Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור בלימה בסובארו אימפרזה סטיישן 2.0R 4X4

שימו לב! השרשור הזה בן 4787 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל חברי הפורום!

ברשותי סובארו סטיישן מנוע 2.0 ליטר והנעה 4X4,הרכב מרגיש לי טיפה כבד(בכל זאת שוקל 1800 ק"ג) ובזמן בלימה אני לא מרגיש שהרכב בולם כפי שהייתי מצפה שיבלום וזאת אני מעוניין לשפר. יש ברשותי סט קליפרים קידמיים וצלחות של אימפרזה GT ואני יודע שהסט הזה מתלבש בול על הרכב שלי.

במידה ואני מתקין את הסט הזה האם השיפור יהיה מורגש? כדאי להתחיל להתעסק עם זה? או שזה לא ישפיע לי על כלום ואני לא ארגיש בשום שינוי?

נ.ב:מההתרשמות הראושנה שלי שמתי לב שלקליפרים הללו יש 4 בוכנות על כל אחד ואצלי במקור יש רק 2 ושהצלחות בלימה גדולות בהרבה מהמקוריות שיש לי.

תודה מראש לכל העוזרים!

זה הסט שיש לי:

IMG_0211.JPG

זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי בפורסטר טורבו בעיה דומה. הרכב לא חד מספיק בבלימה. גם אני ערכתי בירור לגבי שידרוג למערכת בלימה של wrx. משיחה עם כמה בעלים של מכוניות כאלו הבנתי שזה חלק מה DNA של סובארו.

אני חושב שההשקעה לא שווה. ובחרתי שללא להמשיך במסלול הזה.

חלק מהתחושות של חוסר יכולת נובע מכך שהרכבים האחרים שלי קלים הרבה יותר וחדים הרבה יותר. לכן הם אינם בסיס להשוואה הוגנת.

אם בכל זאת תתקין ותחוש בשינוי אמיתי אשמח לדעת

בהצלחה,

זאב

Mazda MX-5 NC RWD

Subaru Forester 2.5 Sport AWD

BMW R1200GS Adv

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי! ההשקעה היחידה שלי אלו הרפידות,שאר הדברים יש לי אותם וצריך רק להתקין.

אשמח לשמוע עוד תגובות בעניין.

תודה!

זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יש לי אימפרזה 2.0R רגיל לא סטיישן ולא מרגיש חוסר בכוח הבלימה, אולי בלחיצה קלה על הדוושה בהתחלה אני מרגיש קצת לא מספיק אבל אם זה בלימת חירום או בלימה חזקה אני מרגיש שהגלגלים ננעלים אבל ה ABS נכנס ישר לפעולה והוא עוזר מאוד מאוד.

אצלך בדקתה מה מצב הרפידות ו4 הצלחות ?

יש לציין שאצלי הצלחות עדיין מקוריות מ 2006 והאוטו נסע עד היום 90,000KM וב 60,000KM החלפתי רק את 4 הרפידות ,

והנה לפני יומיים עשיתי טיפול לאוטו והמכונאי של סובארו אמר לי אתה יכול לנסוע עם הצלוחות והרפידות האלה עוד טיפול אפילו יותר.

!!!DODGE RAM 3500 HD 6.7 CUMMINS TDI 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצלחות והרפידות במצב חדש! הוחלפו לפני 5 אלף ק״מ. אני לא יודע איך אצלך ומה בדיוק אתה מרגיש אבל לי הבלימה מרגישה לא מספיק חדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע אם ככה אז אולי תפנה למוסך מורשה ויבדקו לך את משאבת הבלם אולי יש לה בעיה ויש איזה בריחת לחץ?

אולי בעיה בצנרת ?

ואם בדקתה והכל בסדר ועדיין לא מספיק לך אז גם אני ממליץ לך לשדרג למערכת יותר רצינית ואולי באמת זה הפיתרון.

!!!DODGE RAM 3500 HD 6.7 CUMMINS TDI 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלאבה, האם יצא לך לנהוג פעם באימפרזה GT? לי יצא, ועוד באחת שעברה שדרוג של הבלמים הקדמיים.

עוד לפני ששילבתי לראשון, בעל הרכב אמר לי להיות מוכן לכך שהבלמים אינם חזקים. בהתחלה חשבתי שהוא צוחק עלי, אבל כבר בבלימה הראשונה הבנתי שזאת ממש לא היתה בדיחה. הבלימה של הרכב הזה, אפילו עם בלמים משופרים, חלשה מאוד, קל וחומר כאשר מדובר בבלמים המקוריים.

בשיא הכנות, אינני משוכנע בכך שהבלימה של מכוניתך תשתפר אם תשים לה בלמים מקוריים של GT.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הרגשתי בWRX שחסר לי המון מחץ בבלימה.

החלפתי לרפידות מקוריות חדשות והשינוי לא הורגש כמעט בכלל.

בזמנו שביררתי המליצו לי על רפידות של פרודו ועל צינורות בלימה שזורים.

