Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה - sun לעומת GLI מה עדיף?

amir_y
שימו לב! השרשור הזה בן 7229 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראיתי היום 2 טויוטות (אוטומטיות)

sun שנת 98 יד 1

GLI שנת 96 יד 2

ל 2 הרכבים כ 90 אלף ק"מ.

הפרש המחיר הוא 7000 שח יותר לשנת 98.

רציתי לשאול: מה ההבדל בין הדגמים?

מישהו זרק לי שלדגם של ה sun יש בעיות סחירות והוא פחות מוצלח.

בקיצור מה כדאי לקנות?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא עניין של כדאי או לא, זה עניין של אבזור.

דגם ה-SUN ב-98 הגיע עם פגושים שחורים, בלי טאסות (רק טאסה קטנה במרכז כל גלגל), 2 חלונות חשמל בלבד וזה סכ"ה כל החבילה.

דגם ה-GLI ב-96 הגיע עם כל האבזור החשמלי, טאסות יפות, פגושים בצבע הרכב, ריפודים איכותיים יותר וזהו סכ"ה.

חשוב לזכור שהקורולה מודל 96 והקורולה מודל 98 הן שתי מכוניות שונות.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שלא קריטי עבורי שכול החלונות יהיו חשמליים.

יש עדיפות נוספת לקחת GLI ? מנוע.אמינות.בטיחות.צריכת דלק?

מה בנוגע לנושא הסחירות - יש הבדל?

הקו המנחה אותי הוא שרב שנת 96 ישב עוד שנתיים בחוץ וצבר עוד בלאי.

האם זה שיקול מוטעה כי רמת גימור הרכב ב GLI טובה יותר מה sun?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו הן שתי מכוניות שונות לגמרי....

אני הייתי לוקח את ה SUN 98 , או לחילופין מוצא GLI שנת 97....

(בהנחה שהתקציב לא גמיש)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שאני מבלבל את המוח.

אבל מה כול כך שונה בין הרכבים?

ועוד פעם אני שואל- ה sun זה מוקש?

אוטו בעיתי? יש בעיה למכור אותו?

תודה.

אתה מתבלבל פה בין 2 דורות של הקורולה. דור אחד הוא משנת 93 עד 96 ודור שני מ-97 עד 2000 (או 99, אני כבר לא זוכר). הקורולה מ-96 לפי דעתי הרבה יותר אמינה ויפה מהצורה של 97 ומעלה שאני ממש לא אוהב. אבל כמובן שהדגם משנת 97 ומעלה הרבה יותר מאובזר, נוח, ובעל מנוע אומנם חלש יותר אבל עם רצועת מומנט ארוכה יותר שמתחילה מסל"ד נמוך יותר מהדגם שלפניו.

בדגם של 93 עד 96 היו 2 רמות גימור:

XLI/XLI PLUS- רמות גימור עממיות

GLI- רמת גימור גבוה שכוללת גם פגושים בצבע הרכב.

רמת גימור GLI הגיעה רק משנת 96 או 95 ולא עם תחילת שיווק הדגם ב-93.

בדגם של שנת 97 ומעלה היו גם 2 רמות גימור:

SUN- רמת גימור נמוכה.

GLI- רמת גימור גבוה.

את ההבדלים המדויקים בין רמות הגימור אני לא זוכר, אבל תציץ בתוך רכבים כאלה ברחוב (לא תהיה לך בעיה למצוא) ותוכל לראות את ההבדלים.

לקורולה על כל דגמיה אין בעיה להימכר במהירויות שלא חלמת עליהם. מדובר ברכב בעל ביקוש אדיר, בכל רמות הגימור. אני מציע לך קודם לבדוק את הרכבים ולראות איזה דגם מתאים לך, לאחר מכן תבדוק לעומק את רמות הגימור שלו ואז תוכל לדעת בדיוק מה לחפש ...

