי על הקלה בתקנה לרכבי אספנות, למרות שאין הגיון בכך.

תנסה את מחלקת שרות לקוחות אצל היבואן

או תתקשר למר ראובן ברדה במ. התחבורה לפי הטלפון בדף הבקשה ותנסה לשכנע אותו שתביא אישור מוסך מורשה ולא אישור יבואן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ייבאתי לספיידר שלי חגורות בטיחות חדשות (מחנות המתמחה בחלקי פיאט ספיידר) ונדרשתי להביא אישור ממשרד התחבורה בלבד.אני לא יודע מה הנוהל לגבי חגורות משומשות.

למעשה מעולם לא נדרשתי להביא אישור מהיבואן והיבואן כיום ולמעשה לא יכול להנפיק אישורים שכאלו.במקרה של סמל"ת כמו גם רוב היבואנים,הנטייה לעזור לבעלי רכב אספנות מינימאלית. אני לא יודע אם יש כאם מישהו בפורום שיש לו "דלת פתוחה" למחלקה הטכנית של סמל"ת אבל נסה לקשור קשר עם מר רפי לין שפעיל גם בפורום כאן וגם בפורום של מועדון פיאט,רפי מכיר לא מעט אנשים בפיאט והוא תמיד שש לעזור.

החגורות שהבאת (כנראה כמשומשות) הן מן הסתם לא "מקוריות" כלומר לא יצאו מקופסה שעליה יש לוגו פיאט מקורי/מספר קטלוגי של פיאט ולכן בעצם אין ליבואן שום יכולת אמיתית לאשר או לא לאשר את החגורות.

זו פשוט שטות מוחלטת וצריך לנסות לשכנע את איש המכס שלא היבואן הוא זה שצריך לתת אישור אלא לכל היותר

משרד התחבורה. מר ראובן ברדה שנותן שם את האישורים מכיר את הנושא ואם החגורות חדשות הוא יאשר אותן (קל וחומר אם בחשבונית או באישור הקנייה רשום שמדובר בחגורות תואמות לספיידר),אם הן משומשות יש להבהיר לו שהן תואמות,תקינות ועדיפות על מה שיש (או אין) ברכב כרגע.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה הזמנים התמימים והיפים.

לפני כשש שנים הזמנתי ערימה של חלקי חילוף משומשים לפנים הBMW שלי, שהגיעו בחבילה גדולה. היו שם 5 חגורות בטיחות, סוככי שמש ואני לא זוכר מה עוד. הגיע עם חותמת - "סדקית - פטור ממיסים".

אני מבין שהיום זה כבר לא היה עובר. זה נהיה בערך ברמה של להוציא היתר בניה.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה אצלם, לדעתי לפי המק"ט על החגורות הם יכולים לאשר מקוריות, במידה ויש לך המק"ט והן מקוריות

מאתר היבואן fiat.co.il

מוסך מרכזי ת"א

ראול ולנברג 20

03-6450666

איש קשר: מוטי מוטיל

שרות לקוחות: 1-800-22-57-59

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על כל התשובות. אני אנסה אצל מוטי תיכף.

כבר הבאתי אישור מוסך מורשה והוא החזיר הכל ורשם שהוא רוצה גם "אישור מהיבואן".

אין לי אפשרות לדעת מה המקט. זה בדואר. ובטוח המוכר לא זוכר.

אוף. מלחמה אבודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבא קפוץ לחנות "גדא מוצרי בטיחות" בת"א.

אני קניתי שם סט חגורות לכל המשפחה לטרנספורטר. המחירים יותר זולים מקנייה בחו"ל ואין כאב ראש בהתעסקות בירוקרטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין לך מקט אני חושב שיהיה קשה להם בסמל"ת לתת אישור מקוריות לחלק שקנית

הצעה:

תבקש מהם שיבררו את המקט של החגורות או שתמצא את המקט ממישהו אחר בעל רכב דומה, ותבקש אישור מהם שהחגורות עם מקט כזה וכזה מתאימות לרכב שמספרו XXXXXX, (רצוי שאם יש מספר חגורות מתאימות, שירשמו את כל המקטים שלהן)

ותתפלל שהחגורות שלך בעלות המקט הזה או שלא יבדקו לך במכס את המקט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור, נסה אצל היבואן.

אם לא ילך - תיאלץ לנסות לדבר עם האדון הנכבד ראובן ברדה. לא קל.

הוא אמור להסתפק באישור של מוסך מורשה, אבל אני ממליץ להבא כדי להקל על התהליך, לצרף לכל הבקשות לאישורים דף קטלוגי של המוצר, שבו מצויין שהוא מיועד לרכב הספציפי, ושרטוט או תמונה. הכי חשוב - וזה בד"כ הדבר שבפניו אין להם תשובה - הוא שיהיה מצויין בבירור בדף הקטלוגי התקן האירופי שהאביזר עומד בו (חייב להיות כזה לכל חלק בטיחותי לרכב). זה בד"כ סימון של E או של e בתוך עיגול.

וזה מתוך הרבה מאוד נסיון עם החברים במשרד התחבורע.

הוא רוצה להגן על הציבור מפני פורעי חוק שמביאים כל מיני חגורות ואביזרים "משופרים" רמנא ליצלן, חגורות ארבע נקודות ודברים איומים כאלו.

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון קצר

פניתי לפיאט. היו מאוד נחמדים ומאוד אדיבים. הפנו אותי לבחור בשם שחף.

שלחתי לו מייל עם כל החומר. הבטיח לבדוק ולטפל במהירות האפשרית והסכים איתי שמדובר בקטנוניות של משרד התחבורה.

האופטימיות חזרה (אם לא יחזירו לי את החבילה לארהב בנתיים)

עדכון נוסף בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר חמישה ימים מורטי עצבים, היום האישור הגיע במייל (מצ"ב תמונה).

אם ניקח בחשבון שהבחור שטיפל לא היה ביום חמישי במשרד והיה גם סוף שבוע, אז זמן הטיפול של 2-3 ימים הוא סביר.

אין לי אלא להודות על הטיפול של פיאט על רכב שמעולם לא ייבאו ולא ראו.

עכשיו הטפסים חוזרים למר ראובן ברדה ונקווה שעד שהאישור יגיע, החלקים לא יישלחו חזרה לארהב.

תחזיקו אצבעות.

** התמונה הורדה לבקשת המשתמש **

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך,רוח חדשה וחיובית נושבת במסדרונות סמל"ת ומגיע ליבואן ציון לשבח על הנכונות לעזור!

אני מקווה שעכשיו יתקבל האישור המיוחל גם ממשרד התחבורה.

אולי כדאי לפנות לדואר עם מספר החבילה ולהודיע להם שלא יחזירו את החבילה (יש להניח שהאישור ממשרד התחבורה יגיע רק בעוד מספר ימים-בד"כ בין שבוע לשבועיים).

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4485 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...