אני לא חושב שתרגיש שיפור עצבני במעבר לקיט של GT שאם אני לא טועה לא שונה מהקיט של הWRX.

אם החלקים ברשותך ואתה מתקין אותם, תחליף לרפידות של פרודו כי המקוריות לא עושות את העבודה.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלאבה, האם יצא לך לנהוג פעם באימפרזה GT? לי יצא, ועוד באחת שעברה שדרוג של הבלמים הקדמיים.

עוד לפני ששילבתי לראשון, בעל הרכב אמר לי להיות מוכן לכך שהבלמים אינם חזקים. בהתחלה חשבתי שהוא צוחק עלי, אבל כבר בבלימה הראשונה הבנתי שזאת ממש לא היתה בדיחה. הבלימה של הרכב הזה, אפילו עם בלמים משופרים, חלשה מאוד, קל וחומר כאשר מדובר בבלמים המקוריים.

בשיא הכנות, אינני משוכנע בכך שהבלימה של מכוניתך תשתפר אם תשים לה בלמים מקוריים של GT.

קאליפר 4 בוכנות מול 2, דיסקים משמעותית גדולים יותר ממה שיושב לו עכשיו ביחד עם צינורות פלדה שזורה חדשים ונוזל בלמים איכותי,

באמת נראה לך שלא תשתפר ?

איפה ההגיון פה, הרי אם הבוסטר מחזיק, חייב להיות שיפור ניכר ! (כמובן להעיף את הרפידות המקוריות של הGT !!)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באימפרזה 2.0 יש בלמים גרועים יותר משל הGT (ראה צלחות וקאליפר).

זה שהGT חלשה בבלימה ידוע, זה לא משנה את העובדה לשיפור עצום לאומת המקוריים של ה2.0.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם!

כמו שקארלוס אמר אני לא מצפה מהרכב שיבלום לי מ 250 קמ"ש ל 0 במינימום זמן ומרחק כל מה שאני רוצה להשיג זה שיפור כלשהו בבלימה! כל מה שאני מחפש זה לשפר את הבלימה תוך כדי ניצול של הרכיבים שיש לי כרגע ביד. לכן השאלה שלי הייתה האם שווה לי להתחיל להיכנס לכל זה והאם השינוי יהיה מורגש במידה ואני אבצע את ההחלפה או שהשינוי יהיה כל כך לא מורגש שאפילו לא שווה להתחיל להתעסק עם זה.

שוב פעם תודה מראש לכל העונים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

**עידכון**

היום אני וחבר שלי ניסינו להרכיב את הקאליפרים אבל לצעריי ללא כל הצלחה! לאחר שהרכבנו את הכל הגיע שלב של ניקוז האוויר מהקאליפרים.מה רק לא ניסינו(ניסנינו להוציא על פי הסדר שמצאנו בפורום בחו"ל) לא הצלחנו להביא להקשחה של פדל הברקס,לאחר שמוציאים את האוויר הפדל קשיחה בידיוק לשתי לחיצות ושוב פעם נהיית רכה ונופלת למטה. פירקנו שוב פעם על מנת לראות אם יש נזילות שנראות לעין אבל לא ראינו כלום! בסופו של דבר פירקתי את הכל והחזרתי למקורי.

אשמח לדעת האם יש שיטה או שאני מפספס משהו עם הקאליפרים הללו של GT? אני יודע שבקאליפרים של ברמבו יש שתי פיות ניקוז ובאלו יש רק אחד ולכן אני חושד שעדיין נשאר אוויר למרות שאנחנו מנקזים ממש ממש טוב.

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה ששללת את העובדה שהמשאבה המרכזית שלך לא תקינה, יש סיכוי שבגלל ששמת קאליפרים בנפח גדול יותר - אתה צריך להגדיל גם את המשאבה ע"מ לתת לקאליפרים ספיקת נוזל בלמים גבוה יותר (באותו מהלך דוושה) ביחס לבלמים המקוריים.

בכלל, בסובארו, הבלמים מאוד חלשים ולא בגלל מערכת עייפה אלא בגלל איכות חומרים (רפידות בעיקר) שעשויה מתרכובת קשה מידי - ולכן אין שום "נשיכה" בבלמים, אף פעם. היתרון היחידי של השיטה הזו נעוץ באורך חיים גדול מאוד של הרפידות והצלחות.

רפידות של יצרנים אחרים (לא מקורי של סובארו) נותנות בלימה משמעותית יותר טובה, כמו גם החלפת הצינורות הגמישים לעמידים יותר (שזורים ?). בעבר שמתי רפידות של REMSA והבדלי הבלימה ברכב ביחס לרפידות מקוריות היו שמיים וארץ - אממה, הרפידות האלו מרעישות כאשר הברקסים מתחילים לעבוד קשה (וזה קורה בעיקר בקיץ בנסיעות עירוניות ממושכות של זחילה בפקקים אינסופיים של גז-ברקס גז-ברקס...).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4787 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...