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

אתה מתבלבל פה בין 2 דורות של הקורולה. דור אחד הוא משנת 93 עד 96 ודור שני מ-97 עד 2000 (או 99, אני כבר לא זוכר). הקורולה מ-96 לפי דעתי הרבה יותר אמינה ויפה מהצורה של 97 ומעלה שאני ממש לא אוהב. אבל כמובן שהדגם משנת 97 ומעלה הרבה יותר מאובזר, נוח, ובעל מנוע אומנם חלש יותר אבל עם רצועת מומנט ארוכה יותר שמתחילה מסל"ד נמוך יותר מהדגם שלפניו.

SUN- רמת גימור נמוכה.

GLI- רמת גימור גבוה.

את ההבדלים המדויקים בין רמות הגימור אני לא זוכר, אבל תציץ בתוך רכבים כאלה ברחוב (לא תהיה לך בעיה למצוא) ותוכל לראות את ההבדלים.

לקורולה על כל דגמיה אין בעיה להימכר במהירויות שלא חלמת עליהם. מדובר ברכב בעל ביקוש אדיר, בכל רמות הגימור. אני מציע לך קודם לבדוק את הרכבים ולראות איזה דגם מתאים לך, לאחר מכן תבדוק לעומק את רמות הגימור שלו ואז תוכל לדעת בדיוק מה לחפש ...

רדזון, שים לב: ב 97 נמכרה (גם ?) הצורה הישנה של הקורולה.

אגב, במחיר של הקורולה ניתן לקנות משפחתיות יותר טובות במחיר זול יותר (אומנם הסחירות לא כמו של הקורולה, אבל שווה לקחת מכונית שהיא הרבה יותר ב-הכל פרט לסחירות)

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

SUN- רמת גימור נמוכה.

GLI- רמת גימור גבוה.

מה שאמרת לוקה בהרבה אי דיוקים ובראשם :

הדור השני נמכר עד סוף שנת 2002... :!:

בשנת 2001 הוחלף המנוע למנוע ה VVT-I שהוא לדעתי המנוע הטוב ביותר בקטגורית המשפחתיות כיום ....

יש לנו SUN ויש לנו גם GLI

ההבדלים לטובת ה GLI הם:

* פגושים ומראות בצבע הרכב

* מושבים ודיפונים יותר נעימים למגע

* מערכת מקורית הכולל 6 רמקולים (לעומת 4 בSUN)

* 4 חלונות חשמל (לעומת 2 ב SUN)

* מד טורים (אין ב SUN)

* מסך מחשב דרך יותר מפורט וגדול (DOT MATRIX לעומת 7 segments ב SUN)

* מידת צמיגים יותר גדולה

* גימור לקונסולה דמוי קרבון

* חישוקי מגנזיום וספויילר מקוריים בחלק מהדגמים

זה כל מה שיכולתי להעלות על דעתי כרגע, אבל זהו העיקר....

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

SUN- רמת גימור נמוכה.

GLI- רמת גימור גבוה.

מה שאמרת לוקה בהרבה אי דיוקים ובראשם :

הדור השני נמכר עד סוף שנת 2002... :!:

בשנת 2001 הוחלף המנוע למנוע ה VVT-I שהוא לדעתי המנוע הטוב ביותר בקטגורית המשפחתיות כיום ....

יש לנו SUN ויש לנו גם GLI

ההבדלים לטובת ה GLI הם:

* פגושים ומראות בצבע הרכב

* מושבים ודיפונים יותר נעימים למגע

* מערכת מקורית הכולל 6 רמקולים (לעומת 4 בSUN)

* 4 חלונות חשמל (לעומת 2 ב SUN)

* מד טורים (אין ב SUN)

* מסך מחשב דרך יותר מפורט וגדול (DOT MATRIX לעומת 7 segments ב SUN)

* מידת צמיגים יותר גדולה

* גימור לקונסולה דמוי קרבון

* חישוקי מגנזיום וספויילר מקוריים בחלק מהדגמים

זה כל מה שיכולתי להעלות על דעתי כרגע, אבל זהו העיקר....

אייל, בסביבות שנת 99 או 2000 נערכה מתיחת פנים קלה שכללה מבחינה חיצונית החלפת הפנסים הקדמיים לנורמליים כי הקודמים היו נראים יותר מדיי כמו צפרדע ...

לא אמרתי שהמנוע VVT-I הוא לא טוב, יש לנו קורולה 2003 וקורולה 93, ככה שאני לא סתם מדבר על המנוע של פעם לעומת המנוע של היום !!!

המנוע של הקורולות הישנות חזק מאוד אבל מכיוון שרצועת המומנט צרה ומתחילה גבוה בסל"ד נמוך לאוטו אין הרבה מה לתת. אבל אם תקח את המנוע לסל"ד הגבוה תגלה את אונו של המנוע הזה. כל מה שהמנוע הזה צריך בארץ זה גיר ידני, רוב הקורולות הם אוטומטיות, והגיר האוטומטי הישן הזה פשוט חונק את המנוע. עם גיר ידני הקורולה הזו תשאיר מאחור הרבה משפחתיות חדשות וחזקות ממנה על הנייר (בגלל מנוע חזק ומשקל נמוך).

מנוע ה-VVT-I הוא מנוע הרבה יותר גמיש, רצועת המומנט שלו אדירה וכבר מ-1500 סל"ד אתה מרגיש דחיפה בגב והיא נמשכת עד המנתק.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

quote]

quote]

אייל, בסביבות שנת 99 או 2000 נערכה מתיחת פנים קלה שכללה מבחינה חיצונית החלפת הפנסים הקדמיים לנורמליים כי הקודמים היו נראים יותר מדיי כמו צפרדע ...

לא אמרתי שהמנוע VVT-I הוא לא טוב, יש לנו קורולה 2003 וקורולה 93, ככה שאני לא סתם מדבר על המנוע של פעם לעומת המנוע של היום !!!

המנוע של הקורולות הישנות חזק מאוד אבל מכיוון שרצועת המומנט צרה ומתחילה גבוה בסל"ד נמוך לאוטו אין הרבה מה לתת. אבל אם תקח את המנוע לסל"ד הגבוה תגלה את אונו של המנוע הזה. כל מה שהמנוע הזה צריך בארץ זה גיר ידני, רוב הקורולות הם אוטומטיות, והגיר האוטומטי הישן הזה פשוט חונק את המנוע. עם גיר ידני הקורולה הזו תשאיר מאחור הרבה משפחתיות חדשות וחזקות ממנה על הנייר (בגלל מנוע חזק ומשקל נמוך).

מנוע ה-VVT-I הוא מנוע הרבה יותר גמיש, רצועת המומנט שלו אדירה וכבר מ-1500 סל"ד אתה מרגיש דחיפה בגב והיא נמשכת עד המנתק.

מתיחת הפנים לא נחשבת שינוי דור... והיא בוצעה בשנת 2001 למיטב ידיעתי

זהו אותו רכב עם שינוי במנוע ובפנסי החזית....(בתוספת רדיו מובנה)

זה כמו שתגיד שבסובארו DL המרובעת משנת 85 עד 93 , קיימים שני דורות בשל שינוי גריל ומאותתים בשנת 89 (אם אני לא טועה)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כמו שתגיד שבסובארו DL המרובעת משנת 85 עד 93 , קיימים שני דורות בשל שינוי גריל ומאותתים בשנת 89 (אם אני לא טועה)

87... (והשינוי הוא לא רק במאותתים ובגריל, שינו גם את הידית איתות :mm_tongu:).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם כבר מתעקשים לדייק אז ב-1987 שינו גם את הטאסות של הגלגלים :lol:

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם כבר מתעקשים לדייק אז ב-1987 שינו גם את הטאסות של הגלגלים :lol:

האמת שגם שינו את הפאנל ליד הלוח שעונים...

עשו את הכפתורים של המזגן במקום שטוחים לגמרי, עם כזאת מגרעת בצדדים :D

(בעבודה של אבא שלי היו נותנים DLים פעם, אפילו קיבלנו DL מליסינג שנת 91 בזמנו ! במקום אחת שנת 86 - הרכב הראשון שנסעתי בו)

אם אני לא טועה גם בשלב כלשהו שמו מזגן מקורי במקום מזגן שמורכב בארץ...

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7229 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...